Šta je novo?

Google i Beograd

Belgrade Sim and zexland and BOKI SMOKI :kk: :kk: :kk:
 
Ja sam iz panceva, ali ako mi neko da slike, ili ako budem isao u bg mogu nesto i ja uraditi sto da ne.
 
Боки, слободно ти ради своје Панчево. Ово 3Д моделовање је и ствар локал-патриотизма. Свако ради свој крај :) Ето да није архитекте из Борче попут мене, ко зна када би њу и урадили.. а овако ће да буде боља од НБГ-а :Р шалим се...

Па Zex, шта планираш ти ускоро да радиш? Ево за који дан ја постављам Рузвелтову,само док прође оцењивање... и још нешто са моје, леве обале Дунава...

П.С. Хвала на оцени.. ;)
 
Ето, то је само доказ да је оно што радимо врло корисно свима, а не само пука занимација 'за своју душу'

Него, ја чекам да поставе моје објекте па да их објавим и овде...

Поз....
 
Čitam malopre na Krstarici da su se ba google zaj*** s anekim programom za 3D. evo čitajte pa ko zna o čemu se radi nek mi objasni


Nova 3D alatka "topi" mostove
Blic - Pre 2 sata i 16 minuta
Iako ove slike izgledaju kao dela Salvadora Dalija, radi se o alatki koja je postavljena na Google Earth. Želeći da postave opciju uzdizanja puteva i mostova zaposleni su postigli kontraefekat.

Greška koju su napravili zapsoleni u Google Earth je dovela do toga da putevi i mostovi izgledaju kao da su se istopili.

Most "Godlen Gate" izgleda tanak kao flis papir i naslanja se na površinu vode. Do greške je došlo kada su zaposleni pokušali dvodimenzionalne slike da prebace u 3D, ali to nisu izveli kako treba.

Efekat koji je slučajno postignut asocira na slike nadrealiste Salvadora Dalija.
 
Ради се о томе да Google Earth раније није имао елевацију терена. Све је било само сателитски снимак, дакле налепљена слика. Онда је урађена елевација терена, значи планине, долине, котлине. Кад се гледа управно на тло види се само равна слика. Али кад се искриви поглед да би се сагледавале 3Д зграде, онда се види и висинска разлика на терену. људски објекти и саобраћајнице често не прате тај терен али Google не може сад све то да представи. зато је на људима да измоделују то...

01.jpg


02.jpg


Значи, дали је сада требало да идигну терен да би био у равни са коловозом па испадне да је река прекинута, или просто да спусте, а неко ће већ направити модел моста па ће се све видети ок.

Дакле, ја то не бих назвао грешком него 'споредним ефектом' жеље да се терен и Земља сагледавају тродимензионално.
 
@Sim
sve mi je sad jasno
sad sve razumem :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
dragan44":1ies42b0 je napisao(la):
sad sve razumem :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
:cool:
Jel Dragane, koliko ti je godina trebalo da dođeš u taj stadijum kosmičke ravnoteže i odgovora na pitanje:

Kosmos štasmos????
 
Коначно...

Београд и Палилула су богатији за још два 3Д модела. Један од њих и прилично видљив у силуети града...

-------------------------------

'Porsche SCG' Управна зграда увозника VW возила, на почетку Крњаче, код Метроа.

PorscheKrnjaca02.jpg


06.jpg


03.jpg


P044.jpg


P055.jpg


-------------------------------------------------------

Солитери у Рузвелтовој улици, код Новог гробља...

R011.jpg


R022.jpg


R033.jpg


Обратите пажњу на кућицу која се сместила између зграда. не знам да ли је већ стајала ту или је касније нелегално саграђена али тако се ушушкала.. Морао сам и њу да направим, као и оне 'бараке', нелегалне кућерке испред зграда који су узурпирали зелене површине и покварили урбанистички правац.

kucica.jpg


05.jpg
 
Bravo Belgrade Sim! Podržavam to što radiš, pogotovo ako se tiče leve obale Dunava. ;)
 
Bravo! slazem se da su te kucice ispred uzasne.A i ta kucica me je kopkala,mislim da je starija ali je nisu srusili,tako imas slicne pripreme u bulevaru izmedju stanislava sremcevica i gvozdiceve,na strani okrenutoj ka Skoli Jelena Cetkovic.Ima isto tako jedan kucerak nedju zgradama.
 
Лева обала има да процвета :p

Имам још нешто са градске стране да правим што ме интересује. После ћу да се бацим на велика насеља у Борчи...

'Dzonihsv' - Џони који је исликао целу леву обалу Дунава? :D
 
Belgrade Sim":1vfyb02k je napisao(la):
'Dzonihsv' - Џони који је исликао целу леву обалу Дунава? :D
Taj sam. Ima još 'posla', nisam se u svaku rupu zavukao. :D
 
Џони, супер си обишао наш 'атар' и исликао све. Ја сам се возикао бајсем по тим њивама око Борче али нисам сликао

Јеси из Борче?

Е, видео си, кад сам моделовао цркву, овде сам представио и твоју слику, али сам те потписао наравно, поштовање ауторских права ;)

Него, имам само једну ќритикицу' или коментар:

Неке слике си мало превише 'исфотошопирао'. Уз све те неке ефекте, неке слике су ми биле на граници реалног... Можда да си само мање интервенција имао, мало евентуално повећаш контраст...

ето... иначе свака част! јел и моделујеш? или само фоткање...

Поздрав
 
Belgrade Sim":1i8lqcjb je napisao(la):
Џони, супер си обишао наш 'атар' и исликао све. Ја сам се возикао бајсем по тим њивама око Борче али нисам сликао

Јеси из Борче?
Ima tih njiva kol'ko hoćeš, mada kad ne moram voziti preko njih i putevima kroz njih, onda ih mahom izbegavam. Jer zbog otisaka traktorskih guma, vožnja bajkom je zaista havarija. Istruckaš se kompletno. A i mahom je blato od novembra do marta, pa je lakše preplivati ih, nego voziti bajk. :) U svakom slučaju, dolazi lepše vreme a ja često vozim bajk... pa ako si u 'tom fazonu', možemo uvek odvozati neku turu. Eto, baš sutra idem sa društvom sa cikloberze do Sakula na ovčarijadu. Rekoše da je prošle godine bilo baš gotivno i priliku ne smem propusiti. Ako te interesuje, uvek se možeš pridružiti.

Inače, iz Koteža sam.


Belgrade Sim":1i8lqcjb je napisao(la):
Е, видео си, кад сам моделовао цркву, овде сам представио и твоју слику, али сам те потписао наравно, поштовање ауторских права ;)
Hvala. Slobodno, kad već ima fotka da se ne cimaš i da fotkaš.


Belgrade Sim":1i8lqcjb je napisao(la):
Него, имам само једну ќритикицу' или коментар:

Неке слике си мало превише 'исфотошопирао'. Уз све те неке ефекте, неке слике су ми биле на граници реалног... Можда да си само мање интервенција имао, мало евентуално повећаш контраст...

ето... иначе свака част! јел и моделујеш? или само фоткање...

Поздрав
Kritike su uvek dobrodošle.

To jeste. Ali ako pogledaš to su mahom starije fotke gde sam se uhodavao sa fotografijom i dok sam 'otkrivao tajne' fotografije, dok su ove nove mnogo umerenije i kvalitetnije (po mom mišljenju). Odeš na dizajnzonu i kad krenu salve kritika/sugestija/predloga, veoma brzo popraviš stil. Sve u svemu, mislim da kako vreme prolazi, tako i ja napredujem. K'o vino. :)

A što se tiče modelovanja i fotkanja, samo fotkam. Od kako sam se preselio pre nekoliko godina na ovu stranu Dunava i video da fotki skoro i da nema, rešio sam da uzmem stvar u svoje ruke i sredim to. Mada sam razmišljao i o modelovanju gledajući te modele sa GE-a, ali nekako mislim da to nije za mene.

Hvala i čujemo se.

edit: predlog za model - crkva u Kotežu. ;)
 
Џони,

кад сам се возио нисам ни ја баш преко њива, њива, него тим путељцима уз њиве :p

На жалост већ дуже време се нисам тако возикао, сада се само натерам да обрнем један круг до Црвенке :) Иначе, живим близу цркве у Борчи (мислиш се, велики круг па направим :p ).

Него, нисам ни знао да Котеж има цркву, мислим наравно да има као и свако насеље али је никада нисам видео. У Котежу сам само био кад сам једном возио бајс па из правца њива :) и када прођем ноћним да бих дошао до Борче, а он ипак опкружи.Па ето, хвала на предлогу, када измоделујем оно што тренутно имам на уму могао бих и котешку цркву да представим у још једној димензији. Ако дођем да је исликам јавићу ти се па да се сретнемо :)

Да, слажем се да нема ни тако слика са наше стране Дунава. Видим да је и Борча празњикава па кад будем сликао да измоделујем, поставићу неке од слика и на Панорамио/Google Earth.

Поздрав за све...
 
Belgrade Sim":31si0sng je napisao(la):
Џони,

кад сам се возио нисам ни ја баш преко њива, њива, него тим путељцима уз њиве :p

На жалост већ дуже време се нисам тако возикао, сада се само натерам да обрнем један круг до Црвенке :) Иначе, живим близу цркве у Борчи (мислиш се, велики круг па направим :p ).

Него, нисам ни знао да Котеж има цркву, мислим наравно да има као и свако насеље али је никада нисам видео. У Котежу сам само био кад сам једном возио бајс па из правца њива :) и када прођем ноћним да бих дошао до Борче, а он ипак опкружи.Па ето, хвала на предлогу, када измоделујем оно што тренутно имам на уму могао бих и котешку цркву да представим у још једној димензији. Ако дођем да је исликам јавићу ти се па да се сретнемо :)

Да, слажем се да нема ни тако слика са наше стране Дунава. Видим да је и Борча празњикава па кад будем сликао да измоделујем, поставићу неке од слика и на Панорамио/Google Earth.

Поздрав за све...
I ja preko njiva, preko puteva... Kad ne može da se vozi preko njih, bajk na leđa i pređem. :D

Evo baš maločas se vrati' iz Sakula sa ovčarijade. Bilo je lepo i vid' čuda... trka magaraca je bila tik pored crkve na fud. terenu, a 'vašar' i krkanje na platou pored crkve. Takav smo narod da je crkva sastavni deo nekih dešavanja i nas samih, da se tako izrazim. A i obično je najbolji plato pored crkvi. :)

Što se tiče crkve u Kotežu. Ima je. Napravljena je pre par godina i zaista lepo izgleda. Međutim, nije komplet završena, tj. nije komplet okrečena pa postoje delovi gde se vide cigle, ali je u svakom slučaju funkcionalna. Ako budeš dolazio, javi... mada ja često vozim bajk i do Crvenke (i na dalje) pa ću pre ja tebi, nego ti meni, trebati da se javim. ;)

Postavljaj fotke, i ovako sam napravio monopol na ovoj strani, 80% moje fotke a hoću da vidim i druge, iskreno. Samo pazi šta postavljaš i koje 'građevine' postavljaš jer se neretko desi da se ljudi obraćaju Panoramio timu zbog te i te fotke... jer im se vidi 'unutrašnjost' kuće. Indijanci jednom rečju. Međutim, mahom im se 'tužbe' odbijaju jer nemaju dovoljno osnova za uklanjanje i na tome ostaje.

I tako, sve najbolje u daljem radu i takođe pozdrav sa moje strane.
 
Vrh