Šta je novo?

Google i Beograd

Зекс, а ја мислио трећу зграду, седми спрат, прозори слева, морају да буду исти! Јер шта ако житељи те зграде погледају на Google earth и виде да су уместо њихових прозора - неки други!? :o могу да се наљуте! :)

Шалим се, наравно copy-paste, али обрати пажњу на фотки прву и другу зграду. заправо се разликују, ове зазидане терасе на ужим странама, на две зграде су шире а на две уже ;)

Надам се да ће зграда бити што скорије али бих је фоткао по сунцу кад би се лепше видело...
 
Belgrade Sim":3g1uileo je napisao(la):
Зекс, а ја мислио трећу зграду, седми спрат, прозори слева, морају да буду исти! Јер шта ако житељи те зграде погледају на Google earth и виде да су уместо њихових прозора - неки други!? :o могу да се наљуте! :)

Шалим се, наравно copy-paste, али обрати пажњу на фотки прву и другу зграду. заправо се разликују, ове зазидане терасе на ужим странама, на две зграде су шире а на две уже ;)

Надам се да ће зграда бити што скорије али бих је фоткао по сунцу кад би се лепше видело...
Video ja to sve ;)
 
U novom svetu kompjutera na 45 strani pominju projekat 3d Novi Beograd i google earth.Nazalost tebe ne pomenuse zexe,ali enivej fina reklama :kk:
 
Ne,nego u sk-u za mart 2011.Evo sta pise:

Opstina Novi Beograd prosle godine je usla u projekat 3D Novi Beograd.Rec je o izradi digitalnih modela na Google Earthu. Odnedavno su rezultati projekta dostupni svim korisnicima Google Earthea,a dovoljno je samo u polje za pretragu ukucati "Novi Beograd".

Nema na cemu :)
 
Драги пријатељи, у вашем 3Д 'шврљању' по Београду, сада можете да се отиснете и ван круга двојке и Новог Београда и посетите и приградско насеље Борча које је добило свој први објекат:

Православна Црква Светог Николе у старом делу Борче (мом непосредном комшилуку)

cr03.jpg

photo by 'dzonihsv' - panoramio

cr02-1.jpg


cr01-1.jpg


Врло брзо поставићу нове објекте, за сада све на Палилули (градски и приградски део) а затим идемо даље, у 3Д презентацији Београда! Имам брдо објеката које желим да измоделујем!

Поздрав
 
људи, која је ово зграда код Богословије:
2n87x1i.jpg

сад' је први пут видим
 
Archangel":lpkmn7j5 je napisao(la):
Ako si bio kod Bogoslovije prosto je nemoguće a da nisi primetio tu zgradu što zbog visine što zbog izgleda :)
прошао сам много пута, али никад нисам обратио пажњу
 
LOL klima :blah:

pa kud na crkvu split-sistem, kad ima milion i jedno bolje resenje za klimatizaciju crkve, ako je vec neophodna (po mom misljenju ne)... Izgleda da lokalni vernici ne stavljaju dovoljno u korpicu, ili korpica ima duplo dno.
 
zexland":115es3mk je napisao(la):
Delija":115es3mk je napisao(la):
Sa sve klimom. :o
Da, video sam - UZAS ! Mislim da skoro sve crkve imaju klimu sada...covece koje sprdanje sa religijskim objektima :(
А у принципу у свакој цркви је и лети да се смрзнеш кад уђеш. Ако је већ морала клима, бар је морала да се некако маскира. СПЦ фура исти стил градње колико векова, и онда на таквој грађевини клима - не иде, брате.
 
Wile E. Coyote":1m784wr1 je napisao(la):
zexland":1m784wr1 je napisao(la):
Delija":1m784wr1 je napisao(la):
Sa sve klimom. :o
Da, video sam - UZAS ! Mislim da skoro sve crkve imaju klimu sada...covece koje sprdanje sa religijskim objektima :(
А у принципу у свакој цркви је и лети да се смрзнеш кад уђеш. Ако је већ морала клима, бар је морала да се некако маскира. СПЦ фура исти стил градње колико векова, и онда на таквој грађевини клима - не иде, брате.
Upravo.

Potpuno su odlepili...njima je lova pomutila pamet...mislim popovima, sledeca mass investicija u okviru crkvenog dvorista su verovatno super sonicne garaze za njihove dzipove...ali ajde posto necu sigurno raditi nijednog popa u 3D, da ne kvarim temu bezveze...

@ Kartograf - Lepo receno :kk:
 
Хаха, људи, па данас просто морају да се испоштују неки стандарди комфора, па чак и у верским објектима.

Како је и Палма рекао 'Патриотизам се не сипа у трактор', у овом случају би било 'Вера не може да вас расхлади'...

А знате шта је најбоље, тј најгоре, црква има још једну климу! која се налази на апсиди тј у олтару, делу који није намењен верницима. Дакле, док свештеници припремају молитве и церемоније да им је температура и влажност ваздуха по мери. Него кад сам 'лепио' фасаду било ми је лакше само да ископирам исти прозор и крст уместо да инсистирам да сваком детаљу.

Замислите кад би се тим принципом климатизовао и Храм Св Саве, био би начичкан климама. А читао сам да су на једној цркви на самом торњу тј куполи поставили климу тако да све штрчи верницима у очи, овде је бар сакривено...

Елем, следећи модел који стиже ускоро су солитери у Рузвелтовој

small01.jpg


П.С. Људи, моделујте, нисам видео ништа ново у скорије време...
 
A gde su ti soliteri u borci tacno? ne mogu da nadjem na GE. Ne bih rekao da mi neko kaze da je iz BGa slika, da je bas iz Borce.
 
Па нисам ни рекао да су у Борчи. Рекао сам 'Солитери у Рузвелтовој' код Новог гробља...
 
Радићу и Борчу, и градски део Палилуле, и нешто на НБГ-у (ако смем да зађем у надлежност Zexa) ;) и свашта у центру града........

само полако, један по један објекат. али сунце је синуло, могу да шетам и сликам и врло брзо имаћу већ око 5 објеката постављених а онда и много више..!

само, who has the time, who has the time, Београд је велики а изгледа нема довољно моделара...

Less talk, more action! ;)
 
Belgrade Sim":2ms2xpf9 je napisao(la):
Радићу и Борчу, и градски део Палилуле, и нешто на НБГ-у (ако смем да зађем у надлежност Zexa) ;) и свашта у центру града........

само полако, један по један објекат. али сунце је синуло, могу да шетам и сликам и врло брзо имаћу већ око 5 објеката постављених а онда и много више..!

само, who has the time, who has the time, Београд је велики а изгледа нема довољно моделара...

Less talk, more action! ;)
Slobodno, naravno :)
I moracemo da budemo u vezi da ne bi radili iste modele 2 puta ;)


Samo da javim da je oziveo i juzni deo grada, Rakovica i Vidikovac su poceli da dobijaju 3D objekte jos krajem decembra :kk:
 
Vrh