Šta je novo?

Generalštab

Šta će biti sa srušenom zgradom Generalštaba?

- Planiran je nastavak aktivnosti na sanaciji zgrada „A“ i „B“. Ali konačno rešenje nemamo. Javnosti su poznata ograničenja zakonske prirode, kod takvog rešenja uvažićemo i mišljenja urbanista i arhitekata, a na rešenje će sigurno uticati realno ostvariv plan sa obezbeđenim finansiranjem, koga sada nema i zato će konačno rešenje sačekati.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/463080 ... ove-migove
 
direktor":3knhyyu3 je napisao(la):
Šta će biti sa srušenom zgradom Generalštaba?

- Planiran je nastavak aktivnosti na sanaciji zgrada „A“ i „B“. Ali konačno rešenje nemamo. Javnosti su poznata ograničenja zakonske prirode, kod takvog rešenja uvažićemo i mišljenja urbanista i arhitekata, a na rešenje će sigurno uticati realno ostvariv plan sa obezbeđenim finansiranjem, koga sada nema i zato će konačno rešenje sačekati.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/463080 ... ove-migove

Уфффф...
 
Cudno ali i ja misilm da je dobro sto nemamo para za neke sulude ideje ili egzibicije posto jednostavno nismo dorasli trenutku
 
fotografija2270.jpg
 
Ofucalo, pocepalo... Kako god, postaje pravo ruglo.

Nego, šta bi sa zelenom površinom koju su ovi iz vojske najavljivali da će se posaditi na tom mestu.

Ostade šljunak, malko zemlje i uglavnom korov!
 
Da imam para, lično bih kupio zgradu i renovirao je da u potpunosti odgovara originalnom izgledu.
 
Juce sam video da se zeleno platno pocepalo napola i a na sve strane vise delovi.
 
Само да констатујем да је ова пољана знатно веће ругло од рушевине портала зграде која је ту била раније. Генералштаб је барем била изненађујуће достојанствена рушевина коју су суграђани и поготово странци доживљавали баш на тај начин а сад су му издајници одузели и то.
 
Мени се чини да је то добра локација за судове и остале ствари које треба да се смештају... Сигурно може да се нађе нека здрава институција (не хиљаду агенција) која ту може да се смести.
 
@Mekbejn боме, јесте велики црњак. :shock:

Једна фотографија тог простора из времена Другог светског рата...
10333293_10152454047393131_5744769157936808741_o.jpg
 
Vrh