Šta je novo?

Google i Beograd

SRECAN DAN ZALJUBLJENIH SVIMA ! :vops:

29c5jd.jpg


:gobb:
 
данас је код нас Св. Трифун, дан вина, а не Св. Валентин (он је за две недеље) ;)
 
@Zexland, da li znas kada ce Google Earth 6 biti update-ovan, pri tome mislim iskljucivo na satelitski prikaz Beograda, s obzirom da je poslednji datum (Imagery day) iz jula 2009.godine? Kako to funkcionise? :kafa:
 
Па, апдејтови сателитски нису на ГЕ баш чести, биће добро ако буде барем идуће године, ако би било ове, то би била превелика сензација :vops:
 
MaRkOs":830iukh3 je napisao(la):
@Zexland, da li znas kada ce Google Earth 6 biti update-ovan, pri tome mislim iskljucivo na satelitski prikaz Beograda, s obzirom da je poslednji datum (Imagery day) iz jula 2009.godine? Kako to funkcionise? :kafa:
Ma za Bgd je još super, moj Šurak već 5 godina živi u kući a na Googleo i dalje stoje temelji i piše 2002 god
 
то је још добро за Београд. остали делови Србије нису ни апдејтовани
 
ima novih slika i u ostatku srbije samo što se često dešava da samo neki delovi grada dobiju novu sliku
 
RockerSVK":1tuk0av2 je napisao(la):
Па, апдејтови сателитски нису на ГЕ баш чести, биће добро ако буде барем идуће године, ако би било ове, то би била превелика сензација :vops:
Do sada je Bg uvek bio updejtovan na min 1.5-2godine, po meni morali bi da odrade updejt na prolece tj max do jula ,kada su zadnji put i uradili snimke 2009godine.
 
Pegasus":242hqo6f je napisao(la):
RockerSVK":242hqo6f je napisao(la):
Па, апдејтови сателитски нису на ГЕ баш чести, биће добро ако буде барем идуће године, ако би било ове, то би била превелика сензација :vops:
Do sada je Bg uvek bio updejtovan na min 1.5-2godine, po meni morali bi da odrade updejt na prolece tj max do jula ,kada su zadnji put i uradili snimke 2009godine.
na geosrbija.com imas ortofoto snimak bg-a iz 2008me god.Koliko cuh uskoro ce staviti onaj iz 2010 godine,rezolucija je mnogo bolja nego GE ali je mnogo sporiji pa ko voli nek izvoli. :)

Meni je recimo zanimljivo zbog izgradnje mostova i puteva i ovaj ortofoto mada nije funkcionalan ni priblizno
 
Ljudi, nema nista jos od toga :( cim saznam javljam :) :vops:

:gobb:

BTW, clanak na Google blogu koji je izasao pre nekoliko nedelja o modelima na Novom Beogradu, moze da bude mali podsticaj da nam se teren napokon update-uje, mada 2009ta uopste nije los "plasman". Neke okolne zemlje cekaju vec godinama.
 
Zex, probaj da iskoristiš svoj ogroman uticaj i izlobiraš nam bolju rezoluciju.

Mene bi to mnogo više obradovalo od layera novijeg datuma :)
 
zexland":18dq0kug je napisao(la):
Bolja rezolucija ce biti sigurno ;) mozda zbog toga sacekamo malo duze za novi update :kk:
Koliko sam skontao ako je neko grad dosta dobro doradjen 3d, u njega Ge ulaze vise paznje sto se tice rezolucije.
 
Здраво другари! Ја сам нов овде.

Желим да се придружим моделарима Београда и да допринесем тој 3Д презентацији нашег града а и добар сам са SketchUp-ом. Притом имам тону идеја шта бих све моделовао, углавном по Палилули јер сам из Борче.

Али питање - за 'Zexland-a' и остале моделаре: Да ли сте се при моделовању руководили конкретним и постојећим плановима за објекте (основе и пресеци) или искључиво визуелним доживљајем? Јер не бих волео да имам грешке попут погрешно процењене висине објекта, погрешну размеру.. Било би супер кад би нам били доступни планови објеката..

Каква су ваша искуства?

Поздрав од новог члана!
 
Cao Belgrade Sim, i dobrodosao na Beobuild forum :kk:

Sto se mene tice, mozes odmah da pocnes sa banatskim Beogradom, tj. sa svojim krajem grada jer je on i najmanje zastupljen u 3D formatu nazalost.

Sto se tice planova, nema ih. Nije poenta toliko u ultra precizosti ( osnova da, presek i ne toliko) koliko u realisticnosti objekata.
Osnova je najbitnija, visinu objekata dobijas na osnovu fotografija fasade objekta.

Sustina je u tvojoj percepciji, ona je kljucna :)

Na FB grupi imas tacan postupak uploadovanja modela objekata na GE mrezu :)

http://www.facebook.com/profile.php?id=521441768#!/group.php?gid=204930256256
 
Супер! Хвала на добродошлици ;)

Па да, видим да од центра ка Карабурми а посебно моја лева обала Дунава скоро ничега нема а има толико вредних зграда које заслужују да буду моделоване!

У наредних пар недеља требало би прве објекте да поставим а у плану су ми блоковска насеља у Борчи, јавни објекти и школе као и бројни објекти у градском делу Палилуле, почев од оних 'лаких' - соц-стамбене куле па онда и до захтевнијих, старијих. Али о том потом. Јављам кад 'upload-ујем' први објекат! ;)

Хвала на упутству за upload!

Поздрав за моделаре!
 
Kako se može dodati na google maps, informacije o autobusima ?? Da se vide one sličice sa autobusima gde koji ide?
 
Ovo zaokruženo je gde su sve stanice a kada se klikne na nju izađe info o autobusima, tramvajima koji idu tu, takodje ako se stisne na liniju dobiješ putanju kuda ide.
slika.png
 
Belgrade Sim":3unb6qcq je napisao(la):
У наредних пар недеља требало би прве објекте да поставим а у плану су ми блоковска насеља у Борчи, јавни објекти и школе као и бројни објекти у градском делу Палилуле, почев од оних 'лаких' - соц-стамбене куле па онда и до захтевнијих, старијих. Али о том потом. Јављам кад 'upload-ујем' први објекат! ;)

Хвала на упутству за upload!

Поздрав за моделаре!
prvi model koji sam hteo da uradim su bila ona četiri solitera preko puta novog groblja jer su mi delovali lakši za početak,a i u to vreme sam živeo u jednom od njih.. problem je bio što mi je tada komp bio na samrti :/
drago mi je da će neko da se baci na posao u tom delu beograda pošto mi je palilula nekako najomiljenija
 
Хеј 'ocelot' па оне су прве које сам кренуо да радим!

r01.jpg


small01.jpg

picture by 'Teča sa Dunava'

Али тек треба да 'изађем на терен' и исликам их а то ћу тек по неком сунчаном (и топлијем) дану као и да проверим димензије. Преко Google Earth-а успео сам да изведем њихове кубусе. Тако да још само мало стрпљења...

Али пре њих сам мислио једну цркву да поставим која ће исто бити почетнички лакши модел. После ћемо се бацити и на озбиљније ствари ;)

Поздрав!
 
Vrh