Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567205#p567205:2ygpbvrr je napisao(la):
Ninaa » Čet Sep 13, 2018 12:44 pm[/url]":2ygpbvrr]Mene danas takodje danas zvao moj agent, planiram sledece nedelje sa odem da pogledam svoj stan. Da ne bude zabune, razgledanje je za sada, ako sam ga dobro razumela samo za lamele 2 i 3 jer ostale nisu jos u fazi kada je obilazak dozvoljen.

I ja tako mislim, samo 2 i 3, obzirom da svako gleda svoj stan, a te lamele su u fazi da mogu da se posete.
 
Poštovane buduće komšije, pošto se zadnjih dana diže neka tenzija i nervoza, želim da vam prenesem naše utiske. Obišli smo naš stan. Na gradilištu se radi, obezbedjenje i bezbenost na nivou. Mi smo zadovoljni sa svim, što je do sada uradjeno. Kod nas se izmešta jedan radijator, odmah nam je rečeno. Zamoljeni smo, da pregledamo sve i da kažemo, ukoliko nam nešto ne odgovara. Ima tu još dosta finalnih radova. Parket je jako lep, svetliji je nego na slikama, ista nijansa kao prozori. Kupatilo i mali toalet su jako lepo uradjeni.Generalno, mi smo zadovoljni.
 
Dragi forumaši,

Evo i mog prvog posta, nakon što sam godinama povremeno čitao razne teme Beobuild foruma samo kao gost.

Detaljno iščitavanje ove teme me je, nakon što sam prethodno već razmatrao kupovinu stana u Gornjem Gradu, znatno približilo istoj, a i nateralo da se registrujem na forum. :)
Jutros sam rezervisao jedan od poslednjih dostupnih dvosobnih stanova (lamela 1) i imam rok od nekoliko dana da se definitivno odlučim i pristupim potpisivanju predugovora.

Nažalost upravo poslednja dva dana bilo je dosta negativnih komentara na osnovu slika koje su neki forumaši postavljali, za koje mislim da su bili možda i preterani, ali razumljivi jer svako želi da za mukom zarađeni novac dobije ono što očekuje. Ipak se nadam da će finalni kvalitet radova ostati na prilično visokom nivou kao tokom većeg dela dosadašnje gradnje.

Inače, u vezi sa nekoliko tema koje su ovde pokretane, evo šta mi je u Merinu rečeno:
- U prizemlju lamela 2 i 3 će 99% biti supermarket, ali koliko sam razumeo još nije potpisan ugovor ni sa jednim lancem (na temi su se pominjali i Maxi i Aroma)
- Razvodne kutije su promenjene iz ugradnih u nadgradne upravo zbog lošeg kvaliteta zvučne izolacije iza njih, kao što je jedan od forumaša pomenuo
- Pločice za kuhinju koje su mi pokazali u prostorijama odgovaraju onim iz specifikacije, tako da sam i ja iznenađen da su u nekim stanovima postavljene drugačije, ali me to previše ne brine

I mene živo zanima kako će se završiti "saga sa pozicijom radijatora", nadam se da će u cilju veće funkcionalnosti biti moguće zahtevati promenu pozicije kao što pomenuše neki forumaši.

Ono što me najviše zanima, a ne sećam se da sam ovde pročitao: da li neko od stručnijih kolega forumaša ima neki komentar (zamerku) na predviđene materijale/slojeve koji se postavljaju između 3. sprata i terase povučenog sprata (stan koji planiram da kupim je na 3. spratu)?
Na osnovu ovog linka to su: protivklizna granitna keramika, građ. lepak + mrežica + građ. lepak, Hidromal fleks × 2 + mrežica, cementna košuljica u padu + Q139, P.V.C. folija, termika, parna brana + sl. za otpariv, armirano-betonska ploča.
Pitam jer je jedna od glavnih briga zbog koje se još premišljam oko kupovine kvalitet krovne hidroizolacije.

Hvala unapred na odgovoru svim potencijalno budućim komšijama :) i izvinite zbog dužeg posta.
 
Meni je arhitekta rekla da je kvalitet gradnje odličan i da odavno nije videla da neko tako gradi. Detaljniji odgovor će vam dati ostali forumaši, koji su mnogo stručniji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567320#p567320:29z04znu je napisao(la):
DzoniL » Čet Sep 13, 2018 8:32 pm[/url]":29z04znu]Dragi forumaši,

Evo i mog prvog posta, nakon što sam godinama povremeno čitao razne teme Beobuild foruma samo kao gost.

Detaljno iščitavanje ove teme me je, nakon što sam prethodno već razmatrao kupovinu stana u Gornjem Gradu, znatno približilo istoj, a i nateralo da se registrujem na forum. :)
Jutros sam rezervisao jedan od poslednjih dostupnih dvosobnih stanova (lamela 1) i imam rok od nekoliko dana da se definitivno odlučim i pristupim potpisivanju predugovora.

Nažalost upravo poslednja dva dana bilo je dosta negativnih komentara na osnovu slika koje su neki forumaši postavljali, za koje mislim da su bili možda i preterani, ali razumljivi jer svako želi da za mukom zarađeni novac dobije ono što očekuje. Ipak se nadam da će finalni kvalitet radova ostati na prilično visokom nivou kao tokom većeg dela dosadašnje gradnje.

Inače, u vezi sa nekoliko tema koje su ovde pokretane, evo šta mi je u Merinu rečeno:
- U prizemlju lamela 2 i 3 će 99% biti supermarket, ali koliko sam razumeo još nije potpisan ugovor ni sa jednim lancem (na temi su se pominjali i Maxi i Aroma)
- Razvodne kutije su promenjene iz ugradnih u nadgradne upravo zbog lošeg kvaliteta zvučne izolacije iza njih, kao što je jedan od forumaša pomenuo
- Pločice za kuhinju koje su mi pokazali u prostorijama odgovaraju onim iz specifikacije, tako da sam i ja iznenađen da su u nekim stanovima postavljene drugačije, ali me to previše ne brine

I mene živo zanima kako će se završiti "saga sa pozicijom radijatora", nadam se da će u cilju veće funkcionalnosti biti moguće zahtevati promenu pozicije kao što pomenuše neki forumaši.

Ono što me najviše zanima, a ne sećam se da sam ovde pročitao: da li neko od stručnijih kolega forumaša ima neki komentar (zamerku) na predviđene materijale/slojeve koji se postavljaju između 3. sprata i terase povučenog sprata (stan koji planiram da kupim je na 3. spratu)?
Na osnovu ovog linka to su: protivklizna granitna keramika, građ. lepak + mrežica + građ. lepak, Hidromal fleks × 2 + mrežica, cementna košuljica u padu + Q139, P.V.C. folija, termika, parna brana + sl. za otpariv, armirano-betonska ploča.
Pitam jer je jedna od glavnih briga zbog koje se još premišljam oko kupovine kvalitet krovne hidroizolacije.

Hvala unapred na odgovoru svim potencijalno budućim komšijama :) i izvinite zbog dužeg posta.

Reći ću Vam samo ovo, koliko god sam neprijatno iznenađen nekim detaljima slika u prethodnih par dana... Ja za godinu dana gledanja oglasa nisam našao ni jedno drugu novogradnju koju bih mogao da priuštim a da bi je uzeo pre GG-a. Ni jednu jedinu, sve je ili preskupo ili daleko diskutabilniji kvalitet ili ubibože lokacija. Same ZK koje spominjemo su već dovoljno dalje da nemaju mogućnost koja će ovde postojati da si za 10 minuta peške na keju ili na Magistarskom Trgu. I tako dalje i tako bliže. Možda se za 2500e/m2 mođe naći kvalitet bez kompromisa... možda... u svakom slučaju ta cifra je svetlosnim godinama za mene tako da takve nekretnine mogu što se mene tiče i da ne postoje.

Jedino sam došao do, sada jeli čisto teoretskog, zaključka da nije ipak bila toliko loša opcija uzeti stan u blokovima i detaljno ga renovirati, majstori brljaju pa brljaju ako nisi u mogućnosti da im 24/7 sediš nad glavom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567320#p567320:1kl3fxgq je napisao(la):
DzoniL » Čet Sep 13, 2018 10:32 pm[/url]":1kl3fxgq]
Ono što me najviše zanima, a ne sećam se da sam ovde pročitao: da li neko od stručnijih kolega forumaša ima neki komentar (zamerku) na predviđene materijale/slojeve koji se postavljaju između 3. sprata i terase povučenog sprata (stan koji planiram da kupim je na 3. spratu)?
Na osnovu ovog linka to su: protivklizna granitna keramika, građ. lepak + mrežica + građ. lepak, Hidromal fleks × 2 + mrežica, cementna košuljica u padu + Q139, P.V.C. folija, termika, parna brana + sl. za otpariv, armirano-betonska ploča.
Pitam jer je jedna od glavnih briga zbog koje se još premišljam oko kupovine kvalitet krovne hidroizolacije.
Komsije smo po opstini, ja sam kupac potkrovlja u Zemunskim kapijama. Sto se tice danasnjih krovnih konstrukcija tu nemoj da brines da li je dovoljno. Ja sam bio u mnogim potkrovljima koja su i manje energetski efikasna, pa im je zaista dobro.
Sto se tice hidroizolacije, tu ti niko nista ne moze reci, nema tu sta da bude dovoljno ili nedovoljno, pitanje je samo kako ce da bude izvedeno, odnosno kvalitet majstora. Garancija na krov je bar 5 godina pa ako se i neka greska pokaze, valjda ce se pokazati u vremenu kada ce biti popravljena. Tehnicki deo nema sta da brines.

Ono po cemu se ti razlikujes od pravog potkrovlja, a opet si dobrim delom stana kao u nekom potkrovlju su imovinski odnosi. Ja koji iznad sebe nemam nikog i gde je citava povrsina krov koji je zajednicki deo zgrade mogu cak i sam da popravim kvar ako mi ugrozava stan bez pitanja ostalih stanara, to je po zakonu, ima neki clan, ne znam koji.
Kod vas se odricete tog dela zajednicke imovine u korist stanara koji su kupili stanove na povucenom spratu, znaci ti delovi iznad tebe nisu zajednicki deo zgrade vec privatna imovina komsije iznad tebe. U slucaju eventualnog kvara ili popravke da znas da ces troskove verovatno snositi sam, sto bi komsija iznad tebe to radio, a ostale stanare to ne zanima jer su se odrekli tog dela. A opet, i ako zelis sam da izvrsis popravke to nikada neces moci be saglasnosti i dogovora sa komsijom iznad tebe, to je njegovo vlasnistvo. Mozes ti preko suda da ga tuzis, a to traje godinama i tebi moze da propadne zivot dok ostvaris neko svoje pravo u Srbiji.

Znaci, tehnicki uopste ne brini, mislim da je vasa zgrada u tom smislu i projektno i u izvodjenju jako dobro uradjena da to ne osetis ni energetski niti na bilo koji drugi nacin. Samo razmisli o nekoj buducnosti za par godina ukoliko dodje do nekog kvara da si ti u potpunoj zavisnosti od komsije iznad tebe zbog imovinskih odnosa. I to generalno vazi za sve koji kupuju stan ispod povucenog sprata u bilo kom objektu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567330#p567330:26ixwz1j je napisao(la):
unedfined » Čet Sep 13, 2018 11:11 pm[/url]":26ixwz1j]Same ZK koje spominjemo su već dovoljno dalje da nemaju mogućnost koja će ovde postojati da si za 10 minuta peške na keju ili na Magistarskom Trgu. I tako dalje i tako bliže. Možda se za 2500e/m2 mođe naći kvalitet bez kompromisa... možda... u svakom slučaju ta cifra je svetlosnim godinama za mene tako da takve nekretnine mogu što se mene tiče i da ne postoje.
Jedino sam došao do, sada jeli čisto teoretskog, zaključka da nije ipak bila toliko loša opcija uzeti stan u blokovima i detaljno ga renovirati, majstori brljaju pa brljaju ako nisi u mogućnosti da im 24/7 sediš nad glavom.
Razlika izmedju Gornjeg grada i Zemunskih kapija je zaista stvar nekih licnih afiniteta. Hajde da kazemo da su gradjevinski skoro pa istog ranga, mozda su u zavrsnoj obradi neke stvari u GG bolje, opet ZK imaju sendvic zid i klasicna potkrovlja kosog krova bez povucenih spratova sto je za imovinska pitanja odrzavanja znatno lakse, narocito se osvrcuci na kupce stanova ispod povucenog sprata.
GG jeste blize centru Zemuna peske, ako krenemo iz oba naselja kolima zaglavicemo na istom mestu. Sad je pitanje koliko ce ljudi uopste da se seta do Keja, a koliko kome znaci automobil. Kod nas ima vise i parking mesta i sva garazna su normalna, nisu gurali skupe "klackalice" koje se stavljaju opet zbog ustede prostora.
U GG su lokali u prizemlju, zamisli stanove iznad prodavnice i celodnevne dostave, buka, smrad auspuha, konstantno pistanje kamiona kad idu u rikverc, mirisi iz pekare. Meni se to smucilo. Ja vise nikad u takvom stanu ne bih ziveo. Ili iznad vrtica. Koliko neko voli ili ne voli decu, to je ekstremna buka. A zgrade su niske i to veliki broj stanova oseca.
U ZK su samo 2 objekta stambeno poslovnog tipa i to E i F i to sa lokalima prema parku, a lokali ce biti u objektima A i B duz celih linija Cara Dusana sto je vise nego dovoljno. Tamo su zgrade rastrkane prilicno za danasnje urbanisticke uslove, bez lokala, pekarica, prodavnica, kafica i sl. koji ce biti u blizini, a ne sastavni deo objekata.
Sve ima svoje sta neko moze da podnese, na sta je neko u buducnosti spreman da pristane, sta ocekuje da moze da trpi, sta mu je vaznije. Ja recimo 10 minuta pesacenja do nekog znacajnijeg mesta nikada ne bih zamenio sa postojanjem prodavnice u okviru stambenog objekta, nema toga ko bi me na to ubedio. Opet, nekom ti kamioni i sav taj haos i smrad mozda ne smeta.
 
Niko te ni u GG ne tera da uzmes stan iznad vrtica, niti da budes blizu te zgrade. Kao sto te niko ne tera da uzmes stan iznad kafica/supermarketa. Vrlo jasni agenti su bili sa time, a i cene kvadrata su odrazavale upravo to o cemu pricas. Konkretno stan u prizemlju koji gleda na vrtic je ostao medju zadnjima i kostao najmanje, tako da i ko je takav stan kupio je imao svoju racunicu.
Kanta":1x3fv20c je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567330#p567330 je napisao(la):
unedfined » Čet Sep 13, 2018 11:11 pm[/url]":1x3fv20c]Same ZK koje spominjemo su već dovoljno dalje da nemaju mogućnost koja će ovde postojati da si za 10 minuta peške na keju ili na Magistarskom Trgu. I tako dalje i tako bliže. Možda se za 2500e/m2 mođe naći kvalitet bez kompromisa... možda... u svakom slučaju ta cifra je svetlosnim godinama za mene tako da takve nekretnine mogu što se mene tiče i da ne postoje.
Jedino sam došao do, sada jeli čisto teoretskog, zaključka da nije ipak bila toliko loša opcija uzeti stan u blokovima i detaljno ga renovirati, majstori brljaju pa brljaju ako nisi u mogućnosti da im 24/7 sediš nad glavom.
Razlika izmedju Gornjeg grada i Zemunskih kapija je zaista stvar nekih licnih afiniteta. Hajde da kazemo da su gradjevinski skoro pa istog ranga, mozda su u zavrsnoj obradi neke stvari u GG bolje, opet ZK imaju sendvic zid i klasicna potkrovlja kosog krova bez povucenih spratova sto je za imovinska pitanja odrzavanja znatno lakse, narocito se osvrcuci na kupce stanova ispod povucenog sprata.
GG jeste blize centru Zemuna peske, ako krenemo iz oba naselja kolima zaglavicemo na istom mestu. Sad je pitanje koliko ce ljudi uopste da se seta do Keja, a koliko kome znaci automobil. Kod nas ima vise i parking mesta i sva garazna su normalna, nisu gurali skupe "klackalice" koje se stavljaju opet zbog ustede prostora.
U GG su lokali u prizemlju, zamisli stanove iznad prodavnice i celodnevne dostave, buka, smrad auspuha, konstantno pistanje kamiona kad idu u rikverc, mirisi iz pekare. Meni se to smucilo. Ja vise nikad u takvom stanu ne bih ziveo. Ili iznad vrtica. Koliko neko voli ili ne voli decu, to je ekstremna buka. A zgrade su niske i to veliki broj stanova oseca.
U ZK su samo 2 objekta stambeno poslovnog tipa i to E i F i to sa lokalima prema parku, a lokali ce biti u objektima A i B duz celih linija Cara Dusana sto je vise nego dovoljno. Tamo su zgrade rastrkane prilicno za danasnje urbanisticke uslove, bez lokala, pekarica, prodavnica, kafica i sl. koji ce biti u blizini, a ne sastavni deo objekata.
Sve ima svoje sta neko moze da podnese, na sta je neko u buducnosti spreman da pristane, sta ocekuje da moze da trpi, sta mu je vaznije. Ja recimo 10 minuta pesacenja do nekog znacajnijeg mesta nikada ne bih zamenio sa postojanjem prodavnice u okviru stambenog objekta, nema toga ko bi me na to ubedio. Opet, nekom ti kamioni i sav taj haos i smrad mozda ne smeta.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Znam ja sve to, niko nikog ni na sta ne tera, ali tu je onda izbor dosta suzen. Dok izbacis vrtic, dok izbacis neke lokale koji mogu biti problem, polozaje kontejnera, sprat ispod povucenog,one stanove koji su na unutrasnjem cosku pa gledaju jedni u druge na po meni velikoj blizini, klackalicu u garazi, po meni ostaje jako malo. Ne kazem da neko nece imati odlican polozaj i stan u GG, ali tih stanova uopste nema puno a tu je dobrim delom kriv arhitekta, ustvari investitor gladan zarade i gradjenja necega sto njemu donosi veci profit.
Opet sa druge strane kada se gledaju svi ti kriterijumi tebi je izbor u Zemunskim kapijama ogroman da bi izbegao sve te neke, da se ogradim, bar za mene -mane.
Ne znam da li me razumes, Zemunske kapije su ipak gradjene vise u skladu sa nekadasnjim konceptom blokova stare gradnje, dosta prostranije, dosta komotnije, sa jednostavnijim odrzavanjem i sl. dok se u naseljima poput GG vidi ta glad investitora gde gura klackalice da bi sto vise kvadrata smestio na manjem prostoru, gde zeli dobru zaradu i na lokalima, mozda nekom zakupu, visokim cenama povucenog sprata jer ti stanovi zaista jesu najlepsi svuda. A neki stanar koji ne kupi te super stanove platice cenu njihove izgradnje. Stanari u ZK su dosta ravnopravniji.
 
@povverslave, koji je to stan u prizemlju koji gleda na vrtic, tacnije koja lamela?
Zar nije vrtic u lameli 1 i okrenut ka spoljnom delu komplexa?
 
To je tacno, mada mislim da u krajnjoj liniji to nas sve samo tera da pazljivo pratimo situaciju na trzistu i brzo reagujemo.

Pretpostavljam da kad bi se u GG otislo sa manjim brojem zgrada i 'komotnijem' rasporedu o kojem pricas to direkno odrazilo na povecanje cene, pa onda opet mnogima ne bi odgovaralo.

Ja mislim da su uspeli da pronadju zlatnu sredinu, jer kao sto rekoh stanovi na nezgodnim pozicijama (mada je dosta toga tu individualno) su imali nizu cenu.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ne znam po brojevima, ali stan u prizemlju oznacen crvenom bojom valjda gleda direktno na vrtic oznacen plavom bojom..koliko se secam dodatni problem je bio i sto su tu blizu ulazi u garaze....zauzvrat se dobije fina basta i niza cena, pa ko sta voli :)

Ispravite me ako gresim, ali mislim da su nama rekli da ce tu biti vrtic.
52ae2ef38bcc494f1f0e7289aa6467e7.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Hvala :)
da li ce taj vrtic imati izlaz / koristiti unutrasnje dvoriste?
Ako je tako manje vise svi stanovi sa terasama ka unutrasnjosti kompleksa ce imati isti problem sa bukom zar ne?
 
Meni nije jasko kako će tu biti vrtić?

Pravilnik

Član 8.
3) Prostor van objekta
Otvoreni prostor van objekta obuhvata: igralište, travnate terene i prilazne staze.
Otvorenog prostora treba da bude najmanje 10 m2 po detetu, od čega najmanje
3 m2 travnatih površina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567352#p567352:2yygu2tn je napisao(la):
povverslave » Čet Sep 13, 2018 11:17 pm[/url]":2yygu2tn]Ne znam po brojevima, ali stan u prizemlju oznacen crvenom bojom valjda gleda direktno na vrtic oznacen plavom bojom..koliko se secam dodatni problem je bio i sto su tu blizu ulazi u garaze....zauzvrat se dobije fina basta i niza cena, pa ko sta voli :)

Ispravite me ako gresim, ali mislim da su nama rekli da ce tu biti vrtic.
52ae2ef38bcc494f1f0e7289aa6467e7.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Druže, taj stan po strukturi 2,5 soban je prodat kao i svi ostali stanovi u prizemlju. I sprat ceo takođe. Proverena informacija. Stanovi u prizemlju su u lamelama 4, 5 i 6, nisam siguran za lamelu 3. Nema on veze sa vrtićem već samo sa rampom za ulazak u podzemnu garažu ali je po rasporedu fenomenalan. Čak i ta rampa neće biti baš blizu kao što to izgleda na renderima tako da je to sve ok skroz... budući vlasnik nije sigurno pogrešio + mislim da ima i prozor u kuhinji i kupatilu... nisam 100% siguran.
 
Polovinom juna je bio jedan od preostala tri 2.5sobna stana - znam jer sam se dvoumio izmedju njega i drugog koji sam na kraju uzeo.

Ja sve vreme i pricam da niko nije pogresio, jer je taj stan imao i prednosti i vec nabrojane 'mane' u odnosu na taj za koji sam se odlucio.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567400#p567400:132wz9mp je napisao(la):
zemun-ac » Pet Sep 14, 2018 10:41 am[/url]":132wz9mp]Jel se zna pozicija kafica?


Ako misliš na kafić u samoj zgradi zbog rendera na kome je prikazan, to ukazuje samo na to da je tu poslovni prostor. U slučaju da dolazi market, kao što je najavljeno da će biti Aroma, uzeće-spojiće sva tri lokala koliko ih ima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567411#p567411:2htxg0g1 je napisao(la):
Monarh » Pet Sep 14, 2018 10:11 am[/url]":2htxg0g1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567400#p567400:2htxg0g1 je napisao(la):
zemun-ac » Pet Sep 14, 2018 10:41 am[/url]":2htxg0g1]Jel se zna pozicija kafica?


Ako misliš na kafić u samoj zgradi zbog rendera na kome je prikazan, to ukazuje samo na to da je tu poslovni prostor. U slučaju da dolazi market, kao što je najavljeno da će biti Aroma, uzeće-spojiće sva tri lokala koliko ih ima.

Aroma dere sa cenama... gotivim je samo zato što ima San Pelegrino sokić u lilmenci... :D inače nikada ne bih ušao unutra... :sesir:
 
Kako sam ja razumeo, nece biti kafica, ceo taj potez sto gleda na dobanovacku je navodno uzela Aroma


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je za vrtic receno da ce koristiti zajednicko dvoriste i to decje igraliste u centru kompleksa. E sad, koliko ce to da ogranicava stanare da isto koriste i deca iz kompleksa u isto vreme i kako ce vaspitacice da paze na vrticku decu kod mame i tate paze svoju, to nisam bas sigurna...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567447#p567447:2p4g2gb4 je napisao(la):
Ninaa » Pet Sep 14, 2018 12:32 pm[/url]":2p4g2gb4]Vrtici bese ne rade vikedom? :)

Jok, samo radnim danima... :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567454#p567454:2am6c9p0 je napisao(la):
Johnny84 » Pet Sep 14, 2018 2:02 pm[/url]":2am6c9p0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567447#p567447:2am6c9p0 je napisao(la):
Ninaa » Pet Sep 14, 2018 12:32 pm[/url]":2am6c9p0]Vrtici bese ne rade vikedom? :)

Jok, samo radnim danima... :D

:kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567454#p567454:39t3mxkf je napisao(la):
Johnny84 » Pet Sep 14, 2018 2:02 pm[/url]":39t3mxkf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567447#p567447:39t3mxkf je napisao(la):
Ninaa » Pet Sep 14, 2018 12:32 pm[/url]":39t3mxkf]Vrtici bese ne rade vikedom? :)

Jok, samo radnim danima... :D

Vikendom imamo fudbalske navijače :D :lol: :D :lol:
 
Vrh