Šta je novo?

Google i Beograd

da se nakacim na offtopic - il kada stoji adresa ЊЊЊ. :lol:

P.S.zexlande,bas videh danas u novinama samo napred,drzimo finge da vas primete neki od ovih glavonja iz grada pa da vas i podrze oko toga :gobb:
 
А чувени "Досије Џ", па "Виндоуз ЏП", а о чувеном фестивалу "ЕЏИТ" да и не говоримо... На крају се у друштву цимамо са "ЕЏИТ" и "НЕЏТ". :lol: А ЊЊЊ је ипак фора са Србовања... :D
 
Najgore je što se program na srpskom zove Google Zemlja (postoji i verzija na srpskom). Zašto ga tako ne zovu, nemam pojma...
 
Ја не знам што га тако зову... Па замисли да ти неко каже како користи оперативни систем "Прозори"! :laugh:
 
Zexland posto se skoro svaki dan vracam iz skole preko Kneza i poprecnih ulica, imam u planu da slikam tipa deo Zmaj Jovine ili Vuka Karadzica itd.
Reci mi da li moze kamera N95-ice? I kako da slikam zgradu uopste (uzduz i popreko)? :D :D :D

P. S. mislim da ti je bolje da radis zgrade po ,,blokovima,,

vim88o.jpg


nego ulicu po ulicu, ne znam nekako brze se ide :grand:
 
slika treba da bude frontalna (da nije iskosa) i da se cela zgrada vidi nije bitno da li je horizontalno ili vertikalno, bitno je da uđe cela u kadar :)
 
Wuxo, ja u sustini tako i radim, blok po blok. Pogledaj Kralja Petra, i Uzun Mirkovu :)
Sto kaze Archangel, samo frontalno, i par fotografija celog bloka i niza iz perspektive, posto su korisne kad je visina u pitanju .

Slikaj onako kao sto si slikao one silne zgrade po Zvezdari i Vracaru :) samo jos vise u frontu, a fotke koje ja koristim uvek resize-ujem na 400-500kb, to je sasvim dovoljno da se lepo vidi zgrada.

:gobb:
 
A sta znaci to frontalno? Tacno da stanem ispred zgrade? :laugh:

Znaci slikam frontalno svaku zgradu u ulici i jedna - dve slike cele ulice radi visine? Jel tako?
 
Ok, ali npr. Vuka Karadzica nije toliko siroka kao Vasina. Slike ce ispasti malo sugi bugi :)
 
Ok, jacu ti poslati slike na e-mail sledece nedelje, jedino ako me drug ne smara od pon. do pet. da se vracam sa njim preko Gazele :cool:
 
Imam problem

problem.gif


I to bas sad kada sma bio na televiziji zbog ovih modela sto radim.Kada sam dosao sa televizije uradio sam jedan i posle kada hocu da uzmem podlogu pokaze mi ovo. :(
 
Боки, о овим стварима на ПМ. За нас остале стварно није интересантно. За разлику од финалних решења које очекујемо.
 
evo update-a posle muzeja nastavljam rad oko aerodroma sa ovim, pozadi nije jos gotova zgrada , ni krov nema teksture ali uskoro

jatovhangar.jpg
 
bg259 sta bi sa onom zgradom sto si uradio a nisi znao kako da je nazoves?Sto nju ne postavis?
 
ma moram da ubedim sebe da je dovoljno dobra i da ne pravim 100% tacne zgrade, postavicu je sutra prekosutra....
 
zex kada okacis model na 3d werhause jel moras ponovo da ga kacis da bi stiklirao ono da je model realan i tacan.Posto prvi put kada ga kacim ne da mi tu opciju?
 
automatski je stiklirano da je "current and correctly positioned" kad upload-ujes
 
bg259 koliko tebi treba da uradis jedan model.Meni sat vremena.Samo jos imam mali problem sa teksturama.
 
Vrh