Šta je novo?

Forumski kviz

Нема везе са Новим Садом и с његовим договором, али да кажемо да посредно има везе са Новим Београдом :)
 
Не, не :) Па није био на НБ самит. Али шта има у лузитанскоговорећем свету да сличи Новоме Београду?
 
Е, да. И будући да смо 1930. имали новинске наслове "Југославија туче Бразилију", шта се десило када инаугурисаше нову престону варош под тим именом? Па, убрзо смо играли са Бразилом, а неко помисли - склони смо логицизирању кад можда и не треба - да исти резон треба применити и на Португалију, па осим земље Бразила добисмо и Португал. А сад како ко хоће.

Сматрајмо да си погодио, Де Мело :)
 
aha, znači brazil smo zvali brazilija? Zanimljivo! Samo mi ili je bio ustaljen naziv u nekim jezicima?
 
Sto Njemacku zovemo Nemacka a ne Nemcija? :) ili Djermanija sto kazu Ptari :)
 
aha, znači brazil smo zvali brazilija? Zanimljivo! Samo mi ili je bio ustaljen naziv u nekim jezicima?
За Грке сам сигуран да га јоште тако зову, јер сам тамо гледао финале Мундијала 1994. Бразилиа - Италиа (миден-миден, тј. 0:0). Мада они и Француску зову Галиа :)

А и поменути Њемци ваљда још зборе Португалијен унд Бразилијен.
 
Šta u Srbiji nikad zvanično nismo prihvatili iz Novosadskog dogovora?
 
Da se jezik zove odvojeno ili hrvatski ili srpski jezik. A trebalo je srpskohrvatski ili hrvatskosrpski jezik sto je stari dogovor.
 
pa jedno vreme smo poštovali naziv jezika kao što je u dogovoru, kad sam krenuo u školu, učio sam srpskohrvatski.
Ok, pitanje treba da bude formulisano, "šta nikad zvanično nismo prihvatili".

ustvari, vidim da sam tako i formulisao :)
 
Gari?

Greska, procitao sam novosadskog govora, a pise dogovora.
 
Знао сам ово, кречана. Сад ћу да прогуглам, јер ме копка. Па се одјављујем са питања.
 
Ustvari je moguće da sam pitanjem doveo u zabludu. Trebalo je da kažem Bečki dogovor, novosadski je samo naslednik toga, ali nisam siguran da je preuzeto sve dogovoreno.
 
da, pogrešio sam sa pitanjem, poništava se, mislio sam na bečki dogovor gde je ijekavica zamišljena kao jedini izgovor, što kod nas nikad nije zaživelo.
povlačim pitanje i izvinjavam se.
nak nastavi ko hoće :)
 
Poznati crnogorski sportista i srbijanska sportistkinja su se zabavljali neko vreme. Dok nije pukla veza. Razlika je slovo u prezimenu. Ko je taj par? :)
 
Da su se venčali i da je ona dodala njegovo prezime bila bi JJJ i ne bi je mešali sa JJ Okočom :)

Plus što bi svi mislili da se zaje*******ava potpisujući se kao Jelena Janković Janović.
 
Vrh