Šta je novo?

Forumski kviz

Више од тога, баш сте обојица претерали. 1 дин је било отприлике цена када је Аврам ступито на снагу и то у Ужицу. Ово је цена у центру БГ и то скоро годину накод Аврама, али близу сте.
Но, слажем се досадно је ово са погађањем цифре, нисам требао да поставим. Цена је била 2,5 динара и то је било прихватљиво чак и за студенте из унутрашњости.

@GOJE постављаш питање.
 
Opet ću geografiju zavičaja.

Priboj se graniči sa 7 susednih opština. Na spisku je 6 pogrešnih odgovora. Sa kojom od opština sa spiska se graniči?

Višegrad
Goražde
Čajniče
Sjenica
Bijelo Polje
Ivanjica
Foča


@centarfor mislim da pamtim sve epizode crtaća ikada :D
 
Pošto je pitanje po principu eliminacije neću odmah reći koji je tačan odgovor, nek jos neko licitira :)
 
Елиминацијом је релативно лако одстранити Сјеницу, Ивањицу и Бијело Поље, јер је Прибој сусед Новој Вароши и Пријепољу, ка југу и истоку.

Такође, Горажде и Фоча би требало да су више у унутрашњости БиХ. Остају Вишеград и Чајниче. Типовао сам на Вишеград, јер ми Чајниче делује баш западно. Не знам којој од те две општине припада Рудо, и тај тромеђни део...
 
Onda ću ja Čajniče 😅
Čajniče je tačan odgovor. Neočekivan.
Iako Priboj nema nikakve putne mreže i konekcije sa Čajničem, jedan ćošak opštine u samoj divljini na oko 1200nadmorske se graniči sa Čajničem. Da bi iz Priboja došli u Čajniče morate ići čak na Goražde.

Pošto je Višegrad bio logičan odgovor, Priboj je Višegradu najbliži grad ali se direktno me graniče.

Rudo je samostalna opština, ne pripada Višegradu.

A svih 6 opština su Prijepolje, Nova Varoš, Pljevlja, Rudo, Čajniče i Čajetina.

Na linku je nenormalna granica....
 
Габагуууууу, ова ир.

Сушено месо.
Иначе доста речи са југа Италије су се мало промениле када су отишли у америку па се сада доста разликују од сицилијанског, а он се сам доста разликује од стандардног италијанског којем је основа нагласак из Тоскане и околине Рима (ромања)
 
Ovaaa ir, postavljaj pitanje.



Bravooo!!!

perfect-italian.gif




Takodje i u Americkoj verziji Ofisa Majkl narucuje gabagul kada ide na sastanak sa ,,mafijasem''

 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Кад сам већ споменуо акценте и језик.
Зашто ми Немце зовемо Немцима, а пошто је то опште познато навести и неки од познатих градова у којем је Свабијски акценат (по којем их некада зовемо Швабе).
За овај други део дозвољено је користити гугл мапе, али не и мапу са акцентима.
 
Zato sto pricaju nemustim jezikom. Nerazumljiv vecini slovenskih naroda, koji imaju varijacije poput nijemac u hr i bih, a isto tako i Slo i malo dalje.
Hajdenhajm, Ulm... overio te gradove za vreme mondijala 2006. :)
Da ne zaboravim i svabis gmind, malo mesto :) gotovo ceo kraj navija za vfb stutgart
 
Vrh