Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Felix55":31eyecoa je napisao(la):
Ovo mi se od juče povremeno dešava na 2 različita kompjutera (Firefox je na oba):
Nakon što otkucam post, i kliknem na SUBMIT REPLY, pojavi se ono anti-bot pitanje, pa kad odgovorim na njega, post bude postavljen - ali najveći deo teksta koji sam otkucao NESTANE, tj. post sadrži samo prvih nekoliko reči :bash: :bash: Onda moram da kliknem na EDIT, pa sve ponovo da kucam... :(
Sada uvek iskopiram post negde pre nego što kliknem na submit, za svaki slučaj...

Upravo sam deinstalirao tu ekstenziju koja je inače trebala da ima ulogu zaštite od spam-botova ali očigledno ne radi kako treba :( Nadam se da će sada da bude uredu sa time!

@Kopmanija, da li si podesio vreme prema preporuci iz ovog posta
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=122345#p122345

Ako jesi, onda pokušaj da isključiš opciju DST pa izabereš (UTC+2:00) (ovo je čisto trial and error način traženja problema ;) )
 
Da li moze da se podesi da potpisi dole budu sa smanjenim fontom i/ili da boja fonta bude bledja(siva) u odnosu na font samog posta.
Preglednije je tako.
 
hm

mozda glupo pitanje ali jesi stiklirao da ti zapamti pass ili u gore u browseru da zapamti sifru.

Jel ima jos neko problema sa prijaviljanjem na forum???
 
Прво питање: јел потврдиш "Keep me logged in" при пријављивању?
Друго питање: да ниси на неки начин онемогућио "колачиће" (cookie) у браузеру, антивирусу?
Треће питање: који оперативни систем, који браузер и која верзија истог?

Мени ради без проблема на три рачунара...
 
Jesam, stavio sam da mi zapamti šifru
Ja ni nemam anti virus xD, na ostalim forumima je sve normalno nikad se ne izloguje..
Windows 7, Google chrome.
Ali interesantno, kada idem Log out i kada odem na Log in, on otvori onu stranicu gde pišem username i password, a ovako kada izadjem bez log outa i kada se vratim i stisnem samo log in uopšte ne ide na tu stranu nego se odma uloguje
 
kopmania":kzsy0grc je napisao(la):
Jesam, stavio sam da mi zapamti šifru
Ja ni nemam anti virus xD, na ostalim forumima je sve normalno nikad se ne izloguje..
Windows 7, Google chrome.
Ali interesantno, kada idem Log out i kada odem na Log in, on otvori onu stranicu gde pišem username i password, a ovako kada izadjem bez log outa i kada se vratim i stisnem samo log in uopšte ne ide na tu stranu nego se odma uloguje

Da da, jasno mi je šta misliš. Zanimljivo, ja sam probao na chromeu, windows 7 na laptopu moje devojke i imam isti problem. Postavio sam zahtev za rešavanje problema na zvaničnom forumu PunBB-a, administrator tog foruma je već reagovao tako da se nadam da ćemo naći rešenje ovih dana! :)
 
Ja imam jednu sugestiju. Dizajn, iako je lep, cini da pogled ide na sve strane. Mislim da pogled treba da se usmeri na tekst, tj. postove. Mozda ne bi bilo lose da je pozadina postova neke svetlo sive boje. Neupadljivo al da ipak privlaci paznju bas na taj, centralni, deo.
PS ne znam dal samo ja imam ovaj problem ali jako mi je tesko sada da se skoncentrisem na tekst.
 
Zabac koji skin koristis posto postoji sada white i dark u podesavanju profila svakog korisnika. Dark je ostavljen kao default jel je najslicniji starom forumu gde je pozadina sa tekstom isto bila bela.

Moram takodje da pitam forumase da li imate problema sa prijaviljanjem (logovanjem) na forum
 
Ja još uvek imam onaj problem što sam naaveo gore, ne znam da li misliš na to...
 
Igor":71uolb9x je napisao(la):
Zabac koji skin koristis posto postoji sada white i dark u podesavanju profila svakog korisnika. Dark je ostavljen kao default jel je najslicniji starom forumu gde je pozadina sa tekstom isto bila bela.

Moram takodje da pitam forumase da li imate problema sa prijaviljanjem (logovanjem) na forum

Sta je Skin i gde se podesava?
 
zhaba":28v72rai je napisao(la):
Igor":28v72rai je napisao(la):
Zabac koji skin koristis posto postoji sada white i dark u podesavanju profila svakog korisnika. Dark je ostavljen kao default jel je najslicniji starom forumu gde je pozadina sa tekstom isto bila bela.

Moram takodje da pitam forumase da li imate problema sa prijaviljanjem (logovanjem) na forum

Sta je Skin i gde se podesava?
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=122320#p122320
 
kopmania":2hzdw5oe je napisao(la):
Ja još uvek imam onaj problem što sam naaveo gore, ne znam da li misliš na to...
Uh uh na to sam mislio. Steva radi na tome da se problem resi. Nazalost u test fazi nije bilo ni najmanje naznake da bi takav problem mogao da postoji. Koliko sam primetio a pricao sa na radionici sa userom mad monkey i njemu nije htelo da prijavi ispravnu sifru ali je on resetovao stavivsi novu pa je sada ok
 
zhaba":icqbbslf je napisao(la):
Ja imam jednu sugestiju. Dizajn, iako je lep, cini da pogled ide na sve strane. Mislim da pogled treba da se usmeri na tekst, tj. postove. Mozda ne bi bilo lose da je pozadina postova neke svetlo sive boje. Neupadljivo al da ipak privlaci paznju bas na taj, centralni, deo.
PS ne znam dal samo ja imam ovaj problem ali jako mi je tesko sada da se skoncentrisem na tekst.

Zato sam ja trazio ovo:

Nikola":icqbbslf je napisao(la):
Da li moze da se podesi da potpisi dole budu sa smanjenim fontom i/ili da boja fonta bude bledja(siva) u odnosu na font samog posta.
Preglednije je tako.

U sustini je ista molba, samo sam ja trazio umesto da se sam post izdvoji od ostatka, da ostalo(kao sto je potpis) bude manje upadljivo.

Bio bih zadovoljan bilo kojim od ova dva resenja.
 
@zhaba @nikola

uvažio sam vam predloge, sada potpisi imaju sivu boju.

:pob:
 
Tako je mnogo preglednije. Da li je moguće da i aktivni linkovi u potpisu budu ispisani istom tom sivom bojom, ili nekom bledo-plavom? Sada bodu oci kada su stoje u okviru bledo sivog potpisa...
 
Felix55":2qg1dvqv je napisao(la):
Tako je mnogo preglednije. Da li je moguće da i aktivni linkovi u potpisu budu ispisani istom tom sivom bojom, ili nekom bledo-plavom? Sada bodu oci kada su stoje u okviru bledo sivog potpisa...

to zahteva dodatno čeprkanje po kodu ali biće i to rešeno za dan dva.
 
Ajd i ja , kad svi nešto ištu ...
imam samo ono R+ nemam više običan + jel to tako treba ?
nedostaje mi dnu kao ranije ponovljena opcija Index- Active topics
a i vreme je da se ubaci neki novi smajlovi nije da ovi nisu dovoljni, jesu, ali su postali pomalo dosadni
sve ostalo je super i lepo radi :)
 
boca-ica":1hqhrbit je napisao(la):
Ajd i ja , kad svi nešto ištu ...
imam samo ono R+ nemam više običan + jel to tako treba ?

R+ je isto kao što je +, ono R znači za reputaciju (R+), postoji i opcija R- ali je deaktivirana (zato i stoji R+ :) )

nedostaje mi dnu kao ranije ponovljena opcija Index- Active topics

Ta opcija i dalje postoji, ali moraš da ideš prvo na "New posts" (http://www.beobuild.rs/forum/search.php?action=show_new) pa na kraju liste u donjem desnom delu se nalazi "Mark all topics as read"

bI2VC.png


a i vreme je da se ubaci neki novi smajlovi nije da ovi nisu dovoljni, jesu, ali su postali pomalo dosadni
sve ostalo je super i lepo radi :)

Novi smajliji se ubacuju samo za rođendan BB-a, a to će da biti krajem novembra :D
 
Jos jedan bag koji sam primetio.Kada postujem negde i ne bude novih postova ali je moj post zadnji i dalji stoji da je neprocitano.Mozemo li to srediti drugari?
 
Vidim sve više ,,robota,, upada na sajt BBa, pretpostaljam da je sajt na Linuksu pa ne znam kako uspevaju ...
Zapravo pravo pitanje koliko smo mi kao članovi sa Lin. i Winom u nekoj ,,opasnosti,, od dodira...
na primer ja na Ubunutu ne koristim nikakvu zaštitu, jer mu verujem 100 posto a otakda sam prešao na Linuks
nisam imao nikada nikavih sl. problema :) , jer mi treba sad nešto da instaliram
Pitam jer se slabo razumem , a ne bih voleo kao i svi ista lose da se dešava sa comp.
pozdrav. :)
 
Nema nikakvih problema sa krajnjim korisnicima ukoliko se ne klikce na sumnjive linkove. Pobrisacu spam postove i obrisati usere a steva ce ubaciti spam zastitu nadam se onu staru captha-u
 
Šta mislite o ideji da se otvori zasebna tema sa kratkim uputstvom i da forumaši koji tako lepo fotkaju Beograd, a kojih ima podosta, mogu da prave i predlažu banere za naslovnu stranicu Beobuild-a, te da se ona menja na recimo svakih mesec dana?
 
Vrh