Šta je novo?

Forumski kviz

Па не ради се о томе, барем у мом питању (не могу да тврдим за твоје дејтове). :)
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mel
Сад мало касниш, хехе. ESE је тачно између E и SE, на симетрали тог угла.
 
A, da, još pola od 7.5, sunce me je udarilo u glavu, računao sam samo SE.

Onda (iz glave, možda sam z nešto)
3:56:15
 
Кренуо си да сецираш у супротном смеру, једноставније је од тога. Е је 3, а SE је? па се нађемо на пола...
 
računao sam pomeranje po minutima umesto po satima.

zapravo je jendostavno, 3h + 1/16 od 12h = 3h + 12*60/16 m = 3.45
 
Ау, шта сад да радимо. Имамо два тачна одговора у исто време. Некако ми је праведније да @Mel има преимућство.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mel
inače nema opravdanja za ovakav amaterizam, ali u moju odbranu:
pio sam jutros Fix na plaži u nebeskom gradu, gde sam?
 
Уранополис, под условом да си сада на истом месту, где и јутрос, приликом фиксања
 
Пада ми на памет Нафплио, јер је ово плио вероватно од полис а небо појма немам како се каже.
 
У последње време ни не стигнем да откуцам питање, а већ стижу одговори, тако да... Хинт, одговор не мора да има много смисла (мени свакако има).

И, једна малецна исправка претходног тачног одговора. Није баш најпрецизније написати 3.45, већ 3:45. Или, децимално: 3,75.
 
Poslednja izmena:
У последње време ни не стигнем да откуцам питање, а већ стижу одговори, тако да... Хинт, одговор не мора да има много смисла (мени свакако има).

И, једна малецна исправка претходног тачног одговора. Није баш најпрецизније написати 3.45, већ 3:45. Или, децимално: 3,75.
Хм, ако се ово односи на писање времена у српском језику управо се пише 3.45 ч. Писање двотачке у времену је заправо англицизам и у српском језику је погрешно и ако се много више користи него ово што сам ја написао :) .

едит: с друге стране може се рећи да ово "SE" или "ESE" свакако није српски језик тако да твоја примедба стоји.
 
Хвала, научих нешто ново. Мало да олакшам питање - пођите од тога шта је заједничко ликовима које сам поменуо.
 
Vrh