Šta je novo?

Google i Beograd

За овакву најаву супер ствари за 3Д Београд, за Зекса плусић :kk: Надајмо се, да ћемо убрзо видети супер шоу на ГЕ :vops:
 
Хајде Zex, нисмо видели ни једну твоју нову зграду већ месецима!

Жељно ишчекујемо нове делове града у 3Д презентацији.

Ја вечерас вероватно још један објекат постављам (још неких 8 дана док га они поставе :/ )

Бејах заузет, шта да радим...
 
Ljudi jel je Zemun i ranije imao 360 odredjene delove ili je to od skora ubaceno?

I primetih da lica nisu zamucena kao sto ej slucaj sa drugim gradovima.
 
Гуглов Street View има замућена лица, њега нема код нас. Београд има панораме са 360 Cities.
 
Evo mog malog doprinosa 3D Zemunu.

kuceuzemunu.jpg
 
Хвала Богу, мали али значајан допринос! Шта је са тим Земуном, и тим Земунцима, опасним типовима - нико да измоделује свој крај!

Прелеп део града а ни једне зграде нема. Ја сам мислио мало и тамо да се бацим, на посао :)
 
Боки, најмањи је проблем налепити текстуру. Али сад сам проверио зграда уопште није врх одрађена. Кула није у сразмери а спратне висине су 2.53 метра! Мада то можда може да се скалира али опет нисам сигуран око пропорција зграде да ли су погођене.

Испадне да је боље да се испочетка измоделује а за сада се не бих хватао тако великог залогаја јер имам неке друге (велике) залогаје на Палилули које бих одрадио у наредном периоду. Али као што рекох, ухватио бих се у коштац и са Земуном. Само не знам шта је Zex планирао да моделује ускоро, да се не преклопимо. Бићемо у дослуху тим поводом :)
 
http://gisapl.beoland.com/direkcijaSpoljni/map_full.jsf?width=1672&height=848

Веома корисна адреса. Представља мапу са плановима детаљне регулације Београда, али орто-фото снимак је квалитетан (квалитетнији од Google Earth), из 2010. је и објекти се могу лепо сагледати и премерити што олакшава моделовање :D
 
Valjda ce se uskoro smilovati i ovi iz google i posle 2godine updejtovati mapu Beograda,ovo sada je najveci razmak od 2001godine izmedju 2 updejta...

P.S Super je ova mapa koju ste linkovali,malo je jedino teze kretanje tj navigacija. Koji je datum ovih snimaka,vidim da se most na Adi samo nazire mali deo?
 
Мислим да је снимак на тој карти из лета 2010. Да, мало је тежа за навигацију и исто као да има layer који слику замућује али опет је (далеко) прецизнија од Гугловог снимка и врло је корисна да се премере објекти, раздаљине и површине јер има алатке за то...

Надам се да ће ове године Гугл поставити нове снимке Србије и Београда. Тек сад видим колико су лошег квалитета. Притом Панчево је снимљено у зиму 2008. покривен снегом, тако ружан снимак...

Ево, видео сам, Скопље је усликано сад у јануару 2011. године али исто није баш нај резолуција а притом наше крајеве сликати зими, стварно нема смисла, толико је ружније кад нема вегетације...
 
Vrh