Šta je novo?

Google i Beograd

Шта је потребно да урадим да би и мој модел имао опцију да се скине као SketchUp model а не само Google Earth file. Такође ме интересује како да он покаже 'Model complexity'. Моји модели то немају, негде видим, негде не.

Јел потребно ја негде да кликнем и укључим те две опције или како..?

Хвала

Sketchup.jpg
 
carski rad bg. sime, nisam video nigde onako realistican model...
 
Ма хвала на похвалама :) ал нико ми не одговори на мој питање

Sketchup.jpg


Како да имам 'model complexity' за своје моделе? И опцију да се скину и као модел а не само као 'Google Earth file'..?

Хвала

P.S.

Следећи објекат ће бити још један у Крњачи, а затим идем на велико стамбено насеље у Борчи. Не могу рећи да сам уопште помислио на халу Пионир :p Мислим да би ми за њу требао и пројекат, не само оно што могу очима ухватити.

Али сад ће ова моделарска радионица, не знам ко ће све од вас доћи па се тамо можемо договорити око неко планског моделовања :)

Поздрав
 
+1 SIm svaka cast za Zgradetinu. Inace ove nedelje ce updejtovati Srbiju. Verovatno i Beograd.

http://www.gearthblog.com/blog/archives/2011/05/new_google_earth_imagery_coming_thi.html

May 3, 2011
New Google Earth imagery coming this week

In a bit of a surprise move, rather than allowing us to discover new imagery in Google Earth, Google has pre-announced an imagery update that is due out later this week.


High Resolution Aerial Updates: USA: Brookshire, TX; Brownsville, TX; Dallas, TX; Ft Stockton, TX; Hebbronville, TX; Houston, TX; Laredo, TX; McAllen, TX; Milwaukee, WI; Padre Island, TX; Wharton, TX; Zapata, TX;
Australia: Central Coast, New Castle, and Salamander Bay
Norway: Buskerud, Fredrikstad, and Oslo

Countries/Regions receiving High Resolution Satellite Updates:
Algeria, Angola, Antarctica, Antigua and Barbuda, Argentina, Australia, Austria, Bangladesh, Belarus, Benin, Bolivia, Brazil, Burundi, Cameroon, Canada, Central African Republic, Chad, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Croatia, Czech Republic, Democratic People's Republic of Korea, Democratic Republic of the Congo, Denmark, Djibouti, Dominican Republic, Egypt, Eritrea, Estonia, Ethiopia, Finland, France, Georgia, Germany, Greece, Greenland, Grenada, Guadeloupe, Guinea, Haiti, Honduras, Hungary, India, Indonesia, Iran, Ireland, Israel, Italy, Japan, Jordan, Kenya, Kuwait, Latvia, Lebanon, Lesotho, Lithuania, Madagascar, Malawi, Mali, Mexico, Mongolia, Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nepal, Netherlands, New Zealand, Niger, Nigeria, Norway, Oman, Pakistan, Paraguay, Peru, Philippines, Poland, Portugal, Republic of Korea, Romania, Russia, Saudi Arabia, Senegal, Serbia, Seychelles, Sierra Leone, Slovakia, Somalia, South Africa, Spain, Sri Lanka, Svalbard, Swaziland, Sweden, Switzerland, Syria, Taiwan, Tanzania, Thailand, The Gambia, Tunisia, Turkey, Uganda, Ukraine, United Arab Emirates, United Kingdom, United States, Uruguay, Venezuela, West Bank, Western Sahara, Yemen, Zambia, Zimbabwe



Mogao bi neko uraditi Istocnu Kapiju Beograda?
 
BOKI SMOKI":2jcrocyl je napisao(la):
Mogao bi neko uraditi Istocnu Kapiju Beograda?
Могао би. Ево, ја могу да е исликам, али неко други мора да је уради. :p
 
Ух, ја сам мислио да их урадим!

Ако нико други нема у плану и није кренуо, радо ћу ја.

4265928.jpg


Али баш би ми значило да имам њихов пројекат, а не све одокативно да оценим.

Рецимо, шта мислите, колико су високе уопште. Имају 30 спратова! Бар 80 метара...

STF, не мораш да исликаш. Само уђи унутра и измери ми једну спратну висину, да па знам и помножим са 30 :D

P.S. Супер ако буду апдејтовали. Није толико Београд лош, мада резолуција јесте, него оно Панчево покривено снегом и Нови Сад који је из 2007, а тек други делови Србије...
 
Па ја сам заправо и помислио то! Али просто ми је деловало превише. Ако је и Београђанка те висине, рекао бих да су оне ипак мало ниже.

Али 30 спратова, по 3 метра висине - то је 90! Ако је мало мање, 2,9м висине, то је опет 87м...

Ма мени су супер! Ако их Зекс или неко већ није испланирао, моје су! :D
 
Belgrade Sim":2s9pdypq je napisao(la):
Ух, ја сам мислио да их урадим!

Ако нико други нема у плану и није кренуо, радо ћу ја.

http://i1236.photobucket.com/albums/ff448/BelgradeSim/Google/4265928.jpg

Али баш би ми значило да имам њихов пројекат, а не све одокативно да оценим.

Рецимо, шта мислите, колико су високе уопште. Имају 30 спратова! Бар 80 метара...

STF, не мораш да исликаш. Само уђи унутра и измери ми једну спратну висину, да па знам и помножим са 30 :D

P.S. Супер ако буду апдејтовали. Није толико Београд лош, мада резолуција јесте, него оно Панчево покривено снегом и Нови Сад који је из 2007, а тек други делови Србије...
Nadam se da se vidi dobro... ako ne, javite da nadjem nesto jasnije i detaljnije...

Projekat arhitekture: GRO »RAD«
Projekt konstrukcije: Zavod za projektovanje GRO »RAD«
Izvođać objekta: GRO »RAD«
Arhitektura: Arh. Vera Ćirković
Konstrukcija: Ing. Milutin Jerotijević

rvcbjq.jpg

oienhx.jpg

281955.jpg


pozdrav
T.
 
Wow! какав дар са неба! :D

Teshke, презахвалан сам! Од велике су ми важности пројекти зграда! Онда не морам да процењујем висине, пропорције, те не могу ни да погрешим - направим зграду предебелом или превитком, рецимо.

За зграду Порше, мој други модел, имао сам пројекат, јер је нова и од стране стручних кругова добро примљена. У часопису сам имао основу и фасаде и цео модел поставио без иједне слике. Онда сам је само исликао и налепио. Дакле, јако ми значи.

Ако имаш и нешто high-res било би одлично мада ми већ ово завршава посао!

Људи, ако имате нешто слично, пројекат било које старије или новије зграде у БГу (а која је још иоле позната) дајте и моделоваћу! :)

Знам да од многих зграда, посебно комунистичих, могу се наћи пројекти али сада баш и на терен да идем па у библиотеку па на крају моделујем..

А реците тек за ове лепотице у војводе Степе! :D

20069961.jpg


29855609.jpg


Волео бих и њих да измоделујем и пројекат би ми такође значио!

Позз
 
Zex kada ces nam uraditi nove modele? Postajem sve nervozniji. :mad:

Edit: Zex sto se tice onog mosta i vozne stanice u NBGD obrisi modele pa ih ponovo aplouduj. Ja sam tako obrisao most i odmah u sledecem updateu su mi ga prihvatili. A to sam saznao sa foruma 3d Werhausea, kada mi je jedan lik rekao da sam previse strpljiv i da to uradim.
 
Тешке + :gobb:

Белграде сим Можеш ли да израчунаш дужину тераса, односно, колико су увучени спратови? Уколико не, ујак ми живи у Рудо1 па могу да премерим терасу.

Такође, солитери се налазе на брду, и имају кружни плато са гаражама испод. Да ли и њих планираш да измоделујеш?

Иначе, знате ли да је по пројекту планирано 5 солитера у Војводе Степе? Тај део је планиран као центар Вождовца, са павиљонима, комерцијалним садржајем и трговима.
 
STF, могу да проценим колико су дубоке фасаде јер сада имам пројекат :Р

Па, свакако ћу обићи локацију. Ништа ја не моделујем на памет. Видим према сликама да доле има неких пролаза, са све кружним платоом. Да, планирам све то да представим. Морам ја да задовољим перфекционисту у себи :p

Ето, нисам знао за В. Степе. Хвала на информацији. Та улица је још увек недефинисана. Са једне стране има и булеварске атрибуте. Али онда кад видиш кућерке па оне нове 'приватно-инвеститорске' зградурине...

Иначе, радионица протеклог викенда је била одлична, и драго ми је да сам упознао другаре моделаре и све заинтересоване. Ви који нисте били, пропустили сте фин догађај...

:gobb:
 
Danasnje 24h :)


Grci i Francuzi usavršavali u Beogradu Guglove aplikacije

Autor: M. Bulatović09.05.2011. - 00:02Komentara (1)

Tokom proteklog vikenda u zgradi opštine Novi Beograd kompanija „Google” organizovala je radionicu u okviru koje je 60 modelara iz Srbije, kao i iz Francuske i Grčke razmenjivalo iskustva i usavršavalo se u kreiranju 3D sadržaja na servisu Google Earth. Modelari su obilazili Beograd, slikali objekte i kreirali 3D modele zgrada u aplikaciji Google SketchUp.

29836-30.jpg


PREZENTACIJA - Servis Google Earth dnevno poseti više od 400 miliona ljudi, što je sjajna prilika da Beograd i drugi gradovi u Srbiji na ovaj način promovišu svoje kulturne, turističke i druge potencijale. U želji da budu što bolji u ovom poslu i da svoje gradove predstave na najbolji način, u radionici su učestvovali i modelari iz Aranđelovca, Novog Sada, Bačke Palanke, Kragujevca, Niša, Pančeva...
- Nakon uspešne saradnje sa opštinom Novi Beograd, kada smo u 3D svetu izgradili više od 700 objekata tog dela grada, nastavili smo povezivanje Beograda sa 3D Google. Organizovali smo obuku za modelare i u tu svrhu slikali Skupštinu grada, Narodnu skupštinu, Trg Republike, Terazije, Knez Mihailovu, Kalemegdan, Skadarliju, i tokom radionice razmenjivali iskustva kako je najbolje napraviti objekat u 3D svetu. Bilo bi sjajno kada bi i druge opštine pomogle da se objekti iz njihove opštine nađu u Google Earthu. Za godinu-dve imali bismo kompletiran 3D Beograd - kaže Željko Zdravković, realizator projekta „3D Novi Beograd”, koji je zajedno s Nikol Drobek, predstavnicom „Googla”, vodio radionicu.
Najbolja preporuka za dosadašnji rad modelara iz Beograda jeste činjenica da je predstavnica „Gugla” pre dolaska u Beograd prošetala 3D Beogradom, i kad je došla u Beograd - sve joj je bilo poznato.
- Beograd je dobro predstavljen na Google Earthu, realno. Videla sam Beograd u 3D svetu i prepoznajem te objekte, što znači da radite pravu stvar - kaže Nikol Drobek.

Dragoceno iskustvo iz Beograda
UTISCI - U Beograd su zbog radionice došli i Bruno Redureau iz Nanta i Mano Papanikolau iz Soluna, koji rade prezenatciju svojih gradova na Google Earth. „Čak i za nas koji znamo da radimo 3D, ovo je bilo sjajno iskustvo, gde smo naučili mnogo toga novog, jer SketchUp pruža brojne mogućnosti. Drago nam je što je puno mladih ljudi u Srbiji zainteresovano za ovaj posao i da ga rade na pravi način”, kažu za „24 sata” Mano i Bruno. Živojin Simić iz Aranđelovca, koji je izradio nekoliko desetina maketa objekata iz tog grada, kaže za naš list da je šteta što nema više izgrađenih gradova Srbije na Google Earthu.


http://www.24sata.rs/vesti/beograd/...avali-u-beogradu-guglove-aplikacije/846.phtml
 
Belgrade Sim":2u5r7c9e je napisao(la):
Wow! какав дар са неба! :D

Ако имаш и нешто high-res било би одлично мада ми већ ово завршава посао!

Људи, ако имате нешто слично, пројекат било које старије или новије зграде у БГу (а која је још иоле позната) дајте и моделоваћу! :)
Na zalost, ne mogu da nadjem nista detaljnije... ovo je sve iz nekih starijih knjiga sa RADovim projektima, ali samo nekolicina objekata ima preseke i osnove... Davno sam imao i nesto vise literature i pristup RADovim projektima, ali kako firma nije bas medju zivima, tako nema bas ni pristupa informacijama...

Belgrade Sim":2u5r7c9e je napisao(la):
А реците тек за ове лепотице у војводе Степе! :D

http://static.panoramio.com/photos/original/20069961.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/29855609.jpg

Волео бих и њих да измоделујем и пројекат би ми такође значио!

Позз
n5qwpx.jpg


110amp0.jpg

dng7tf.jpg


i par osnova stanova u zgradi:
http://i51.tinypic.com/2dvv9mg.jpg
http://i53.tinypic.com/9px5vs.jpg

stf":2u5r7c9e je napisao(la):
Иначе, знате ли да је по пројекту планирано 5 солитера у Војводе Степе? Тај део је планиран као центар Вождовца, са павиљонима, комерцијалним садржајем и трговима.
taman da potvrdimo na originalnim situacijama :)

15h0sx4.jpg

wufeow.jpg


pozdrav
T.


edit:
Projekat arhitekture: Zavod za projektovanje GRO "RAD"
Projektanti arhitekture: Arh .Branko Aleksić, Arh. Stana Aleksić
Projekat konstrukcije: Arhitektonski fakultet, Beograd
Projektanti konstrukcije: Ing. Dimitrije Raić, Ing. Milorad Ristić
Izvođač radova: GRO "RAD"
 
Аааа! :shok: Teshke ти си цар!

Ово је од круцијалне важности! Солитери у В.Степе су баш комплекснији и само одокативном проценом могуће да бих доста омашио...

Онда знам шта ми је чинити!

Само проћи ће време док се појаве Рудо и В.Степе.. Пос'о је то!

Поззззз!
 
belgrade sim, ako ovde postavim kmz file od hyatt-a koji radim, da li mozes da mi das tvoje misljenje da li radim bez kompromisa :p, pa ako treba da saradjujemo oko slika.......
 
Како је некада Београд био леп, сав у бојама, чак и кола хармонично усклађена, лепо се види на сликама ул. Војводе Степе :vops:
 
Vrh