Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Andjelka777":1pf02a4s je napisao(la):
Samo jos nesto... ako se stan i garaza vode kao dva ugovora, da li e onda placa 17000+17000?
Ne. Kod notara plaćaš jednom za predugovor i jednom za ugovor. Za mali dvosoban plus plq
platformu sam platio notara 1500 i kusur

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Andjelka777":2r2jztbq je napisao(la):
Samo jos nesto... ako se stan i garaza vode kao dva ugovora, da li e onda placa 17000+17000?


Stan i garaza su obuhvaceni jednim predugovorom, odnosno kasnije ugovorom i placa se po 17000 za predug i ug notaru.

Sa druge strane, posto su to dve zasebne nepokretnosti, u banci (prilikom uplate kapare, pretpostavljam i prilikom uplate ostatka cene) cete imati trosak provizije za svaku ponaosob.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trecelice":2iyy5zro je napisao(la):
Andjelka777":2iyy5zro je napisao(la):
Samo jos nesto... ako se stan i garaza vode kao dva ugovora, da li e onda placa 17000+17000?


Stan i garaza su obuhvaceni jednim predugovorom, odnosno kasnije ugovorom i placa se po 17000 za predug i ug notaru.

Sa druge strane, posto su to dve zasebne nepokretnosti, u banci (prilikom uplate kapare, pretpostavljam i prilikom uplate ostatka cene) cete imati trosak provizije za svaku ponaosob.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izgleda da sam jedino ja uplatio ukupno u jednoj transakciji i sa jednom provizijom od 1000 dinara.
 
Hahahahahaha, moguce je i to da se desi... kada sam ja bio verovatno su se vec uhodali


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni su takodje naplatili 1000 din za obe transakcije. Ekspozitura NBG pored pizza bar-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535236#p535236:16mzedqg je napisao(la):
unedfined » Uto Maj 01, 2018 12:36 am[/url]":16mzedqg]
Andjelka777":16mzedqg je napisao(la):
Samo jos nesto... ako se stan i garaza vode kao dva ugovora, da li e onda placa 17000+17000?
Ne. Kod notara plaćaš jednom za predugovor i jednom za ugovor. Za mali dvosoban plus plq
platformu sam platio notara 1500 i kusur

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Сад ми ово није јасно, да није можда 15000 а не 1500? За нотара.
Не верујем нешто да је за мали стан 1500 а за већи 17000
 
Andjelka777":3p5yjbqm je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535236#p535236 je napisao(la):
unedfined » Uto Maj 01, 2018 12:36 am[/url]":3p5yjbqm]
Andjelka777":3p5yjbqm je napisao(la):
Samo jos nesto... ako se stan i garaza vode kao dva ugovora, da li e onda placa 17000+17000?
Ne. Kod notara plaćaš jednom za predugovor i jednom za ugovor. Za mali dvosoban plus plq
platformu sam platio notara 1500 i kusur

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Сад ми ово није јасно, да није можда 15000 а не 1500? За нотара.
Не верујем нешто да је за мали стан 1500 а за већи 17000
Da 15,000 sam mislio, greška u kucanju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
А зна ли неко колико се палца кад стан исплатимо у мају, колико је пренос власништва, упис у катастар и сл...
 
Upis u katastar bi trebalo da bude(ako se ne varam) po 5.000 rsd za stan i garazu... prenos vlasnistva - overa kupoprodajnog ugovora kod notara cca 15-17.000 rsd u zavisnosti od vrednosti nepokretnosti... to bi bilo to od troskova


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto se tice kontejnera, vidim da se vodi diskusija o tome i na stranici Vozdove Kapije: viewtopic.php?f=20&t=3758&start=450

Nadam se da ce nas kompleks dobiti podzemne kontejnere ako za to postoji mogucnost. Mislim da oni imaju mnogo vise prednosti od obicnih. Taj tip kontejnera je uradjen u vecini novih zgrada, evo primer iz bloka A:
e9a5487fe315dd36cd3fa9bf0510dd68.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536094#p536094:gsgi9jty je napisao(la):
zemun-ac » Ned Maj 06, 2018 11:22 am[/url]":gsgi9jty]Sto se tice kontejnera, vidim da se vodi diskusija o tome i na stranici Vozdove Kapije: viewtopic.php?f=20&t=3758&start=450

Nadam se da ce nas kompleks dobiti podzemne kontejnere ako za to postoji mogucnost. Mislim da oni imaju mnogo vise prednosti od obicnih. Taj tip kontejnera je uradjen u vecini novih zgrada, evo primer iz bloka A:
e9a5487fe315dd36cd3fa9bf0510dd68.jpg

Bravo, ovo bi bilo sjajno resenje. Ne znam samo da li u ovom momentu i Merin ima tu informaciju? Tj. kako bismo mogli uticati na njih? Ne znam koliko je svrsishodno da ih pojedinacno zovemo telefonom i zapitkujemo.

Verujem s druge strane da citaju ovaj forum, a mozda i pisu na njemu :)
 
Bobo":1gkfsakk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536094#p536094 je napisao(la):
zemun-ac » Ned Maj 06, 2018 11:22 am[/url]":1gkfsakk]Sto se tice kontejnera, vidim da se vodi diskusija o tome i na stranici Vozdove Kapije: viewtopic.php?f=20&t=3758&start=450

Nadam se da ce nas kompleks dobiti podzemne kontejnere ako za to postoji mogucnost. Mislim da oni imaju mnogo vise prednosti od obicnih. Taj tip kontejnera je uradjen u vecini novih zgrada, evo primer iz bloka A:

Bravo, ovo bi bilo sjajno resenje. Ne znam samo da li u ovom momentu i Merin ima tu informaciju? Tj. kako bismo mogli uticati na njih? Ne znam koliko je svrsishodno da ih pojedinacno zovemo telefonom i zapitkujemo.

Verujem s druge strane da citaju ovaj forum, a mozda i pisu na njemu :)


Verujem da je celishodnije pitati nekoga na gradilistu, nego Merin...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li neko koliko ce da bude visina prizemlja u lamelama 4 i 5 sa spoljne strane, znaci ne oni stanovi s batama vec prema Sacu kod Nike?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536136#p536136:3vw6qhrk je napisao(la):
Andjelka777 » Ned Maj 06, 2018 2:25 pm[/url]":3vw6qhrk]Zna li neko koliko ce da bude visina prizemlja u lamelama 4 i 5 sa spoljne strane, znaci ne oni stanovi s batama vec prema Sacu kod Nike?

Ovako stoje stvari...

Visina će biti mimum 207 cm, možda čak i 217 cm... bavio sam se matematikom jer niko nije znao da kaže koliko će to tačno biti pa me je to nerviralo...

Pored zgrade je stajala paleta sa blokovima, tj. EURO paleta koja je sledećih dimenzija, 120x80x160H cm... kada oduzmemo 10 cm drvenu paletu, ostaje 150 cm i na slikama od ranije možete videti da je paleta malo iznad crne crte a to je pod u stanovima. Dakle dolazimo do 150 cm, na to dodajemo 3 bloka dimenzija 25x19x19H cm odosno 3x19cm=57 cm. 150 cm do poda stana + 57 cm 3 reda blokova = 207 cm. Kasnije sam primetio da su dodavali i red maltera na sve ovo, deluje mi kao nekih 10-tak santima odprilike...pa možete dodati i to. Ranije su mi na gradilištu rekli da je kota ispred lamela 4 i 5 potpuno ravna, znači 0 tako da se neće dodavati nešto mnogo betona, odnosno trotoara i to sve neće nešto mnogo uticati na visinu početka prozora u prizemlju.

99% sam siguran da je moja računica tačna a molim stručnjake ovde a ima ih mnogo da me isprave ako grešim... :)
 
Zdravo svima ponovo,
Zna li neko koliko vazi predodobrenje kredita u Eurobanci? Verujem da cemo morati sve dokumente ponovo da nosimo kada za to dodje vreme. :|

Bilo bi super da stave ove podzemne kontejnere. U SunCity-ju su obicni zagradjeni nekom “kucicom” blizu ulaza...
 
Da li možete da postavite slike kontejnera iz Sun city kompleksa?

Nadam se da kamion za odnošenje smeća neće ulaziti u kompleks.
 
Izgleda da je i lamela1 konačno krenula. Uradili su nultu ploču, ne znam koliko se vidi na slici i krenuli su stubove iznad zemlje da dižu.
Na L2 i L3 skoro sve prozore i vrata spoljne stavili i montirali su skele za fasadu.
92ea8118febc09e2254f272088a4ec1d.jpg
eaa45e9043e408cb483d3683f471ea76.jpg
38e2acf66ba91f90720904e5f85d7fc4.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Da li se neko mozda raspitivao da li je moguce da se izvrse neke korekcije u izgradnji - npr. da se u malom wc-u ne ugradi šolja i ostalo, vec samo plocice (da se prostorija pretvori u ostavu)?

Uzgred, mikelebre odlicne slike


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536777#p536777:sij5j31g je napisao(la):
Trecelice » Sre Maj 09, 2018 6:59 am[/url]":sij5j31g]Da li se neko mozda raspitivao da li je moguce da se izvrse neke korekcije u izgradnji - npr. da se u malom wc-u ne ugradi šolja i ostalo, vec samo plocice (da se prostorija pretvori u ostavu)?

Uzgred, mikelebre odlicne slike


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mi smo na početku razmišljali o tome ali smo na kraju odustali... neka bude po planu pa ćemo videti kako sve to izgleda uživo kada se budemo uselili pa ako bude bilo potrebe da se pravi ostava, pravićemo... :)
Ali ideja ti je dobra, nema šta... pogotovo jer nećemo imati nikakav boks za odlaganje stvari u zgradi... :gobb:

Najbolje bi bilo da proveriš sa Merin-om da li su moguće izmene...
 
Koliko sam cuo, izmene wc - ostava su moguce, s tim sto bi verovatno to trebalo sto pre javiti investitoru,

Valjda im je jeftinija varijanta da naprave ostavu nego wc.
 
Da li mislite da u kupatilo staju veš mašina i mašina i sušenje veša zajedno?

Naše kupatilo je površine 5,42 m2 i mislim da ima sasvim dovoljno mesta za obe. Ukoliko ne bude mesta onda ostaje opcija ispod bojlera ali tu staje samo jedna/kombinovana koja kako kažu možda i nije najbolja opcija.

Ako ne staju, onda je bolja varijanta da se stave u toaletu jedna na drugu i taj deo deo služi isključivo za tu namenu i to treba odraditi sada dok se još gradi...

Zanimaju me Vaša mišljenja, sigurno Vas ima ovde koji ste isto kupili dvoiposobne stanove i imate ovu dilemu.
 
Johnny84":1ixnz1d0 je napisao(la):
Da li mislite da u kupatilo staju veš mašina i mašina i sušenje veša zajedno?

Naše kupatilo je površine 5,42 m2 i mislim da ima sasvim dovoljno mesta za obe. Ukoliko ne bude mesta onda ostaje opcija ispod bojlera ali tu staje samo jedna/kombinovana koja kako kažu možda i nije najbolja opcija.

Ako ne staju, onda je bolja varijanta da se stave u toaletu jedna na drugu i taj deo deo služi isključivo za tu namenu i to treba odraditi sada dok se još gradi...

Zanimaju me Vaša mišljenja, sigurno Vas ima ovde koji ste isto kupili dvoiposobne stanove i imate ovu dilemu.


Postovani,

Isto razmisljamo... uputio sam mail sa upitom pa javljam kada mi odgovore...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postovani,

Isto razmisljamo... uputio sam mail sa upitom pa javljam kada mi odgovore...


Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]

Odlično, bolje je da to rešavamo sada nego da posle kada se uselimo budemo u situaciji da ne može da stane u kupatilo pa da posle čupamo sanitarije iz toaleta i ''budžimo" ga za ovu namenu.

Javi šta kažu...

Hvala unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536853#p536853:1mzxvj9n je napisao(la):
Johnny84 » Sre Maj 09, 2018 12:38 pm[/url]":1mzxvj9n]Postovani,

Isto razmisljamo... uputio sam mail sa upitom pa javljam kada mi odgovore...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odlično, bolje je da to rešavamo sada nego da posle kada se uselimo budemo u situaciji da ne može da stane u kupatilo pa da posle čupamo sanitarije iz toaleta i ''budžimo" ga za ovu namenu.

Javi šta kažu...

Hvala unapred.
[/quote]
 
Ja sam se već pomirio da kupujem mašinu za sušenje i pranje ujednom. Kupatilo 4.07m2 nema tu mesta ni za šta više.
 
Vrh