Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Iskreno mi nije jasno zasto biste tek tako izbacili wc solju zarad stavljanja masine za ves.
Vec sa dva mala deteta je neophodno, a tek kad porastu... :)
 
Kakva je procedura ako uplacujem novac sa deviznog racuna druge banke (Inteza), samo odnesem br racuna s ugovora?
Rece mi prijatelj koji je vec kupio stan ovde da je u Eurobanci sedeo sat vremena, da su mu trazili razne glupe podatke i kopirali ugovor o kupoprodaji (?!) pa bih da ubrzam ako mogu jer vec imam devizni racun u drugoj banci
 
Ponesi i ugovor u Intesu takodje jer mislim da im treba neki dokaz. Ja sam hteo da uradim isto sto i ti, ali sam na kraju odustao u pola procedure. Sluzbenice u Intesi su prvo zagledale u ugovor, pa posle ti daju da popunis neki formular za Nostro doznake. Sve u svemu nije im to svakodnevna procedura. Pritom sve to kosta vise nego u Eurobank (pisao sam vec ranije koliko).
Ja sam u Eurobank pored Pizzabara zavrsio sve za 10ak minuta (bila je prazna ekspozitura u tom trenutku). Naplatili su mi proviziju 1000 din i saradnik za poslove sa stanovnistvom (Marija) je vec radila nekoliko ovih procedura za Gornji grad. Meni su takodje kopirali ugovor.
 
Aaaaaa, onda je moj prijatelj imao tu nesrecu da naleti na nekog sporaca. Kaze da je poludeo od pitanja, gde radi, prezime majke (devojacko), pa su mu oni tri puta racunali koliko da uplati (kao ne moze on sam, oni ce da provere u ugovoru!) i tako redom...
Ali ako si prosao tako glatko onda ok, ocito je on maler. Necu onda da se cimam. Videcu ovih dana da zakazem u Merinu pa onda da sve odradim istog dana
 
Andjelka777":11l4gjcb je napisao(la):
Aaaaaa, onda je moj prijatelj imao tu nesrecu da naleti na nekog sporaca. Kaze da je poludeo od pitanja, gde radi, prezime majke (devojacko), pa su mu oni tri puta racunali koliko da uplati (kao ne moze on sam, oni ce da provere u ugovoru!) i tako redom...
Ali ako si prosao tako glatko onda ok, ocito je on maler. Necu onda da se cimam. Videcu ovih dana da zakazem u Merinu pa onda da sve odradim istog dana


Postovana, posto prebacujete devize iz jedne u drugu banku, to se smatra inostranim transferom. Samim tim provizija je drasticno veca ( kako su meni rekli oko 100 eur). Najbolje je da otvorite u eurobanci devizni racun, cije se odrzavanje ne placa. Ja sam to obavio na terazijama, za dvadesetak minuta, uhodani su u vezi sa ovim projektom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postovana, posto prebacujete devize iz jedne u drugu banku, to se smatra inostranim transferom. Samim tim provizija je drasticno veca ( kako su meni rekli oko 100 eur). Najbolje je da otvorite u eurobanci devizni racun, cije se odrzavanje ne placa. Ja sam to obavio na terazijama, za dvadesetak minuta, uhodani su u vezi sa ovim projektom


Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]

Potvrđujem ovo, ekspozitura na Terazijama... uigrani, informisani i sve se brzo završava...
Račun se otvara za 10 min, uplati se novac na svoj račun i odmah se prebacuje na račun WTC-a.

Zašto bi bacala novac na proviziju preko Intese, nema smisla...nisu to male pare.
 
Trecelice":15maurh2 je napisao(la):
Postovana, posto prebacujete devize iz jedne u drugu banku, to se smatra inostranim transferom. Samim tim provizija je drasticno veca ( kako su meni rekli oko 100 eur). Najbolje je da otvorite u eurobanci devizni racun, cije se odrzavanje ne placa. Ja sam to obavio na terazijama, za dvadesetak minuta, uhodani su u vezi sa ovim projektom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Izgleda da sam im ja bio prvi, pošto sam ja baš u toj filijali na Terazijama bio sat ipo. :)
Nešto nisu znali, bunili se oko broja računa koji je bio naveden u predugovoru, pa su na kraju intervenisali iz Merina.

U svakom slučaju, da, bolje otvoriti račun u Eurobank, da bi se izbegle velike provizije.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
mikelebre":2k4dsqd4 je napisao(la):
Trecelice":2k4dsqd4 je napisao(la):
Postovana, posto prebacujete devize iz jedne u drugu banku, to se smatra inostranim transferom. Samim tim provizija je drasticno veca ( kako su meni rekli oko 100 eur). Najbolje je da otvorite u eurobanci devizni racun, cije se odrzavanje ne placa. Ja sam to obavio na terazijama, za dvadesetak minuta, uhodani su u vezi sa ovim projektom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Izgleda da sam im ja bio prvi, pošto sam ja baš u toj filijali na Terazijama bio sat ipo. :)
Nešto nisu znali, bunili se oko broja računa koji je bio naveden u predugovoru, pa su na kraju intervenisali iz Merina.

U svakom slučaju, da, bolje otvoriti račun u Eurobank, da bi se izbegle velike provizije.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Na primer mene je provizija u Banca Intesa na skoro 10.000€ izašla ne preko 3.000 dinara.
Sad kome je lakse da zbog 2.000 dinara na ovoliku sumu otvara novi racun.
 
lasica.janko":23am54wt je napisao(la):
Na primer mene je provizija u Banca Intesa na skoro 10.000€ izašla ne preko 3.000 dinara.
Sad kome je lakse da zbog 2.000 dinara na ovoliku sumu otvara novi racun.

To je provizija na 10000 evra, a na ostatak od 90000 evra pri potpisivanju ugovora će biti mnogo veća provizija, pošto ide na procenat. U Eurobank ko ima račun, platiće 1000 dinara bez obzira na iznos, osim ako nisam nešto pogrešno razumeo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
mikelebre":3paagzea je napisao(la):
lasica.janko":3paagzea je napisao(la):
Na primer mene je provizija u Banca Intesa na skoro 10.000€ izašla ne preko 3.000 dinara.
Sad kome je lakse da zbog 2.000 dinara na ovoliku sumu otvara novi racun.

To je provizija na 10000 evra, a na ostatak od 90000 evra pri potpisivanju ugovora će biti mnogo veća provizija, pošto ide na procenat. U Eurobank ko ima račun, platiće 1000 dinara bez obzira na iznos, osim ako nisam nešto pogrešno razumeo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
E to je vec druga priča.
 
mikelebre":ydtfjo24 je napisao(la):
lasica.janko":ydtfjo24 je napisao(la):
Na primer mene je provizija u Banca Intesa na skoro 10.000€ izašla ne preko 3.000 dinara.
Sad kome je lakse da zbog 2.000 dinara na ovoliku sumu otvara novi racun.

To je provizija na 10000 evra, a na ostatak od 90000 evra pri potpisivanju ugovora će biti mnogo veća provizija, pošto ide na procenat. U Eurobank ko ima račun, platiće 1000 dinara bez obzira na iznos, osim ako nisam nešto pogrešno razumeo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Navedeno pod pretpostavkom da se kredit uzima u eurobanci (mislim za ostatak iznosa kupoprodajne cene)... ako se uzima u drugoj banci, bice provizija oko 200€ u banci iz koje se uzima kredit (tako mi je receno u unicredit banci)... ako je u intesi ova razlika (u unicreditu je bilo oko 80-100€ ne mogu tacno da se setim), onda je mikelebre u pravu... ne isplati se toliko cimanje za hiljadu dve dinara...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nas advokat je pregledao predugovor i ima mnogo primedbi. Da li je neko uspeo da izmeni predugovor?
 
Kog tipa, šta tačno pošto su ugovori koliko sam shvatila tipski, tj. sem kvadrature i cifara, isti?
 
u principu su sitnice ali merin kaze da ne menja nista vezano za obaveze jedne strane prema drugoj tako da nista od toga
 
A zasto mislite da masine 2 u 1 (susenje i pranje) nisu ok?
 
Ja imam 2 u 1 i za sada radi super. To su inverter motori i nema problema kojih je pre bilo, tj. kratak radni vek motora zato sto radi dve radnje. Za novi stan planiram klasu vise i nadam se da ce vrsiti dobro posao ali diskusija o masinama mozda moze i u drugi forum


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, je li cuo neko nesto vise o obezbedjenju objekta, kamere, cuvar i sl? Hvala.
 
Prodjoh juce pored kompleksa, nista se ne desava vec neko vreme izgleda?
Rade onu prvu lamelu, ostalo stoji. Valjda hoce kamenu vunu zajedno da rade.... Mada cini mi se da nisu ni svi prozori stavljeni na ostalim lamelama.
Nesto su usporili
 
Ja sam svratio pre 2 nedelje, kamena vuna ''Knauf'' je bila naslagana pored kućice/kapije i spremna za postavljanje...
Prozori su čini mi se bili pred kraj u lameli 3... valjda idu redom 4, 5, 6 i na kraju 1 jer je ona poslednja izašla iz zemlje.

Lamele 2 i 3 idu najbrže jer gledaju na Dobanovačku i žele da potencijalni kupci vide kako će sve to izgledati jednog dana i samim tim ih privuku. Dobar marketing po meni i to je skroz u redu.
 
Da li neko ima informaciju da li Eurobank odobrava kredit u trenutnoj fazi gradnje ?

Tj. da li je moguce da se sa otplatom kredita krene odmah nakon odobrenja, potpisanog predugovora i sl. ?
 
DJockey":30pia9qt je napisao(la):
Da li neko ima informaciju da li Eurobank odobrava kredit u trenutnoj fazi gradnje ?

Tj. da li je moguce da se sa otplatom kredita krene odmah nakon odobrenja, potpisanog predugovora i sl. ?
Mislim da da, ali molim vas kontaktirajte banku i pitajte ih.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Na zalost u trenutnoj fazi izgradjenosti objekta, Eurobanka nije u mogucnosti da odobri kredit.
 
Vrh