Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Ja sam pre 2,3 dana svratio u Eurobank na NBG da pitam za ovu izjavu, jer su mi prilikom placanja rekli da ne znaju sta da rade za to i da moraju da provere. Kazu da je slucaj prabacen na corporate banke, koji je to resio i da se obratimo Merinu za izdavanje izjave.
 
Jedna bitna stvar koju sam prevideo do sada. U tehničkoj specifikaciji se ne spominje ni telefon ni internet. Da li je neko pitao?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
unedfined":1cjvxgme je napisao(la):
Jedna bitna stvar koju sam prevideo do sada. U tehničkoj specifikaciji se ne spominje ni telefon ni internet. Da li je neko pitao?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Evo dela propratnog dokumenta uz predugovor.
641ac5a20383a104bb0c3d56d53ea236.jpg
 
Jedna nedoumica u vezi predugovora.

U početnom stavu kaže:

стамбено-пословног објекта који се састоји од 6 ламела спратности По+П+3+Пс

A kasnije kaže za sve kamele sem prve,

Ламела 6 (надземне етаже) једнострано узидан објекат спратности П+3+Пс

Gde je podrum lamela 2 do 6? Kako kupujem parking mesto u podrumu koji nije u ugovoru?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
unedfined":3u0btflk je napisao(la):
Jedna nedoumica u vezi predugovora.

U početnom stavu kaže:

стамбено-пословног објекта који се састоји од 6 ламела спратности По+П+3+Пс

A kasnije kaže za sve kamele sem prve,

Ламела 6 (надземне етаже) једнострано узидан објекат спратности П+3+Пс

Gde je podrum lamela 2 do 6? Kako kupujem parking mesto u podrumu koji nije u ugovoru?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


U kom clanu tacno nedostaje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre članova.

Šta bi to bio, prvi stav preambule.
Kada krene sa:

Уговорне стране сагласно констатују:
...
6 фаза и то у I фази подземна етажа објекта (гаража) са 211 гаражних места и Ламела 1 (надземне етаже) слободностојећи објекат спратности По+П+3+Пс са 31. (тридесетједним) станом и Дечијом установом у приземљу,
...
и у VI фази Ламела 6 (надземне етаже) једнострано узидан објекат спратности П+3+Пс са са 31. (тридесетједним) станом.



Jel oni ovim kažu da se prvo grade podzemne etaže svih objekata i lamela 1... i onda dalje pošto je u prvoj fazi odrađena garaža ze sve druge lamele samo navode P+3+Ps?
 
Tako sam i ja shvatio... ali mislim da je to ok, da je to zbog dozvole i prijave radova (neka me neko isoravi ako gresim)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nove cene, aktuelne danas
Prizemlje 1540eur/m2
Prizemlje sa bastama 1850eur/m2
I sprat 1750eur/m2
II sprat 1800eur/m2
III sprtat 1830eur/m2
Pomenute cene su sa ukljucenim PDVom.

Klackalica parking mesto 6500e.

Prilicno su podigli cene.
 
Ninaa":3n71d2ki je napisao(la):
Nove cene, aktuelne danas
Prizemlje 1540eur/m2
Prizemlje sa bastama 1850eur/m2
I sprat 1750eur/m2
II sprat 1800eur/m2
III sprtat 1830eur/m2
Pomenute cene su sa ukljucenim PDVom.

Klackalica parking mesto 6500e.

Prilicno su podigli cene.
Svaka im cast!
 
Dakle podigli su cene za 1., 2. i 3. sprat za po 50e/m2 u odnosu na prethodne cene, a 100e/m2 u odnosu na decembarske cene. Za prizemlje nisu menjali cene ni sada ni u decembru, sto znaci da im to najslabije ide.
 
Da li neko od Vas ko je kupio klackalicu/parking mesto može da napiše koje su dimenzije u pitanju?
 
Dali ispravka greske o duzini prozora vazi za sve stanove? Ako neko zna....

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
persida":2a2hurb4 je napisao(la):
Dali ispravka greske o duzini prozora vazi za sve stanove? Ako neko zna....

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока


Ja koliko sam video svuda, gde su bili predvidjeni, bice do poda prozori (kao na renderu)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potpisao inače pre povećanja i bio polu ubeđen da su me samo plašili da me požure, kada ono stvarno. Drage buduće komšije, sadašnji i budući Zemunci, živeli i Munze Konza! :D

Pa sada ide godinu dana "mirnog" spavanja u iščekivanju vrednosti EURIBOR 6M u trenutku dobijanja tehničke dozvole.
 
unedfined":3f933djw je napisao(la):
Potpisao inače pre povećanja i bio polu ubeđen da su me samo plašili da me požure, kada ono stvarno. Drage buduće komšije, sadašnji i budući Zemunci, živeli i Munze Konza! :D

Pa sada ide godinu dana "mirnog" spavanja u iščekivanju vrednosti EURIBOR 6M u trenutku dobijanja tehničke dozvole.
Hahahahahaha, upravo to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nista mi nije jasno, koja strana je suncana ka Dobanovackoj ili Cara Dusana?
Po vama prednosti / mane u odnosu na stanove koji gledaju na unutrasnjost lamele?
Prvi put ulazim u kupovinu stana pa oprostite ako su pitanja malo :roll:
 
Ninaa":m31mj6ll je napisao(la):
Nista mi nije jasno, koja strana je suncana ka Dobanovackoj ili Cara Dusana?
Po vama prednosti / mane u odnosu na stanove koji gledaju na unutrasnjost lamele?
Prvi put ulazim u kupovinu stana pa oprostite ako su pitanja malo :roll:

Ovi koji gledaju na Cara Dusana su osuncani ujutro, a ovi prema Dobanovackoj popodne. Ako ti je to presudno, osuncaniji su ovi koji gledaju na Dobanovacku jer su jugo-zapadno orjentisani.

Ovo za orjentaciju unutarnji-spoljni 'prsten' je individualno. Unutra gledaju na lepo uredjeno dvoriste i komsijine prozore, a spolja na npr. stadion i saobracajnicu, uglavnom zavisi sta vise volis.
 
Severoistočno ćoše deluje lepo, za sada će biti maltene okruženo šumom. Dok se PDR ne realizuje i ne probije ulica ka Cara Dušana ili dok neko ne kupi te parcele i krene nešto da gradi. Nema visokih zgrada koje bi blokirale sunce tako da može biti osunčano tokom prepodneva bez da se "prži" previše. Ali sve zavisi od budućnosti.
 
Pozdrav komšije, sinoć sam svratio do Galerije Podova da pogledam parket i izgleda stvarno fantastično, uživo izgleda još bolje... :)

Kako Vam se čini?
 
Fino, iskreno mnogo lepše izgleda nego onaj izložen u Merinu. Neka odokativna računica mi kaže da onda bez parketa, alu drvo stolarije i fensi keramike cena stanova dođe oko 1600e/m2 što je za ono što znamo o izolaciji i više nego korektno?

Sa druge strane, natrag na večnu i nebitnu priču "koliko stvarno košta kvadrat", ovde treba da zaradi i banka, i Merin i investitor i izvođač. Ali bože moj, da kvalitet bude bar 80% Sun City-ja i ja sam srećan.
 
Meni su u Merinu rekli da ce taj izlozen biti postavljen, tj da su promenili boju da bi bila sto slicnija drvetu na prozorima. E sad da li je tarket izlozen u Merinu isti kao onaj iz tehnicke dokumentacije, to je pitanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531574#p531574:3equ69er je napisao(la):
zemun-ac » Čet Apr 12, 2018 11:26 am[/url]":3equ69er]Meni su u Merinu rekli da ce taj izlozen biti postavljen, tj da su promenili boju da bi bila sto slicnija drvetu na prozorima. E sad da li je tarket izlozen u Merinu isti kao onaj iz tehnicke dokumentacije, to je pitanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sreća pa sam slikao sve u Merinu. Tamo je pisalo "Step Hrast Copper".

https://drive.google.com/file/d/1QbfTvOif5laBAFzjKX056RvbAaxaenLc/view?usp=sharing

Edit. Ne umem da inkludujem sliku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531581#p531581:16fr3jl6 je napisao(la):
unedfined » Čet Apr 12, 2018 1:03 pm[/url]":16fr3jl6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531574#p531574:16fr3jl6 je napisao(la):
zemun-ac » Čet Apr 12, 2018 11:26 am[/url]":16fr3jl6]Meni su u Merinu rekli da ce taj izlozen biti postavljen, tj da su promenili boju da bi bila sto slicnija drvetu na prozorima. E sad da li je tarket izlozen u Merinu isti kao onaj iz tehnicke dokumentacije, to je pitanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sreća pa sam slikao sve u Merinu. Tamo je pisalo "Step Hrast Copper".

Misliš da nije ova nijansa? Ne sećam se tačno nijanse iz Merina... da li je tamniji ili svetliji ali ''Oak Baron Copper'' nijansa ne postoji. Znam da je navedena i u specifikaciji materijala i na sajtu ali najbolje bi bilo da neko postavi slike ako je slikao taj baš iz Merina.
 
Vrh