Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Kakve veze ima Autokomanda sa Mostom na ADI , osim što će jednog dana biti deo UMP - a , sa pomenutom temom , koja se bavim mostom?
 
To je u sklopu projekta UMP za sta vec imamo temu
 
Tokom sutrašnjeg dana će Beobuild sajt i Forum biti nedostupni nadam se u kraćem vremenskom periodu radi tehničkog održavanja.

Hvala na razumevanju
 
Sinoc se situacija neplanirano oduzila, tako da ce sada biti planski nadam se kraci prekid u radu.
 
Proradili, a? Igore kao da ste lično nosali kutije do novog servera :)
 
Skoro pa da smo nosili bajt po bajt :D

Hvala svima na strpljenju
 
ja sam se iskreno već bi poprilično zabrinuo šta se dešava sa forumom
 
Kad ne radi Beobuild onda nesto fali u mom zivotu.
Izgleda da sam postao teski zavisnik. :lol: :wink:
 
I ako postoji milion dr. sajtova
a toku dana16 puta sam proveravo jel opravljen BB
ko zna neku dobru anti BB self-therapy, hitno nek okači ovde :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422710#p422710:2wfmqshs je napisao(la):
boca-ica » 14 Dec 2016 06:16 pm[/url]":2wfmqshs]I ako postoji milion dr. sajtova
a toku dana16 puta sam proveravo jel opravljen BB
ko zna neku dobru anti BB self-therapy, hitno nek okači ovde :lol:

+1 ja sam to isto radio. :D
 
Изгледа да је већини нас недостајало свакодневно посећивање нама драгог Беобилда, што каже @Спатио, постали смо зависници, али наравно позитивни зависници.

Баш се човек некако чудно осећа да, кад му нешто што му је при срцу, недостаје. Баш сам @Игору прекјуче у електронској пошти написао да је необично што тренутно нема Беобилда и да ми испуни један део дана.

Надам се да ће сад ББ бити јачи и отпорнији на разноразне намерне и ненамерне модерне техничке болести. Изгледа да је прошлонедељни прекид рада Беобилда оставио негативне последице.

У сваком случају лепо је да смо сви опет заједно.
:gobb:
 
Dakleeeeee
Bilo je i vreme!!! :)
Pa brze migriraju ovi avganistanci do zapadne evrope nego sto je forum i sajt migrirao ;)
Igore, igore...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Trebo si da pomognes u nosenju bajtova mozda bi brze islo laki
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422876#p422876:a6jnvh72 je napisao(la):
laki72 » Sre Dec 14, 2016 10:38 pm[/url]":a6jnvh72]Pa brze migriraju ovi avganistanci do zapadne evrope nego sto je forum i sajt migrirao ;)
A pa Laki mi smo migrirali u drugom smeru iz Nemacke u Srbiju :D
 
Pametno. I ja bih da imam sajt orjentisan ka domaćoj piblici isključivo birao hosting sa serverima u Srbiji. Problem je što je takvih još uvek malo, većina naših provajdera su reselleri iliti preprodavci prostora na stranim serverima.
 
Ima domacih hostinga ali su znatno skuplji.
Kod mCloud-a je potrebno izdvojiti 80-100$ dok se ista usluga u Nemackoj ili Holandiji moze naci za ~ 25-30$
Sada tu se javlja problem pinga, a ponekad i brzine.
---
Igore, kako ste resili hosting slika?
Verujem da to veoma brzo mogu da zauzmu dosta mesta.
Pogotovo u poslednje vreme gde telefoni prave fotografije od po ~3-5MB..

EDIT:
Jos uvek nista od SSLa?
 
Kod mCloud-a je sada sajt posto je oprema u Srbiji a nije preprodaja stranih kapaciteta sto nije retkost kod nas. Istina domaci hostinzi su dosta skuplji pre svega za povecanje hdd kapaciteta pogotovo ako je na ssd-u.

Mislim da nema smisla ni potrebe da se kace fotografije od 3mb vec da se uradi resize. Postavljeno je da maksimalna velicina fotografije bude 1mb. To je neki standard na forumima koji dozvoljavaju postavljanje fotografija (Benchmark...). Pritom i fotografije koje redakcijski napravimo retko su vece od 1mb a napravljene su dslr-om.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423009#p423009:1e7doo9j je napisao(la):
JohnnyLee » 15 Дец 2016 01:20 pm[/url]":1e7doo9j]ћирилична верзија сајта. не само форума
@Џони, милион плусићћћа да може :kk:
Овако само један
 
Vrh