Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Nije Igor supermen pa da moze ispratiti sve sto mi iznaklapamo
 
Post jeste bio provokativan i iz neke licne perspektive onoga ko ga je napisao ali je dobio i adekvatan odgovor od strane Borcanca. Nekome i Borcancev post moze biti sporan ali to je samo pitanje iz koje perspektive sagledavamo istoriju.

Inace ajd sto nisam supermen jel zna se ko u nasoj zemlji moze da bude supermen :) Nego sto ne stignem uvek odmah da pogledam i odgovorim ali se stvarno poteudim da sve isopstujem makar sa odgovorom a cesto i ocekivanom reakcijom.
 
Dobro Igore, verovatno sam bio brzoplet, shvatam da ne možeš da stigneš da odgovoriš na sve odmah.

Vezano za postove, ne želim da nastavljam polemiku, pogotovo ne na ovom mestu ili na temi vidikovci.
Jednostavno, politika se toliko uplela u gotovo sve pore našeg društva da valja imati neko mesto gde se od iste
može pobeći.

Samo te molim da sprečiš eventualnu dalju polemiku na toj temi i glorifikaciju ratnog zločinca koji je svrstan rame
uz rame sa najvećim velikanima naše istorije.
 
Po kom osnovu je neko ratni zločinac? Po tome što su to rekle strane sile? A zašto te iste strane sile nisu za druge (mislim na one sa druge strane Drine) , rekli da i među njima ima ratnih zločinaca , nego ih sve (one koje su odlučili da iscimaju do Haga) , oslobode , a naše mrcvare godinama. Isto tako , kog god je kroz istoriju bio odgovoran za ubistvo više desetina ili stotina ljudi (koji su nam u datom trenutku bili neprijatelji) , bi trebalo da bude okarakterisan kao ratni zločinac.
 
Ovo nije tema za tumacenje istorije i dela tako da ce svaki naredni post sa tom temom biti obrisan.
 
Ja sam samo hteo da kažem da je subjektivno ko jeste a ko nije ratni zločinac , tako da ono što je rekao Bivis ne može se smatrati kao valajni razlog za brisanje nekog posta.
 
Моја намера није била подстицање расправе. Поређење је било у контексту објашњења да постоје и друге чињенице, као и другачији погледи.
Ако Бивис, или неко други има неку основану примедбу и упути ми је, што може и приватном поруком увек, сам ћу као израз добре воље уклонити пост.
 
Može neki update za TapaTalk?

Konkretno, nedostaje mi mogućnost da zakačim att uz post koji koristim kao zamenu za "insert image" (jer me za ovo drugo uslovljava da imam TT ID).
 
не знам је ли било... ја користим форум на српском језику у десној колони пише "задња порука" а морало би да пише последња. Као што не постоји предња, не постоји ни задња, већ прва и последња.
 
primetio sam sada tako je po default prevodu ostalo ali videcemo da ispravimo ;)
 
Игоре, јел постоји тема о домовима здравља? Пробао сам да нађем преко претраге, али нисам па рекох боље да питам да не правим дуплу. Био сам данас у ДЗ Винча и нисам могао да се назгрожавам стањем у којем се налази, ако правим нову у који под форум да ставим?
 
Mozda najbolje u gradski zivot i vesti neto poput Zdravstvene ustanove (Bolnice, domovi zdravlja)
 
Каква је ово дискриминација? Отварам тему на ћирилици, а форум је пребаци на латиницу? ццц Игоре :lol:
 
problem je sto iz nekog razloga nece da u pretrazi vidi ni gugl cirilicne teme pa one krace koje su izvorno otvorene cirilicno dodam / pa stavim naziv poput Slavije koju sam danas dodao latinicu. Posto je ovo duzi naziv teme onda sam ga promenio u potpunosti
 
Ја сам већ вратио на ћирилицу :D Извини онда, хоћеш ли моћи то да поправиш ускоро? Немој погрешно да ме схватиш, али стварно не подносим кад видим да нешто моје пише на латиници :)
 
Плусићћћ Соми, подржавам написано.

На једном форуму за спортски аутомобилизам (Serbiaring), кад сам објавио неки коментар, на ћирилици наравно, и кад сам га послао, аутоматски ми је пребачен на латиницу !!!
Кад сам написао примедбу, одговорио ми је оснивач форума да им је такав програм који није прилагођен ћирилици и да су то тек сад открили кад сам послао коментар. Кажу да ће гледати да то исправе. Ајде да им и верујем.
 
Neka ostane nego bice kao sto rekoh problem zbog google pretrage ali ok posto si je ti otvorio neka ostane onda.

Cela prica sa google pretragom nema veze sa postovima na cirilici kao na forumu koji gaga pominje cak mi je to i cudno da radi automatsko prebacivanje.
 
Па и мени је чудно да ради аутоматско пребацивање, али је тако. Ево одговора оснивача сајта "Србија ринг" на моју примедбу:

From: babic970@gmail.com [mailto:babic970@gmail.com] On Behalf Of Aleksandar Babic
Sent: Saturday, July 19, 2014 2:18 PM
To: dr.bjego@eunet.rs
Subject: serbiaring / komentar na ćirilici

Poštovani Gago,
Hvala na poslatom komentaru.
Nažalost, program u kojem je izrađen Serbiaring nije prilagođen ćirilici.
I to sam tek sad otkrio, kad je automatski "polatiničio" Vaš komentar.
Sada znamo još jednu stvar na koju u budućnosti moramo obratiti pažnju i izmeniti je.

Hvala što pratite naš sajt.
Srdačno,
Aleksandar Babić

А ево и тог мог коментара који је аутоматски пребачен на #%"(/& латиницу :rant:
http://www.serbiaring.com/amss-napravio ... omment-580
 
Aha ovo je neka CMS skripta koja mozda nema podrsku za nasa slova ili ima ubaceno po defaultu neki auto convert sto je opet dosta cudno. Ko zna sta je po sredi.
 
Sta li se desilo na belvil temi kad ih je visokotolerantni Igor zakljucao , moglo bi tako i da ostane
 
Ako se ponovi prepucavanje tema ce sigurno biti do daljneg zakljucana
 
Које су шансе да се овај смајли дода у/на форум?
gspbljuc.gif
 
Meni se sviđa ovaj , a bilo bi lepo kada bi se uveo i obični (koji povraća na prazno).
 
Vrh