Šta je novo?

Generalštab

stf":1w00yr72 je napisao(la):
Друго, који је то "наш" став? Ко смо то "ми"? А ко сте "ви".
Па "ми" народ и "ви" власт.
 
Delija":17ex9ykq je napisao(la):
stf":17ex9ykq je napisao(la):
Друго, који је то "наш" став? Ко смо то "ми"? А ко сте "ви".
Па "ми" народ и "ви" власт.

Ahahahaha, ala smo bitni .... ti i dalje odbijaš da prihvatiš da je "vlast" fitkivna i u Srbiji, i u Španiji, i u Nemačkoj, i u SAD i u Rusiji ....

Srbi su promenili i monarhizam, i komunizam, socijalizam, demokratiju, SPS-kratiju, DS-kratiju, DSS-kratiju, SNS-kratiju .... svi pričaju različito a onda rade isto. Jer je agenda ista ko god da zasedne na "vlast". Koje štrčao? Đinđić? Šta mu se desilo? ...

Paralela ...

Šta su sve pričali u kampanjama američki predsednici? I šta su radili posle dolaska na "vlast"? Pričali različito, rade isto. Ko je štrčao? Kenedi? Šta mu se desilo?

Nema država, shvatite to. One su zanimacija za mase. Na višim nivoima postoji samo jedan organizam koji je globalno umrežen.
 
Мени овако са стране та власт делује прилично опипљива барем када су у питању корупција,општа пљачка,таложење партијског талога и остваривање туђих интереса.То су јој примарне делатности а као и сваки квислинзи по логици ствари не питају се за било шта што је од већег националног интереса.
 
Delija":3ujhlt3e je napisao(la):
не питају се за било шта што је од већег националног интереса.
Јер је крајњи циљ - укидање нације. Не Српске него нације као појма.. Свих нација.

Америка је била огледни пример који је мање више, успео. По том моделу сада се прерађује Европа, Африка и Азија ... То је разлог бујања национализма у већини европских држава, пораст десничарских удружења и ново рађање фашизма.

Е, зашто су на Балкану Срби први на тапету. Просто је. Зато што су једини имали стабилну нацију. Остали народи су до те мере изгубили идентитет и независност током векова да нису представљали претњу том крајњем циљу. Први корак ка том циљу на Балкану је било - стварање Југославије.
 
I STF hoces li se odupirati tom ukidanju nacija i postati "fasista" ili ces se prepustiti totalnoj kontorli? :)
 
IGORE de pocisti postove koji ne pripadaju temi tema je Generalstab
 
Feanor":3ml2x7v5 je napisao(la):
I STF hoces li se odupirati tom ukidanju nacija i postati "fasista" ili ces se prepustiti totalnoj kontorli? :)
Ако ћемо да гледамо потпуно глобалну причу, и ако желиш моје утопистичко мишљење, ја самтрам да нације не треба да постоје јер смо сви ми људи једнаковрдни. Поделе на нације су заосталост из времена када је човечанство било подељено на племена. То је ништа друго до - племенска подела каменог доба.

Међутим, нестанак нација из данашњег угла је велика опасност јер је тако много лакше спроводити контролу коју има јако мали проценат људи. Док год буде постојао новац као покретачка снага људског друштва, дотле нам као човечанству неће бити добро.

Треба бити мудар, а то није нимало лако. Да сирово одупирање нема ефекта доказали су управо Срби, који су после толико ратова једва опстали на овој земаљској кугли. (имајући у виду бројеве жртава). На страну то што је резултат исти. Одупирао се физички или не, нестајеш.

Мени јако смета тај једнополарни став. "Ако ниси против САД и ако ниси против ЕУ, ако не мислиш да су Срби жртве свеопште завере целог света онда си аутошовиниста." Проблем је далеко далеко већи од тога. Срби са својим проблемима су само зрно песка у пустињи нација који се суочавају са истим тим, само на више или мање огољен начин. Примера ради, Французи имају, да кажем сређену социјалну државу, живе далеко боље од нас, нико није против њих, нико им не прекраја историју али гобе нацију једнако као и Срби. Само на далеко перфиднији начин.

И оставите тему на миру. Да има нешто о Генералштабу да се каже, рекло би се. Коме сметају постови, молим лепо, нека заобиђе тему. Нема брисања јер нико никога не вређа. Ово је краткотрајан излет ван теме.
 
Rodić: Tramp nam se nije javio
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Ministar odbrane Nebojša Rodić izjavio je da nije bilo ozbiljnih interesenata za kupovinu zgrade nekadašnjeg Generalštaba.
158673560752debf0d43932383906327_640x408.jpg

On je dodao da će to ministarstvo nastaviti da traži adekvatne kupce.

Rodić je novinarima rekao da je iz medija saznao da je za zgradu na uglu Nemanjine i Kneza Miloša zainteresovan Donald Tramp, ali da se niko iz njegovog tima nije javio po tom pitanju.

"Taj neko se nikada nije javio da bi ušao u prostor ili razgovarao sa nekim ko raspolaže sa osnovnim podacima o objektu. Do sada nismo imali ozbiljnog kupca ili pravno lice koje je zainteresovano za takvu kupovinu", objasnio je Rodić.

On je dodao da će do kraja meseca biti završeno uređenje prostora ispred tog objekta i da će biti postavljeno obeležje u znak sećanja na bombardovanje Beograda i Srbije snaga NATO-a 1999.

"Do kraja meseca tamo ćemo napraviti lepu zelenu površinu koja će verovatno imati neko obeležje NATO agresije", rekao je Rodić.

Prema njegovim rečima, pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije uklanjaju i uređuju uništene objekte koji proteklih 15 godina nisu bili sanirani.

"Smatramo da ovi (uništeni objekti) koji su u centru grada treba da budu uklonjeni. Tražićemo adekvatne kupce za njih ili druge modalitete da te nepokretnosti što pre stavimo u funkciju", rekao je Rodić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=809530
 
direktor":1cw4hg7h je napisao(la):
"Smatramo da ovi (uništeni objekti) koji su u centru grada treba da budu uklonjeni. Tražićemo adekvatne kupce za njih ili druge modalitete da te nepokretnosti što pre stavimo u funkciju", rekao je Rodić.

Каква иронија...
 
Не знам да ли сте гледали овај пропагадни филм...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OYUQOgIGoFc[/youtube]
 
@STF

Nekada sam i ja bio idealista zamisljao svet bez granica itd. Jbg, uticaj SF-a i vizija daleke buducnosti na mene...

Nazalost, brzo sam poceo da shvatam da je nacionalna drzava jedina "zastita" na ovom svetu totalne kontrole i pokusaja nametanja globalnog koncetracionog logora. Shvatio sam da je u nasoj prirodi da se ogradjujemo i sukobljavamo oko resursa i da to ne mozemo izbrisati na silu... Bar u ovom vremenu u kom sad zivimo... Ali ja mislim da ce mocni uvek zeleti jos moci i jos kontrole i da im nikad nece biti dovoljno... Zato se zalazem za nacionalne drzave koje se koliko toliko suprotstavljaju tome...

Inace se ne slazem da je otpor uzaludan, vec smatram da je samo poenta u nacinu otpora i globalnoj kolicini energije otpora koja vremenom opada i raste...
 
Feanor,

Слажем се. Човечанство није еволутивно достигло ниво свести да живи у друштву без држава. Још увек смо на ниском степену еволуције. Међутим, на том степену нас вештачки држи систем креиран да ту еволуцију спречи. Зато и имамо толике етничке сукобе. Док се Хрвати и Срби међусобно убијају и мрзе, дотле изабране компаније покуповаше њихове ресурсе и на крају, ни Хрвати ни Срби немају нити државе, нити нације, нити ресурсе ...

Примера ради.

Оно што ја покушавам да кажем, је да и народи који "држе до себе" и своје нације, који је као чувају и у томе су успешни, нису ништа независнији нао народ од нас. Они само фиктивно имају очувану нацију. Они перфидно губе нацију. Елем, треба да се трудимо да се сачувамо од глобализма, али нећемо суштински ништа постићи, ако што то нису учинили ни ти други народи.

Систем је превише компактно формиран вековима и не можеш га избећи. Можеш само да покушаш. Наравно, то не значи да се треба предати, далеко од тога, али не можеш ни побећи. Шта је онда поента приче? Да будемо свесни шта се око нас дешава, а не да се залуђујемо фиктивним циљевима. Истина је важна, и колико год била закопана, њен опстанак је кључан.
 
"Ђе је зрно клицу заметнуло,
онде нека и плодом почине.
је ли инстинкт ал' духовни вођа,
Овде људско запире познање!"
 
Ljudi preterujete, u pitanju samo jedna obicna zgrada, a diskusija je otisla u paralelni univerzum epskih razmera.

Postoji resenje koje ce biti krajnje zadovoljavajuce za sve i koje je vrlo jednostavno, samo ga treba pronaci.
Problem su uvek samo pare i gde ih naci.
 
Drakche":14gk72e3 je napisao(la):
Problem su uvek samo pare i gde ih naci.

Нису проблем увек само паре. Пример је зграда Београдске задруге /Геозавод/, за чију реконструкцију постоји комплетан пројекат и нађена су комплетна средства и пре него што ће се реконструкција почети, неко ју је стопирао.
 
orion":13mjtdu2 je napisao(la):
"Ђе је зрно клицу заметнуло,
онде нека и плодом почине.
је ли инстинкт ал' духовни вођа,
Овде људско запире познање!"

Орионе, суштина.
Имамо ми од кога да учимо како да се боримо са овим о чему се прича...

Вук на овцу своје право има
ка тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!"
 
Koliko kneza milosa zudi za rekostrukcijom, sa akcentom na pesacku zonu. Steta sto ce ovaj plato ispred generalstaba pripasnti novom vlasiku, ali se nadam da ce ga urediti kao javni prostor, mini plato
 
biserka 10.03.2014. | 16:29
neka se sredi zgrada bivšeg-Generalštaba,da se otvorf i nova radna mesta,da bi deca posle zavrsene skole mogli da rade,zabrinuti roditelj.

:shock:
 
Vrh