Šta je novo?

Google i Beograd

bravo stevo! :kk:

sim je dobio pohvale od mene na exitu :cool:
 
konacno Belgrade updated na GE, slike su od jeseni 2010, ali obzirom na kvalitet imagery-ja bolje je ostati na 2009-oj.

Update se ne vidi po defaultu, kliknite na historical imagery da vidite update.
 
Snimak je katastrofa. Uvreda od Google-a. Ionako su postali neodgovorni u zadnje vreme, baguje se Gmail, 3D Warehouse. 18 dana je trebalo da postave jedan moj model.. Sad su se malo ubrzali, doduše.

@ Trialin: Zexov moto je 'minimalan rad - maksimalan učinak' :) Ja bih više picanio i detaljisao ali mi mnogo više vremena treba po modelu...

Gotovi odmori, aj na modelovanje!
 
trialin":2xm420lf je napisao(la):
Ala je ova lose uradjena ,ko da je slikano plus ova zena se klonira vise puta :p



IMG_3337.jpg


belgrade_railway_station_2.jpg
 
@ trialin - Ne znam od kada si na forumu, ali taj model je postavljen pre pune dve godine, na samom pocetku i u svakom slucaju definitivno treba da se zameni lepsim i verodostojnijim.

Momci pozdrav ia Crne Gore :)
 
@zexland
Pozdrav,
Oseća se nedostatak tvoji postova i na drugim temama BBa,
hajde izdvoji koj minut, pa povremeno napiši koju reč, a verovatno i sad ima i koja novost. :)
 
Zex gde si ti sto godina? nadam se da se lepo provodis u CG?

Evo jedan predlog, za sve koji modeliraju 3d Beograd.

Ne bi bilo lose da se most doradi sa pravim teksturama/ + detaljima(ograda, sine...) i da se urade pristupne saobracajnice 3d.
Nema veze sto Ge to ne bi odmah prihvatio, nego zbog nas, da imamo lepsi uvid. Belgrade sim, mogao bi i ti, posto si ti pedantan.A za ove modele je i te kako potrebna pedantnost.
 
Bing maps je odlicna stvar ! I jeste dobra konkurencija Google 2D i 3D mapama :) ali naravno 3D Google Earth ipak i dalje ima dosta svojih prednosti jer ovde ste ipak onemoguceni da surfujete gradom kako vi zelite i sistem je potpuno drugaciji....posebno ako jos posedujete 3d navigator...

No, evo napokon videa koji krunise Google Sketchup Modeling Party Belgrade 2011 :))) na kome je bilo dosta ljudi i sa ovog foruma :)


[video]http://www.youtube.com/watch?v=CmfJtbsxSnw[/video]

I da najavim da uskoro krece ubrzana druga faza projekta pod nazivom :

3D Belgrade Downtown TOP 10

:kk:
 
Да ли се неко бави едитовањем на Google Map Maker-y?
 
До сада нисам имао проблема, чак ме пустили да без одобрења постављам на мапу. Али имам проблема са подручјем насеља. Неке раније урађене лоше сам средио, и одобрили су ми, али их и даље нема на мапи.
 
Vrh