Šta je novo?

Forumski kviz

вероватно неки историјски назив неког града/градића у Војводини. да пробам са Суботицом
 
Тако је Мел. :vops:

Ако се сетиш неког питања, ти питај слободно. :cool: Ако не, нешто сам читао о деменцији, али не могу да се сетим шта...
 
1983. године је изашао један музички албум који представља, у комерцијалном смислу, прекретницу у хард року и хеви металу. заправо, после тог албума креће енормни комерцијални успех хард рока и хеви метала, који ће трајати до краја 80их питање је: који је то албум и која група је у питању?
 
Quiet Riot - Metal health ili Motley Crue - Shout at a devil?
 
Ako misliš na domaće, tipujem na Kerber i Nebo je malo za sve.
 
Rekao bih Metalika, ali pomenuti su hard rok i hevi metal, a ne treš metal 🤓
 
Ipak Quiet Riot. Ostalo mi je da su bili u vrhu top lista. A Motley Crue su mislim tek sa sledećim postali komercijalniji.
 
Evo jedno slično. Grupa Hollywood Rose je preteča kog benda i sa kojim bendom se spojila da bi se formirao glavni bend koji je u pitanju? :)
 
nisam siguran da razumem problem, ali daću dva odgovora. prvi je iz glave, drugi je uz pomoć atlasa.

ako pričamo o pozivnim brojevima (što ja verujem da je ovde slučaj) onda je rešenje sqrt od 50 što je otprilike 7.071.

ako pričamo o broju stanovnika, onda je, po podacima iz 2016. rešenje otprilike sqrt(1246676) što je nekih 1116‚55 (gledajući samo gradove beograd i peć, ne okolinu).
 
Ово је сада страшно интересантна ситуација, јер одговор 3,16 није био тачан све до тренутка када је Беки објавио свој пост. Одговор Сивог није тачан, али Бекијев одговор јесте!

Како то? И како то да сада ни Бекијев одговор више није тачан?
 
trenutno je 3.60, a sa mojim ovim odgovorom je 3.74

(dimitirja tucovića sam takođe svrstao uz Peć, slao je neka pisma odatle)
 
Не не, нисам толико биберио. Врло је лако заправо.
 
Vrh