Šta je novo?

Forumski kviz

brojiš li samo postove na ovoj strani?
 
Ово је сада страшно интересантна ситуација, јер одговор 3,16 није био тачан све до тренутка када је Беки објавио свој пост. Одговор Сивог није тачан, али Бекијев одговор јесте!

Како то? И како то да сада ни Бекијев одговор више није тачан?

uf, jel sam posho ili dosho

:D
 
Tek sada vidim gde je krajnja zagrada.

Onda bih rekao da je resenje oko 3.3

Mada, PHP kaže da je koren iz 2 rešenje

kviz pitanje.jpg
 
Пазите, већ сам прогласио да је Беки дао (у том тренутку) тачан одговор, али нехотице, и још увек тражим објашњење. Синтакса не мора строго бити из Excel-a, нити PHP-a.
 
sqrt(count(Пећ)+count(Београд)) = sqrt(count(Пећ)+count(Београд) + count(Сатурн) - 1)
 
Да би то схватио мораћеш да попијеш једно светло Пећко (ако то још увек постоји) у Београду. Не мораш гледати у Сатурн јер се он анулира под условом да у формулу уместо -1 ставиш сада -2.
 
Боље да сада одгонетнем своје питање. Тражио сам на претходној страни да се израчуна квадратни корен од збира два броја, што сте сви и провалили. Но, правила за ф-ју каунт сам мало прилагодио, те Count(Београд) представља број појављивања те речи на аватарима на страници, У тренутку постављања питања 6 пута - свих 6 на аватару члана 1111. Слично и за реч Пећ, 3 пута на мом аватару.

Дакле, одговор је требало да буде 3, под условом да се на страници не измени број тих речи на аватарима. Но, шта се онда дешава - одговор 3,16 даје Беки, чији аватар садржи реч Београд, и сплетом чак две невероватне инциденце, одговор тренутком објављивања постаје тачан. Ипак, мојим накнадним одговором Бекијев одговор престаје да буде тачан.

Како било, признао сам Бекију одговор, јер сам тако био у могућности, и чак сам се потајно надао таквом развоју догађаја, док сам смишљао питање.

Наравно, да све буде још интересантније, Мел поставља своје питање, које прелази на нову страницу, и тиме читав случај постаје још парадоксалнији.
 
Боље да сада одгонетнем своје питање. Тражио сам на претходној страни да се израчуна квадратни корен од збира два броја, што сте сви и провалили. Но, правила за ф-ју каунт сам мало прилагодио, те Count(Београд) представља број појављивања те речи на аватарима на страници, У тренутку постављања питања 6 пута - свих 6 на аватару члана 1111. Слично и за реч Пећ, 3 пута на мом аватару.

Дакле, одговор је требало да буде 3, под условом да се на страници не измени број тих речи на аватарима. Но, шта се онда дешава - одговор 3,16 даје Беки, чији аватар садржи реч Београд, и сплетом чак две невероватне инциденце, одговор тренутком објављивања постаје тачан. Ипак, мојим накнадним одговором Бекијев одговор престаје да буде тачан.

Како било, признао сам Бекију одговор, јер сам тако био у могућности.

calculating-meme-template-047hp.jpg
 
Боље да сада одгонетнем своје питање. Тражио сам на претходној страни да се израчуна квадратни корен од збира два броја, што сте сви и провалили. Но, правила за ф-ју каунт сам мало прилагодио, те Count(Београд) представља број појављивања те речи на аватарима на страници, У тренутку постављања питања 6 пута - свих 6 на аватару члана 1111. Слично и за реч Пећ, 3 пута на мом аватару.

Дакле, одговор је требало да буде 3, под условом да се на страници не измени број тих речи на аватарима. Но, шта се онда дешава - одговор 3,16 даје Беки, чији аватар садржи реч Београд, и сплетом чак две невероватне инциденце, одговор тренутком објављивања постаје тачан. Ипак, мојим накнадним одговором Бекијев одговор престаје да буде тачан.

Како било, признао сам Бекију одговор, јер сам тако био у могућности, и чак сам се потајно надао таквом развоју догађаја, док сам смишљао питање.
Суштински, не би требало да дамо тачан одговор јер онда ти твојом потврдом чиниш одговор нетачним. Значи требали смо да саберемо број постова 1111 и твојих и додамо 1 па тек онда извадимо корен. У старту би одговор био нетачан, али би твојом потврдом постао тачан, тако некако :)

едит: заборавих и Бекијеве постове, и њих треба додати.
 
Pa, moj odgovor je tacan.

Kao da pitam koji je dan danas i neko tacno odgovori i ja dodjem sutra i kazem da nije tacan odgovor 😁

Jes' da me usralo, ali sta ces, ko nema srece u ljubavi, ima u forumskom kvizu.
 
Управо сам на то и рачунао. Тако је. Као квантна физика, где посматрач самим чином посматрања (мерења) утиче на оно што посматра, те не може да добије објективне резултате.

Што би рекао наш највећи песник: ...јер сутра ће данас постати јуче, к'о што је јуче данас било сутра.
 
Poslednja izmena:
Mada, u trenutku Bekijevog odgovora bila je još jedna pojava reči Beograd u opisu lokacije Astroduleta.
 
Ах како сам се сад збунио на пола секунде. Имао сам израз лица као Мрка и Бекута кад су случајно укључили селфи камеру.
 
Осећам се као онај брица што му краљ наредио да обрије све оне који не брију сами себе али само њих.
 
Poslednja izmena:
Koji grad se na ruskom zove isto kao grad u kome se proizvodi pivo sa Gojetovog (ako se tako kaze) avatara i sta veze taj grad sa Generalstabom u Beogradu?
 
Пада ми на памет Вороњеж (пећ - вуруна), и да је био бомдардован? Чисто конверзације ради.
 
Vrh