Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Увек постављам слике преко http://postimage.org/ и никад до сад није омануо.
Ово додај.рс преко дрндоша из словеније нисам желео никад да користим.

Игоре, начин за качење слика директно на форум, који си споменуо, је најбоље решење.
 
Koji id*** nemogu da vjerujem sramota sta sad da radim igore sikdaj fotke koje ti trebaju to vazi za ostale sve ce da nestane sramota
 
Odlucili slovenci da zatvore kapiju tj sajt. Nije prvi put da fotografije sa share sajtova nestaju vremenom da li zbog ove situacije sa gasenjem sajta ili sa jednostavnim ukidanjem linkova ili povremenim brisanjem slika koje takvi servisi rade.
 
Директоре, не мораш да кавчиш :? , али слободно качи слике :D
Надам се да се не љутиш :)

Пређи бре одмах на неки други сајт.
 
Паметно.
Ако можеш пребаци, по твом мишљењу, неке важније слике, да остану у документацији. Или једноставно кад буде требало изгубљене слике поновиш на Пост имеџин, сигурно чуваш све слике у неким документима у рачунару.
 
Nazalost Gaga dio slika ce nestati za sva vremena jer dio dok nisam uzeo eksterni hard disk je morao biti izbrisan po postvljanju zbog prostora a nikad nisam imao nalog na dodaj rs pa da mogu tamo da ih pokupim
Na imagseku sam imao nalog pa nije pomoglo fotke su nestajale itd
Tako da sma prilcno smoren
 
Баш ми је жао Директоре. Ако можеш и имаш времена покушај да сад, док још може, копираш слике са форума и сачуваш их на ЦД-у, ДВД-у или већ. Знам да је то мукоптрпно, али....

Видим да си већ прешао на Пост имаге да постављаш слике, али су ти мале и онда ко жели да види већу слику треба да кликне на њу за увећање. Ако желиш да ти одмах на поруци буду веће слике, кликни онда на Hotlink for Forums (1).
 
Ako stignem nesto da skinem od fotografija bicu zauzet narednim danima tek tamo oko 20 novembra da nesto poskidam
Kome sta treba neka sikda dok jos mmoze
 
Шта рекосте, која је величина слике најоптималнија?
 
boby07":3uxg29a1 je napisao(la):
Igore, ovo je prilično ozbiljan problem. Dodaj.rs je ovde bio veoma popularan. Slike čine dobar deo sadržaja, a tekstovi se obično oslanjaju na informacije sadržane na njima. Izgubiće se znatan deo dokumentarne i referentne vrednosti Beobuilda, a čitave diskusije će postati nerazumljive ili neupotrebljive svima koji ih naknadno čitaju. Još gore ako su bile važne, pa se ljudi kasnije pozivaju na njih, ili ako su tada pisali ljudi koji više nisu aktivni, pa se samo tu mogu pronaći neki podaci. Može li se znati da li planirete nešto da se ublaži šteta? Više nema puno vremena. Ostalo je još samo 24 dana za spasavanje tih slika.

Ono sto nam je sada potrebno od Beobuilda je lista parova
<Link_na_Beobuild_poruku, Linkovi_na_dodaj.rs_slike_u_toj_poruci>.
Tako se do 30.11.2015. sve važno može sačuvati, ponovo postaviti u drugi hosting, i izmeniti link.

Ja bih međutim predložio da, ako je to ikako moguće, dodate posebnu komandu u profil svakog korisnika koja bi se bavila raznim vrstama bekapa ličnih poruka. Naprimer, za početak, komanda koja proizvodi spisak linkova na sve postove korisnika zajedno sa svim eventualnim linkovima na eksterne sadržaje (html link) u svakom od tih postova. Dakle jedna stranica koja sadrži sledeću listu

1. Naziv_Teme, Datum_i_vreme, Link_na_post, Lista_eksternih_linkova_u_tom_Postu;
2. Naziv_Teme, Datum_i_vreme, Link_na_post, Lista_eksternih_linkova_u_tom_Postu;
3. .....

Ili prosto, i još bolje, link na jedan veliki i privremeni fajl koji sadrži sve poruke jednog korisnika spakovane zajedno u sors (edit) formatu, zajedno sa nekim zaglavljem svake poruke.

Ako nema vremena za to, ova lista može i da se odradi off-line, uz pomoć nekog skripta, pa da vi svakom ko je bar jednom koristio dodaj.rs pošaljete na mejl listu linkova na poruke i linkova na slike koje se u tim porukama nalaze. Tako ljudi ako žele mogu sami sačuvati slike, postaviti ih negde drugde, i zameniti linkove u važnijim porukama. Još bolje bi bilo kada bi vi mogli da automatizujete jedan deo ovog procesa. Neće ovo biti jedini put da se sličan problem pojavi. Dakle, šta god da se može najbrže odraditi tako da ljudi imaju vremena da do 30.11.2015. mogu sami da bekapuju i edituju linkove ako to žele, a vi kasnije pripremite neke prave bekap komande. Ključno je međutim da prvo imamo listu parova linkova, poruka-slika. U suprotnom, isti proces preko search-a sopstvenih poruka zahteva previše vremena i to skoro niko neće uraditi.

I naravno, u svakom slučaju mejl upozorenja svima koji su koristili dodaj.rs.
 
http://www.slikomat.com/ koristim

U vezi sa postavljanjem slika generalno - postoji obicaj da se postave slike bez ikakvog objasnjenja / komenata 'sta mi tu treba da vidimo ili obratimo paznju, u kom kontekstu itd. kao da slike govore same za sebe, sto je zapravo retko tako ocigledno. Postavljena 'no coment' slika bude tako otvorena za previse interpretacija koje zaobilaze nameru postavljaca slike, sto u drugom slucaju dodvodi i do ignorisanja posta zbog nedostatka informacija.
 
Ipak već postoji jednostavna procedura za bekap svih poruka koje sadrže slike na dodaj.rs, zajedno sa tim slikama.

Idete na Avanced search. Zatim popunite

Search for keywords: dodaj
Search for author: <Vaše ime>
Search within: Message text only
Return first: All available characters of posts

Sve ostalo treba da bude na default podešavanjima. U gornjem desnom ćošku dobijate ne preterano veliki spisak stranica u kojima su izdvojene samo poruke koje zadovoljavaju ovaj kriterijum. Onda u browseru sačuvate svaku od njih, ali u formatu "kompletni web page". Recimo za direktora koji se žali da ima puno slika na dodaj.rs dobijaju su 3092 poruke sa slikama, spakovane na 124 stranice. On bi trebao da odradi 124 puta save komadu, što nije preterani problem, pa da ima čitav bekap. Prethodno treba proveriti slobodan prostor na disku.

U ovako dobjenim .html fajlovima imate i linkove na originalnu lokaciju slika na sajtu dodaj.rs. Samo treba kliknutu na glavni sačuvani fajl sa nastavkom .html, pa se originalni link vidi za sliku ispod kuzora. Nažalost potpuni link na poruku koji je sadrži na Beobuildu izgleda nije sačuvan (ali postoji broj posta?), pa je dalja automatizacija prilično teška. Međutim nije teško videti datum i vreme poruke, pa je sam naći na Beobuildu. Dalje sve zavisi od vaših ambicija. Ako Beobuild ne ponudi neko lakše rešenje, možete ručno ispraviti bar najvažnije stare poruke (ili sve, ako ih nema puno), ali dodajte ispod slike i originalni link (kao tekst), da bi oni koji su u svojim porukama replicirali sa "quote", preuzeli ili prosto dali link na vašu sliku imali vezu između originalnog i novog linka. Oni moraju sami ispraviti svoje poruke sa vašim slikama. Nije loše da i oni koji nikada nisu koristili dodaj.rs urade bar search svojih poruka, i provere da li je njima bitna nečija tuđa slika koju su uključili u svoju poruku, a koju autor možda neće sačuvati. Naravno, verovatno postoje i lakše mogućnosti sa posebnim programima ili uz pisanje skriptova, ali ovo je ono što svako može sam.

Međutim, šta god da se radi, to treba uraditi pre 30.11.2015.

Na Beobuildu se reč "dodaj" spominje 14330 puta, dakle slika na dodaj.rs ima otprilike toliko ili neznatno manje, pa ispada da je Direktor odgovoran za 22% tih slika. To valjda takođe znači da drugi sada imaju mnogo manje posla od njega, pa nemojete biti lenji :)
 
U protekle 2 godine koristio sam opciju dodaj.rs kao neregistrovani član ni ne sluteći da će se jednog dana ovaj sajt ugasiti :(
Dobro, idemo dalje. Uspeo sam da većinu fotografija sa svojih reportaža, a bilo ih je na stotine prebacim na hard disk. :)

Imam predlog da kad fotografije više ne budu dostupne na našem portalu,napravim kratku retrospektivu radova sa fotkama(trudeći se da izdvojim najbitnije fotke,da to zaista bude kratka retrospektiva) na temama gde sam bio naročito aktivan (vojvodjanska,stari mlin,airport city,tc rajićeva,savski amfiteatar itd.) kako bi ostale trajno u dokumentaciji Beobuilda.

Igore,da li se slažeš sa ovim predlogom?
 
Zašto se poruke koje MilisaV pošalje preko tapatoka pojavlju u duplikatu , i kao člana "MilisaV" i člana "Guest"?
 
@milos.tro
Moze mada idealna opcija bi bila da ih postavis u okviru postova gde su fotografije i pripadale. Ako se pogleda istorija foruma videce se da ovo nije prvi put da besplatni share sajtovi brisu fotografije posle nekog vremena tako da je to neki ocekivani proces. Medjutim ovde je situacija malo drasticnija posto je dosta nas ukjlucujuci i mene koristilo dodaj.rs koji i posle duzeg vremenskog perioda nije brisao fotografije kao sto rade drugi sajtovi zbog zauzeca prostora.
 
solecar":32xy4g0h je napisao(la):
Zašto se poruke koje MilisaV pošalje preko tapatoka pojavlju u duplikatu , i kao člana "MilisaV" i člana "Guest"?
Primetio sam to i iskljucivo kod njegovog postavljanja poruka, verovatno neki bag pa ja uglavnom brisem tu guest poruku.
 
Neki drugi forumi koje posećujem imaju opciju da kada nadneseš miša nad sliku koja je embedovana u post ona se uveća na 100%, odnosno ne mora se kliknuti na svaku pojedinačno/otvoriti u novom ili istom tabu već korisnik samo prostim nadnošenjem miša odlučuje da li će sliku pogledati uvećanu ili neće. E pa bilo bi lepo, a bogami i korisno da i Beobuild dobije tu opciju.
 
Radice se i na forumu kada su ti detalji u pitanju da se vidi puna rezolucija fotografije. Mislim da je najbolja opcija da se klikne na fotografiju i da se ona otvori u novom prozoru u punoj rezoluciji.
 
dishapaun":257l2eei je napisao(la):
Neki drugi forumi koje posećujem imaju opciju da kada nadneseš miša nad sliku koja je embedovana u post ona se uveća na 100%, odnosno ne mora se kliknuti na svaku pojedinačno/otvoriti u novom ili istom tabu već korisnik samo prostim nadnošenjem miša odlučuje da li će sliku pogledati uvećanu ili neće. E pa bilo bi lepo, a bogami i korisno da i Beobuild dobije tu opciju.

https://chrome.google.com/webstore/deta ... maab?hl=en
 
Vrh