Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422993#p422993:rr4m4jgt je napisao(la):
tragac » 15 Dec 2016 12:08 pm[/url]":rr4m4jgt]Pametno. I ja bih da imam sajt orjentisan ka domaćoj piblici isključivo birao hosting sa serverima u Srbiji...

Ne postoji dobar hosting u SRB.
Dobar znači da pruža tehničku podršku 365/24/7, da je sa kapacitetima jednak ili bolji od stranog, da je sa cenom jednak ili bolji od stranog...
 
Imaju nasi hostinzi jos dosta da rade pre svega na cenovnoj politici i podrsci naravno. Sto se tice opreme i kapaciteta mislim da uglavnom deo njih zadovoljava potrebe i hostuje domace izuzetno velike mahom medijske sajtove koji generisu veliki protok.
 
Ne znam kako je sa hostgom, ali sto se podrske tice mnogo sam se razocarao sa par velikih svetskih firmi gde suport nije reagovao vise od 36 sati, iako je to ugovorom definisano i placeno, a nije rec bila o sitnim tehnickim problemima vec o potpunoj havariji sistema...
Tako da , iz mog iskustva ``nije zlato sve sto sija``
 
SSL je obavezan jer Google više voli sajtove koji imaju SSL, pa ih bolje rangira u pretrazi...a, čini mi se da je i dat neki načelan rok od strane Googla nakon kojeg će sajtovi koji nisu SSL biti veeeeoma loše rangirani u rezultatima pretrage:
http://motherboard.vice.com/read/google ... rome-https

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423197#p423197:ro4i9er6 je napisao(la):
laki72 » 16 Dec 2016 01:27 pm[/url]":ro4i9er6]Ne znam kako je sa hostgom, ali sto se podrske tice mnogo sam se razocarao sa par velikih svetskih firmi gde suport nije reagovao vise od 36 sati...
Ovo nije moguće sa par jakih imena, koji suštinski jedini i vrede. Na osnovu iskustva sa njima...
Inače, pre par godina, razgovaram telefonom sa jednom tetom iz jedne domaće firme koja se bavi pružanjem hosting usluga (kažu da su najveći u SRB), i tako dođemo do pitanja njihove tehničke podrške. Njihova podrška je tu ''svakog radnog dana, u toku radnog vremena''... :roll: :roll: :bash:
Dalje nije bilo potrebe da se priča...
 
Mislim da je filesiye ograničenje prestrogo. Sad htedoh da postavim nešto, loša rezolucija ali FTL greška jer ima neverovatnih 1.1. Mb. Ipak ći od sad morati da ponovo attachujem sa drugog servera.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423222#p423222:2bp5iy62 je napisao(la):
tragac » 16.Dec.2016/4:41 pm[/url]":2bp5iy62]bl3y4

Zašto misliš da Beobuild ima potrebu za SSL?

Ako postoji Login - Tj. neko mesto gde moja sifra ili neki drugi podaci mogu biti ugrozeni postoji potreba za SSL-om.
Makar i onim najjeftinijim ili cak besplatim.

Postoji veliki broj ljudi koji koristi jednu sifru za vise servisa te bi dobijanjem sifre za jedan websajt verovatno dobili pristup za jos veliki broj drugih.

Sada ako pitate zasto bi neko zeleo sifre clanova BB foruma?
Tu uvek postoji ono - Ako mogu to da izvedem zasto da ne?

Kroz mrezu trenutno podeci idu ovako i svako sa pristupom mrezi u sustini moze da ih vidi.
bICoEv.jpg


Inace cak i jedan od najpopularnijih Tech foruma u Srbiji Benchmark.rs nema SSL, a sifru za razliku od BB ne salju kao cist tekst vec kao MD5 hash sto mu otprilike dodje na isto..
eCIAYO.jpg



-------------------------------------------

Mozda sam ja samo paranoican ali prosto volim kada znam da ne moze neki Pera Peric iz Telekoma da cita sta pisem, koje su mi sifre, korisnicko ime itd..
-- Telekom je uzet kao primer ali poenta je jasna..
 
Nisi paranoik, i očekivaon sam taj odgovor od tebe (to za više šifara) ali SSL su mi nerealno skupi. Ima neki lets encrypt koji je besplatan ali em je u beta verziji em ko zna da upravlja spejs šatlom zna i to da podesi i mora se resetovati svaka tri meseca :)
 
Ima dosta jeftinih SSL sertifikata sa cenom ispod 10$godisnje sto mi ne deluje kao puno..

Let's Encrypt je isto OK resenje - Besplatno ali nije bas jednostavno za podesavanje kao ostala komercijalna resenja
Ako se poseduje VPS moze ali ako je shared hosting bas treba dosta truda da bi proradilo.

Inace sam uspeo da podesim automatsko produzenje Lets Encrypt sertifikata tako da nije potrebno na svaka 3 meseca opet rucno produzavati sertifikate..
 
Ja sam juce dobila ovu dole poruruku. Ne znam sta ce se desiti sa svim tim slikama na beobuiltu koje su tako bile vezane preko Dropboxa. Mozda i mogu neke svoje da povezem, jer ih nema puno, ali ovi ostali ce izgleda ostaviti prazninu. Zar beobuilt ne bi trebao da ima neko svoje stovariste gde sadrzina svoga web sitea ne mora da zavisi od drugih?

"We’re always looking to improve the Dropbox sharing experience. The Public folder was the first sharing method we introduced, and since then, we’ve built even better ways for you to share securely and work together with your team.

As a result, we’ll soon be ending support for the Public folder. Dropbox Basic users will be able to use the Public folder until March 15, 2017. After that date the files in your Public folder will become private, and links to these files will be deactivated. Your files will remain safe in Dropbox.

If you’d like to keep sharing files in your Public folder, you can create new shared links. Just make sure to send the new URLs to your collaborators.

In addition to shared links, we have a number of sharing options designed to make collaboration easier and give you more control. To learn more, visit our Help Center.

The Dropbox team"
 
Ovi iz dropboxa se prave pametni valjda zele da ogranicenjem smanje protok. Kada oni u martu ukinu mogucnost da linkovi budu javni jednostavno ce prestati da se vide fotografije. Koliko vodim moci ce i posle toga da se te fotografije koriste za ovakvu upotrebu ali nece po automatizmu zameniti postojece linkove.

Forum ima mogucnost da se na njega postave fotografije. Bas smo o tome malo diskutovali iznad. Ogranicenje nije u rezoluciji vec u velicini fajla a ono iznosi 1mb. Jedan megabajt je sasvim dovoljno da se neka cak i ozbiljnija dslr fotografija resizuje i bude dustupna na forumu.

Na sledecem linku mozes videti kako se fotografije mogu postaviti na forum viewtopic.php?f=13&t=3505#p360567

Naravno ko nije u mogucnosti ili nije voljan da radi resize moze koristiti neki od spoljnih sajtova za hosting fotografija poput https://postimage.org/
 
Izvini, nisam znala da beobuild omogucava postavljanje fotografija na svom serveru. Ne bi trebalo da je ikome problem da smanji file-ove.
Nego, mozda je bolje alarmirati forum vec sada da krene da zamenjuje te dropbox linkove u svojim proslim postovima, jer ce u suprotnom biti dosta praznina na beobuild stranicama posle marta. Takodje ih savetovati da sto manje koriste spoljne hosting site-ove, jer mogu i drugi (osim Dropbox-a) da krenu da primenjuju istu politiku kad tad.
 
Ponovo molim sve ozbiljne forumaše da ne daju na značaju trollerima, ne odgovaraju im na poruke i ne hrane ih. Na pola tema ima smeća do guše od njih, a neki im daju vetar u leđa.

Neka se oni međusobno hrabre i bodre, no problemo. od normalnih ignore ili block, to ih najviše boli.
 
Ne znam zašto ali ovo je prvi put da sam pogledao ovu temu... Kliknuo sam je tek kada sam primetio da je sajt migriran sa hecnera na mejnstrim :/

@Igor Ako je potrebna neka pomoć/savet u vezi hostinga tu sam uvek. Inače admin sam u jednoj SRB hosting kompaniji pa ako mogu ikako da pomognem viči :)

Let’s Encrypt je odlično rešenje za kriptovanje saobraćaja na bilo kojoj VPS/DS platformi (Lin/Win) i za onoga ko zna šta radi je mačiji kašalj da namesti ;)

Kada je u pitanju CPanel hosting situacija je malko drugačija ali svakako beobuild je odavno prerastao shared hosting rešenja.

P.S. Mejnstrim nam je konkurencija ali bez obzira na to nije loš izbor :)
 
Hvala gundeljbranko, ukoliko bude potrebe svakako cu imati u vidu mogucnost tvog saveta i pomoci.
:gobb: :pob:
 
Па људи Срећни вам Новогодишњи и Божићни празници и нека вама и вашим најмилијима Нова 2017. година донесе пуно здравља, пословног успеха, среће, пара, жеља,...

па изволите засладите се мало :)
Pogledajte prilog 1
 
Gago sve najbolje :) malo ćemo se načekati do 20167g :wink:
 
Хвала Милоше,
видео сам, али нисам могао да променим, па је Игор избрисао шестицу. :wink:
Али ко чека, тај и дочека :D :lol:
 
Da li postoji tema vezana za mape Beograda , kao što je planplus.rs , google mapa , infograd.rs ...?
 
Zdravo ja sam novi na beobuild. Izvinjavam se sa moj srpski. Ja sam odrastao u beč i pratim beobuild več godinama. Ja sam se registravo zato što volim beograd, jako lep grad a bnv me Fascinara. Nemamo nešto kao bnv u beč. Raduem se da diskutiram svama. Čue mo se.
 
Da znam ali Donaustadt nije u centar grada. I meni je jako gadno, samo novi DC Tower je meni okay. Sve ostalo u Donaustadt je iz devedestich. Stvarno izvinjavam se sa moj srpski, jako loše... ali sve jedno ja mislim da je beograd na vodin izgled je okay ali promeni grad kompletno. Meni se to svidja. Bio sam dosta puta u beograda i meni je bec(vienna) lepši nego beograd ali beograd mi je je više simpatican.
 
Vrh