Šta je novo?

Generalštab

ja i dalje ne kapiram sto se ljudi bune ako bi ovde umesto razrusenog generalstaba bio hotel il bilo sta drugo sto je ne razruseno pa cak i park ?
 
Zato sto ne moze imas 55 strana pa procitaj nepravi se padobranac
 
a moze da stoji rusevina vec 16 god ? to nam je bojle ko da smo tirana
 
A kako je u Tirani?
P.S.
Zgrada je iz vise razloga bitna, kao i sama lokacija.
Koga mrzi da cita ovde i na drugim mestima izlisno je da komentarise.
Ideje su razne, a ja podrzavam onu da se ovaj 'kompleks' od dve zgrade i jedne kule obnovi u potpunosti po izvornom projektu eksterijera, sa naravno novim enterijerom adekvatnim novoj nameni, ma kakva bila.
 
nisam ja rekao da se srusi ja sam rekao da i trebalo da se nesto tu napravi obnovi sve jedno...a ne znam dal je stari generalstab spojen sa ovim novim tj porusenim
 
Naravno da je spojen ponekad se zapitam da li si uopstye bg vidio na razglednici a ne da zivis i interesujes se za isti
Sto nije popravljena zbog nasih nesposobnih politicara ,evo krenuli su nesto pa nema love bolje tako nego da upropaste
 
sta mogu ovde da upropaste vise realno a na te tvoje glupe komentare necu da obacam paznju
 
Фотка је настала почетком шездесетих година прошлог века...
11147147_10152876725508877_4543787472606305545_o.jpg

Извор: https://www.facebook.com/srpski.arhitek ... =1&theater
 
И ето, прошло је више од годину дана од како су се квислинзи намерачили на генералштаб. Где су ти инвеститори, Арапи, Трамп ку*ац-палац? Протекло време нам је показало праву намеру квислинга - скривање нато злочина и терање народа у дубљу амнезију.

А пре само месец дана жвалави је потписао оно што је захтевано у Рамбујеу...
 
Spominjao je Vucic jos pre da su odustali od rusenja Generalstaba zbog pritiska strucne javnosti i zavoda koji nije dao. Postoji negde ta njegova izjava, mene iskreno mrzi da kopam po njegovim izjavama kojih ima bezbroj.
 
Осим тога да вероватно никада не бисмо ушли у сукоб са читавом западном хемисфером да нисмо постали социјалистички испрдак од друштва - никакве.

На моју констатацију да се амнезија и даље негује међ' Србима, чак и по питању највећих српских драма и хероја јавили су се ови неокомунисти са својом памфлет историјом. Моја је дужност била да не дозволим да то не прође без одговора како бих поткрепио мој првобитни став о колективној амнезији чије последице се осећају и на Генералштабу.
 
Što se tiče generalštaba mislim da vreme radi za njega. Postepeno sve više ljudi je za njegovo očuvanje i obnovu. Slično je bilo sa tornjem na Avali. Nakon rušenja niko nije pominjao mogućnost obnove. Nakon nekoliko godina svi su oduševljeno pozdravili njegovu obnovu.
 
Upravo sam gledao Studio B i skočio sam sa stolice kada sam čuo vest: ministar vojni Gašić danas u Bubanj potoku je saopštio kako je od Zavoda za uništavanje spomenika uspešno pribavljena saglasnost za rušenje bloka A Generalštaba (manji i razrušeniji blok, preko puta Vlade Srbije, koji se naslanja na stari Generalštab).
Jedino što se još čeka je to što je po predračunu iz 2010. godine potrebno milion evra za kontrolisano rušenje, a ministar Gašić je sada mišljenja da vojska to može da obavi za desetinu te svotice. Dakle, čeka se još samo izrada novog predračuna i po Gašićevim rečima kreće se na posao čim pre.

E sad se ja pitam kakvo je rušenje bloka A u pitanju? Samo deo koji visi nad Nemanjinom ulicom, ili sve ploče koje su od toplotnog udara deformisane, ili sve do temelja??? Dakle, ova poruka nije poziv na novo prepucavanje, već samo apel da saznamo šta tačno smeraju?
Naravno, interesuje me i sa pravne strane, šta se Zavod za uništavanje spomenika tačno saglasio, da li dolazi do bilo kakve promene u statusu zaštite Generalštaba - mada i ako ne dolazi, posebno je pitanje da li je predviđen takav projekat "kontrolisanog" rušenja, da bi sledeći logičan korak posle njega mogao biti "skidanje" zaštite prostim konstantovanjem da predmeta zaštite više nema?
 
OK, dakle definitivan projekat "delimičnog" rušenja još nemaju, jer je projektnu dokumentaciju potrebno uklopiti u redukovani budžet za rušenje od ca. 300.000 evra. Bilo bi interesantno videti da neko iz struke kaže šta se može srušiti za te novce - da li je budžet primeren samo manjem obimu rušenja, ili naprotiv taj budžet znači da bi rušili sve redom do zemlje, bez trošenja sredstava na preskakanje strukturno zdravih delova?

Iako se ja ič ne razumem u restauraciju objekata, pretpostavljam da bi ozbiljan projekat sanacije podrazumevao da se pokrivljene etaže sruše, ali da se pritom recimo brački kamen skine sa fasade i negde složi, kako bi se jednog dana očišćen od gareži vratio na novi zid. Ali ako se želi uštedeti pri rušenju, onda je lako zamisliti da lome fasadu u komadima zajedno sa armiranim betonom i sve bacaju zajedno na deponiju...
Uostalom, baš se pitam koju metodologiju su do sada upotrebljavali kod uklanjanja ulaza u blok B. Nisam obratio pažnju, ali očigledno da nakon što su uklonili onu najgoru gomilu spljeskanih ploča i šuta, poravnali su i onu stranu ulaza ka Kneza Miloša koja je još uvek bila uspravno stojeća i imala podosta kvadrata fasade u kamenu - kamo ta strana fasade? Sve bačeno?
Ako jeste, onda je jasno kakav projekat "raščišćavanja" je "potreban" da bi se sudbina zdanja zapečatila. Ako pobacaju sav kamen sa fasade bloka A, onda ćemo znati da su se pobrinuli da cena rekonstrukcije zauvek ostane nedostižna.
 
Da evo najvili prodaju i trazenje investitora , saniranje zgrade A ali postoji mogucnost da se obnovi i da ostane drzavan
 
direktor":2vhko8t8 je napisao(la):
Vojska to moze da uradi za te pare

NATO "vojska" je to vec dopola uradila za jos manje pare :lol:

Salu na stranu danas na RTS-u rekose da je mozda nece rusiti. Ne znaju ni oni sta hoce.. :gobb:
 
Vrh