Šta je novo?

Google i Beograd

Sada grad izgleda vec mnogo bolje, ali mostove moram da prepravljam, jer sam Google Earth nece da ih prihvati, ni oni tamo ne znaju zasto :| iako su solidno ispali. A izgleda da je slicna sudbina zadesila i Sabornu crkvu :|

Sredicemo to :)
 
primetih danas da su ulice obelezene na google earth, tj. mapirane, mada ne vidim i nazive ulica... ali i ovo je pomak... :)

a zapazio sam i zanimljiv detalj...
ukoliko ukljucite "time slider" (gearth 5.x) i vratite se unazad na prvu prethodnu vremensku tacku (za razlicite delove grada varira, ali generalno tu negde februar 2008.me), videce se da je blok 67 skoro zavrsen, iako po default-u stoji 2009ta (danasnji datum, a slika iz 2007me ili starija), gde je blok 67 prazan, izuzev DCa... sto znaci da je update-a bilo i to prosle godine, samo nije bas uklopljeno sve ok...
 
Mapirane, that's like shit.. Urađeno je nešto softverski - pattern recognition or whatever, to se može zaključiti na nekoliko primera, koji su mi momentalno upali u oči: YUBC, onda blok kod 6 kaplara i Kineskog zida, tu pola ulica nije učitano, iako je kao izgledalo da đe učitati. Vrh Skadarlije između 29 nov. i Braće Jugovića ne postoji, izlazak iz tunela na Nušićevu,. Onda na Sajmu nema izlaska sa druge strane, iako je došao put do neke hale 14.
I to je samo u prvih 5 minuta. Takođe, primetićete da rekonstruisane rasksrnice nemaju "nov" pattern, već stari, kada je i slikana zemlja.
 
Evo sad su ulice i na Google Maps ubacili ! :kk:

Sad vise Srbija ne postoj od samo dva tri glavna pravca kao dosad sto je bilo.

Samo jos da iz katastra nabave imena ulica. :laugh:
 
Hvalim te Boze :vops: Jes da nisu bas najtacnije ulice, ali nema veze. Bar ih ima dosta!
 
Ulice mi izgledaju relativno OK, bar deo koji sam video. Nadam se da će biti načina da se isprave greške. Ono što je interesantno je da su izgleda počeli već da ubacuju dodatne podatke (pravac ulica)...

Ako pogledate ovde, vidi se jedan od primera:
http://maps.google.com/maps?f=q&sou...4.814084,20.468431&spn=0.018601,0.037894&z=15

Interesantno je još i da je pokrivena mreža ulica na određenim mestima, dok na drugim nije. Tako npr. možete navigirati Vrnjačkom Banjom, ali ne i Novim Sadom ili Nišom... U sv. slučaju, nadam se da će update biti potpun, a ne delimičan.

EDIT: Baš je ceo Beograd pokriven, dosta sam prijatno iznenađen... :D
 
Hmm, nesto sad gledam i vidim na donjem uglu google maps karte pise odakle je baza podataka. stoji da je "Europa Technologies". u drugim zemljama je to uvek Teleatlas. Posto Teleatlasovi tacno snimaju GPS podatke svakog metra ulice na terenu. Ali znam da Teleatlas jos uvek nije poceo Srbiju detaljno da snima. Dug i skup process. Momentalno obradjuju nove clanice EU Rumuniju, Bugarsku itd...

Ovo mi lici da je Google se za Srbiju odlucio da makar gole ulice stave bez GPS podataka od Europa Technologies kad nemaju solidnu bazu podataka od Teleatlasa. Zato i nije moguce da ti naprimer izracuna koliko je ruta od Beograda do Loznice. To samo moze ako postoje GPS podadci za te ulice od Teleatlasa. Ali hajde. i ovo je boje nego kako je bilo. :)
 
Kao što sam rekao, mislim da je softverski rađeno jer postoji određen broj propusta, i eto odmah se na jovanovm-ovom linku vidi da nije ucrtan sam vrh Skadarske ulice iznad 29. novembra. Zašto? Verovatno zato što je u senci od zgrada i ne može da se nasluti da bi ulica tuda prolazila.
 
Ambassador":2ehhlw40 je napisao(la):
Kao što sam rekao, mislim da je softverski rađeno jer postoji određen broj propusta, i eto odmah se na jovanovm-ovom linku vidi da nije ucrtan sam vrh Skadarske ulice iznad 29. novembra. Zašto? Verovatno zato što je u senci od zgrada i ne može da se nasluti da bi ulica tuda prolazila.
Slazem se. A i Ibarska je dosta losije uradjena, ako i svi mag/reg putevi nego dok nisu ubacili i ulice.

Bolje da nista nisu dirali dok se ne uradi kako treba. Ne znam cemu ovo uopste.
 
pa jedino sto sad karte neizgledaju tako puste kao pre. :rolleyes:

ali stvarno steta sto nije kako treba. vec sam se bio obradovao da ce biti i nove karte za navigacionalne uredjaje u kolima sto su ugradjeni. posto i njima trebaju snimljeni GPS podaci ulica od teleatlas ili navteq da bi mogli da navigiraju. :(
 
Contrast planplus je napravio odlican update cele drzave. Cak se vidi i novi deo obilaznice oko Bg-a :)

http://www.planplus.rs/

Ono sto se trenutno vidi na Google maps neodoljivo podseca na prethodnu verziju Planplus karte Srbije.
 
Пошто се zexland залетео на стари Београд, ја сам се залетео на Нови :)

За почетак, блок 28 ;)

3785558524_b1c25c0814.jpg


3784750751_7aec0a1dfc.jpg


3784752329_aa9fd019d3.jpg


3784753351_96e2802188.jpg


А зграде можете наћи овде (телевизорке) и овде (солитери) и пре него што их Гугл, надам се, убаци...

Следеће што планирам су Airport vity, Intercontinental, YUBC, EBC, Atrijum, GTC, Белвил (кад ажурирају снимак, да могу да лоцирам исправно зграде) и понешто од стамбених блокова... Ако неко има неку посебну жељу нека каже (ако имате слике, још боље) :)

Zexland, ако си почео нешто од горе наведеног, реци да не почињем и ја ;)
 
BRAVO Mihailo ! Odlicno izgleda ! :kk:
Ja sam odusevljen ! :)

A tek most preko Ade ! :D

Od svega sto si naveo, imao sam u planu Intercont, ali naravno slobodno ti prepustam :)
Drzim se starog Beograda :D

I da... jel si prijavio most preko Ade ?
Mene su zeznuli sa Brankov i Novi zel. jer navodno sam GE ne moze da ih prihvati ( nije do njih), sto vazi nazalost i za Sabornu crkvu.
Brankov sam morao malo da izmenim i ponovo da upload-ujem, videcu da li ce da upali.

Samo nastavi, vidim ja da ce nas Beograd uskoro stati rame uz rame sa Varsavom i Pragom :vops:
 
Хвала, хвала :)

Мост преко аде сам пријавио, ал је одбијен са образложењем да не постоји... :( Тако да чекам да мало одмакну радови, па пријављујем опет ;)

А за ове грађевине што неће да прихвати, вероватно је до неког бага у SketchUp-у... То ми је једино логично објашњење... Решење је вероватно да их направиш од нуле, на жалост...

Видим ја да ћемо за годину дана имати готов БГ ако овако наставимо :)

Само напред!!! :gobb:
 
Da i meni je palo na na pamet da je nesto do SKP-a.

Za most preko Ade ne odustaj, napisi mail i kazi im da se most uveliko gradi ( malo slazi :cool: ) jer oni ne mogu bas sve da provere :)
Krenuli smo zestoko :D
 
Rizikovacu da zvucim neprosveceno :) , ali kako vi to vidite? Sta jos kliknete, ili vam se automatski pojavi? Ukljucio sam opciju 3D na layers (slojevi), ali nece da mi se prikaze... Inace instalirao sam najnoviji google earth, bas da bih video ove modele. Tnx
 
Па требало би да ти се прикажу зграде ако си изабрао 3D layer или 3D Buildings, нисам сигуран како се тако зове. Можда ти је спорија конекција, па се не учитавају одмах, пошто се зграде учитају тек после терена... Пробај зумирај мало на неки део бг-а (центар нпр, тамо има зграда), искоси поглед да обухватиш већи простор, па сачекај да видиш да ли се нешто појављује...

Иначе, виде се само одобрене зграде, пошто од постављања треба да прође неко време да буду прихваћене, а ако хоћеш да видиш ове горе, иди на линкове које сам ставио па кликни View in google earth и требало би да се прикаже...

Надам се да сам нешто помогао... Позз
 
Ni ja ne vidim nista od ovoga sto se nalazi na predhodne 2-3 stranice. Prikazuju mi se samo neki modeli koji su ti jos odavno i to su oni modeli kojima textura nije uradjena pomocu fotografija.
 
Mihajlo pa vec ima update iz 22 februara 2008. samo treba da vratis vreme unazad, kada je u 2009 ispada da je snimak iz 2007.Mala greska.

A ko radi Zemun?

Zexland bilo bi dobro da uradis sajam, skupstinu i palatu pored skupstine.
 
BOKI SMOKI":n5orn60w je napisao(la):
Mihajlo pa vec ima update iz 22 februara 2008. samo treba da vratis vreme unazad, kada je u 2009 ispada da je snimak iz 2007.Mala greska.

A ko radi Zemun?

Zexland bilo bi dobro da uradis sajam, skupstinu i palatu pored skupstine.
Skupstina je u izradi, sajam ce malo da priceka. A koju palatu pored skupstine ?

I da...jel zna neko kada ce imena ulica napokon da postave?
Obradovalo me je ovo mapiranje :)
 
Pa ovu gde su docekani sportisti, zaboravio sam kako se zove. A mozes i ovu zgradu novu pored hotel Moskve.
 
zexland jel bi mogao onu zgradu da uradis na ulazu u Beograd sa Pancevackog mosta.ona sto ima trouglaste zastakljene terase.Ta zgrada mi je jako simpaticna.
 
Vrh