Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534180#p534180:22ju568p je napisao(la):
Johnny84 » Sre Apr 25, 2018 1:56 pm[/url]":22ju568p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534170#p534170:22ju568p je napisao(la):
Ninaa » Sre Apr 25, 2018 12:15 pm[/url]":22ju568p]Drage komsije,
pominjete izjavu u o brisovnoj dozvoli, to tazim banci na dan uplate avansa ili od Merina?

Nije loše da ih pitaš dokle se stiglo sa tim ako već ideš u banku...
Merin bi trebalo da nam to svima dostavi ali negde je zapelo...
Banke su mnogo spore sa dostavljanjem tog dokumenta. Nekim bankama za to treba nekoliko meseci.
Čim banka učestvuje u finansiranju, ne brinite. Dobićemo.

Pitanje od ranije. Gde planiraju da postave kontejnere, zna li neko? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533520#p533520:1gptwfto je napisao(la):
Trecelice » Ned Apr 22, 2018 1:38 pm[/url]":1gptwfto]Da pokusam da odgovorim na Vasa pitanja (bar delimicno):

- zagadjenost vazduha nije nista gora (moze biti bolja jer nema velikih saobracajnica kao npr. Jurija gagarina gde trenutno zivim) nego drugi krajevi Beograda (msm na Bg u uzem smislu).

- cena za zelenu aveniju je bila jesenas za 4. I 5. Fazu 1950 eur sa pdv, tako da ako se nije nesto ppromenilo + garaza 12.000...ovde je bar 100 eur jeftinije po kvadratu za stan...lokacijski, sto se tice zel av, bolja je neznatno lokacija mozda, ali mikrolokacija je uzasna (bar meni) i mislim da je slicna konekcija sa gradom kolima/prevoz jer ujutru i popodne ne mozete nigde izbeci bar delimicno guzvu bilo gde da stanujete... blizu je i izlaz na autoput preko naselja save kovacevica, odnosno bezanije

- cara dusana jeste neugledna, ali verujem da ce se to vrmeenom izmeniti (vizuelno, ne verujem da ce se ulica siriti)

Ako neko ima druge inforimacije/misljenje, uvek je dobrodoslo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na komentaru, nadam se da ce sve ispasti kako treba.
 
Pitanje od ranije. Gde planiraju da postave kontejnere, zna li neko? :)


[/quote]

To je dobro pitanje, ne znam da li neko ima neki info o tome...?
 
Info koji sam dobila u banci na temu brisovne dozvole ni meni nije bio najjasniji, generalno dali su mi info da se to izdaje na kraju, nakon potpisivanja ugovora a ne predugovora.
info od agenta:
''Upravu su u banci. Banka sada izdaje Pismo o namerama u kojem pise da se obavezuje da ce izdati Birsovnu dozvolu na nepokretnosti koje ste kupili kada isplatite stan u celosti.

U praksi, sledeci su koraci:
1. Overa Predugovora
2. Nakon overe predugovora izdaje se Pismo o namerama
3. Overa Ugovora
4. Isplata celokupnog iznosa.
5. Dobijanje Brisovne dozvole od banke.''
 
Moj agent iz Merina mi je rekao da to pismo o namerama dobijamo u roku od 15 dana od dana kada smo potpisali predugovor. Dali agent onda gresi? U predugovoru takodje tako pise. Ko je sad u pravu?

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Tebi su u banci objasnili redosled, ali ne i zasto kasne sa tim pismom o nameri .

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534342#p534342:3itw37xf je napisao(la):
Johnny84 » Čet Apr 26, 2018 10:20 am[/url]":3itw37xf]Pitanje od ranije. Gde planiraju da postave kontejnere, zna li neko? :)

To je dobro pitanje, ne znam da li neko ima neki info o tome...?
[/quote]

Takodje bi bilo korisno znati gde ce biti prilaz za dostavu robe Maksiju ili Idei. Pretpostavljam tamo sa strane gde je kuglana.
 
Bobo":162cr44h je napisao(la):
Takodje bi bilo korisno znati gde ce biti prilaz za dostavu robe Maksiju ili Idei. Pretpostavljam tamo sa strane gde je kuglana.

Nadam se da su to dobro isplanirali posto ne bi bilo dobro da se non stop mimoilazimo sa kamionima ili da prave buku ispod prozora ali ajde da vidimo sta ce Merin reci na to.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok a da li je neko konkrento pitao Merin to sve, za kontejnere i prilaz lokalima, ili samo pricamo o tome?
 
Zdravo svima,

Znate li nesto vise o izolaciji izmedju liftova i stanova?
Koliko ce biti dnevnog svetla sa unutrasnje strane L5, posebno na nizim spratovima?
Hvala unapred :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534739#p534739:1bb98qm7 je napisao(la):
dusan_m » Pet Apr 27, 2018 9:35 pm[/url]":1bb98qm7]Zdravo svima,

Znate li nesto vise o izolaciji izmedju liftova i stanova?
Koliko ce biti dnevnog svetla sa unutrasnje strane L5, posebno na nizim spratovima?
Hvala unapred :)
Hmm... ne verujem da je iko pitao to konkretno.

Opšti odgovor i izolaciji je ovo dole. Pretposavaio bih da će izolacija između stana i lifta biti ista kao između stana i hodnika...

Zidovi između stanova: opeka 12cm + kamena vuna 3cm + vazdušni sloj 2cm + opeka 10cm

Zidovi između stana i hodnika: blok 20cm, kamena vuna 8cm

Medjuspratna konstrukcija između stanova ima 3cm zvučne izolacije.

Međuspratna konstrukcija između prizemlja i podruma ima 3cm zvučne izolacije i 10cm tremoizolacije (simprolit ploče).

Gde bih samo dodao da kada se saberu svi slojevi između spratova to dolazi na nekih 30-32cm ok koji je 20 osnovna ploča.
 

Bitno da su ovde stavili da ima Osnovna skola u naselju. A ustvari je skola za "Osnovno obrazovanje odraslih" koju pohadja 80 posto romske
nacionalnosti,pa ne znam da li to moze predstavljati problem (bez ikoga da uvredim, zna se na sta mislim)
Da li znate koja je Osnovna skola najbliza?
Hvala unapred
 
Najbliza je osnovna škola “Gornja Varoš” koja se prakticno nasljanja na gore pomenutu za odrasle, u Dobanovackoj iza crkve.
 
Auu to je tek problem...msm em skola ta, em dete da mi ide tu odmah pored...bas sam se razocarala nesto
 
jeremija":1brmaxwe je napisao(la):

Bitno da su ovde stavili da ima Osnovna skola u naselju. A ustvari je skola za "Osnovno obrazovanje odraslih" koju pohadja 80 posto romske
nacionalnosti,pa ne znam da li to moze predstavljati problem (bez ikoga da uvredim, zna se na sta mislim)
Da li znate koja je Osnovna skola najbliza?
Hvala unapred
Nije osnovna skola za odrasle vec za decu od 10 do 16 godina. Jeste vecina romske nacionalnosti, ali nije za odrasle.
 
Neko je spomenuo probijanje izlaza pored kompleksa do ulice Cara Dusana. Da li je to samo neki prilaz ili prava saobracajnica i sa koje strane kompleksa je to planirano?

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535103#p535103:2oosgeeq je napisao(la):
lasica.janko » Pon Apr 30, 2018 11:17 am[/url]":2oosgeeq]
jeremija":2oosgeeq je napisao(la):

Bitno da su ovde stavili da ima Osnovna skola u naselju. A ustvari je skola za "Osnovno obrazovanje odraslih" koju pohadja 80 posto romske
nacionalnosti,pa ne znam da li to moze predstavljati problem (bez ikoga da uvredim, zna se na sta mislim)
Da li znate koja je Osnovna skola najbliza?
Hvala unapred
Nije osnovna skola za odrasle vec za decu od 10 do 16 godina. Jeste vecina romske nacionalnosti, ali nije za odrasle.

Tako se zove jer je pohadjaju deca uzrasta od 10-16 godina, koliko sam ja skontala

dok nije isteklo vreme za edit, da pise od 10-16 godina, a takodje negde sam nasla info da je "Škola za osnovno obrazovanje odraslih “Branko Pešić” ali nebitnio pitala sam sta mislite da li moze da bude problem to...msm vase misljenje
 
Kolio sam shvatio predugovor, nema mogućnosti za raskid gde dobijam kaparu nazad? Sem ako zgrada ne bude gotova do juna 2020?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535102#p535102:m68d7gzy je napisao(la):
jeremija » Pon Apr 30, 2018 11:11 am[/url]":m68d7gzy]Auu to je tek problem...msm em skola ta, em dete da mi ide tu odmah pored...bas sam se razocarala nesto

Ja sam bukvalno ostao bez teksta. Pa nije VPD (vaspitno-popravni dom) već škola, gde dolaze ta deca da se obrazuju, a ne da bi tebi krali veš sa terase. Nadam se da ćeš naći način da odustaneš od ovog kompleksa, iskreno.
 
kristijan":api6rqqr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535102#p535102 je napisao(la):
jeremija » Pon Apr 30, 2018 11:11 am[/url]":api6rqqr]Auu to je tek problem...msm em skola ta, em dete da mi ide tu odmah pored...bas sam se razocarala nesto

Ja sam bukvalno ostao bez teksta. Pa nije VPD (vaspitno-popravni dom) već škola, gde dolaze ta deca da se obrazuju, a ne da bi tebi krali veš sa terase. Nadam se da ćeš naći način da odustaneš od ovog kompleksa, iskreno.
I meni ništa nije jasno, treba da biramo stan prema nacionalnosti đaka obližnje škole?!?!
 
@kristijan i @Gogiša Hvala na iskazu vaseg misljenja
Ja nisam ovde dosla da se prepucavam, ako imam misljenje da sam se razocarala jer je ta skola blizu kompleksa, ne bi trebalo to da vas
pogadja. Meni to licno smeta, ali uvazavam svako misljenje, zato sam i pitala ljude sa foruma sta misle o tome.
Hvala i pozdrav.
 
Drage buduce komsije, trebaju mi dve informacije.
Unapred se izvinjavam ako je vec bilo reci o tome.
Elem, zanima me da li u Eurobanci otvaram dinarski ili devizni racun, tj. da li placamo u dinarima ili devizama. Ako su dinari, kolika je kursna razlika?
I drugo, vidim da se pise da se notaru za overu predugovora placa 17000 dinara. Da li je to za sve isto i da li je to za ceo iznos stana ili za ovih 10 posto? Koliko je onda za overu ugovora sl. godine???
 
Overa kod notara je sad za predugovor 17.000, i za ugovor ce biti isto 17.000.

Sada u wurobanci da biste uplatili kaparu (10%) otvarate takoreci Okvirni ugovor o deviznom racunu i na njega uplacujete eurski iznos kapare. Za njega se ne placa odrzavanje odnosno nemate troskove.

Moj savet Vam je da odete u eurobanku na terazijama (sa strane mekdonaldsa) rade do 18:00, tamo su dosta upuceni u ovaj projekat. Takodje, placate za stan proviziju 1.000 din i eventualno ako ste kupili garazu jos 1.000 din, posto su to dve razlicite transakcije.

Za kursne razlike i to ne znam, to je najbolje da pitate u banci u kojij uzimate kredit (ako uzimate kredit). Navedeno, naravno, ako sam Vas razumeo da Vas interesuje kolike su kursne razlike prilikom uplate preostalog iznosa kupoprodajne cene iz kredita kod druge banke... kapara se placa u eur...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako se kapara placa u evrima, onda verovatno da se i glavnica placa tako, ko je kes kupac. To bi bilo odlicno jer banke tu masno zarade i ojade nasu stranu.
Hvala za informacije!
 
Samo jos nesto... ako se stan i garaza vode kao dva ugovora, da li e onda placa 17000+17000?
 
Vrh