Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

- Portira (za ceo kompleks) ćemo imati. Garaža na senzor (prepoznaje tablice).
- Fasadno osvetljenje nije skupo, ali mislim da ga nećemo imati.
- Kovano gvoždje jeste lux.
- Ne znam koja novogradnja u BG ima skup mermer i visoke plafone.
- Fasada od pravog kamena (samo u inostranstvu poslovne zgrade i kuće imaju takvu fasadu). Na Zvezdari sam video jednu takvu zgradu, ispalo kič. Ne znam kako izgleda taj kamen posle 10 godina.
- Koja kvalitetna novogradnja u BG nema stanove ispod 60 kvadrata?
 
Wlada":16sllc1n je napisao(la):
- Portira (za ceo kompleks) ćemo imati. Garaža na senzor (prepoznaje tablice).
- Fasadno osvetljenje nije skupo, ali mislim da ga nećemo imati.
- Kovano gvoždje jeste lux.
- Ne znam koja novogradnja u BG ima skup mermer i visoke plafone.
- Fasada od pravog kamena (samo u inostranstvu poslovne zgrade i kuće imaju takvu fasadu). Na Zvezdari sam video jednu takvu zgradu, ispalo kič. Ne znam kako izgleda taj kamen posle 10 godina.
- Koja kvalitetna novogradnja u BG nema stanove ispod 60 kvadrata?
Sve navedeno za lux varijantu je Merin Plaza, Gornji grad je daleko od toga. Naravno i cene to prate.

Kako znate za senzor koji cita tablice? Nisam do sada cuo. Hoce li biti klasica (puna) garazna vrata ili samo kao ona mreza. Na Sun City-ju mislim da je samo rampa, nema vrata
 
Izvini, nisam bio previše ozbiljan. To jest trebao sam da nacrtam da sam sarkastičan.

Ono je bio spisak "fičura" raznih cecesijksih krmača širom grada gde su manje više sve stavke sem visokog plafona šminka ili nešto što se može naknadno srediti za sitne pare. Ništa od toga ne govori o samom kvalitetu gradnje i stanova, već je uglavnom šminka i snobizam. :D

Prošetaj Vračarom i oko Lipovog Lada... ima cecesijskih salonaca u novogradnji.
 
Čitač tablica je super stvar, ima je SUN CITY... staneš pred rampu, mala kamera koja stoji pored očita tablice, otvara se rampa i silaziš u podzemnu garažu i parkiraš na svoje parking mesto. Vrlo jednostavno... 8)

Sistemski se unose tablice i nema zabune, svako parking mesto ima u sistemu tablice i ne može da ulazi ko hoće već samo stanari zgrade...
 
U redu za Merin Plazu, ali tražio sam primer za već useljene "lux" novogradnje.
Gornji grad komentarišem na osnovu navedenih podataka i Sun city kompleksa, sa kojim Merin uporedjuje Gornji grad.

U Sun city kompleksu je senzor za tablice, prošao sam danas. Biće rampa.

unedfined - slažem se.
 
Johnny84":19hilox2 je napisao(la):
Čitač tablica je super stvar, ima je SUN CITY... staneš pred rampu, mala kamera koja stoji pored očita tablice, otvara se rampa i silaziš u podzemnu garažu i parkiraš na svoje parking mesto. Vrlo jednostavno... 8)

Sistemski se unose tablice i nema zabune, svako parking mesto ima u sistemu tablice i ne može da ulazi ko hoće već samo stanari zgrade...
Super! Ma znam sta je to, al nisam znao da ce to da bude kod nas jer nisu naveli. A garazna vrata?
 
Gogiša":36qu3b0u je napisao(la):
Johnny84":36qu3b0u je napisao(la):
Čitač tablica je super stvar, ima je SUN CITY... staneš pred rampu, mala kamera koja stoji pored očita tablice, otvara se rampa i silaziš u podzemnu garažu i parkiraš na svoje parking mesto. Vrlo jednostavno... 8)

Sistemski se unose tablice i nema zabune, svako parking mesto ima u sistemu tablice i ne može da ulazi ko hoće već samo stanari zgrade...
Super! Ma znam sta je to, al nisam znao da ce to da bude kod nas jer nisu naveli. A garazna vrata?
Koliko se secam treba da bude rampa.
 
Super! Ma znam sta je to, al nisam znao da ce to da bude kod nas jer nisu naveli. A garazna vrata?
[/quote]

Mislim da ih neće biti, na renderima izgleda kao SUN CITY i A BLOk a to znači otvorene sa rampom.
 
Prolazio sam pre neki dan pored gradilista, postavili su skele za fasadu kod L 2 i 3, ali cini mi se da jos uvek nisu poceli da je rade.

L1 dobila prvi sprat koliko vidim, ali ona bela zgrada se i dalje drzi :)
 
Kako sam ja razumeo, neko je prethodno pisao, bela zgrada sluzi kao prostorija/ostava za radnike...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, da, radnike, materijal, sta god, nego sam razumeo da ce je srusiti cim pocnu da grade L1 jer im smeta...
 
Slazem se, to je i meni bilo logicno... valjda im za sada ne smeta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna detalje o garaznim mestima? Nismo ga kaparisali prilikom kupovine stana, ali sad razmisljamo o tome.

Zvacu Merin da pitam ima li sta slobodno, ali cini mi se da su pominjali klackalica sistem.

Da li je neko imao iskustva sa tim? Gde bi se moglo uzivo videti kako to funkcionise? Sun city? Ima li tu odrzavanja sistema, koliko je tesno za izlaziti iz kola? Valjda ce sam put kroz garazu biti dovoljno sirok.
 
Stara bela zgrada je napravljena od azbesta i čekala se dozvola od nadlezne komisije za rušenje(odlaganje i skladištenje azbesta),inače u lameli 2 postavljene su pločice u kupatilu i kuhinji i deo sanitarija(geberit vodokotlić),iako su prilikom potpisivanja predugovora rekli da će nas zvati da se odlučimo za počice to nisu uradili što će verovatno i sa parketom biti slučaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542030#p542030:2q5etgcd je napisao(la):
Ivan68 » Pet Jun 01, 2018 9:48 pm[/url]":2q5etgcd]Stara bela zgrada je napravljena od azbesta i čekala se dozvola od nadlezne komisije za rušenje(odlaganje i skladištenje azbesta),inače u lameli 2 postavljene su pločice u kupatilu i kuhinji i deo sanitarija(geberit vodokotlić),iako su prilikom potpisivanja predugovora rekli da će nas zvati da se odlučimo za počice to nisu uradili što će verovatno i sa parketom biti slučaj.

Hmm... sada ste me zbunili. Ja sam po svoj dokumentciji i diskusiji od početka projekta skapirao da su parket i pločice te koje nude i to je to, nema izbora nema menjanja?
 
U katalogu je lepo navedeno za pločice i parket (identičan parket u Tarketu košta 7890rsd po kvadratu, garancija 30 godina). Isti nazivi su korišćeni i u ostaloj dokumentaciji. Kako kupac može da menja nešto što je prethodno navedeno i overeno? Po zakonu ne može, tako da ne znam odakle vam to.

Da li je tačno ovo za azbest?
 
Nisam bio dovoljno precizan-mislio sam na nijanse tj svetlije i tamnije pločice i parket,pošto u ponudi stoje bež i bele pločice odnosno svetliji i tamniji parket.....naravno da ne možemo menjati i zahtevati deugu vrstu istih...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542030#p542030:vy1bey2x je napisao(la):
Ivan68 » Pet Jun 01, 2018 10:48 pm[/url]":vy1bey2x]Stara bela zgrada je napravljena od azbesta i čekala se dozvola od nadlezne komisije za rušenje(odlaganje i skladištenje azbesta),inače u lameli 2 postavljene su pločice u kupatilu i kuhinji i deo sanitarija(geberit vodokotlić),iako su prilikom potpisivanja predugovora rekli da će nas zvati da se odlučimo za počice to nisu uradili što će verovatno i sa parketom biti slučaj.

Odakle ti informacija za marku vodokotlića? Treba da bude Villeroy & Boch a ne Geberit...
 
Ivan68":3umhfetk je napisao(la):
Stara bela zgrada je napravljena od azbesta i čekala se dozvola od nadlezne komisije za rušenje(odlaganje i skladištenje azbesta),inače u lameli 2 postavljene su pločice u kupatilu i kuhinji i deo sanitarija(geberit vodokotlić),iako su prilikom potpisivanja predugovora rekli da će nas zvati da se odlučimo za počice to nisu uradili što će verovatno i sa parketom biti slučaj.
Jeste li sigurni za taj Geberit?
Nije dobro da u startu odstupaju od specifikacije.

Zar ne stoji u prokletom predugovoru da se stavke menjaju samo ako su nedostupne na tržištu? Jel proveravao iko kod advokata vredi li ta priča iz predugovora išta?

Jel trebamo da ih teramo na sud pa da neko veštači kako se dve marke porede po kvalitetu i renomeu?

Hoće li iduće biti i kod nas rustik parket i Gorenje klime?

Bože pomozi!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Po renderu kupatilo treba da ima ugradni vodokotlic.

Racunam da ce wc imati neki standardni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne verujem da će biti različitih proizvođača, tipa gore piše Geberit a dole Villeroy & Boch... malo mi je to bezveze... ili je jedno ili je drugo u kompletu naravno... i najvažnije je da li je ovo informacija ili dezinformacija?

Ova dva proizvodača jednostavno nisu u istom cenovnim rangu a o kvalitetu da i ne govorim. Jednostavno ne mogu da se porede.

Ja samo ne bih voleo da prođemo kao kupci u Voždovim kapijama, rustik parket itd... znate već šta se desilo... zato molim za komentar ko je ovo objavio da li je to “načuo” ili video?
 
Ako sam nekog uznemirio-sorry,napisano u brzini....ugradjen je Villeroy...inače ulazio sam u svoj stan...sve je odlično,baš sam zadovoljan...nema razloga za brigu!
 
Ivan68
Jel Vas stan u lameli 2? Da li su poceli plocice u 3?
 
E bre komšija prestraši nas... Super da je ipak ok.
 
Vrh