Šta je novo?

Google I Pan

index.php


Moze li mi neko proizvoljno izracunati visinu svetionika. i da, ja sam uradio svetionik bez tekstura ali mi je veliki 19,42 m pa jel postoji a sigurno postoji opscija da se ceo model umanji? Zaebah se zesce. Ja sam sada procenio da je 8 m 8,5. {id***}Posto vidim duplo od osme godine zivota, zbog neuspele operacije na ocima, tesko mije da odredim visinu, tj nemam dubinu kada gledam, tj imam ali samo kada ne mislim , tj kada nisam svestan da vidim duplo, jer kada covek vidi duple slike mozak mu iskljuci drugo oko i vidi jednu sliku ali generalno otezava zivot coveku.

sad sam ga prepravio da je 16. 92 ali jos treba da bude manji.
 
svetionici.jpg


kada uradim teksture na jednom icicu samo copy/paste ali samo mi prvo recite dimenzije tacne, posto na slici nema ljudi. pa mi to otezava da procenim. plz
 
kula-svetilja-na-uscu-tamisa-u-dunav.jpg


Kaze mi ortak da su oko 10 metara. meni delju vise. Zex Vucko enybody pomagajte. an netu nigde nisam nasao tacnu velicinu.
 
Боки, покушај да са из Google Earth-a измериш пречник, па онда на основу слике удри пропорцију између пречника и висине, и ето решења ;)
 
BOKI, svaka čast. Uvek su me fascinirali svetionici - strašno mi je žao što nikad nisam posetio ove, meni najbliže... :)
 
Zeelznicki most Pancevo

pomoc-2.jpg


Pomoc.

Zaboravih kako tacno izgleda glavnina mosta metalne sipke. Moze li mi neko dati skicu, sliku nigde nisam nasao. Ako treba icicu da slikam ovih dana ali skica bi mi pomogla.
 
Wile E. Coyote":3hm446ts je napisao(la):
Boki, mogao bi da staviš i kontaktnu mrežu na železnički most. A i ona kućica sa pančevačke strane bi bila kul.
Izvini aj mi nacrtaj tu mrezu, Me znam nasta tacno mislis. Kada sam isao na pecanje ne secam se da je bila neka kucica u blizini mosta. Aj videcu ovh dana da obidjem. Mislio sam kasnije kada mi ga prihvate a mozda i ranije da uradim Bgvoz na mostu
 
Zex bg259 mihailo, mozete li mi pogledati na ge najnoviji model sto sam stavio i da mi kazete koje teksture mi nevaljaju.

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=dc8a2fe1b65139eae58d9edaaa05976

Имамо проблем са моделом који сте нам послали

Нажалост, наишли смо на проблем док смо покушавали да обрадимо овај модел за слој 3D зграда Google Земљe:
Кршење безбедносних смерница. Модел који сте нам послали крши неку од наших безбедносних смерница или садржи оштећену слику. Препоручујемо да поново инсталирате Google SketchUp, а затим поново отпремите модел.

Радо ћемо поново размотрити све исправљене моделе које нам пошаљете. Хвала вам пуно на сталном доприносу овом светском подухвату географског моделирања. Унапред се радујемо што ћемо ускоро видети још ваших модела.

Google 3D Warehouse тим


Preravio sam ga i doradio dosta, ali prednji deo. Ja licno mislim da je zadnja strana problem. pa ako mozete to da mi potvrdite. Hvala.
 
BOKI SMOKI":1i2wgpb6 je napisao(la):
Wile E. Coyote":1i2wgpb6 je napisao(la):
Boki, mogao bi da staviš i kontaktnu mrežu na železnički most. A i ona kućica sa pančevačke strane bi bila kul.
Izvini aj mi nacrtaj tu mrezu, Me znam nasta tacno mislis. Kada sam isao na pecanje ne secam se da je bila neka kucica u blizini mosta. Aj videcu ovh dana da obidjem. Mislio sam kasnije kada mi ga prihvate a mozda i ranije da uradim Bgvoz na mostu
Mislim na ovo:
nnjf4h.jpg
 
Zgrada Vodne zajendice,


lepazgrada.jpg
Opet ista stvar. :notok:

Zex, bg259, Mihailo Pomagajte.

Msilim sto lepo ne oznace koje su to teksture. Meni deluje da je ok.
 
Jel' Boki, gde su grafiti "Bolje na dopu nego na stopu" i slični. Eh ta vodna zajednica......
 
he he... ne znam niam ih primecivao, verovatno su obrisani. nego tu je sad arhitektonski fakultet.

Nego ste osetili sinoc zemljotres?
 
Boki,edituj taj post leba ti,nismo decurlija covece,nije tome mesto ovde...
 
editovao. nego vucko aj plz pogledaj taj moj model i kazi koje mi teksture sa zadnje nisu u redu.
 
GOJE":23ewj1ir je napisao(la):
Jel' Boki, gde su grafiti "Bolje na dopu nego na stopu" i slični. Eh ta vodna zajednica......
Гоје, узе ми слова из тастатуре!!! :lol: +1 за брзину!

А ту је и чувени графит, такође на Водној заједници: "Идем, бре, ја на воз!" и на главној железничкој станици "идем, бре, ја на стоп!"

Прошао ја данас, графити су, хвала на питању, добро.
 
Wile E. Coyote":3pf8pvby je napisao(la):
GOJE":3pf8pvby je napisao(la):
Jel' Boki, gde su grafiti "Bolje na dopu nego na stopu" i slični. Eh ta vodna zajednica......
Гоје, узе ми слова из тастатуре!!! :lol: +1 за брзину!

А ту је и чувени графит, такође на Водној заједници: "Идем, бре, ја на воз!" и на главној железничкој станици "идем, бре, ја на стоп!"

Прошао ја данас, графити су, хвала на питању, добро.
Pa da, to je nekako sastavni pančevačkog kulturnog miljea, da se tako odrazim.... i naravno uzvratni +
 
I naravno BOKI što se mene tiče teksture ne valjaju jer fale kultni grafiti :)
 
sta ovde ne valja? Mislim zadnji deo trebam slikati, ali izgleda da on cak i nije problem nego mi je cale zamutio odredjene grafite i teksture pa mozda zbog toga ni nece da ide na proveru???

2-1.jpg


1-2.jpg


Goje evo ga

Picture003-1.jpg
 
Vrh