Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Pitanje i sugestija za forum
Sobzirom da je objavljen predlog strategije razvoja grada Beograda
mogu li Admini i moderatori Beobuilda odgovarajuce delove strategije postaviti na odgovarajucim temama ovog foruma

Ista strategija je napisana na nekih 150 strana ali kada se izbace priložene fotografije, uvodi, i delovi iz političke svere ne bi bilo više od 50 strana
tih 50 strana kada se podele po našim temama bi bilo oko 1 strane po temi
Objavljivanje takve strane bi bilo od velike više strane koristi.
 
Zvuci kao prevelik posao,i ta strategija koju sam i ja iscitao je ambiciozna i pitanje je koliko toga ce biti realizovano uopste.Predlazem da otvoris temu na podforumu Gradki zivot i vesti,postavis link ka studiji pa da se diskutuje.Ovako je stvarno neostvarivo osim da svako po svom interesovanju prebaci delove studije u odgovarajuce teme :)
 
OK , svako ozbiljno zainteresovan moze po svom interesovanju da prebaci delove studije u odgovarajucu ,,svoju,, temu :vops:
 
Meни се свиђа када форум има и wiki део. Ево пример (ставићу линк пошто форум није конкурентан)
http://www.trekbuddy.net/forum/ . Да се не би изгубиле корисне информације заједно са дискусијом формира се и wiki део где су практично сумирани најконструктивнији предлози http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Main_Page
 
Проблем са Фајерфоксом 4: када постујем, пребацује ме на врх стране, а не на мој пост.
 
Ne bi bilo lose srediti regionalni razvoj, kao sto su na SSC sredili. Npr da budu tredovi. Vojvodina pa unutar toga Banat, Serm, Backa. Lakse bi se snasli, jer je preglednije.
 
Poštovani forumaši,

U sredu 25. maja uveče će se obaviti upgrade foruma na novu verziju. Upgrade donosi i jednu nepogodnost a to je da će sve privatne poruke biti izbrisane - nov sistem slanja privatnih poruka nažalost nije kompatibilan sa postojećim.

Ukoliko imate neke važne poruke, molimo vas sačuvajte ih!
 
Dragi forumaši,

novi forum je online! Zahvaljujući korisniku "Михајло” uspeli smo da obavimo konverziju foruma na novu verziju :) :pob:

Prva stvar što se da primetiti je da je na delu novi skin foruma. Ukoliko vam on smeta skin slobodno možete da promenite preko opcije "Profile".
Nudimo sledeće skinove:
  • Beobuild White
  • Beobuild White Wide
  • Beobuild Dark
  • Beobuild Dark Wide

Sve "Wide" verzije skinova su optimizovane za ekrane 16:9 ili 16:10 dimenzija. Kako to izgleda, možete videti ovde:
V8NM4.jpg


Nove funkcije foruma:
  • Poboljšana funkcija pretrage
  • Opcija da se uz svaki thread postavi i glasanje
  • Novi sistem slanja privatnih poruka
  • Poboljšani sistem reputacije, uz svaki plus (Dugme R+ u donjem levom delu posta) se daje reputacija za korisnika i za post!
  • RSS Feed za svaku temu
  • Tagovi za teme

ima i ostalih manjih poboljšanja za koje se ne mogu setiti :)
 
Drugari, mislim da sat foruma kasni 1h, ili ja to nesto treba da posebno podesim na profilu? :o
 
rokitansky":36e77aqz je napisao(la):
Drugari, mislim da sat foruma kasni 1h, ili ja to nesto treba da posebno podesim na profilu? :o

Nažalost mora da se podesi u profilu, to treba rešiti checkom na "Adjust for DST"

satpx.jpg


@Lukpot Hvala za savet!!

Ovo su zabrljali sami autori foruma, imali smo sličnu situaciju pre par godina.

:pob:
 
White тема је супер.

И коначно има избор за wide (претпостављам да је ово за 1360 или колико већ беше пиксела?) и центриран је! Браво и плусеви! :kk:

Једина замерка: емотикони почев од thumbs up су уситњени и сабијени на величину стандардних, тако да се не виде како треба (WIN 7, FF 4.0.1).
 
Pitanje:

Gde sad mogu da kliknem da proglasim ceo forum za pročitan?
 
medjutim":1e1jwz0e je napisao(la):
Pitanje:

Gde sad mogu da kliknem da proglasim ceo forum za pročitan?

Treba da odes na gornji navigacioni bar, kliknuti "New posts"

na kraju liste, u desnom delu se nalazi "Mark all topics as read" ;)

@Njile

To za smajlije je tako i predvidjeno, sistemska podesavanja ekstenzije za poboljsan bb-bar su takva da ne dozvoljava vece previewe od 16x16pixela.
 
зашто ме опет пита оно питање када ставим нови пост? контам да ме је питао први пут (јуче) али зашто и данас?
 
Ovaj novi BB mi se sviđa, super izgleda. Ali mislim da bi bilo bolje kada bi linija koja razdvaja poruku i potpis bila malo naglašenija. Ono što mi se najmanje sviđa što ne mogu pojedinačne teme da se označe pročitanim, a forum se sam posle nekog vremena neaktivnosti označi pročitanim.
 
Zašto uvek moram da se logujem kada ulazim na forum, jeste da samo treba da pritisnem log in al smara da svaki put moram
 
Ovo mi se od juče povremeno dešava na 2 različita kompjutera (Firefox je na oba):
Nakon što otkucam post, i kliknem na SUBMIT REPLY, pojavi se ono anti-bot pitanje, pa kad odgovorim na njega, post bude postavljen - ali najveći deo teksta koji sam otkucao NESTANE, tj. post sadrži samo prvih nekoliko reči :bash: :bash: Onda moram da kliknem na EDIT, pa sve ponovo da kucam... :(
Sada uvek iskopiram post negde pre nego što kliknem na submit, za svaki slučaj...
 
Prijavio sam Stevi probleme koje sta naveli pa cemo u hodu nadam se da resimo sve. Recimo ja nisam nikakve probleme imao na tri cetiri racunara sa forumom na vise pretrazivaca i sistema. A koliko znam ni steva ni par test usera.

Molim i ostale forumase koji mozda imaju ovaj ili bilo koji drugi problem da prijave kako bi ispravili sve moguce greske da sve bude kako treba i kako smo navikli :kk:
 
Vrh