Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Molim vas manimo se prazne priče o parketu, to je jedino što deluje dobro za sada, tu se samo svi brinemo da će ga nezaštićenog oštetiti tokom drugih radova.

Ovo slika pločica za kujnu iz kancelarije Merina. Veze nema, i po veličini pločica deluje da su slične Suncitiju i takođe namenjene da se postave od poda do tih nekih 1.6m a ne samo tanka traka kao u najbednijim novogradnjama sa Kediba i Mirijeva.

Ali mi ovce smo se lepo odrekli sve žalbe gledajući SunCity i verujući im.
f911b2c4aed1e0f811c7e8615f57ff73.jpg
f288081fff5f8f58d3f0e285e10495a4.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566971#p566971:bjngt02p je napisao(la):
lasica.janko » Sre Sep 12, 2018 5:58 pm[/url]":bjngt02p]Tarkett se hobluje. Imate u galeriji podova uzorak hoblovanog tarketta. Moze i standardnim masinama 2-3 puta, a moze i njihovom posebnom masinom koja omogucava da se hobluje i do 4-5 puta, sad se vec ne secam.
Bg011":bjngt02p je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566950#p566950 je napisao(la):
unedfined » Sre Sep 12, 2018 4:31 pm[/url]":bjngt02p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566945#p566945 je napisao(la):
Johnny84 » Sre Sep 12, 2018 2:11 pm[/url]":bjngt02p]Ovo nije laminat već hrastov parket I kategorije - proizvodač TARKETT. Laminat i parket nisu isto.
Dragi komšija, Ovaj Terket je višeslojni parket gde je taj hrast samo gornjih par milimetara. Tako da nema hoblovanja glačanja i ispravki. Možda su oni najskuplji od 15 hiljada dinara po kvadrata sa većim procentom hrasta.

Nemaju veći procenat hrasta.Tarket se ne hobluje, tako da vam ništa ne znači veći procenat hrasta.Laminat je pretežno karton.
Vi mislite na poliranje površine.Hoblovanje je nešto drugo i potpuno bi uništilo Tarket.U svakom slučaju, parket/pod koji ste dobili u Gornjem Gradu je impresivan.Poređenja sa laminatom su bez osnova!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566972#p566972:2qmid38c je napisao(la):
unedfined » Sre Sep 12, 2018 6:19 pm[/url]":2qmid38c]Molim vas manimo se prazne priče o parketu, to je jedino što deluje dobro za sada, tu se samo svi brinemo da će ga nezaštićenog oštetiti tokom drugih radova.

Ovo slika pločica za kujnu iz kancelarije Merina. Veze nema, i po veličini pločica deluje da su slične Suncitiju i takođe namenjene da se postave od poda do tih nekih 1.6m a ne samo tanka traka kao u najbednijim novogradnjama sa Kediba i Mirijeva.

Ali mi ovce smo se lepo odrekli sve žalbe gledajući SunCity i verujući im.
f911b2c4aed1e0f811c7e8615f57ff73.jpg
f288081fff5f8f58d3f0e285e10495a4.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ovako gledano, boja pločica iz Merina u kuhinji odgovara onome iz stanova, samo zbog udaljenosti deluju monolitnije sivo. Druga stvar su samo 2 reda na zidu što je izvedba kakvu verovatno niko nije očekivao. Pri tom ovo nije neki posebno skup ni prestižan brend da bi se štedelo na svakoj pločici.
 
Imamo dve realne zamerke koje svima nama smetaju, a prva posebno.

Loša pozicija radijatora (postavljen na "centralni" zid, umesto pored prozora-vrata).
Nadgradne kutije za osigurače (u predugovoru navedene ugradne kutije).

@Mazailunja zna da li su pločice na zidu u kuhinji kao one izložene u Merinu.
 
Pitanje za Merin.

Po čemu će Gornji Grad biti vizuelno bolji-kvalitetniji od Sun City kompleksa?
Ovo pitanje treba da im postave svi budući stanari, i mi sa foruma i oni koji čitaju forum, ali nemaju nalog. Takvih je mnogo više od nas registrovanih.
 
Jbg komšo pa ti nas dokrajči sada... naspram ovoga sada naša kuhinja izgleda kao neka iz Mirijeva za 950€ po kvadratu ali realno... zanima me ko proizvodi ove pločice?

Ove iz njihovog offica sigurno nisu kod nas... provereno... video uživo... nisu čak ni slične. Potpuno druge i tamnije su, nema to veze sa blizinom niti sa fotoaparatom, jednostavno nisu to te.
 
Gde je ova daska ispod nasih prozora?
2ef73385f238fede204d9cf2e2552009.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da nisu i prozori kao u Mirijevu?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Dasku ce mozda postaviti naknadno a plocice tesko..
Koja je bila cena kvadrata u suncity-u?
 
Dasku bi trebalo da postave na kraju i prozori su isti, kvalitetni su.
Sun city kompleks nema kutiju iznad prozora, mi imamo.
 
Ninaa":22nrl8rv je napisao(la):
Dasku ce mozda postaviti naknadno a plocice tesko..
Koja je bila cena kvadrata u suncity-u?
Od 1650 do 1850 po kv. A u Merinu rekose da ce biti bolje i kvalitetnije u Gornjem Gradu?????????

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
A jel zvao neko od vas Merin pa da obiđe i vidi uživo, a ne ovako sa slika da svi pričate napamet? Jel neko video uživo pločice u kuhinji na koje se žali i šta će u kuhinji pločice do poda, koja je svrha kad je svakako skriveno kuhinjskim elementima?

Jel se neko žalio njima ili je varijanta kukamo na forumu, pa ako me se sete na dan bezbednosti sete se, ako ne...
 
Da li je iko ko je konsultovao advokata kada je potpisivao predugovor posvetio vreme onome citiranom o materijalima:

У случају да неки од производа специфицираних у Прилогу 1 овог Предуговора није више доступан на тржишту (и једино у том случају), Продавац ће имати право да тај производ замени производом сличног квалитета.

Купац потписом на овом Предуговору, прихвата ову могућности и одриче се права да по том основу оспорава сагласност Непокретности са уговореним спецификацијама, захтева смањење Купопродајне цене или искористи било које друго правно средство против Продавца по том основу.

Meni ovo deluje blago kontradiktorno. Prvi red ograničava njih da u jako striktnim okolnostima mogu da zamene nešto (ako nije dostupno na tržištu) ali ste drugim redom potpuno štite od nas jer se mi odričemo svog prava na primedbe, tako da onda gornji stav i ne važi baš...

Kada smo početkom leta diskutovali i kazančićima i vodokotlićima pitao sam Jelenu iz Merina i dobio odgovor da je doslovce oprema sva ista kao u materijalizaciji. E sad da li materijalizacija odgovara našem prilogu 1 ili ne to može da bude kvaka. Tako da je ovo za pločice potpuno kontradiktorno tome što mi je rečeno.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567045#p567045:6qoi7zhn je napisao(la):
lasica.janko » Sre Sep 12, 2018 7:47 pm[/url]":6qoi7zhn]A jel zvao neko od vas Merin pa da obiđe i vidi uživo, a ne ovako sa slika da svi pričate napamet? Jel neko video uživo pločice u kuhinji na koje se žali i šta će u kuhinji pločice do poda, koja je svrha kad je svakako skriveno kuhinjskim elementima?

Jel se neko žalio njima ili je varijanta kukamo na forumu, pa ako me se sete na dan bezbednosti sete se, ako ne...

Prva osoba za kontakt iz Merina je na godišnjem. Druga na koju sam upućen mi još nije odgovorila na email. Niko još "zvanično" nije video ništa tako da se ne možemo žaliti "e video sam na internatu" naročito što je fotografisanje na gradilištu i oko njega zabranjeno, barem sam takvu govoranciju dobio od radnika kada sam krajem proleća prošao i napravio nekoliko slika telefonom. Ne možemo se žaliti oko stvari koje zvanično nismo videli još uvek niti smo po njihovim pravilima gradilišta uošpte ikako mogli da vidimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567045#p567045:fd8177nl je napisao(la):
lasica.janko » Sre Sep 12, 2018 8:47 pm[/url]":fd8177nl]A jel zvao neko od vas Merin pa da obiđe i vidi uživo, a ne ovako sa slika da svi pričate napamet? Jel neko video uživo pločice u kuhinji na koje se žali i šta će u kuhinji pločice do poda, koja je svrha kad je svakako skriveno kuhinjskim elementima?

Jel se neko žalio njima ili je varijanta kukamo na forumu, pa ako me se sete na dan bezbednosti sete se, ako ne...

Ja sam probao danas ali niko se nije javio, izgleda je bilo kasno. Hteo sam da vidim za ove radijatore i razvodne kutije.

Btw, diskutovao sam razvodne kutije sa nekim majstorima i kazu da je najverovatnije razlog to sto je zid od betona pa ne moze da se ukopa, tj. nije bas lako osim ako se prethodno ne isplaniraju rupe u betonu. E sad, da li je to razlog ili nije videcemo tek kad se uselimo. Takodje kazu da je verovatno jedna za osigurace a druga za ruter i sta vec jos ide od opreme.

Bolje da nisam ni gledao slike, sad ne mogu da spavam :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567027#p567027:32hqx29m je napisao(la):
Johnny84 » Sre Sep 12, 2018 9:22 pm[/url]":32hqx29m]Jbg komšo pa ti nas dokrajči sada... naspram ovoga sada naša kuhinja izgleda kao neka iz Mirijeva za 950€ po kvadratu ali realno... zanima me ko proizvodi ove pločice?

Ove iz njihovog offica sigurno nisu kod nas... provereno... video uživo... nisu čak ni slične. Potpuno druge i tamnije su, nema to veze sa blizinom niti sa fotoaparatom, jednostavno nisu to te.
Portugal, podbrand Panaria grupacije. Predstava o ceni, https://tile.expert/en/catalogue/love-tiles navedoh već da nisu ništa specijalno u principu. Imitacije mermera, kamena i sličnog kakve radi skoro svaka veća fabrika keramike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567040#p567040:2mshx7xi je napisao(la):
Wlada » Sre Sep 12, 2018 8:40 pm[/url]":2mshx7xi]Dasku bi trebalo da postave na kraju i prozori su isti, kvalitetni su.
Sun city kompleks nema kutiju iznad prozora, mi imamo.

Tako je, oni imaju potpuno drugačije roletne velike koje su sa spoljne strane...
 
Kvalitet gradnje u Gornjem gradu i Sun City-u je odličan i to mi je rekla arhitekta. Pitanje je zašto su u Sun City-u drugačije postavili te kutije za osigurače.

Pločice treba pogledati uživo. Ostalo je lepo uradjeno.

Radijator sam komentarisao.
 
Johnny84":8rkytyqu je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567040#p567040 je napisao(la):
Wlada » Sre Sep 12, 2018 8:40 pm[/url]":8rkytyqu]Dasku bi trebalo da postave na kraju i prozori su isti, kvalitetni su.
Sun city kompleks nema kutiju iznad prozora, mi imamo.

Tako je, oni imaju potpuno drugačije roletne velike koje su sa spoljne strane...
Nemam primedbu na roletne i prozor nego na nedostatak daske ispod prozora. Sem ako nije zavrsen do kraja.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
lasica.janko":2yxv2rlk je napisao(la):
A jel zvao neko od vas Merin pa da obiđe i vidi uživo, a ne ovako sa slika da svi pričate napamet? Jel neko video uživo pločice u kuhinji na koje se žali i šta će u kuhinji pločice do poda, koja je svrha kad je svakako skriveno kuhinjskim elementima?

Jel se neko žalio njima ili je varijanta kukamo na forumu, pa ako me se sete na dan bezbednosti sete se, ako ne...


Apsolutno ste u pravu, s tim da nas verovatno ceka neko obrazlozenje tipa ove plocice su kvalitetnije itd, nego sto ce da izvrse bilo kakve izmene...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogledajte ovaj post http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=20&t=3898&start=300#p559563. To je projekat Panorama Vozdovac, jeftiniji je bio kvadrat nego u GG. Na sedmoj slici se vidi da su razvodne kutije ukopane, cak se vidi i ono sto sam pomenuo da je jedna za ruter a druga za osigurace. Kod njih je parket tokom radova kompletno zasticen folijom koja je zalepljena trakom i crevo za odvod je metalno ali susac je isto pored ogledala Ovo je vise za ljude iz Merina pa nek uporede Slican projekat, nisam uporedjivao sa SunCity, CentralGarden itd.
 
E ovako da ne budete u zabludi o razlikama u odnosu na Sun City i informacije koje imamo do sada...

Sun City ima:

1. Spušteni plafoni
2. Roletne spoljne one debele električne koje su 5x lepše a i skuplje
3. Ukrasni zastori na fasadi koji se pomeraju po terasi
4. Stolarija kvalitetnija, više komora ima (ne razumem se previše ali su mi rekli u Merinu da je to zbog toga što je ovaj kompleks sa manjim potrebama što se tiče zvučne izolacije...A toplotna izolacija???)
5. Radijator u kupatilu metalik boja izgleda fantastično
6. Stolarija u dnevnoj sobi 3-krilna i praktično je ceo jedan zid stolarija koja gleda na terasu
7. Ugradne kutije za osigurače
8. Pločice u kuhinji pola zida a ne dva reda
9. Daske ispod prozora
10. Oblik radijatora u dnevnoj sobi: zbog celog zida u stolariji, postoje 2 vertikalna radijatora skoro do plafona
11. Oluci ne postoje

Ovo je ono što sam do sada primetio... A inače buraz je platio stan na 3. spratu u Sun City po 1600 eur/m3, mada je kasnije podignuta cena. A ja međ prvima ih jurio i dobio 1700 za drugi sprat. Mislim da su zaista nepotrebno škrtarili na mnogim stvarima, a ovo što odskače od ugovora trebalo bi da im svi jasno predočimo čim prva zvanična poseta krene na gradilište. Mislim čak da ne bi stavili ni spoljnu stolariju od poda do plafona da im se kupci nisu počeli u velikom broju žaliti. Svako ko je pratio gradnju GG od samog početka mogao je da vidi da su prvo napravili najobičnije prozore i da je sve naknadno sređeno i sečeno nakon urgencija ljudi koji su već kaparisali i to su čak i iz Merina rekli... dakle složni ako budemo u zahtevima možda ih i nateramo na neke izmene.
 
Ovaj forum postaje zanimljiv pa pratim.
Par info iz licnog iakustva na temu razvodne kutije i plocica u kuhinji.
Ukopana razvodna mi je samo pravila problem: izolacija iza kutije je tu bila uzasna (i zvucna i tiplotna), ruter na wireless ne lose emitovao signal i najnezgodnije kada sam imao neki problem morali su sve da iskopavaju iz zida da bi popravili...Posle su majstori ukopavali, pa gletovali i farbali...
Plocice u kuhinji ispod donjih elemenata nemaju bas nikakvu svrhu. Pukne cev, morate da lomite plocice pa opet da lepite plocice. Nepotrebno skroz. Sramota bi me bilo kada bi mi neko video kuhinju iza donjih elemenat, polupane plocice skroz...
Kada budem radio kuhinju ispocetka skfoz cu izbaviti plocice. Dole parket a izmedju elemenata staklo.
 
Vrh