Šta je novo?

Gde živeti u Srbiji?

Za zene vazi da ne zele da zive u pravom selu, gde moraju da rade teske poslove, za ove moderne "seljake" (kuca, bazen, garaza, remote posao) ne bi bio problem.

Mada si u pravu, nekome psiholoski odgovara Vracar i ta gungula i dostupnost svega, i odrekao bi se ovih ostalih stvari.
Ali i dalje stoji da za dobar procenat ljudi te ostale stvari odnose prevagu.
 
Који квалитет живота имају становници Војводе Влаховића нпр? Где су им било које активности поред куповине намирница у близини? Колико путују они до нпр. Сава центра а колико путују људи из Добановаца (немојте замерити на мом НБГ-центричном погледу на Београд :D ).
 
Nagore je kad imas decu koja idu u specificnu srednju skolu kojih nema u provinciji. Ili fakultet.
Onda si osudjen na Beograd.
 
Ja ne vidim da su žene sa Vračara neka prednost, a em sam tu na granici sa Krstom ceo život (još mi i čukundeda bio na Krstu) em sam bio sa puno, sa više stotina žena, i najmanji broj ih je bio sa Vračara. Sad kad se izgrade autoputevi, imaš kola i net, i nije ti problem žena sve oko 50-100km okolo, ionako i u Beogradu retko ko ima devojki peške 15 minuta. Još kad budu kola na baterije a imaš svoju farmu solarnih panela na imanju, moći ćeš se vozikaš besplatno kolko hoćeš. Rentiraš struju EPSu, radiš remote, trzgariš malo sa voćem i povrćem, medom, orasima, malinama itd, bilduješ telo koseći travu i orući, dobijaš solarijumski ten na livadi, i juriš žene gde god voliš. Mislim, ko voli da ih juri, ko ne voli nek nađe jednu i napravi 5oro dece na imanju koji hektar, manje su šanse ga udare kola nego na Vračaru, bolji vazduh, hrana, bolji smisao života nego između betona... uh kad mi Boban bagerista iz sela sad izravna teren, pa stavim mrežu za tenis, koš, golove, mini bazen...kad mi deca ne vudu u režimskim školama da uče istoriju geografiju, kad ne budu znali da je Zenlja okrugla, da smo doselili u 7. veku, kad ne budu znali za Teoriju relativiteta... patiću za Vračarom :(
 
"Ja ne vidim da su žene sa Vračara neka prednost"
Prva prednost je sto ih ima, za razliku od sela gde ih nema. Postoje stotine sela sa desetinama i stotinama neozenjnih muskaraca, a bez neudatih, zato sto su otisle posle srednje ili fakulteta.
Neko pomenu i da mozes da sagradis kucu sa bazenom gde pozelis u nasim selima i oko njih. To i jeste jedan od problema - neurbanizovanost nasih sela i divlji zapad za gradjenje i bacanje smeca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895093#p895093:3ud3h61t je napisao(la):
Earthmoving » Ned Okt 31, 2021 9:35 pm[/url]":3ud3h61t]Ja ne vidim da su žene sa Vračara neka prednost

Nisu prednost nego mana.
 
Nisu prednost nego mana.

Plave krvi (prednost) gotovo tamo i nema...
Čim se malo zagrebe ispod ,,fasade,, miriše na pregoreli stajnjak....
Kao i kod svake zgrade bitno da fasada dobro izgleda , tek kad se uselimo vidimo da raspored i materijal od kog je sazdana nije ono sto čovek očekuje (mana) ....
Da, iskustvo....
Vec na samoj svadbi bi mi jasno
Ja: stone ikebane od Singapurskih orhideja i flaširana stona vina od 7 deci....
Njen otac : trubače.....

:sesir:
 
Bas tako. Vracar je u stvari divlje naselje i takav mentalitet imaju. To je MML na stiklama i sterodidima.
Bio sam prinudjen da zivim tamo godinama.
Generalno, odvratno mesto za zivot.
 
Ja sam sa Dorcola. To je sasvim drugi mentalitet u odnosu na Vracar.
Nikad nisam uspeo da se naviknem na to foliranje.
S druge strane, ulice su kanjoni, ne mogu da se izluftiraju. Prljavo je i od mnostva pasa.
Prasina iz usisivaca mirisala je na psecu mokracu.
Ima i mnogo kafica, odvratno je gledati njihove goste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895057#p895057:wirn59hf je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Okt 31, 2021 9:21 pm[/url]":wirn59hf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895056#p895056:wirn59hf je napisao(la):
Vox91 » Ned Okt 31, 2021 8:14 pm[/url]":wirn59hf]Pa što se tiče prirodnih lepota, naša sela ne zaostaju mnogo za slovenačkim. Brda, šume, rečice, potočići.. ima tu svega.

Problem je u sistemu koji ovde vlada od kako smo oterali Turke, a što se najbolje oslikava u primedbi Arčibalda Rajsa iz "Čujte Srbi", gde se čovek krsti nad našom praksom da samo osnivamo gimnazije, a potpuno zanemarujemo poljoprivredne i zanatlijske škole, koje su i u Švajcarskoj imale prednost.

Je l' smo to mi bili pametniji od Švajcaraca? Neću da mi se dete muči, da bude dobar zanatlija i da nauči kako da unapredi poljoprivredno gazdinstvo, nego mu je bolje da ide u činovnike. Logike bez, umesto da kroz neko vreme te zanatlije osnuju neku firmu, pa dođe neka fabrika itd.
Tako se grade pametne države, a mi smo izgradili ništa, tj. uništili i ono što smo imali.

A Slovenci obožavaju prirodu, oni vikendom uglavnom ne gluvare s decom po tržnim centrima i igraonicama, nego sednu na bajseve pa u brda. Ili pešače, uživaju. Kod nas da nije bilo korone mnogi nijedan odmor ne bi proveli u svojoj zemlji, niti bi išta videli. Nego samo Beograd i avion do mora, ili evropskih gradova.. ili do Toskane.

A ne znaju da npr. potez između Mladenovca i Smedereva ništa ne zaostaje za nekim toskanskim predelima. I isto ima vinograde i zatalasana brdašca. Ali nama je sve to bljak..
Podseti me to na priču moje šefice, kad im je u goste došao nesuđeni zet Italijan, a oni mu puste italijansku muziku.. da vidi čovek da je došao u kuću gde žive intelektualci.. Avaj, on im na fin način saopšti da bi on ipak da u srpskoj kući čuje dobru srpsku muziku, a da to što su mu pustili on ima i kod kuće..

To je ta naša snobovština, zato smo tu gde smo.
Slažem se sa prva tri pasusa, ali od tada pa nadalje ode previše u ekstreme. Evo što se tiče putovanja, ja sam od onih koji će - pre i pošto prođe ova glupava epidemija - radije ići negde po svetu nego negde po Srbiji. Zašto? Dva su razloga, odnosno dve situacije. Prvo je more, jer Srbija nema svoje more. A na crnogorsko mi ne pada na pamet da idem, iz brojnih razloga. A drugo je to što želim da obiđem svet dok sam mlad i sredovečan i dok imam para i vremena. A Mladenovac, Timočku krajinu, Vrnjačku banju... to mogu bilo kad i bilo kako. I to mogu i za 3 dana, dok posetu jednom Madridu npr baš i ne mogu.

I da, uvek ću radije ako mogu da biram avion do negde ako nego autobus. Iz prostog razloga što su mi autobusi za duga putovanja dojadili. Dojadili su mi još sa 19 godina kad sam tri od sedam dana proveo žuljajući koleno zbog zbijenih sedišta sve do Barselone i nazad. Zvuči nenormalno, ali pritisni malim prstom sebi jedan list noge i posle pola sata će početi da te izluđuje, a kamoli kad te ceo dan pritiska tvrda plastika u čašicu kolena.

Naravno, gde ne može drugačije ili kad nemam kinte, idem i autobusom. Ali za sva dalja putovanja - samo avion. Ili voz jednog dana, sad kad ih malo sređuju i ubrzavaju (falim te bože). I ne vidim nikakav snobizam u tome. Nije to let Konkordom 80ih. Letim jeftinim letovima na malim linijama sa sve spartanskijim uslovima. Što je msm ok, kolko para tolko muzike (sem onog džukelisanja sa zbijanjem sedišta, tu nema izgovora i za to bih im j m ). Nego kažem da ne vidim nikakav snobizam u tome ako neko danas preferira avion naspram kopenog prevoza kad su cene jako povoljne a putovanje traje neizmerno kraće i manje je stresno.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895054#p895054:wirn59hf je napisao(la):
milaki990 » Ned Okt 31, 2021 8:11 pm[/url]":wirn59hf]
Hoću da kažem, potencijal za lep život na selu i u manjim mestima u Srbiji postoji. Beograd je sa druge strane vrlo verovatno nepovratno izgubljen i ugušen grad.
To stoji.

Samo ne treba idealizovati ni satanizovati ni jedno ni drugo. A biće i Beograd humaniji jednog dana ali za dve decenije, kad se zemlja još malo isprazni pa samim tim i on. A čak i ovakav kakav je sad, meni njegove prednosti i dalje dobrano nadjačavaju njegove nedostatke. Jedino mogu u naredne dve decenije da se još malo izmaknem dalje od centra i možda jednog dana u neko predgrađe, ali to otom potom. Ali ovako za sad, i dalje su mi prednosti mnogo brojnije nego nedostaci. A i dragi ljudi su mi ovde i znači mi ovo mesto. I to je sve deo mog života i identiteta.

Ovo je moj dom.
Ja ne znam kako si ti iz ovog mog posta zaključio da ja smatram da je snobovski koristiti avion umesto busa, ali 'ajde. Išao sam i ja u Barsu busom sa 17 godina, ali smo spavali u Kanu, a u povratku u Lidu, pa nisam stigao baš toliko da se nažuljam i da mi se ogadi kopneni prevoz.

Snobizam je to što Beograd uglavnom veoma podcenjuje provinciju, gleda na nju sa visoka i ne poznaje je. Evo i ovde se smatra da praktično nema života u Srbiji van Beograda. Koliko je sve to pogrešno i koliko će skupo koštati zanemarivanje provincije- videće se za 20 godina, kad u unutrašnjosti Srbije nastane prava pustoš, a svi se naguraju u Beograd, ili pobegnu preko.

Snobizam je što nam je sve strano lepše nego naše, a ako je već tako-zašto ne radimo nešto da to naše što ne valja popravimo, nego ga još više guramo pod tepih. Za vreme Jugoslavije Srbi su znali svako mesto na hrvatskom primorju, a kad dođu kući, opijeni morskim uspomenama, kao da zaborave i srpski jezik, pa krenu da silaze skalinama, umesto stepenicama. Slovenija je bajkovita, strava, sredili ljudi svoju zemlju. Šta smo mi uradili da sredimo Srbiju?

Veoma malo, period Jugoslavije iskorišćen je da se izgradi Beograd, na mahinacijama i ministarsko-investitorskim špekulacijama bilo je važnije dizati palate za rentu, palate za ministarstva i ostala čuda, a 10km od te raskoši ljudi su se valjali u blatu. Šta piše Rajs- ratni invalidi, ti ljudi koji su omogućili Beogradu da kao prestonica nove države uzleti u međuratnom periodu- gledani su sa podsmehom i preskakani su dok su sedeći na Terazijama, prosili. Samo što ih još nisu šutirali. Jedna Milunka Savić u takvoj zemlji nije mogla sa dobije penziju, šta dalje pričati.

Slovenci su za to vreme do svake kuće dovodili puteve, nisu ulagali samo u Ljubljanu. Zato su njihova manja mesta sada kao apoteka. Dan danas prave brend od svake svoje banje, dok se naše raspadaju. To nema nikakve veze sa tim što su oni do pre 100 godina bili pod Nemcima, a mi pod Turcima, nego sa nečim što se zove briga i ljubav prema svojoj zemlji.

Čak i ako uporedimo bugarske i srpske gradove, primetićemo da su njihova stara jezgra mnogo monumentalnija od naših. A oni su bili pod Turcima pola veka duže nego mi, i nisu imali veliku i snažniju državu tokom 20.veka kao što je bila Jugoslavija. Ali eto, ipak su ulagali i van Sofije. U srpskim gradovima, jedino što je lepo izgrađeno je uglavnom još za vreme Obrenovića- zgrade okružnog načelstva, sud i gimnazija. Iz kasnijih perioda ti nemaš bukvalno šta lepo da vidiš.

A gde su tu još srpska sela, koliko je tek u njih malo ulagano. Zbog toga smo mi danas na niskim granama. Zbog maćehinskog odnosa onih koji vode ovu zemlju, a stoluju u Beogradu..
 
Тачно је то за бугарске градове. Има ту сад и много европских бесповратних пара, па су улицкали, али у основи више воде рачуна од нас.

Недостају аутентични представници народа у провинцији (осим можда Палме и својевремено Веље, мада су то несреће).
 
Slovenci se medjusobno ne mrze.
Zato vole i svoju zemlju, onaj deo van njihovog stana.
Odatle izvire sve.

Komsija stoji na stepenistu. Baci opusak.
Vidi da sam ga video. Namigne.
"Neka ciste j...m im majku!"
 
Treba kao prvo promeniti izborni sistem. U svakoj opštini stranke treba da istaknu svoje najuticajnije članove i za njih narod da glasa, kao za svoje predstavnike u parlamentu, a ne za liste anonimusa na čijem je čelu predsednik stranke iz Beograda.

Pa kada bi eto Sns u Pančevu kandidovao Peru Perića, a Ds Marka Markovića, sa uvidom u njihove kompletne biografije, završene škole, imovinsko stanje itd, što bi narodu omogućilo da se upozna sa njima, e onda bi svako lako mogao da odluči ko je bolji i ko zaslužuje da ga predstavlja u republičkoj skupštini. I tako da se bira u svakoj opštini. Ne bi bilo idealno, ali svakako bolje nego danas.

E onda bi iz cele Srbije narod imao svoje predstavnike u parlamentu, a ne kao do sada, da je tu većina anonimusa iz Beograda i da niko nema pojma ko su i koga predstavljaju.

Drugo, a još važnije, treba promeniti poresku politiku. Firme treba da plaćaju porez na dobit u opštini u kojoj se nalazi njihov pogon, tj. fabričko postrojenje. A ne kao sada-da se porez plaća po mestu sedišta firme. Pa tako Henkel Srbija ima sedište u Beogradu, a postrojenje u Kruševcu. I gde odoše pare od te kruševačke fabrike? Svako bi rekao pa logično da ostaju u Kruševcu.

Ne drugari. Ovde ništa nije logično. Pare idu u Beograd, a onda se na kašičicu vrate u taj Kruševac, ako se uopšte i vrate. Kruševcu ostaju samo neke taksice i sića od poreza na zarade.

Pa kada bi onda gradovi i opštine u unutrašnjosti imali finansijsku autonomiju u odnosu na Beograd, mogli bi više da ulažu u svoje sredine, te bi i narod bio zadovoljniji.

Šta ima Beograd i Vučić da se petljaju u sve što se dešava u Srbiji? Neka Beogradu pare od sopstvenih firmi i industrije (ups, nema je više)- nema veze, može lepo da se živi i od oporezovanih programera, usluga, kafića, splavova i hotela..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895109#p895109:337ug1j0 je napisao(la):
SunnyBoy » Нед Окт 31, 2021 10:33 pm[/url]":337ug1j0]"Ja ne vidim da su žene sa Vračara neka prednost"
Prva prednost je sto ih ima, za razliku od sela gde ih nema. Postoje stotine sela sa desetinama i stotinama neozenjnih muskaraca, a bez neudatih, zato sto su otisle posle srednje ili fakulteta.
Neko pomenu i da mozes da sagradis kucu sa bazenom gde pozelis u nasim selima i oko njih. To i jeste jedan od problema - neurbanizovanost nasih sela i divlji zapad za gradjenje i bacanje smeca.
Тачно тако, жене су прве и у већем броју кренуле у бег са села пут урбаних средина. Ретко која се задовољава и селима око Београда.
 
Sela su sve više prazna jer:
- centralizacija dovodi do toga da sva ulaganja idu u par najvećih gradova a pojedina sela nemaju niti osnovne uslove za život kao što su pitka voda i stabila električna energija
- putna infrastruktura je u lošem stanju, niti se obnavlja niti se proširuje, samo propada
- podstiču se strane firme s izdašnim subvencijama dok su domaći privrednici prepušteni sami sebi, pogotovo mala preduzeća sa 1-5 radnika od kojih sve počinje
- industrijske zone se formiraju oko većih gradova jer imaju kakvu-takvu infrastrukturu, kako da se otovori veća fabrika ako put nije ni za auto a kamoli za šlepere
- uvoznički lobij pogoduje tajkunima koji uvoze škart robu u Srbiju na štetu domaće proizvodnje i zdravlja onih koji to jedu jer teško da mogu kupiti bolje od 300€ plate
- stočni fond desetkovan, usporedite samo podatke stočnog fonda Stare planine danas i pre 20-30 godina
- nerazvijeno selo nikome nije privlačno, ni ženama ni muškaricma ali je kod žena promena životne sredine prirodan proces prilikom udaje, dok muškarci ostaju na dedovini

U HR su dokazali da Nutella u HR nije ista kao ona u Italiji, a o mesu i mlečnim proizvodima da ni ne pročamo.
Često tamo bude skandal - povlači se prozvod zbog raznih štetnih suspanci koje su izvan dozvoljenih granica.
Postali su deponija proizvoda koji ne polaze u zapadnoj Evropi, a u Srbija to niko ni ne primećuje, za nas ništa novo, mi jedemo i ćutimo...
 
Mi smo srecni da mozemo da jedemo robu obelezenu zapadnom robnom markom.
To je kao u Dominikanskoj republici i Meksiku gde sirotinja gomila prazne gajbe od coca cole u dvoristima da bi iskazala socijalni status.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895280#p895280:1ec8bm1m je napisao(la):
Vox91 » Pon Nov 01, 2021 2:39 pm[/url]":1ec8bm1m]
Ja ne znam kako si ti iz ovog mog posta zaključio da ja smatram da je snobovski koristiti avion umesto busa, ali 'ajde. Išao sam i ja u Barsu busom sa 17 godina, ali smo spavali u Kanu, a u povratku u Lidu, pa nisam stigao baš toliko da se nažuljam i da mi se ogadi kopneni prevoz.

Snobizam je to što Beograd uglavnom veoma podcenjuje provinciju, gleda na nju sa visoka i ne poznaje je. Evo i ovde se smatra da praktično nema života u Srbiji van Beograda. Koliko je sve to pogrešno i koliko će skupo koštati zanemarivanje provincije- videće se za 20 godina, kad u unutrašnjosti Srbije nastane prava pustoš, a svi se naguraju u Beograd, ili pobegnu preko.

Snobizam je što nam je sve strano lepše nego naše, a ako je već tako-zašto ne radimo nešto da to naše što ne valja popravimo, nego ga još više guramo pod tepih. Za vreme Jugoslavije Srbi su znali svako mesto na hrvatskom primorju, a kad dođu kući, opijeni morskim uspomenama, kao da zaborave i srpski jezik, pa krenu da silaze skalinama, umesto stepenicama. Slovenija je bajkovita, strava, sredili ljudi svoju zemlju. Šta smo mi uradili da sredimo Srbiju?

Veoma malo, period Jugoslavije iskorišćen je da se izgradi Beograd, na mahinacijama i ministarsko-investitorskim špekulacijama bilo je važnije dizati palate za rentu, palate za ministarstva i ostala čuda, a 10km od te raskoši ljudi su se valjali u blatu. Šta piše Rajs- ratni invalidi, ti ljudi koji su omogućili Beogradu da kao prestonica nove države uzleti u međuratnom periodu- gledani su sa podsmehom i preskakani su dok su sedeći na Terazijama, prosili. Samo što ih još nisu šutirali. Jedna Milunka Savić u takvoj zemlji nije mogla sa dobije penziju, šta dalje pričati.
Siguran sam da je sve ovo sasvim drugačije u drugim zemljama.
Slovenci su za to vreme do svake kuće dovodili puteve, nisu ulagali samo u Ljubljanu. Zato su njihova manja mesta sada kao apoteka. Dan danas prave brend od svake svoje banje, dok se naše raspadaju. To nema nikakve veze sa tim što su oni do pre 100 godina bili pod Nemcima, a mi pod Turcima, nego sa nečim što se zove briga i ljubav prema svojoj zemlji.
Naravno da ima veze što su bili duže pod Nemcima i što su im uvek bili bliži, dok smo mi bili pod ovim divljacima. Uz to, Slovenija je mnogo manja pa im je bilo lakše da je ravnomerno razvijaju. Da su mudriji od nas, to ne sporim. Ali mora se uzeti u obzir da su uvek bili pod uticajem Nemaca i primili sve od njih. Što se pokazalo kao dobro.
Snobizam je to što Beograd uglavnom veoma podcenjuje provinciju, gleda na nju sa visoka i ne poznaje je.
Ne brini se, radi to i u kontra smeru. Znam iz 31 godine iskustva i slušanja svega i svačega na moj i račun mog grada.

Snobizam u Srbiji postoji i na lokalnom nivou. Jedno selo sa visine gleda na drugo. A kamoli na relacijama sela-gradovi. Od vajkada je tako. I nismo mi jedina zemlja s tim fenomenom. Problem je samo što su tebi servirane samo one priče i situacije kada bi neko iz Beograda sa visine gledao ove druge, ili te je neko ubedio da mu se ne sviđa Beograd jer ga ljudi ne vole što je iz, lupiću, Smedereva. Jer kruži mnogo tih zajedljivih priča na račun Beograda i Beograđana. A zapravo je gorka istina da snobizam i lokal patriotizam u Srbiji vlada u svakom mestu. Prosto takav je narod. Ali ako je za neku utehu, nismo jedini koji pate od toga. Samo se ovde stalno nariče o tome i ispredaju novinski članci i knjige. Ima 300 dela i svedočenja o Beograđanima koji bi s visine gledali na ljude iz drugih mesta ali naći zapise o brojnim ljudima iz drugih mesta koji pljuju po Beograđanima je nemoguće. Jer se polazi od te neke priče da je Beograd ugnjetač i ubica života u ostatku Srbije, i onda ko veli šta ima da se čuje njegova strana.

A opet svi hrle baš u taj Beograd...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895330#p895330:161ce8l4 je napisao(la):
Vox91 » Pon Nov 01, 2021 6:08 pm[/url]":161ce8l4]
Pa kada bi onda gradovi i opštine u unutrašnjosti imali finansijsku autonomiju u odnosu na Beograd, mogli bi više da ulažu u svoje sredine, te bi i narod bio zadovoljniji.

Šta ima Beograd i Vučić da se petljaju u sve što se dešava u Srbiji? Neka Beogradu pare od sopstvenih firmi i industrije (ups, nema je više)- nema veze, može lepo da se živi i od oporezovanih programera, usluga, kafića, splavova i hotela..
Decentralizaciju sam uvek podržavao i podržavaću, ali s tobom se ovde javlja isti problem kao i sa prethodnim postom na koji sam ti odgovorio - kreneš dobro ali onda skreneš u šreh i neke leve teme.

Tako je brate, u Beogradu se ništa više ne proizvodi i ne radi i Beograd živi od krvi koju sisa od napaćenih trudbenika i patriota iz ostatka Srbije.
Jeste, tako je. Jel se sad osećaš bolje?

Usput, šta smo ono pričali malopre o netrpeljivosti među Srbima...? :kafa:


P.S.
Da li ste znali?

Vučićevo i SNSovsko petljanje u sve živo po Srbiji nema veze sa Beogradom, Beograđanima i time ko je odakle. Nego ima veze sa 90% Srba, sa srpskim mentalitetom, u svim mestima, od Subotice do Preševa, koji su već više vekova trenirani i naviknuti da od političara prave idole, da više veruju jednom čoveku nego sistemu institucija, da glasaju po sistemu ''lep je / zemljak mi je / dao mi je brašno / rukovao se sa mnom'' i koji vole da imaju personifikaciju odgovornosti, nekoga kome će da povere svoj život i svoje probleme i sebe ubeđuju da sve treba da zavisi od njega, a ne da su sami sebi kovači sreće i sudbine.

I da ste vi meni živi i zdravi, taj Vučić i njegova štroka s konopa i koca su od cele Srbije poslednje bitke vodili upravo u Beogradu. Dok su gradovi širom Srbije padali pod njegovu partokratiju, u Beogradu su bili poslednji džepovi otpora tome. Gde ih i dalje mnogi ne prihvataju i neće ih nikad prihvatiti.

Ali vas to baš briga, o tome se nikad ne priča. Jer kao što Srbi vole da imaju nekog da mu povere svu odgovornost i sudbinu, tako isto vole da imaju nekog dežurnog krivca za sve. E kad to nije zapad, onda su Beograd i Beograđani. A upravo ti omraženi Beograđani su poslednji u Srbiji pružali otpor tom Vučiću i SNSu o kome se ovde priča.
 
Та општина није Београд таман колико и јесте Београд.
 
A i kao da je to jedina opština u Beogradu...

Ej bre, dovlačili su autobusima glasače iz drugih mesta i prijavljivali ih na adrese u Beogradu samo da bi mogli da skupe glasačku masu da osvoje centralne opštine. To je samo po sebi dokaz koliko su morali da se namuče da ''osvoje'' Beograd. I to naravno lažnim metodama.

Isto tako, kad god su neke manifestacije ovde u prestonici, u 2/3 slučajeva moraju da dovlače svoje botine da glume Beograđane. Da mašu zastavicama kad prolaze delegacije državnika, da šetkaju za Dan naprednjačkog jedinstva, da prisustvuju otvaranju Beograda na vodi... Zato što ljude u većim gradovima takve papazjanije ne zanimaju. Na te gluposti idu samo oni kojima se plaća i oni nesrećnici koji zaista iskreno misle da je Vučić reinkarnacija Hrista. Inače sve druge, bar ovde, potpuno boli uvo za to.

Zadnji put se to videlo za onaj Dan naprednjačkoj jedinstva, kad ni sa sve Dodikom, Patrijarhom i koječime nisu mogli da skupe 2.000 posetilaca za govoranciju i priredbu na Savskom trgu. Naravno, ne sumnjam ja da će Partija pokušati sledeće godine to da nadoknadi i poveća. Ali to neće činiti Beograđani nego razni nesrećnici iz drugih mesta doveženi i postrojeni da glume Beograđane.


A onda posle ''a što se Vučić meša u sve u Srbiji...'' Pa meša se. Što mu vaše komšije i zavičajci daju glasove i celivanja.
 
Zapravo je Vojvodna izdržala dve godine duže od Beograda, Šabac skoro 10 godina duže i sl.

Pritom, nije BG izdržao toliko jer nisu mogli da ih pobede, već su kalkulisali, nakon 2012 je sve vreme pre "pada" SPS bio vlast u BG sa DS a na republici sa SNS.
Tako da, ne stoji ta priča o tome ko je više i duže šiljio na SNS... Taj podatak ne govori ništa, n iza Vojvodinu ni za bg ni za ostatak.
 
Vrh