Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

U stanu gde sam sad, invenstitor je odvoio jednu "uticnicu" na koju se prikaci ditigalni termostat (https://quality-fr.designluxpro.com/uploads/posts/2019-04/1556617155_devireg-smart.jpg ovaj ja imam, al ima jos vrsta) na kome mozes preko telefona da menjas temperaturu, gasis grejanje u stanu, podesavas za celu sedmicu kad da se ukljuci grejanje, kad da se iskljuci, koja temp da bude i ... prepostavljam da se jos neki deo nalazi na delu gde ulaze cevi od grejanja u stan, posto kad se iskljuci grejanje meni su kod radijatora cevi hladne, a ako bih ukljucio grejanje a na samom radijatoru zavrnuo na 0 onda bi cev i dalje bila topla.

Ne znam sta je to ispred ili ti gde glavna cev za grejanje ulazi u stan i kako se to ugradjuje, iz GDS su mi rekli da nisu odvoili to za digitalni termostat, al prepostavljam da to moze da se ugradi.
 
U stanu gde sam sad, invenstitor je odvoio jednu "uticnicu" na koju se prikaci ditigalni termostat (https://quality-fr.designluxpro.com/uploads/posts/2019-04/1556617155_devireg-smart.jpg ovaj ja imam, al ima jos vrsta) na kome mozes preko telefona da menjas temperaturu, gasis grejanje u stanu, podesavas za celu sedmicu kad da se ukljuci grejanje, kad da se iskljuci, koja temp da bude i ... prepostavljam da se jos neki deo nalazi na delu gde ulaze cevi od grejanja u stan, posto kad se iskljuci grejanje meni su kod radijatora cevi hladne, a ako bih ukljucio grejanje a na samom radijatoru zavrnuo na 0 onda bi cev i dalje bila topla.

Ne znam sta je to ispred ili ti gde glavna cev za grejanje ulazi u stan i kako se to ugradjuje, iz GDS su mi rekli da nisu odvoili to za digitalni termostat, al prepostavljam da to moze da se ugradi.
U kojoj zgradi tj koji je investitor u pitanju gde si sad ?
 
Panorama Vozdovac (na Trosarini, raskrsnica Save Maskovica i Vojvode Stepe) a invenstitor je Alpros
 
Ne vidim cemu toliki hejt po ovom projektu osim sto je drzavni, kradu se pare na sve strane, kao da je to nesto novo. Kad mogu projekti po zemunu da budu 2700€+pdv, zasto pobogu ne bi mogao ovaj da bude isto toliko na boljoj lokaciji?
Svuda se grade ruzne i megalomanske zgrade, ova je jos i dobra. Tako da osim odredjenog negativnog biasa prema drzavnom GDS-u ne vidim u cemu je problem. Odredjeni projekti se grade ispod dalekovoda gde je EMR zracenje opasno, i traze 3150€+. Projekti od 4000€ imaju curenje vode po garazama.
 
Garaža i prvi sprat.

Kako vam deluje prvi sprat sa balkonima od 1.17m2 (53 x 221 cm)?
408e235727209a24e71a206b43445afe.jpg
792f640bf47953fa394cdad348a91594.jpg
ac9acf7f90ea68aef4a576aeb85fb43c.jpg
a07be34ae48bf5786fa324316d19f63b.jpg
7264692bb6b59001506e75b962258079.jpg


6c0cf31fda740aab0055fc06add93581.jpg

eac36e93bd087985a19b2bf86c8d21fd.jpg
c57ac87a3537031dceb01ed111e41ee5.jpg
 
Poslednja izmena:
U ZK je odrzavanje mislim 0.36e + pdv. Kada se pomnozi sa brojem stanova nije naivna suma ali je odrzavanje jako lose. Razloga za to ima dosta. Prvo sto su i tolika sredstva nedovoljna jer je naselje veliko i kompleksno za odrzavanje. Drugo, tek par firmi je u stanju da organizuje odrzavanje jednog takvog naselja pa fakticki i ne postoji neki izbor, a ako se u vidu ima ta cinjenica onda svakako firma moze da radi sta joj se hoce.
Za tuzbe nisam siguran jer je svako od stanara potpisao ugovor. Eventualno se moze tuziti za kvalitet usluge ali i to je relativno jer ce firma koja odrzava uvek ispuniti neki minimum koji je nedovoljan ali je minmum da ne moze da biti optuzena.
 
Da li je neko uzeo stan na 1.spratu i kakva su mu iskustva?
 
Na konto tuzbe i odrzavanje kompleksa, stvarno ne vidim zasto se stanari bune, zgrada i kompleks blistaju, ipak je ovo neki "premium" objekat, vec je proslo godinu dana od useljenja stanara ako sam ja dobro razumeo. Juce sam bio kod drugara koji ima stan ovde i bas je zadovoljan odrzavanjem kompleksa.
Jedino da odrzavaju i ciste za dzabe. Cena je 0.6EUR + PDV po m2, + 10EUR po garazi i 4din po m2 investiciono.
Ono sto ja vidim kao problem je cinjenica da nije fer da placaju drasticno razlicite cifre ljudi koji imaju stan 120m2 i oni koji imaju 50m2 stan. Ali to je svuda tako.

Inace @Igor ovaj kompleks je zavrsen ima vec dosta, tako da mozes da ga premestis
 
Gledajući po Ceop-u zgrada još nije dobila upotrebnu dozvolu. Zna li se zašto?
 
Odsustvo komentara na neki projekat obično znači da su kupci natprosečno zadovoljni dobijenim, tako da ovo tumačim kao pozitivno za ovaj projekat. Ono što ne znam je koliko je stanova prodato, u prolasku se vidi da ne gore ni približno sva svetla po stanovima, da ne pominjem da nešto bude na terasi.

Upotrebna u Beogradu za iole veći projekat zna da se čeka par godina, tako da dobijanje samog tehničkog prijema i useljenje je već odlično (ne da ne bi bilo normalno da je već dobijena i upotrebna, ali Beograd).
 
Stanovi se prodaju dinamikom 10ak mesečno. Mislim da su pominjali da je ostalo još 50ak neprodatih, ali dosta više neuseljenih.
Kupci svakako nisu natprosečno zadovoljni. To će reći bilo ko koga sretnete u naselju.

Svaki zahtev ka upravnici (protiv koje je podneta i krivična prijava zbog pretnji jednom od stanara - ali ovo me ne držite za reč jer ne znam tačne detalje) se vraća sa odgovorom: Ma od toga nema ništa... Da da, ne mogu ja vama da odgovaram odmah, ja radim u 20 zgrada...

Održavanje je smejurija. Fontane su svo vreme bile zarđale i prljave, dok ih na kraju nisu ugasili.
Pločnik oko fontana i lokala je sav žut od vode koja stoji danima u neravnom terenu, koji nikad nije očišćen.
Garaže se čiste zvanično stalno, ali nakon 3-5 meseci naplaćivanja čišćenja, firma koja se bvi čišćenjem se javila da kaže: Pa ne možemo mi da očistimo garažu, mogo je prljava, ima masnih boja koje stoje dole, pa nismo ni čistili! - a uredno su naplaćivali.
Ovo je potpuno očigledno, pošto ako je loše vreme, pa na podu ostanu tragovi guma - tu ostanu naredne 3 nedelje.

Liftovi koji su u garanciji ne rade bar 5 puta nedeljno (ako gledamo oba lifta zajedno), a opet se skupo plaća mesečno održavanje.
Garaža je naplaćivana za sva mesta koja postoje (gde je deo neprodat, deo propada GDSu) od običnih stanara. Znači 500 mesta je plaćalo 200 ljudi - lupam brojeve, al to je red veličine.

Čuvari čuvaju isključivo ono čega je vlasnik GDS - lokale, rampe i paze da neko nešto ne razbije ispred njihove kancelarije (u kojoj spavaju od 21h).

U okvir tehničkog održavanja je uključen i agregat za slučaj nestanka struje, kao što je i za ostalo, agregat plaćaju stanari, a agregat postoji i radi samo u poslovnoj zgradi, čiji je vlasnik GDS.
Tako da, ja bih rekao da je ovo daleko od onoga što je naplaćeno i daleko od toga da su ljudi natprosečno zadovoljni.
 
Odsustvo komentara na neki projekat obično znači da su kupci natprosečno zadovoljni dobijenim, tako da ovo tumačim kao pozitivno za ovaj projekat.
Moze da bude a ne mora da znaci. Meni su pretili zbog pisanja na forumu za jedan drugi projekat, pa zasto rizikovati zdravlje zbog pisanja. Drugi kupci su odustali od foruma kada su videli kako sam ja prosao.
 
Do kada ste obavezni da koristite nametnutu firmu za održavanje i upravnicu?
 
Грађевинска дирекција Србије на дан 27.12.2022. године власник је:
  • 83 стана
  • 4 локала
  • 9 пословних простора
  • 265 гаражних места
Na sajtu stoji da objekat ima 308 stanova, 19 lokala i 500 garaznih mesta.

Sto je oko 73% prodatih stanova, i nesto malo manje od pola garaze.
 
Što se tiče stanova manjih od 80kvm ostalo je još 3, 2 su rezervisana. Zvao sam I išao sam da vidim zato znam. Možda nekome znači ta informacija.

Mislim da je cena u skladu sa tržišnom ili čak i ispod, s obzirom da je cena u z.k. 2530 a ista gradnja.
To me I buni, zašto nije sve prodato već? Da li ima neka začkoljica
 
Kad kažeš začkoljica na šta misliš, tipa nelegalna gradnja, loš kvalitet, loša pozicija zgrade ili ...?
 
Ja mislim da je ovde samo zbog imena GDS, do sad su gradili vise naselja gde su cene bile mnogo jeftinije nego kod privatnika i vuce ih ta ne mogu da kazem losija gradnja, nego neke greske koje su pravili pri gradnji i onda bum od jednom zgrada sa mnogo jacom cenom, a opet jeftinijom od privatnika u tom delu grada.
A na sve to dolazi i njihov profesionalizam oko prodaje, da treba po 10 puta da okrenes prodajni broj telefona da bi ti se javili i da bi ugovorili sastanak, tu su bas neljubazni i mislim da i tu dosta ljudi odustalo, drzavno pa im se nezuri da li ce prodati danas ili za pola godine.
 
A na sve to dolazi i njihov profesionalizam oko prodaje, da treba po 10 puta da okrenes prodajni broj telefona da bi ti se javili i da bi ugovorili sastanak, tu su bas neljubazni i mislim da i tu dosta ljudi odustalo, drzavno pa im se nezuri da li ce prodati danas ili za pola godine.
U ovo sam se uverio i sam prethodnih dana.
Bili su ljubazni ali totalno neažurni. Nije im baš mnogo bitno da li će da prodaju ili ne.
 
Ja se dogovorio sa zenom da pogledam par stanova, dosao kad smo se dogovorili, zovem je, nejavlja se na telefon posle 5 minuta se javi i da mi broj coveka koji ce mi otvoriti u lameli 1 i lameli 2 stanove koje sam hteo da pogledam, zavrsim to i kao jel mogu da pogledam u Lameli 4 i 5 kaze moras da ih zoves ja nemam kljuceve od tih lamela to ima neki drugi covek, zovem je nejavlja se, zovem opet nista, sednem sa svojom zenom na klupicu pricamo koji nam se stan najvise svideo proslo 10tak min zovem opet ne javlja se, reko ajmo nema veze za te stanove, seli u kola krenuli kuci, fazon odmakli 500metara od zgrade zvoni mi telefon, e jeste pogledali te stanove sad idite tamo, tamo ce vas cekati drugi covek da vam otvori stanove, reko gospodjo ja sam vec na gazeli vracam se kuci, ona kao joj izvinite bila sam kod sefice.
Do preuzimanja kljuceva upoznao sam dve osobe i to obe kod notara, prva zena koja je bila kad sam potpisao predugovor mi je posle i predala kljuceve.

Ja se jos nisam uselio tako da ne znam kakva je gradnja, kakva je situacija oko liftova, garaze, dvorista, jedna od stvari koja mi se svidja jeste sto su prozori sa troslojnim staklom tako da je buka bas mala, nas stan gleda prema pijaci lamela 2 odmah do ulice, ne cinimi se da ce mi buka praviti problem, pregradni zidovi u stanu su gips i negde ima jos nekog materijala al to ne mogu da ti kazem tacno kog jer mi to majstori prenose informacije koji mi rade neke sitne izmene oko struje i skracivanje i pomeranje jednog radijatora. Ne svidja mi se sto nisu ugradili malo bolje bojlere bar da mozes digitalno da podesis kad da se upali i koliko da zagreju vodu i ne svidja mi se sto nisu stavili da mozes digitalno da setujes temperaturu u stanu, ovako moras da zavrces radijatore kako tebi odgovara, mislim da za ove pare su bar ove dve stavke morali da ubace.

Kredit odobravaju tako da je to kao neka sigurica da je sve legalno, a pritom GDS gradi nebih poverovao da bi oni nesto gradili da nemaju sve na papiru kako treba.
 
Što se dozvole tiče, čini mi se da je problematična "ulica" ka Šelovoj pumpi.

Ulica koja je na strani starog naselja pored igrališta i garaža je "javno zemljište", a onaj deo gde su parkinzi GDSa je privatno vlasništvo i pripada GDSu.
Pa ako se dobro sećam, tu je neka komplikacija nastala.
 
Gradnja je ok i bolja od nekih skupljih projekata, problem koji ljudi ovde imaju je oko odrzavanja, iz onog sto sam ja video (kao posetilac) je losije odrzavanje. Ali i ovo je kako koga pitate, ogromna vecina je nezadovoljna, takodje jedna upravnica na 300 stanova je apsurd. Sada se valjda bore da razrese ESON, GDS odrzavanje i upravnicu, i da eventualno postave zasebne ulaze kao stambene zajednice (ima 5 ulaza).
Koliko mi je drugar preneo, skoro ceo nivo -3 garaza je u vlasnistvu GDS-a, tako da je idiotski da ostali placaju odrzavanje toga.
Generalno valjda imaju problem sto nema dosta vlasnika prisutno, pa ne mogu da smene ove gore navedene.
Sto se tice liftova, na to nije imao zamerki jer za pola godine nikada nisu stali u njegovom ulazu.
Materijali izmedju zidova stanova je rigips+vuna/giterblok/vuna+rigips, pregradni zidovi u stanu su dupli rigips i vuna. Izolacija je odlicna. Parket je problematican i jako osetljiv/mekan.
 
Vrh