Šta je novo?

Google i Beograd

BOKI SMOKI":17eqkovx je napisao(la):
Da li ste znali da su ti snimci ustvari snimani iz aviona a ne sa satelita.Mislim na ove do 250 m.
Jel to proverena informacija? Slike snimljene iz aviona su mnogo bolje od ovih, a imaju i drugacije uglove. Mada je normalno da se vrsi i slikanje iz aviona. Ali je to mukotrpan posao ako hoces da pokrijes povrsinu kao Beograd i da uglovi budu jako mali. Sem ako ne snjimas sa vise km. Sto donekle gubi smisao. Mada su pricali nesto na temu.
 
Sviđa mi se što je mnogo veća oblast obuhvaćena u dobroj rezoluciji, tako da se sada npr. može videti čitav AB, a ne onako prelomljen, kao i čitava obilaznica, vrlo kul izgleda, a tek će biti ako se cela izgradi. :)
 
Citao sam na jendom forumu da je neki lik pisao kako su mu rekli da avion koji je tih dana preletao gradom da snima za google earth.Tacnije da u svakoj zemlji to rade.
 
BOKI SMOKI":33p0gxah je napisao(la):
Citao sam na jendom forumu da je neki lik pisao kako su mu rekli da avion koji je tih dana preletao gradom da snima za google earth.Tacnije da u svakoj zemlji to rade.
Mislim da ovo nema veze s mozgom.

Da GE iznajmljuje avione i prelece zemaljsku kuglu....LOL ... Koji bi samo posao bio da se spoje te slike u celinu. Pa trebalo bi xxxx slika samo za Beograd.

U GE ima opcija Digital Globe Coverage, tacno se vidi sta je obuhvatano. Verovatno je to glavni izvor.
 
Pa ne bih baš bio tako isključiv - na Wikipediji i piše da se sve više koriste avio-snimci, a naročito iznad urbanih područja.

Danas mu to dodje kao kombinacija satelitskih i avio-snimaka. Još jedan razlog više da im skinem kapu.
 
Ma ne... samo neki quuul-fancy-trancy kafic gde se vrti Ftv i kapucino kosta 300 dingera :laugh:
 
ja bih voleo kada bi se uradile srušene zgrade u Nemanjinoj., osim ako već nisu urađene kao modeli. I to predstavlja Beograd :) I muzej Železnice koja je jedna od najjačih zgrada u centru
 
Gužve u saobraćaju otkriva program Google Maps
Autor: E. B. | 02.09.2009. - 05:00

Google je u svoju aplikaciju za navigaciju počeo da ubacuje i podatke o gužvama na putu.

google-mapa-ver.jpg


Zavisno od gustine saobraćaja, putevi su prikazani različitim bojama.
Sistem se zasniva na podacima dobijenim od korisnika Google Mapsa na mobilnim uređajima koji koriste opciju „My Location“. Time Google automatski dobija informacije o brzini i poziciji korisnika, pa tako može da proceni koliki je promet na pojedinim ulicama. Podaci o gustoći saobraćaja na bitnijim putevima u Americi već su duže dostupni u Google Mapsu, ali oni se zasnivaju na senzorima na putu i podacima kompanija s velikim brojem vozila. Googleov sistem sada omogućava procenu gustine prometa i na manjim putevima koji nisu obuhvaćeni drugim rešenjima.
Predstavnici Googlea su na službenom blogu napisali da su veliku pažnju obratili na sigurnost i zaštitu privatnosti, ali korisnici mogu i da onemoguće slanje podataka o svojoj poziciji, čime gube i funkciju „My Location“.

Izvor:Blic
http://www.blic.rs/blic_it.php?id=108848

Da li iko ovde ovo koristi?
 
1. Ti iz Google-a nisu normalni. Hoće li im neko već dijagnostikovati šizofreniju ili neki drugi mentalni disorder koji dovodi do preterane domišljatosti?
2. Da li to radi kod nas?
 
Ima saobracajna guzva na Googlu vec dve godine najmanje, ja sam uvek koristio kad sam picio iz Dzersija za Njujork, da vidim kojim cu mostom/tunelom do grada...

@little lightning

Ne radi, naravno.
 
Snimci koji se koriste na GoogleEarth-u uglavnom potiču sa od snimanja avionom pa se ti snimci kasnije spajaju ucelinu. Zato i ima delova na GE gde snimci nisu dobro preklopljeni pa se vidi da su nastali iz dva snimka tj. preletanja. Bilo je o tome reči na forumu Panoramio-a u delu za srpski jezik.
 
@zexland: чујем да си ме јуче поздравио на јутарњем програму Б92 :)
Хвала на поздравима :vops:

А видео сам и репортажу о Жексленду на Студију Б :) Баш си се пустио у промет :cool:
 
Ako je ovo tacno, ja se izvinjavam za moj prethodni post. Mada, i dalje mi to deluje kao sci-fi.
 
Михаило":51j0uhjm je napisao(la):
@zexland: чујем да си ме јуче поздравио на јутарњем програму Б92 :)
Хвала на поздравима :vops:

А видео сам и репортажу о Жексленду на Студију Б :) Баш си се пустио у промет :cool:
Jesam :) i sve ostale, ali samo tebi znam pravo ime :)
Postavicu snimak na YT, pa ces videti :)

Da i na STB-u je bilo, poklopilo se sve u isti dan :)
 
Dobili ste i vi u BG pentagon (mada ima 6 uglova) ali kao zatvor :lol:

 
To je za gospodina Legiju i gospodu odmoriste :cool:
 
Vrh