Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566537#p566537:142v1nne je napisao(la):
Wlada » Uto Sep 11, 2018 9:02 am[/url]":142v1nne]Jedina velika zamerka je položaj radijatora, jer je smanjena funkcionalnost stana.
To nije sitna greška.

Apsolutno se slažem, stanovi su već mali a ovako nešto jako utiče na funcionalnost. Nadam se da ćemo moći da tražimo od Merin-a da se tavke brljotine isprave.
 
Mi smo za sada zadovoljni! Nadam se da je ono sto je najbitnije dobro odradjeno ( zvucna, toplotna izolacija, kvalitet materijala, kvalitet gradnje) O estetici se uvek moze polemisati.
 
Ljudi prosto je neverovatno koliko je Merin gledao da uštedi na svakom koraku u poređenju sa Sun City-jem. Razvodne kutije koje ovako štrče su me razočarale do maksimuma. Pa to više nije standard ni u ispod prosečnim gradnjama, a kamoli u gradnji koja je pretendovala da bude, ako ne lux, onda u gornjem delu po kvalitetu. U Sun City-ju je u zidu sakrivena i ukopana. Zapravo me je najviše iznerviralo to što su mi prodali stan u katalogu od 50 eur sa obećanjima da ako ne znam kako će biti da odem u Sun City i pogledam jer će biti identično i renderima koji na kraju nemaju veze sa onim što ćemo dobiti.
 
...a ja sam pa imao tu nesreću da mi brat ima stan tamo i da se oduševim svime kako je urađeno, što ovde nije ni približno zahvaljujući škrtarenju na najobičnijim sitnicama i greškama u projektu... Zaista sam razočaran ovakvim potezima...a Merin koji je ipak tek počeo da gradi svoju karijeru treba da bude svestan da će ovakve stvari itekako uticati na buduće projekte i njihov renome.
 
Neka rese pitanje polozaja radijatora pod hitno! To je stvarno katastrofa... potpuno nefunkcionalna dnevna soba.... Jos nemogu da verujem da radijator stoji na sred srede... kao da se neko stvarno sprda sa nama.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
A ni plocice u kuhinji mi ne lice na one koje su trebali da stave, boja je potpuno drugacija pa cak i boja parketa. Ili je to mozda do fotografije.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
persida":113600ql je napisao(la):
A ni plocice u kuhinji mi ne lice na one koje su trebali da stave, boja je potpuno drugacija pa cak i boja parketa. Ili je to mozda do fotografije.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Parket je jako lep!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
I meni su pločice u kujni jako čudne ali deluju da su dosta zamazane prašinom od rada. A iz sopstvenog primera znam da je neverovatno teško slikati pločice telefonom a da to iole liči na to kako stvarno izgledaju. To bi već bilo direktno odstupanje od specifikacije.

Što se tiče razvodnih tabli i utičnica mogu da se prave blesavi jer u tehničkom prilogu stoji samo ovo:
Za razvod električne instalacije u stanovima predviđene su tipske razvodne table izrađene od plastike, stepena zaštite IP20. Razvodne table su ugradne, dvoredne i troredne, za montažu iznad ulaznih vrata, sa mestom za 24, odnosno 36 osigurača. Predviđena je ugradnja galanterije renomiranih proizvođača.

Mnogi su ranije u temi iznosili hvalospeve o razovdnim tablama i tome kako ćemo imati prostor za modeme i rutere ali to deluje da je bilo 100% samozavaravanje vođeno time kako je SunCity to odradio.
 
Zdravo svima,

Ne mogu da se prave blesavi pošto su ovo na slici nazidne razvodne kutije. U predugovoru piše ugradne.

Pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566714#p566714:15lgqllq je napisao(la):
persida » Uto Sep 11, 2018 8:50 pm[/url]":15lgqllq]A ni plocice u kuhinji mi ne lice na one koje su trebali da stave, boja je potpuno drugacija pa cak i boja parketa. Ili je to mozda do fotografije.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

@persida parket jeste tamnije nijanse ali imaj u vidu da na fotografijama izgleda mnogo tamnije nego uživo...
pločice u kuhinji i nama izgledaju kao da nisu iste, tamnije su i nekako jednobojne... mada ih nisam iskreno zagledao toliko... više sam obraćao pažnju na druge stvari...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566734#p566734:1ubtr9xs je napisao(la):
gosha.bg » Uto Sep 11, 2018 10:09 pm[/url]":1ubtr9xs]Zdravo svima,

Ne mogu da se prave blesavi pošto su ovo na slici nazidne razvodne kutije. U predugovoru piše ugradne.

Pozdrav.

@gosha.bg mislim da nam nema pomoći oko ovih kutija... ne vidim kako to može da se promeni sada kada je već sve odrađeno? Isto mislim i na položaj radijatora... to je kraj/nema dalje.

Nije mi jasno gde ovde stoji razvodna kutija? (SUN CITY na slici).

Možda komša @Milanmst čiji brat ima stan tamo može da nam pomogne...?
 
Ovo na fotki je drugačiji raspored u odnosu na stan od 65m2 koji ima moj buraz. Kod njih je rešeno razvodnim kutijama koje su u zidu u hodniku. Čim se uđe na desnom zidu u visini glave... I tačno je, nema razvučen ni jedan kabl i sve je odrađeno tako da stane i modem za internet. Dakle, ukoliko je kod nas na ovaj način rešeno kao što je na okačenim fotkama, treba tražiti od Merina da ispoštuje ugovor u kome piše ugradno a ne nazidno... Što se veći broj ljudi buni veća nam je i šansa da se ove stvari isprave jer ipak je manje od pola ukupnog kompleksa tek završeno.
 
Milanmst":1ndcukci je napisao(la):
Ovo na fotki je drugačiji raspored u odnosu na stan od 65m2 koji ima moj buraz. Kod njih je rešeno razvodnim kutijama koje su u zidu u hodniku. Čim se uđe na desnom zidu u visini glave... I tačno je, nema razvučen ni jedan kabl i sve je odrađeno tako da stane i modem za internet. Dakle, ukoliko je kod nas na ovaj način rešeno kao što je na okačenim fotkama, treba tražiti od Merina da ispoštuje ugovor u kome piše ugradno a ne nazidno... Što se veći broj ljudi buni veća nam je i šansa da se ove stvari isprave jer ipak je manje od pola ukupnog kompleksa tek završeno.
Sve je u kutiji...SBB i MTS ...pa birajte...mi imamo SBB...kompletan paket...telefon...tv...i wifi...duze vreme....i zadovoljni smo...nece biti kablova.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566801#p566801:3gc4hipx je napisao(la):
Mazailunja » Sre Sep 12, 2018 10:32 am[/url]":3gc4hipx]
Milanmst":3gc4hipx je napisao(la):
Ovo na fotki je drugačiji raspored u odnosu na stan od 65m2 koji ima moj buraz. Kod njih je rešeno razvodnim kutijama koje su u zidu u hodniku. Čim se uđe na desnom zidu u visini glave... I tačno je, nema razvučen ni jedan kabl i sve je odrađeno tako da stane i modem za internet. Dakle, ukoliko je kod nas na ovaj način rešeno kao što je na okačenim fotkama, treba tražiti od Merina da ispoštuje ugovor u kome piše ugradno a ne nazidno... Što se veći broj ljudi buni veća nam je i šansa da se ove stvari isprave jer ipak je manje od pola ukupnog kompleksa tek završeno.
Sve je u kutiji...SBB i MTS ...pa birajte...mi imamo SBB...kompletan paket...telefon...tv...i wifi...duze vreme....i zadovoljni smo...nece biti kablova.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Pišete o stanju u SunCity kompleksu ili o predvidjenom rešenju za GG?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566789#p566789:3gltfp5u je napisao(la):
Milanmst » Sre Sep 12, 2018 8:41 am[/url]":3gltfp5u]Ovo na fotki je drugačiji raspored u odnosu na stan od 65m2 koji ima moj buraz. Kod njih je rešeno razvodnim kutijama koje su u zidu u hodniku. Čim se uđe na desnom zidu u visini glave... I tačno je, nema razvučen ni jedan kabl i sve je odrađeno tako da stane i modem za internet. Dakle, ukoliko je kod nas na ovaj način rešeno kao što je na okačenim fotkama, treba tražiti od Merina da ispoštuje ugovor u kome piše ugradno a ne nazidno... Što se veći broj ljudi buni veća nam je i šansa da se ove stvari isprave jer ipak je manje od pola ukupnog kompleksa tek završeno.

U predugovoru je jasno navedeno ''ugradne''... šta nam je činiti?
 
Do kada je dotična gospodja iz Merina na odmoru? Uostalom, ona nije jedina osoba za kontakt.
 
dekius":1wjwkl51 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566801#p566801 je napisao(la):
Mazailunja » Sre Sep 12, 2018 10:32 am[/url]":1wjwkl51]
Milanmst":1wjwkl51 je napisao(la):
Ovo na fotki je drugačiji raspored u odnosu na stan od 65m2 koji ima moj buraz. Kod njih je rešeno razvodnim kutijama koje su u zidu u hodniku. Čim se uđe na desnom zidu u visini glave... I tačno je, nema razvučen ni jedan kabl i sve je odrađeno tako da stane i modem za internet. Dakle, ukoliko je kod nas na ovaj način rešeno kao što je na okačenim fotkama, treba tražiti od Merina da ispoštuje ugovor u kome piše ugradno a ne nazidno... Što se veći broj ljudi buni veća nam je i šansa da se ove stvari isprave jer ipak je manje od pola ukupnog kompleksa tek završeno.
Sve je u kutiji...SBB i MTS ...pa birajte...mi imamo SBB...kompletan paket...telefon...tv...i wifi...duze vreme....i zadovoljni smo...nece biti kablova.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Pišete o stanju u SunCity kompleksu ili o predvidjenom rešenju za GG?
Gornji Grad, Zemun...ne znam moze li neka maska na kutije. A ovo je polozaj radijatora u jednosobnom stanu.
425e29cb072072e2a4a9d7d95af6c4f8.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Maskirace kutiju 100%, nece ostati tako :) Ovo je vec kompletnija slika i lepse izgleda. Treba sacekati da se jos malo srede detalji pa da vidimo kako izgleda. Meni licno do sada najvise smetaju razvodne kutije koje ce se videti iz dnevne sobe (makar iz mog stana 65kvm) i susac pored ogledala. Za razvodne kutije cu razgovarati kada dobijem nekog u Merinu ali zadovoljan sam sto su bitnije stvari poput izolacije, stolarije, tarketa itd dobro uradjene. Zamislite da je nesto od toga isfusareno, e to bi bio problem. Ove detalje cemo srediti, u najgorem slucaju sami.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566812#p566812:9evfo87c je napisao(la):
Wlada » Sre Sep 12, 2018 11:03 am[/url]":9evfo87c]Do kada je dotična gospodja iz Merina na odmoru? Uostalom, ona nije jedina osoba za kontakt.

Meni je agent iz Merina bio izvesni Branko S
Ako treba nekom kontakt neka javi na pp da ne ostavljam
Bas ovde public.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566822#p566822:3hl0vmfo je napisao(la):
zemun-ac » Sre Sep 12, 2018 10:28 am[/url]":3hl0vmfo]Maskirace kutiju 100%, nece ostati tako :) Ovo je vec kompletnija slika i lepse izgleda. Treba sacekati da se jos malo srede detalji pa da vidimo kako izgleda. Meni licno do sada najvise smetaju razvodne kutije koje ce se videti iz dnevne sobe (makar iz mog stana 65kvm) i susac pored ogledala. Za razvodne kutije cu razgovarati kada dobijem nekog u Merinu ali zadovoljan sam sto su bitnije stvari poput izolacije, stolarije, tarketa itd dobro uradjene. Zamislite da je nesto od toga isfusareno, e to bi bio problem. Ove detalje cemo srediti, u najgorem slucaju sami.

Slažem se u potpunosti sa tobom.
 
Johnny84":27dyggbb je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566822#p566822 je napisao(la):
zemun-ac » Sre Sep 12, 2018 10:28 am[/url]":27dyggbb]Maskirace kutiju 100%, nece ostati tako :) Ovo je vec kompletnija slika i lepse izgleda. Treba sacekati da se jos malo srede detalji pa da vidimo kako izgleda. Meni licno do sada najvise smetaju razvodne kutije koje ce se videti iz dnevne sobe (makar iz mog stana 65kvm) i susac pored ogledala. Za razvodne kutije cu razgovarati kada dobijem nekog u Merinu ali zadovoljan sam sto su bitnije stvari poput izolacije, stolarije, tarketa itd dobro uradjene. Zamislite da je nesto od toga isfusareno, e to bi bio problem. Ove detalje cemo srediti, u najgorem slucaju sami.

Slažem se u potpunosti sa tobom.
moj stan 2,5 soban 64m a susac nije pored ogledala nego u udubljenju levo od vrata....odlicno mesto.
dbce398dc869e6823a8e995c75a16a25.jpg
8576f7dad45775f2a2fa1402e732cdec.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Hvala @mazailunja. Ovo je dobra pozicija. Ocigledno da nije isto u svim stanovima. Nadam se da ce i kod mene biti u udubljenju kod vrata. :vops:
 
Mazailunja":2voevrcc je napisao(la):
Johnny84":2voevrcc je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566822#p566822 je napisao(la):
zemun-ac » Sre Sep 12, 2018 10:28 am[/url]":2voevrcc]Maskirace kutiju 100%, nece ostati tako :) Ovo je vec kompletnija slika i lepse izgleda. Treba sacekati da se jos malo srede detalji pa da vidimo kako izgleda. Meni licno do sada najvise smetaju razvodne kutije koje ce se videti iz dnevne sobe (makar iz mog stana 65kvm) i susac pored ogledala. Za razvodne kutije cu razgovarati kada dobijem nekog u Merinu ali zadovoljan sam sto su bitnije stvari poput izolacije, stolarije, tarketa itd dobro uradjene. Zamislite da je nesto od toga isfusareno, e to bi bio problem. Ove detalje cemo srediti, u najgorem slucaju sami.

Slažem se u potpunosti sa tobom.
moj stan 2,5 soban 64m a susac nije pored ogledala nego u udubljenju levo od vrata....odlicno mesto.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Koja ste lamela? Sve mi se svidja osim plocica kako su slozene sare kod kade...ali sa ovakvim dezenom to je nemoguce sloziti osim da svako slaze svoje...a i tada pitanje veliko! Ali to je najmanje bitno!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
moj stan 2,5 soban 64m a susac nije pored ogledala nego u udubljenju levo od vrata....odlicno mesto.
dbce398dc869e6823a8e995c75a16a25.jpg
8576f7dad45775f2a2fa1402e732cdec.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[/quote]

I naš isto 2,5 soban 57m2 na istom mestu je u ovom udubljenju samo sa kontra strane... odlično mesto.

Mislim da svi 2,5 sobni stanovi imaju drugačija/veća kupatila u odnosu na 2 sobne stanove i zato je to tako, prosto ima više mesta za akrobacije.
 
A sad nešto izmedju, 50% dobro/50% loše
- sušač verovatno ok, radijator (verovatno) ne,
- raspored utičnica u kuhinji, ok gornja, čudna donja ako je ciljna grupa frižider :)
- klima - nadam se da je visoka utičnica samo zaklonjena, ne svidja mi se ako se vuče kabl do donje. Dodatno ako donje utičnice ne bi bilo mogao je radijator komotno izmedju dva prozora/vrata.
 
Vrh