Šta je novo?

Generalštab

Eh, kada bi sada malo povukli tu građevinsku ogradu i otvorili to kao privremeni park <3
 
Stvarno! Pa strava! Mislio sam da sam ispratio kroz medije šta se dešava vezano za ovo, jesu li negde rekli ili kako si ti saznao?
 
Као што написа Железничар, било је у медијима да планирају да направе приврмени парк док се не реши судбина зграде.
 
1549577_10151928338768877_537127618_n.jpg


Извор: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
 
Radovi na rašćavanju Generalštaba teku po planu »
25. Januar. 2014 | Izvor : Studio B, Beta
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=97243

generalstab-greb26112013.jpg


Radovi na raščišćavanju ruševina zgrade Generalštaba odvijaju se po planiranoj dinamici i ukoliko vremenski uslovi dozvole trebalo bi da budu okončani u ugovorenom roku, početkom februara, rečeno je u Ministarstvu odbrane.

Kako su kazali u ministarstvu, do sada su sve nadzemne etaže u potpunosti porušene, a trenutno se vrši rušenje ukopanog nivoa konstrukcije kao i sečenje i odvajanje armature iz mase šuta, i razbijanje i usitnjavanje betona.

"Vrši se odvoz izdrobljenih blokova betona i drugog šuta.Do sada je na deponiju izvezena oko 1.550 kubnih metara šuta, a na gradilište je dovezeno i deponovano oko 650 kubnih metara zemlje za nasipanje", kazali su Ministarstvu odbrane.

Potsetili su i da su radovi na rašćišćavanju Generalštaba započeti 26. novembra 2013. godine, a rok za završetak je 70 dana.
 
Политичка позадина докусуривања Генералштаба:
- После 1999. године видели смо резултат наше политике: била је изузетно лоша у свим друштвеним сферама. Имали смо толико уништених мостова и зграда да не можете ни да замислите. Ми не можемо да кажемо да је све кривица Србије, али то је био резултат наше политике
http://www.nspm.rs/hronika/aleksandar-v ... itike.html
Ето,криви смо што су нас убијали.Овакве изјаве својевремено ни Недић није давао.
 
Pa, rekao bih da si malo iskrivio rečeno.
Daleko od toga da sam fan NSPM, ali ovde ne piše to što si ti napisao.
Kriva je državna politika, a ne narod.
 
И ти си класичан аутошовиниста.Немамо о чему дискутовати.

Дакле,државна политика је крива што су нас нато фашисти бомбардовали без дозволе УН и то на основу лажних прича о десетинама хиљада убијених,стотинама хиљада протераних Албанаца а иницијална каписла за агресију је био исценирани(сами признаше да је био лажан) злочин у Рачку.

Притом,нато је увелико подржавао терористичке формације на Космету,наоружавао их и финансирао.Она посматрачка мисија пре бомбардовања је доведена само да би се терористи вратили на своје положаје а скорија историја нам је показала и политичку позадину те агресије.

Невероватно је да један Србин може изјавити то што си ти у 2014. години и то после толико поновљених сценарија у Ираку,Либији,Сирији,Авганистану и после онго што се нама дешава од 2000. године на овамо... Због таквих као што си ти дошли смо ту где јесмо после 14 година савезништва са западом и евроинтерација - на дно. :violina:
 
Агенда глобалне политике је више него јасна, како године пролазе, и понављају се "исценирани" сукоби по свету она постаје све мање сакривена.

Не постоји никаква скривена агенда против Срба као Срба. Срби су били на "погрешној" страни глобалне агенде и то је све. Да буквализујем причу. Шиптари и Срби се кољу на Косову већ пар векова, злочина је било са обе стране. Велике силе су стале уз Шиптаре јер им Срби нису дали ни територију, ни независност институција, привреде, руде, полигон за војне тестове ... а Шиптари су све то дали само да добију "независност"....

... толико је просто. То значи да као држава нисмо имали мудру политику. Као да нисмо знали у ком свету живимо.
 
@Delija

A gde sam ja rekao da smo mi to zaslužili?

Rekoh kriva je naša država.

Da li to znači da nije NATO kriv?
Ne.

Da li sam ja time pravdao NATO?
Ne.

Ja sam samo rekao da je naša državna politika jeste doprinela tome.
A ti umesto što skačeš kao oparen i etiketiraš svojim glupim nazivima, prvo pročitaj šta je neko napisao i šta to može da znači.
 
Па није крива држава.Криви су појединци који нису очистили Космет од терориста још 1998,. године али имамо проблем што нам је тада начелник генералштаба био ЦИА агент.(Перишић,Ђинђић га хапсио због тога). Ти засниваш своју тезу на томе да смо била некаква политички независна држава а заправо Слоба је одиграо од почетка до краја по вољи запада па опет нисмо избегли бомбардовање.Успоставио је границу на Дрини,није директно увео Србију у рат.Издао Крајину,Србе у Босни оставио на цедилу и ударио им санкције а Славонију је "мирно реинтегрисао"
у Хрватску.

Стф,што се мене тиче били смо на правој страни.Надам се да никада нећемо бити на страни тих тирана,злочинаца,колонијалиста и империјалиста.
 
Delija":3oeyntit je napisao(la):
Стф,што се мене тиче били смо на правој страни.Надам се да никада нећемо бити на страни тих тирана,злочинаца,колонијалиста и империјалиста.
Moralno jesmo, ali moralno ima da nas nema. U tome je poenta. Ili si njihov, ili ne postojiš.
 
Delija":3qdw208l je napisao(la):
Па није крива држава.Криви су појединци који нису очистили Космет од терориста још 1998,. године али имамо проблем што нам је тада начелник генералштаба био ЦИА агент.(Перишић,Ђинђић га хапсио због тога). Ти засниваш своју тезу на томе да смо била некаква политички независна држава а заправо Слоба је одиграо од почетка до краја по вољи запада па опет нисмо избегли бомбардовање.Успоставио је границу на Дрини,није директно увео Србију у рат.Издао Крајину,Србе у Босни оставио на цедилу и ударио им санкције а Славонију је "мирно реинтегрисао"
у Хрватску.
Ok, sad ulazimo u tokove normalne diskusije.

Ono što mislim da je Sloba (ili vojni i policijski vrh, kako god) grešio je što nije borbu protiv OVK kanalisao, već dozvolio da se em rasipaju resursi em stradaju razni civili. Koliko god neki zločini nad civilima bili iscenirani, neki su bili stvarni i to se moralo sprečiti.
 
Па злочина је било у још већој мери са друге,тероистичке стране.Заправо по међународном и домаћем праву само постајање ОВК је злочин највише категорије.
stf":1dziloq1 je napisao(la):
Delija":1dziloq1 je napisao(la):
Стф,што се мене тиче били смо на правој страни.Надам се да никада нећемо бити на страни тих тирана,злочинаца,колонијалиста и империјалиста.
Moralno jesmo, ali moralno ima da nas nema. U tome je poenta. Ili si njihov, ili ne postojiš.
Још већа неистина.То је један од омиљених изговора ових недићеваца на власти.

Једина истина је: Или си свој или не постојиш.

На страну то,свет није више једнополаран као те 1999. године а највећи капитал,економски и друштвени потенцијал се изместио на исток.ЕУ је сада већ тек треће или четврто светско тржиште.Сад ће људи рећи они су наш највећи спољнотрговински партнер.Јесу али за увоз њихове повлашћене робе.Притом су се онми сами постарали да ми немамо конкурентну робу за њих. И молим лепо,ми већ имамо отворено њихово тржиште и никакво политичко "завезништво" тј потчињавање тим зликовцима нам није потребно.
 
Delija":1chr7rfs je napisao(la):
На страну то,свет није више једнополаран као те 1999. године

Тешка заблуда. Свет је вековима једнополаран и такав ће и остати а "уздизање Кине" је теледириговано. Просто не могу да верујем да си ти насео од свих на тај циркус ...

Уопште није поента у моћи САД, јер она као држава није никада ни имала моћ, као што је нема ни Кина. Државе су послушници и даје им се фиктивна моћ.

На страну све то. Имали смо имбециле на власти који су водили лошу политику и ми смо као народ најебали. Можеш ти да радиш на свом малом локалу шта хоћеш, ако даш онима којима треба, то што треба. Уосталом, Гадафи је најочитији пример. Деценијама је имао подршку "запада" и онда је одједном постао злочинац ... неко други им је "дао више" и то је цела филозофија.

Шиптари су дали више од Слобе. Алфа и омега функционисања глобалних финансија. Наравно да има и других разлога. Војна индустрија мора да зарађује. Да би зарађивала, мора да троши. Кад немаш проблем, ти га направи да би држао социјални мир у својој земљи ... А реално говорећи, једини вековима зајебан народ на Балкану су били Срби, па је стратешки логично да њих сјебеш, јер су остали народи већ сјебани. Јер, циљ је ослабити нације, али СВЕ нације, не само Србе. Само што се то у "сређенијим" друштвима ради перфидније. Зато и буја национализам у Европским државама. Народ се свуда буни против глобалне асимилације.
 
stf":zq4gvujv je napisao(la):
Тешка заблуда. Свет је вековима једнополаран и такав ће и остати а "уздизање Кине" је теледириговано.
Око тога нема дискусије. Имаш Сирију као најскорији пример где је САД практично понижена од стране Русије.

Ти сад можеш да филозофираш око тога али то је прва америчка претња агресијом која није оставрена још од кубанске кризе а Сирија је у датом тренутку била у далеко горем положају него ми 1999. године.

Ти слободно настави да верујеш да требамо бити потчињени тиранима али ја нисам из те приче и хвала богу нисам усамљен у таквом размишљању. С обзиром на савремену српску историју од 1804. године сматрам да би мој оквирни став морао да буде обавеза свакога ко себе сматра Србином ако ни због чега другог онда барем из поштовања према свим тим генерацијама које су изгинуле да бисмо ми сад нестајали,пропадали и комадали муком створену државу и то тек сада у миру.

Сасвим ми је довољно што сам део најбедније и најпонизније генерације Срба па не дозвољавам да ми неко још намеће тај ваш став као једини исправан.
 
Delija":1i9nwr3y je napisao(la):
Ти сад можеш да филозофираш око тога али то је прва америчка претња агресијом која није оставрена још од кубанске кризе а Сирија је у датом тренутку била у далеко горем положају него ми 1999. године.

Нажалост, ово није тачно. Прво, Србија је 1999. била у потпуности изолована и опкољена. На северу смо имали Мађарску као чланицу НАТО, Румунију која је дозволила прелет њиховм авионима, Хрватска такође, Бугарска такође, о Албанији и Македонији да не говорим, у Босни смо имали НАТО базу. Дакле, опкољена са свих страна плус под међународним санкцијама. А то са Сиријом није случај. Сирија има море, има руску базу у коју бродови могу несметано да уплове. Граничи се са Либаном који, макар шиитски и хришћански делови, није непријатељски настројен према њој. Плус, није под санкцијама УН и нема зоне забране летова. Дакле, у великој је предности у односу на Србију 1999.

Али, упркос невероватно тешком положају, Србија се те године јуначки одупрела. Е сад, то што се није борила до краја, то је друго питање.

Ти слободно настави да верујеш да требамо бити потчињени тиранима али ја нисам из те приче и хвала богу нисам усамљен у таквом размишљању.

Драго ми је да још има људи који тако размишљају али, нажалост, у дебелој смо мањини. Можда зато што народ схвата да смо и данас, баш као и 1999. опкољени са свих страна па верују да је потчињеност једини начин да се преживи.

Сасвим ми је довољно што сам део најбедније и најпонизније генерације Срба па не дозвољавам да ми неко још намеће тај ваш став као једини исправан.

Сигурно је било Срба који су се, рецимо, 1466. године залагали за отпор Турцима, али је и тада већина сматрала да је то бескорисно и потчинила се тиранији. Тако је и данас. Историја нам се понавља.
 
Да, отпора је увек било па и данас али несразмерно мало људи, са великом енергијом и херојским делима.
Некако су нас сломили. Само, из тих ( нас мало ) расте све већи и већи корпус, та мањина у Србији данас, најквалитетнија је на планети. Узевши у обзир околности и њихову бројност, као и проблеме. Ево ја сам поносан на Делију као суграђанина и сународника за претходне постове. Ја сам заветован на не посустајање, ништа ме никада неће поколебати, колика год јадна ситуација била, макар последњи остао...али после оваквих реченица, овакве дубоке анализе стања, мотив ми је још јачи.

СТФ исто фантастично тачно поимање ствари. Само...ја сам за то да се никада не да моћнима оно што им треба. Какве год последице да прете, мање су од пристајања, чије последице управо гледамо. Наталитет, болести, недостатак достојанства, културе, знања...још нас убијају, хапсе, оробљавају. Зато ако већ треба да иде, нека иде уз прасак, а и те хијене може да одбије само где је тврдо. То што говорим све произилази из основне људске потребе, да буде човек, да се не савија и боји своје сенке, зато се не треба бојати...остало је борба, а и сам живот је борба.

Сама зграда Генералштаба је опомена на ту борбу, зашто би ми били ти који одустају.
 
Delija":r4qsus0i je napisao(la):
Ти слободно настави да верујеш да требамо бити потчињени тиранима али ја нисам из те приче и хвала богу нисам усамљен у таквом размишљању.
Кад сам то написао? Ајде олади мало и разбистри главу, размисли, осмотри.

Нигде нисам рекао да треба бити потчињен, већ мудар. Срби то генерацијама нису били. Деценијама. Ми Срби смо ложане, лако нас је напалити на глупости од којих обавезно извучемо дебљи крај.

Delija":r4qsus0i je napisao(la):
С обзиром на савремену српску историју од 1804. године сматрам да би мој оквирни став морао да буде обавеза свакога ко себе сматра Србином ако ни због чега другог онда барем из поштовања према свим тим генерацијама које су изгинуле да бисмо ми сад нестајали,пропадали и комадали муком створену државу и то тек сада у миру.
Кад овако површно сагледаваш историју, ни не вреди дискутовати. Народ поштујем, преци су нам били храбри и дрчни, али је велико питање да ли је толики проценат изгинулих сународника резултат храбрости или лудости? Погрешне политике можда? У другом светском рату изгинуло је 1/3 становништва Србије. На крају рата, сви су прошли боље од Срба. После првог светског рата - исто. После рата деведесетих - исто. Срби су се јуначки борили одувек и скупо плаћали своју слободу али су одувек имали лошу политику.

Delija":r4qsus0i je napisao(la):
Сасвим ми је довољно што сам део најбедније и најпонизније генерације Срба па не дозвољавам да ми неко још намеће тај ваш став као једини исправан.
Прво, ниси најпонизнија и најбеднија генерација Срба, немој си давати толико на значају. Друго, који је то "наш" став? Ко смо то "ми"? А ко сте "ви".
Издајници и великомученици? Пусти ме те митоманије.


Не постоји САД - непријатељ, Русија - пријатељ, Француска - преварант, Кина - Света земља. Постоји капитал и он управља државама. Није потребно много копања да се дође до података да су нпр. зараћене стране у Вијетнаму финансирали - исти људи. Чак шта више, Други светски рат су финансирале - исте компаније, исти људи. И нацисте и комунисте, и запад иисток ...

Сукоби међу дражавама и народима су исценирани, а недостатак информација рађа острашћеност и мржњу. Мржња је зарада. РАТ је ЗАРАДА.

Па ко воли нек изволи.

Борчанац":r4qsus0i je napisao(la):
Сама зграда Генералштаба је опомена на ту борбу, зашто би ми били ти који одустају.
Ко је реако да треба да одустанемо? Оно што ја покушавам да објасним да ни много наизглед независнији народи нису ни мало независнији од нас. Ни много моћније и наизглед самостаније државе нису много самосталне од нас.

Делија ми ту прича о победи Русије над Америком у Сирији као да Америка као држава и амерички народ има неку реалну моћ и независност? Па брате, Монсато њиховом конгресу пише законе који они изгласавају? Која је то независност? Моћ?
 
Да, добро. И ја мислим да су Кина, Русија, Сирија и Амери лутање у овој причи...али ми смо мала заједница. Можемо се одржати, колико толико. Имам утисак да нас и черече јер виде да је дефанзива, меко. Отпор глобализацији је држање до себе, своје традиције, културе. И највећу теорију завере побеђујеш просто оставши свој, џабе све сплетке, ако ти баш нећеш да печеш ракију другачије, нећеш да продаш своје људе на Космету рецимо, за влажне снове било ког типа. Ствар је у једноставности, недај ништа, ко их јебе, тући ћемо се, везе нема што су јачи. Ако те неко сили, врати ( то и сину говорим, не сме да се слаже са неправдом )
 
да, отишли сте прешироко. нека се отвори посебна тема па тамо дискутујте о тим стварима
 
Vrh