Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575683#p575683:3hgo5i8g je napisao(la):
Kanta » Sub Okt 20, 2018 1:47 pm[/url]":3hgo5i8g]Naravno da nema nikakve ljutnje, raspravu o povoljnosti kupovine i kredita su zapoceli kupci u Gornjem gradu poredeci kako je bolje nego u ZK.
Naravno da su to potpune besmislice. Ti si bas pomenuo kako se mora uzeti veliki kredit u ZK sto je potpuna neistina. GDS je jedan od retkih invetitora koji projektovanu povrsinu odmah umanjuje za 3% kako bi aneksi bili u zoni minimalnog odstupanja.

GDS je ubedljivo pravno najsigurniji investitor zato sto je drzavna firma i ima zaledjinu kakvu niko drugi ne moze da ima. Njegovi ugovori su bez ikakvih dodataka, zackoljica, jedni od retkih koji smanjuju projektovanu povrsinu da ljudi ne uzimaju velike kredite. Sve je sa dozvolama, svi papiri su uredni, naselja koja GDS gradi uvek dobiju kompletnu infrastrukturu vezanu za taj projekat. To je mesto gde bez advokata i laik moze slobodno da ode i kupi stan.
U tom smislu sam hteo da pokazem da je bilo kakva rasprava po tom pitanju i poredjenje sa GDS-om besmislena. Skoro niko na trzistu takvu vrstu sigurnosti i transparentnosti ne moze da ponudi jer svaki investitor hoce malo da ugrabi i na nekim sitnicama poput 3%, odricanje od zajednickih delova zgrade i sl. To je i razlog zasto banke olako ulaze sa kreditima u te projekte.

Naravno, predmet rasprave uvek moze da bude sam projekat, cena, uradjeni radovi, poredjenje lokacija prema drugima, struktura objekata i sl. Ali porediti pravni deo kupovine stana kod GDS-a i bilo kog drugog je besmislena.
Kada pričamo o kvadratima, GG će u konačnom ugovoru dati novi premer i konačnu cenu nakon završenih radova u enterijeru, tako da je po tom pitanju zanemarljiva razlika izmedju ZK i GG u "poštenju". GDS se verovatno ni ne isplati da na toliko stanova radi ponovna merenja pa su uradili ono što je i logično - poštedeli i sebe i kupce dodatnih komplikacija.
 
Naravno da nije besmisleno porediti ZK i GG i u smislu projekta i lokacije.
Oba projekta su vezana za istu Ulicu Cara Dusana na rastojanju od par stanica prevozom sto za velicinu Beograda jeste blizu. To bi bilo isto kao kada bi se reklo da je besmisleno porediti Vozdove kapije i neku zgradu na Autokomandi. Da ne kazem da su VK skuplje od svih zgrada na Autokomandi, a lokacijski dalje od centra.
Kada kupac gleda takva dva uporediva projekta naravno da ce da vaga koliko dobija za neku visu cenu kod jednog, cega se odrice za nizu kod drugog.

Ima stvari gde GG i ZK nisu uporedive, recimo raspon potencijalnih kupaca. ZK imaju mozda vise od 60% stanova manje kvadrature. Recimo da je prosecan stan velicine 50m2, dvosoban, koji se sa garaznim mestom bez PDV-a kupuje za nekih 80.000 evra. Znaci 60% kupaca iz ZK uopste mozda ne gledaju GG jer tamo za 80.000 evra nema sta da se kupi, a u ZK dobija funkcionalan dvosoban stan sa garaznim mestom.

Veci stanovi su itekako uporedivi. ZK npr. imaju trosobne stanove od 68m2 koji imaju spavace sobe punog profila od 12m2, znaci u obe moze francuski lezaj. Ko zeli da kupi trosoban u GG naravno da ce da razmatra vise okolnosti sta dobija sta gubi.
Lokacijski se razlikuju za 2km i to u jednoj ulici, ne dele se ambijentalno kao npr kada bi poredili Zelenu aveniju i GG. To mi je vec neuporedivo lokacijski, potpuno su druge raskrsnice, cepovi i sl. Naravno prednost za GG jer je blize centru od ZK. U kvalitetu se projekti nece puno razlikovati, ZK cak ima spoljne sendvic zidove, kose krovove (neko smatra da prave manje problema od ravnih). U estetskom smislu GG su mnogo jace, bar za moj ukus od ZK, ali ne u kvalitetu. Prosto su nasli boljeg arhitektu da uklapa boje, dizajn, sve na oko izgleda lepse. Cenovno nije skuplji ni parket, ni plocice, ni ulazna vrata niti bilo sta drugo. To je moja najveca zamerka ZK jer mislim da vecina ima takav ukus i da ce slicno reci.

GG nudi jedan mnogo urbaniji zivot, sve je mnogo vise koncentrisano, sve u okviru stambenih objekata, i market i vrtic i lokali, a same zgrade niske spratnosti. Iako ima iskljucivo velike stanove opet je u garaze stavila klackalice, znaci investitor je tu jos malo zgusnuo objekte.
Sa druge strane ZK malo vise vuku na sistem stare gradnje, ovog puta GDS nije stavljao lokale u sve zgrade, samo u neke, sve je malo prostranije, nema klackalica u garazama i sl. Vrtic je na posebnoj katastarskoj parceli, prema PDR-u ce mozda imati i zdravstvenu stanicu u okviru objekata A i B, videcemo sta ce od toga biti.Neko u Beogradu voli iskljucivo visu spratnost, ne mislim na potkrovlje, ali zbog zagadjenosti nece ispod 5. sprata i sl.

Uopste nisam zalazio u tematiku pravne prirode, mislim da cete i vi dobiti svu infrastrukturu kao ZK i da ce sve da prodje OK.
Ima itekako puno parametara koje kupci stanova razmatraju izmedju ova dva projekta. Naravno, GDS je sve malo vise iznenadio, svi su ga konstantno vezivali za Stepu iako ova dva projekta nemaju nikakve veze. Stepa je bila drzavni projekat vezan za Ministarstvo odbrane, stanovi su se delili vojnim licima u velikom broju, on zapravo nije bio komercijalan u potpunosti pa samim tim bilo je nedostataka i u pracenju projekata i u samoj konstrukciji. Izgradjeno previse lokala po zgradama, nastupila ekonomska kriza, sve otislo u pm, naravno da je trzni centar kao dodatni projekat morao da pukne. ZK su potpuno komercijalno naselje u rangu privatnih investitora koje nema veze sa Stepom i neuporedivo je manje. Uvozni materijali, projektno finansiranje, pricip kondominijuma.

Tu je samo pitanje odnosa sta ko finasijski moze i sta je kome u nekom smislu bitnije, sta mu je cenovno vrednije. A da je za poredjenje, itekako jeste.
 
1a5c3c402f3fc921a0e3a2671d47fe34.jpg


Pocelo je sa uredjenjem gradilista :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Super! To je trebalo prvo napraviti! Jel ima još neka fotka gradilišta?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575707#p575707:1uvdga1s je napisao(la):
Kanta » Sub Okt 20, 2018 4:00 pm[/url]":1uvdga1s]Naravno da nije besmisleno porediti ZK i GG i u smislu projekta i lokacije.
Oba projekta su vezana za istu Ulicu Cara Dusana na rastojanju od par stanica prevozom sto za velicinu Beograda jeste blizu.
Razdaljinu od GG do centra Zemuna je lako prepešačiti za nekoliko minuta. Od ZK do centra Zemuna, kao što kažete, treba vam nekoliko stanica autobusom ili kolima da se prevezete.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575707#p575707:1uvdga1s je napisao(la):
Kanta » Sub Okt 20, 2018 4:00 pm[/url]":1uvdga1s]
U estetskom smislu GG su mnogo jace, bar za moj ukus od ZK, ali ne u kvalitetu. Prosto su nasli boljeg arhitektu da uklapa boje, dizajn, sve na oko izgleda lepse. Cenovno nije skuplji ni parket, ni plocice, ni ulazna vrata niti bilo sta drugo.
Kako ste ovo zaključili? Napišite cene materijalizacije za oba kompleksa.
 
Gogiša":1r1sax80 je napisao(la):
Super! To je trebalo prvo napraviti! Jel ima još neka fotka gradilišta?


Nemam nazalost, sa strane gde se vidi 4 lamela mi se ucinilo da je gotova spoljna fasada, nisam siguran,glupo mi bilo da slikam stajali majstori na kapiji :) radilo se punom parom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako sam zakljucio?
Kod nas su postavljeni materijali prve klase kao i kod vas. Konkretno, vase plocice u kupatilu su 16.5 evra, nase nisam nasao ali ako su italijanske prve klase sigurno nisu ispod 10. Parket nam je isti valjda, kod mene Tarkett baron oak, vrata Bosal standard koja sam video da kostaju nesto preko 500e, ne znam jesu li vasa skuplja, sumnjam. Gradjevinski materijali, izolacija, radijatori, sve je to indenticno. Zaboravio sam na prozore, to se da uporediti koliko kosta vasa u jednom stanu, a koliko kod nas. I naravno imate klimu nadjoh Daikin inverter koja sa ugradnjom i 7 gorina garancije kosta 550 evra. http://eurus-klime.rs/klima-uredjaji/da ... 35c-rxb35c

Ne kazem da je bukvalno identicno, ali materijali uopste nisu razlika nebo-zemlja da bi sad na jednom projektu rekli wow a na drugom krs.

I kada se sve stavi na papir neko ce odrediti koliko ga kosta trosoban stan u ZK sa garaznim mestom a koliko kod vas.

Posto GDS posluje potpuno transparentno zna se koliko kosta najskuplji trosoban stan u zgradi, znaci prema njihovim kriterijumima ima najbolji sprat, pogled i sta su vec gledali.

Neko ko zeli da kupi najskuplji trosoban stan u ZK od 67.61m2 platice tacno (1.484/m2 + PDV) + (garaza 5.625 + PDV).
Stan ce imati ukupnu cenu za podizanje kredita: 110.367 + 6.750 = 117.117 evra
http://www.zemunskekapije.com/trosoban-67-61-m2/

Znaci najskuplji trosoban stan u ZK od 67.61m2 lepe strukture sa garaznim mestom kosta 117.117 evra.
Koliko kosta najskuplji trosoban stan slicne kvadrature u GG sa normalnim garaznim mestom pa da onda realno uporedimo koliko je tu novca okvirno vise ulozeno na materijalima i da grubo vidimo sta ce to stanar u GG vise da plati. Uzeo sam za primer najskuplji stan zato sto necu da komentarisem kako ce stanar iz setnje do centra Zemuna da se vrati u stan ispod koga je kosnica dece ili gde kamioni vrse istovar robe za market po citav dan. Znaci vas najbolji trosoban stan. Cisto da vidimo koliko kosta ta setnja, klima od 550 evra (ako vam je ova inverter) i nesto skuplji odredjeni materijali, ali ne u tolikom obimu.
 
Ulazna vrata Bosal Lux 1000 evra plus široki štokovi od 100-200 evra.
Parket nije isti. GG ima Tarket Step Oak Baron Copper. U ZK je parket sa sličnim nazivom, ali nije isti. Proverite sa Tarketom.
U GG su prozori aluminijum-drvo (Profilati-Sigenia), u ZK nisu.
 
I koliko je to naplaceno?
Koliko kosta najskuplji trosoban stan sa regularnim garaznim mestom u GG?
 
Kanta":3p08vguj je napisao(la):
I koliko je to naplaceno?
Koliko kosta najskuplji trosoban stan sa regularnim garaznim mestom u GG?
63 m2 sa garazom cca 115.000 ako se dobro secam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako želite trosoban stan u GG, obratite se prodaji.
ZK je dobar projekat, ali nije uporediv sa GG.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575736#p575736:7c15shrl je napisao(la):
Trecelice » Sub Okt 20, 2018 6:18 pm[/url]":7c15shrl]
Kanta":7c15shrl je napisao(la):
I koliko je to naplaceno?
Koliko kosta najskuplji trosoban stan sa regularnim garaznim mestom u GG?
63 m2 sa garazom cca 115.000 ako se dobro secam
To je za cene u GG izuzetno jeftino, siguran si da je toliko kostao recimo ovaj stan na najboljoj poziciji sa garazom?
http://gornjigrad.rs/trosoban-tip1

Kakvoj prodaji, pa neko rece ostala samo 4 stana u prizemlju koja niko nece, 1.800e/m2
Na forumu se iznose podaci da vise stanova za prodaju prakticno nema.
 
Ne znam sta znaci najbolja pozicija, stanovi na trecem spratu su bili 1730 e kada smo uzimali, garaza 6.000. Predvidjena kvadratura je 63,49 m2 i vraca se ili doplacuje razlika nakon utvrdjenja kvadrature. E sad, nije bilo razlike u ceni stanova po poziciji, samo po spratnosti. Neka svako zakljuci sam, ali o svemu ovome je suvisno raspravljati... npr. meni licno beograd na vodi je na bzvz lokaciji, a znate i sami cenu kvadrata...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cene stanova su bile nezavisne od pložaja, samo u zavisnosti od sprata.

U startu (decembar), prizemlje 1550, I 1650, II 1700, III 1780.
Prvo poskupljenje, prizemlje 1550, I 1700, II 1750, III 1830
Drugo poskupljnje (od maja), prizemlje 1550, I 1750, II 1800, III 1880

Ne znam da li je bilo naknadnih povećanja cene.

PS je dobio tek skoro cenu, 2300.

Prizemlje sa baštom je bilo 1850. Pre bih čak rekao da je ta cena za 1800 za prizemlje možda pojeftinjenja stanova sa baštom nego ostalih... jer se od gore može videti da su cene prizemlje stajale svo vreme.

Koliko sam ja ispratio projete, ZK u glavnom ima veće kvadrature stanova tako da iako je nešto jeftiniji kvadrat stan slične strukture u ZK će imati par kvadrata više nego u GG i onda dođe na istu ili čak višu cenu. ZK bar ne muči ljude sa klackalicama nego su sva parking mesta "normalna".
 
ZK ne dizu cene jer je ovo prakticno pocetak projekta, oni treba da prodaju bar jos 1.000 stanova. GG mozda moze to da priusti, narocito ako je dosadasnjom prodajom vec zaokruzio finasijsku celinu pa sad ko plati malo vise - plati. Da li je sadasnja cena bas opravdana kad se poredi sa drugima, to ce trziste odrediti.
Nisu strukture stanova u ZK velike, vecina su dvosobni stanovi kojih ima ubedljivo najvise, sigurno bar 50%, a ima i jednosobnih i jednoiposobnih.

Onaj ko bude danas gledao stan uporedice cene, sam ce prema svojim kriterijumima i potrebama odrediti balans cene i kvaliteta.

Slazem se sa konstatacijom da su oba projekta na kraju ispala prilicno dobra, mozda cak za klasu bolja od svih ostalih projekata koji su skuplji, a koji nekim stvarima nisu opravdali tu cenu kvadrata (tipa izolacije, pripadajuce infrastrukture, kasnjenja, vecih primedbi na izvodjenje)
 
Trosoban stan u ZK koji komsija Kanta pominje smo mi placali 1360eur (bez PDV-a), na drugom spratu. Slazem se da postoji razlika u korist GG kada su materijali u pitanju, ali ja to ne bih platio 300-400eur vise po kvadratu :) Svakako ne vredi raspravljati sta je bolje, nama je npr. bolja lokacija ZK jer je tamo skola koja je blizu mnogo bolja od skole kojoj pripada GG itd. Sve je ovo subjektivno i iskreno se nadam da cemo svi dobiti sto smo platili i da cemo piti pivo negde na keju ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575748#p575748:1pj4zm5e je napisao(la):
unedfined » Sub Okt 20, 2018 6:53 pm[/url]":1pj4zm5e]Cene stanova su bile nezavisne od pložaja, samo u zavisnosti od sprata.

U startu (decembar), prizemlje 1550, I 1650, II 1700, III 1780.
Prvo poskupljenje, prizemlje 1550, I 1700, II 1750, III 1830
Drugo poskupljnje (od maja), prizemlje 1550, I 1750, II 1800, III 1880

Ne znam da li je bilo naknadnih povećanja cene.

PS je dobio tek skoro cenu, 2300.

Prizemlje sa baštom je bilo 1850. Pre bih čak rekao da je ta cena za 1800 za prizemlje možda pojeftinjenja stanova sa baštom nego ostalih... jer se od gore može videti da su cene prizemlje stajale svo vreme.

Koliko sam ja ispratio projete, ZK u glavnom ima veće kvadrature stanova tako da iako je nešto jeftiniji kvadrat stan slične strukture u ZK će imati par kvadrata više nego u GG i onda dođe na istu ili čak višu cenu. ZK bar ne muči ljude sa klackalicama nego su sva parking mesta "normalna".
Poslednja cena bila ipak:
1550, I 1730, II 1780, III 1830 uz 1850 po kvadratu za prizemlje sa bašticom ali samo po kvadratu stana (bašta je, hm, "gratis")
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575749#p575749:2x4m2mwu je napisao(la):
Kanta » Sub Okt 20, 2018 5:06 pm[/url]":2x4m2mwu]ZK ne dizu cene jer je ovo prakticno pocetak projekta, oni treba da prodaju bar jos 1.000 stanova. GG mozda moze to da priusti, narocito ako je dosadasnjom prodajom vec zaokruzio finasijsku celinu pa sad ko plati malo vise - plati. Da li je sadasnja cena bas opravdana kad se poredi sa drugima, to ce trziste odrediti.
Nisu strukture stanova u ZK velike, vecina su dvosobni stanovi kojih ima ubedljivo najvise, sigurno bar 50%, a ima i jednosobnih i jednoiposobnih.

Onaj ko bude danas gledao stan uporedice cene, sam ce prema svojim kriterijumima i potrebama odrediti balans cene i kvaliteta.

Slazem se sa konstatacijom da su oba projekta na kraju ispala prilicno dobra, mozda cak za klasu bolja od svih ostalih projekata koji su skuplji, a koji nekim stvarima nisu opravdali tu cenu kvadrata (tipa izolacije, pripadajuce infrastrukture, kasnjenja, vecih primedbi na izvodjenje)

Ovako, meni je lično ZK bio jedan od interesantnijih projekata, ali me je odbilo to što se moralo sve platiti odmah (to jest podići kredit odmah), i što nakon smrdljivih zgrada u Mileve Marić i svih žalbi stanara Stepe nisam imao poverenje da je GDS ištao pozudaniji od tašna mašna privatnika. Sa ZK su oni izvanredno osvetlali obraz i imaće bolju reputaciju u budućnosti.

Za isti novac koji ovde dajem sa u ZK mogao uzeti par kvadrata više i pravo parking mesto... svestan sam toga. Ali uglavnom sam srećan što nisam otišao u Voždove Kapije (te kondominijum, te ozbiljan strani investitor, pa onda tramvaj u Vojvode Stepe kao tih elegantan gospodski prevoz...)

Stvarni kvalitet i jednog i drugo projekta moći ćemo da ocenimo tek 5,6 godina nakon useljenja.

Uzdravlje komšija, okreni obrni sretaćemo se po Zemunu i Keju i bez da to znamo :vops:
 
GG na 50% izgrađenosti skoro da nema slobodnih stanova, dakle tržište kaže da je jeftino iako meni ni malo nije. ZK sam video skoro a nisam se ni interesovao kakva je gradnja a suludo mi je da dajem ocenu o kvalitetu i da poredim jer ljudi teškom mukom dolaze do stanova. Ako je vama OK i meni je.
 
Koliko sam uspeo da saznam, ostali su u ponudi jednoiposobni i dvosobni stanovi (44m2 - 49m2), i veci trosobni stanovi na povucenim spratovima (75 m2 - 80m2). Cene su 1800 za prizemlje, 1850 visi spratovi i 2300 za povucene spratove.

Buduci da mi manji ne odgovaraju po kvadraturi, a veci po ceni, nisam se dalje raspitivao :).
 
Meni je ta informacija malo verovatna. Ja kada sam pre mesec dana razmatrao opcije s njima, rekli su mi da su ostala 2 i slovima dva 1.5/2-sobna stana koja nisu u prizemlju, oba na trećem spratu, od kojih sam izabrao jedan i potpisao predugovor. Jedino ako su neki ljudi odustali od privremeno rezervisanih stanova u međuvremenu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576001#p576001:vd05gy0c je napisao(la):
jeremija » 21 Oct 2018 07:39 pm[/url]":vd05gy0c]U Merinu su vam rekli da su ostali jednoiposobni i dvosobni??

Da. Informacija je stara 6 dana, tako da se nesto u medjuvremenu mozda promenilo.
 
I meni je ovo neverovatno... meni su rekli da su ostala isto samo dva ,ali u prizemlju, ili jedan u prizemlju, jedan na trecem *ne mogu da se setim tacno
Cak su nam posle rekli da nema vise jednoiposobnih/dvosobnih...hmmm
 
Pre isto tako mesec dana prilikom obilaska, pojavio se na gradilistu par koji se raspitivao za dvosobne stanove, secam se da im je agent rekao da su ostali samo stanovi na IV spratu (2400)
 
Vrh