Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Ovako. Što se tehničkih informacije tiče nemam ništa novo. Pričao sa ekonomistom koja naglašava da sva eventualna tehnička pitanja mora da prosledi dalje.

Trafo je ispod lamele 3 sa unutrašnje strane prema "laktu" ka lameli 4.

Visina poda prizemlja 145cm.

Sve dnevne sobe koje imaju prozore imaće te velike balkonske prozore. Sve spavaće sobe imaju "male/obične" prozore.

Svi stanovi sa spoljne strane u prizemlju će imati balkone ili lođe. To su zapadne i severna strana.

Klime su na terasama/lođama, nigde na fasadama.

Biće kao nekih 15tak parking mesta sa severne strane i eventualno nešto na ulici sa zapadne strane ali peru sve ruke od njih, to će kao skupština stanara i firma za održavanje zgrade odlučivati.

Smanjili su broj klackalica da naprave nova "normalna" mesta za stanare povučenog sprata.
 
Da li neko zna nešto vezano za Bojlere, ne znam da li dobijamo i mali 'tiki' u kuhinji ili samo veliki u kupatilu?
U stanu u kom sad živim, novogradnja iz 2008 išao je u paketu veliki + mali Metalac...
 
unedfined":10pygom4 je napisao(la):
Ovako. Što se tehničkih informacije tiče nemam ništa novo. Pričao sa ekonomistom koja naglašava da sva eventualna tehnička pitanja mora da prosledi dalje.

Trafo je ispod lamele 3 sa unutrašnje strane prema "laktu" ka lameli 4.

Visina poda prizemlja 145cm.

Sve dnevne sobe koje imaju prozore imaće te velike balkonske prozore. Sve spavaće sobe imaju "male/obične" prozore.

Svi stanovi sa spoljne strane u prizemlju će imati balkone ili lođe. To su zapadne i severna strana.

Klime su na terasama/lođama, nigde na fasadama.

Biće kao nekih 15tak parking mesta sa severne strane i eventualno nešto na ulici sa zapadne strane ali peru sve ruke od njih, to će kao skupština stanara i firma za održavanje zgrade odlučivati.

Smanjili su broj klackalica da naprave nova "normalna" mesta za stanare povučenog sprata.
Uh ako klima bude bude na podu terase to ce biti malo bezveze jer su terase ionako male (makar u mom stanu) i klima ce dodatno smanjiti prostor. Video sam da su tako postavljene klime u SavaAdi i dodatno su stavili neke crne oplate preko kako bi ih sakrili.

A za parking mesta, i meni su rekli da ce biti samo sa severne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Wlada":ht89waty je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529436#p529436 je napisao(la):
unedfined » Ned Apr 01, 2018 9:43 pm[/url]":ht89waty]Ok onda su dodatna pitanja "izolacija izmedju stanova, sa koje strane je sta", "koliko je debela izolacija prema hodniku" i "energestki pasos".

Mada mislim da sve nove zgrade moraju imati energestki pasos, samo je pitanje koju "ocenu" ima.
Pošto sad znamo izolaciju prema hodniku, neka bude još jedno pitanje umesto tog. Kakva je izolacija izmedju spratova?

Hvala. :)

Izmedju spratova:

- parket - 2.2cm
- lepak - 0.3cm
- samorazlivajuci sloj - 0.3cm
- cementna kosuljica + šulc - 4.2cm
- polietilenska folija - 0.04cm
- ekstrudirani polistiren (XPS) - 3.0cm
- armirano betonska ploča - 22.0cm
- produžni malter - 1.5cm
 
I nama je mala terasa i jos ako stave klimu na pod terase onda nema nikakvu funkciju....bas bezveze.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
@Johnny84 Ovo lici na Sun City ako se ne varam.
Kako je resen odvod kondenzata iz unutrasnje (za hladjenje) i spoljne (za grejanje) jedinice u ovoj varijanti?
 
@darkot Jeste, komšijska zgrada je u pitanju... :) Mislim da je sve nekako odrađeno pre postavljanja jedinica na zid, ne vide im se nikakva creva niti imaju one ružne plastične flaše u koje curi voda... barem ih ja nisam snimio...

Moram da bacim pogled sad kad se budem vraćao sa posla pa se javljam...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529619#p529619:3trinx98 je napisao(la):
persida » Pon Apr 02, 2018 3:10 pm[/url]":3trinx98]I nama je mala terasa i jos ako stave klimu na pod terase onda nema nikakvu funkciju....bas bezveze.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
Meni baš odgovaraju klime sa maskom na lodji i to mi je elegantno rešenje. I dobro je što klime nisu na fasadi.
Uostalom, ovo su lodje, a zna se da su one po dimenzijama uvek male. Lodje i terase nisu isto.
 
Jeste nisu isto i zato meni ne odgovara da mi klima bude na patosu zato sto zauzima pola terase.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Mada cak mi izgleda nemoguce da bude na podu terase....ali ko zna ima svega i svacega. Nadam se da su smislili mbogo bolje resenje za terase(ne lodje).

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Izvinjavam se ako je vec pomenuto u temi. Da li je neko isao na razgovor u Eurobanku, vezano za kredit? U Merinu su mi napomenuli da nije moguce aplicirati za kredit dok ne dobiju kucni broj i ostale papire ali da ce na vreme obavestiti kreditne kupce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529614#p529614:3khf0fq8 je napisao(la):
Johnny84 » Pon Apr 02, 2018 2:39 pm[/url]":3khf0fq8]Trebalo bi da izgleda ovako...
file.php
Ovo na slici izgleda stvarno dobro i vidi se da je projektom veoma dobro isplanirano da se, još u fazi izgradnje, u fasadi sakriju svi kablovi i creva i da se spoljna jedinica potpuno uklopi u spoljašnji izgled zgrade.
Generalno mene zanima mogućnost ugradnje dodatne spoljnje jedinice, recimo ukoliko bi hteo da klimatizujem i spavaću sobu. Ne znam da li postoji mogućnost dogovora sa investitorom da se u početnoj fazi predvidi prostor i za drugu klimu, jer bi naknadno ugrađivanje od strane stanara definitivno narušilo spoljašnju estetiku zgrade. Druga varijanta bi bila da se recimo ugradi snažnija spoljna jedinica koja bi mogla da gura dve odvojene unutrašnje.....
Generalno, nisam siguran da je za stan od 50-60m2 dovoljna samo jedna klima, pa razmišljam unapred...
 
lasica.janko":rz0q6yi2 je napisao(la):
Wlada":rz0q6yi2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529436#p529436 je napisao(la):
unedfined » Ned Apr 01, 2018 9:43 pm[/url]":rz0q6yi2]Ok onda su dodatna pitanja "izolacija izmedju stanova, sa koje strane je sta", "koliko je debela izolacija prema hodniku" i "energestki pasos".

Mada mislim da sve nove zgrade moraju imati energestki pasos, samo je pitanje koju "ocenu" ima.
Pošto sad znamo izolaciju prema hodniku, neka bude još jedno pitanje umesto tog. Kakva je izolacija izmedju spratova?

Hvala. :)

Izmedju spratova:

- parket - 2.2cm
- lepak - 0.3cm
- samorazlivajuci sloj - 0.3cm
- cementna kosuljica + šulc - 4.2cm
- polietilenska folija - 0.04cm
- ekstrudirani polistiren (XPS) - 3.0cm
- armirano betonska ploča - 22.0cm
- produžni malter - 1.5cm
Sta nije Tarkett Step 1,4 cm. Steta sto nisu stavili azmafon.
 
Ovaj Tarkett bi trebao da bude 1,4cm. Tako piše na sajtu Tarketta, pa mi nije jasno kako onda 2.2cm.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529776#p529776:3ql86cih je napisao(la):
Yellow » Pon Apr 02, 2018 10:53 pm[/url]":3ql86cih]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529614#p529614:3ql86cih je napisao(la):
Johnny84 » Pon Apr 02, 2018 2:39 pm[/url]":3ql86cih]Trebalo bi da izgleda ovako...
file.php
Ovo na slici izgleda stvarno dobro i vidi se da je projektom veoma dobro isplanirano da se, još u fazi izgradnje, u fasadi sakriju svi kablovi i creva i da se spoljna jedinica potpuno uklopi u spoljašnji izgled zgrade.
Generalno mene zanima mogućnost ugradnje dodatne spoljnje jedinice, recimo ukoliko bi hteo da klimatizujem i spavaću sobu. Ne znam da li postoji mogućnost dogovora sa investitorom da se u početnoj fazi predvidi prostor i za drugu klimu, jer bi naknadno ugrađivanje od strane stanara definitivno narušilo spoljašnju estetiku zgrade. Druga varijanta bi bila da se recimo ugradi snažnija spoljna jedinica koja bi mogla da gura dve odvojene unutrašnje.....
Generalno, nisam siguran da je za stan od 50-60m2 dovoljna samo jedna klima, pa razmišljam unapred...

I ja sam o tome razmišljao i pitam se da li će jedna jedinica uspeti da rashladi dvoiposoban stan sa dve spavaće sobe... Dve jedinice po njihovom planu idu na trosobne i četorosobne stanove. Verovatno ćemo dobiti snažije kad već ne dobijamo dve... ne verujem da će staviti onu najmanju.

ovo sam guglao:

- Prostor od 20-35 kvadratnih metara – klima jačine 9000Btu
- Prostor od 35-60 kvadratnih metara – klima jačine 12000Btu
- Prostor od 60-80 kvadratnih metara – klima jačine 18000Btu
- Prostor od 80-110 kvadratnih metara – klima jačine 24000Btu
 
Taj proracun sa kvadraturom radi ako je prostor otvoren. U stanu obicno to nije slucaj jer klima ne moze da "probije" kroz hodnik i da dodje vazduh do druge sobe. Postoji varijanta da se unutrasnja jedinica stavi negde u hodnik i da pokrije dve sobe, ako su jedna pored druge (tako imam u starom stanu). Ali u toj varijanti je instalacija duza, treba da se sakrije itd.
Ovo sto sad svuda planiraju jednu klimu u dnevnoj sobi do prozora ili balkonskih vrata, moze samo da hladi taj prostor i nista vise.
 
Pomozi Bože, rezervisao. L6, prvi sprat ka unutrašnjem dvorištu. Sada će lepo za Uskrs familiija imati 4 dana da me ubedi da ne kupujem :grand: :violina:
 
unedfined":3o5ybreu je napisao(la):
Pomozi Bože, rezervisao. L6, prvi sprat ka unutrašnjem dvorištu. Sada će lepo za Uskrs familiija imati 4 dana da me ubedi da ne kupujem :grand: :violina:

Hahahahaha, cestitam!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko od onih koji su potpisali predugovor informaciju kada cemo dobiti izjavu eurobanke da ce po zakljucenju glavnog ugovora i isplate kupoprodajne cene da daju brisovnu dozvolu za hipoteku? U merinu su mi rekli pre neki dan da ce proveriti, ali do danas nista...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne pre marta/juna naredne godine kada se očekuje tehnički prijem objekta. Tada potpisujemo konačne ugovore i isplaćujemo ostatak novca do pune cene...neko gotovinom a neko stambenim kreditom. U roku od 7 dana od isplate u celosti, banka izdaje brisovnicu uz koju prilažemo zahtev za uknjižbu nadležnom katastru. Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Johnny84":39g2r73t je napisao(la):
Ne pre marta/juna naredne godine kada se očekuje tehnički prijem objekta. Tada potpisujemo konačne ugovore i isplaćujemo ostatak novca do pune cene...neko gotovinom a neko stambenim kreditom. U roku od 7 dana od isplate u celosti, banka izdaje brisovnicu uz koju prilažemo zahtev za uknjižbu nadležnom katastru. Neka me neko ispravi ako grešim.
Gresis ovo je drugi i izdaje se u roku od 15 dana od potpisivanja predugovora. Procitaj jos jednom .

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
[/quote]Gresis ovo je drugi i izdaje se u roku od 15 dana od potpisivanja predugovora. Procitaj jos jednom .

U roku od 15 dana od potpisivanja predugovora i uplate kapare, banka daje IZJAVU da će po uplati cele sume dati brisovnu dozvolu...a ne brisovnu dozvolu.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
[/quote]
 
Gresis ovo je drugi i izdaje se u roku od 15 dana od potpisivanja predugovora. Procitaj jos jednom .

U roku od 15 dana od potpisivanja predugovora i uplate kapare, banka daje IZJAVU da će po uplati cele sume dati brisovnu dozvolu...a ne brisovnu dozvolu.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
[/quote][/quote]Da treba da dobije mo tu IZJAVU u roku od 15 dana od potpisivanja predigovora.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
persida":2elogupm je napisao(la):
Gresis ovo je drugi i izdaje se u roku od 15 dana od potpisivanja predugovora. Procitaj jos jednom .

U roku od 15 dana od potpisivanja predugovora i uplate kapare, banka daje IZJAVU da će po uplati cele sume dati brisovnu dozvolu...a ne brisovnu dozvolu.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
[/quote]Da treba da dobije mo tu IZJAVU u roku od 15 dana od potpisivanja predigovora.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока[/quote]Znaci IZJAVU a ne BRISOVNU DOZVOLU

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Vrh