Šta je novo?

Generalštab

Стара Херцеговина,од 4 сата па ко колико попије. :D
 
100204810151865192591312.jpg

Soliter
 
dsc1009.jpg


Meni je žao ovog kamena. Rado bi ga preuzeo, tj, skinuo sa zida i prevezao u magacin.
 
Giorano Angelo":w0q01uoh je napisao(la):
drum1":w0q01uoh je napisao(la):
Људи дајте да протестујемо!! Све је могуће спречити ако су захтеви разумни аргументовани и ако нас има довољно!

Ја сам за...

Ја сам давно предлагао...

Прочитавши ваше постове:

Одличне идеје! Заста мора да буде позитивно и никако не смбе да буде уперено против икога, нема издајника и одрода, већ све позитивно и едукативно! Такође, било би добро набројати шта би све могло да буде уместо генералштаба.... као нпр огроман списак намена шта би све могло ту да се смести....Зидар је споменуо студетски дом...ја мислим да треба да остане управа државе...

Претпостављам да је позив отворен за све форумаше? Покушао бих да дођем тамо.
 
Ипак постоји наранџаста табла... Налази се према Бирчаниновој улици. Пише да се руши улазни анекс. Иначе, под вођством грађевинаца је - Жељко Бирманчевић и Горан Мандић...

Такође, из Бирчанинове улице се јако лепо види дворишни део са паркингом.
 
Organizacija Tramp zainteresovana za zgradu Generalštaba

Beta pre 20 sati
BEOGRAD, 13. januara 2014. (Beta) - Premijer Srbije Ivica Dačić razgovarao je ponedeljak u Beogradu s predstavnicima organizacije Tramp, američkog biznismena Donalda Trampa za koga se navodi da je zainteresovan za izgradnju ekskluzivnog hotela u glavnom gradu Srbije.

Predstavnici Tramp organizacije će, kako je saopšteno iz Vlade Srbije, ponedeljak i utorak razgledati lokacije u Beogradu, a zainteresovani su i za prostor na kojem je bombardovana zgrada Generalštaba.

Premijer Dačić je na sastanku rekao da Vlada Srbije podržava svaku inicijativu i ulaganje u razvoj privrede. Ideja o izgradnji hotela u Beogradu nastala je prilikom susreta premijera Dačića i biznismena Donalda Trampa u Njujorku.

Trampova organizacija je, kako je navedeno, zainteresovana da u Beogradu sagradi ekskluzivni hotel s pet zvezdica, u kome bi se nalazile kongresne dvorane i kapaciteti za sajamske manifestacije.

(Beta, 13.01.2014)
http://www.naslovi.net/2014-01-13/beta/ ... ba/8576182
 
...а како сам управо сазнао, осим за Генералштаб и за републички МУП, Трамповци се распитују и за бившу америчку амбасаду. Хоће људи у Кнеза Милоша, па то ти је.
 
Nakraju ce kupti od svojih bivsu ambasadu i svi srecni i zadovljni
 
Пантограф":2g54ao1u je napisao(la):
...а како сам управо сазнао, осим за Генералштаб и за републички МУП, Трамповци се распитују и за бившу америчку амбасаду. Хоће људи у Кнеза Милоша, па то ти је.
Паре ће "доћи" и вратиће се опет преко баре ! Чика Трамп ће само да се "Трампи" :p
А хоће ли чика Трамп да нам исто загради пролаз кроз део Војводе Миленка :D
 
Ђорано, слика сјајна, нисам је до сад видео!

Је л чика Трамп зна да мора да обнови Генералштаб? Па да, било би лепо и да га обнове из државе која га је и рушила (једна од).

И већина срећна!
 
@drum
Tvoj post mi dade jednu ideju.
U buduce bi trebalo da Beobuild s akom potencijalnom investitoru uputi mail sa obavestenjem da je objekat pod zastitom i da ima obavezu da ga obnovi :smile:

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Priznajem - jeo sam govna supenom kašikom u vezi sa Generalštabom. Mislio sam da je info da hoće da ga uvale Trampu samo trač, ali vlada mu stvarno nudi te zgrade...

Ipak treba imati u vidu da "baš slučajno" u nedelji raspisivanja lokalnih izbora u Beogradu, Dačić dovodi Amerikance, a Vučić Arape sa ambicioznim građevinskim projektima u Beogradu. Pri tom, čak i da oni žele zaista da investiraju u Beogradu - još se ne zna za šta će se na kraju odlučiti (možda to ne bude Generalštab, možda to bude manji hotel u zgradi Beobanke na Zelenjaku, a možda i ne bude ništa na kraju).

Inače, ja nemam ništa protiv toga da kompleks Generalštaba menja namenu, niti imam problem što je potencijalni investitor iz Amerike - jedina želja koju imam je da se spoljni izgled celog kompleksa ne menja.
 
Vrh