Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

@Igor
Šta znači kada ne mogu da se vide izlistani svi postovi nekog člana? Proverio sam na primeru nekoliko članova, da bih video da li se neka krupnija greška na samom forumu pojavila ili ne, i sam proverom to eliminisao.​
 
U pretrazi su izlistani postovi od prebacivanja foruma na novi software.
 
Da vidim da je ograničena pretraga, moguće da je potrebna instalacija nekog dodatnog plugina koji mislim da se zove elasticsearch.
 
@DankoS @Noki @Дошљак @MC_ @centarfor @Igor @Belgrade-south
Nije mi se ništa desilo, sam sam odlučio da prestanem da pišem. Nisam politički aktivan, niti ću ikada biti član stranke. Mogu samo da da budem društveno aktivan. Ali van foruma.

Umoran sam od ljudi ubeđenih da vlasti, kompanije ili investitori (što mu danas sve dođe isto) imaju stručnost i znanje u upravljanju gradom ili društvom, i da sve rade u interesu društva. Ili da će se sve pak nekako samo od sebe srediti, a na čoveku je da se samo zavali i ne brine ni o čemu. Ja takve smatram teletabisima, a posvetio sam im i avatar. Paralelno sa time, širi se još jedno bolesno uverenje, a to je da rast, rast i samo rast (gradnje, populacije, imigracije, automobila, BDPa, cene struje, cene hrane, poreza, profita... svega) uvek znači napredak i bolji život. To je slepačka religija neprestanog jurenja za rastom, bez gledanja ostalih aspekata i cena.

Takođe sam umoran od iskompleksiranih ljudi, npr nekih odraslih na ''komunjarskom'' Novom Beogradu a koji sanjaju o pravljenju kanjona i nebodera svuda jer još od malih nogu osećaju kompleks što njihov kraj ne izgleda kao Menhetn koji su videli u fimu - sivi kanjon, komadić neba, more buke, zagađenje, zastoji... Ironično, isti ti koji balave na Menhetn, su fanatično protiv izgradnje bilo koje varijante metroa u Beogradu. Nego misle da će 700.000 automobila spasiti i održati ovaj grad. Dalje, neki su čak toliko zastranili u tome da su pisali kako u Beogradu i dalje ima previše vetra i stoga ga treba ugušiti sejanjem još zgrada.

Pored tih ljudi koji preziru sve što je bilo pre 2012 (iako se kunu da nisu SNSovci), sve je više i buržuja i programera koji nemaju pojma ni o urbanizmu a ni o Beogradu. A opet žele da grad u koji su juče došli i uopšte ne poznaju, niti ga poštuju, kroje po svom nahođenju, da sruše sve što je starije od 20 godina i da veći deo Beograda pretvore u Kowloon City i favele... Ali naravno da pritom njihovi Westovi, Wellporti i Beogradi na vodi ostanu prostrani, uređeni, obezbeđeni, zeleni i ekskluzivni. Ono što sam video na temi o Pošti u Savskoj me je dodatno šokiralo, da ljudi navijaju da se sruši velika funkcionalna zgrada koja ima ogroman funkcionalni pa i estetski potencijal i tu je decenijama, samo da bi SNS napravio elitni vrtić i osnovnu za elitnu derlad iz BnV. Jer inače nemaju mesta više u BnV, pa moraju da sruše i tu zgradu... Inače, istu sudbinu predviđam i za zgradu GŽS, ali mnogi teletabisi će to shvatiti tek kada to postane svršen čin i bageri preko noći pojedu pola zgrade, kao u obližnjoj Hercegovačkoj onomad.

Pored toga, zaključio sam da sva pisanja imaju jako malo uticaja na nadležne i na društvo, a i da većinu naroda boli uvo. A onda i kada nešto dopre do nadležnih, oni to sprovedu na pogrešne načine. Takođe već duže vreme imam stav da je Beograd u zadnjih 100 godina nepovratno urbanistički uništen, i da nema tih para i napora koji će moći da nadoknade vek slepila, promašaja, i ovaj predstojeći period dodatnog hohštapleraja i uništavanja. Stoga iskreno smatram da Beogradu nema spasa. Koliko god se ovde pisalo, koliko god se predlagalo i apelovalo, problem parkiranja će samo postati još gori, javni prevoz će biti još gori, zastoji još veći, divlja gradnja još brojnija, kvarovi i havarije još češći, prostora će biti sve manje, ljudi sve više, a život u Beogradu će biti sve skuplji, a sve gori.

Ovo inače ne znači da dižem ruke od svega, jer ću i dalje izlaziti na izbore (što savetujem svima) i društveno se angažovati, samo na mnogo manje stvari, i van foruma.

Vama nekolicini koji ste me pominjali ili ste mi pisali želim svako dobro, kao i svim drugim dobronamernim ljudima. Toliko od mene. Pozdrav i nek vam je sa srećom.
 
Жив био друже. Волео сам да дискутујем и расправљам се с тобом пошто си био темељан и таксативан. И искрено недостаје ми то.
 
Najveci poraz svih nas je kad neko nas ustukne ili se preda, ili nema snage vise da gura.

U pocetku se zabrinuh da ga neka grupacija nije napala ili tipovala, jer glasa/agituje za pogresnu stranku.

Dobro da nije to u pitanju. Fizicke rane brzo prolaze. Psihicke, tesko.

Svima nam treba Bender. Kao bitna karika u nasem dusevnom lancu. Zaribali smo ako zaboravimo na njega.

Mislim da bi Bender o(p)stao ako bi se politicki angazovao, ali sa cistuncima ne s ku*rvarlucima od ljudi. Od cutanja i gutanja nema nista. Akcija i reakcija!
 
Mislim da bi trebalo ozbiljnije da se pozabavimo sa time gde aploudujemo slike koje posle okacimo ovde.

Ovo mesto je vise od foruma i ima mnogo vecu vrednost.

Koliko je bogatstvo vratiti se na neku temu i citati sta je pisano pre desetak godina na primer, ali je jos vece bogatstvo u vidu fotografija koje su kacene.

Medjutim, ogroman broj starih fotografija vise nije na sajtu. Ocigledno da su fotografije aploudovane na sajtove koji su se ugasili ili sta se vec desilo.

Da li bi mozda bilo najbolje da se fotke kace samo direktno na forum sa nasih uredjaja? Dakle, da ima samo ,,upload image'' opcija, a da se ,,by url'' opcija ukine. A vi da sve to lepo cuvati i bekapujete.

Ili neko ko se razume da kaze koji je pouzdan sajt i tesko da ce se ugasiti kao neki prethodni.

Da ne dozvolimo da kada za 10, 15 godina budemo citali sajt i sta se danas pisalo i postavljalo, da opet izgleda ovako

Capture.JPG
 
Najbolja i najbezbednija opcija je direktno postavljanje na forum. Ali je tu mana to što se puni server foruma, pa mora da se nadograđuje i proširuje, što ne znam kako bi se finansiralo. Jer uzimajući u obzir da su ovde slike najznačajnije, a da veliki deo članova ne ume, odnosno ne zna da bi trebalo da možda pre toga formatira slike za web, kako bi njihova veličina bila što manja uz isti kvalitet, taj prostor na serveru bi se brzo popunio. Nekad bude baš i spam sa slikama, meni se pre neki dan desilo da sam otvorio neku temu koja je na toj stranici imala dve slike sa ogromnim rezolucijama, toliko velikim da mi je Google Chrome usporio na telefonu i morao sam izaći iz te stranice.
Verovatno Igor ima statistiku koliko prostora se mesečno zauzme od postavljenih slika.
 
Pre desetak godina forum zbog ograničenog prostora na serveru uopšte nije imao uključenu opciju za postavljanje fotografija tako da su one postavljane na razne img share sjatove. Kasnije je omogućeno postavljanje fotografija ali je došlo do problema sa zauzećem pa je deo fotografija obrisan tako da je trajno rešenje nađeno u novom provajderu i novom forumu. Sa trenutnim kapacitetom smo mirni nekih 10 godina uz naravno mogućnost nadogradnje kada za to dođe vreme.

@marrecar forum radi resize fotografija i kompresiju, problem je .png format koji par forumaša koristi.
 
Koliko znam, ti neki sajtovi su riknuli i to sto su nestale fotke nema veze sa tim da li je forum imao prostora ili ne.

Ili gresim?
 
Da prvobitno su polako nestajale fotografije sa tih share sajtova a u nekom momentu na starom hostingu i forumu sam i ja morao da napravim redukciju fotografija. Sada je situacija dovedena u red sa novim hosting provajderom i forumom. Takođe sada su sajt i forum na odvojenim severima sa više nego dovoljnim kapacitetima za fotografije.

Hvala Mint hostingu i @kUdtiHaEX
 
Dobro, znaci trebali bi svi da se potrudimo da uvek idemo na opciju da aploudujemo sliku sa naseg uredjaja direktno na forum, a ne da je aploudujemo na neki share sajt pa onda ovde postavljamo link?

Ima dovoljno mesta i ako taj share sajt nestane, ode i slika?

Sta mislis onda da se skloni uopste ta opcija i da slike mogu samo sa nasih telefona/kompjutera/tableta... da se aplouduju direktno?
 
Da upravo tako za preporuku je upload/postavljanje fotografija direktno na forum pošto ima mesta kažem trenutno za narednih 10 godina (okvirno) uz mogućnost nadogradnje.

Potrebno je ostaviti mogućnost postavljanja fotografija sa spoljnih linkova, uglavnom to nisu foto reportaže mada ima par forumaša koji koriste tipa flickr i sl. servise pa linkuju fotografije.
 
Onda bi nam dobro dosla opcija da moze vise fotki da se aplouduje odjednom 😉 Tj. da ima da se selektuje vise fotografija, a ne da se ide jedna po jedna.
 
Ima te opcije.

Dugme priložite datoteke omogućava dodavanje više fotografija.
 
Onda bi nam dobro dosla opcija da moze vise fotki da se aplouduje odjednom 😉 Tj. da ima da se selektuje vise fotografija, a ne da se ide jedna po jedna.
Možeš i da copy pastuješ više slika sa telefona ili računara direktno u polje za pisanje poruka.
 
@Igor
Da li je izvodljivo da se u okviru dela "Regionalni razvoj" napravi podsekcija vezano za Novi Sad, u okviru koje bi se nalazile sve teme vezano za Novi Sad?
 
Тема Тролејбуси је у последње време постала неподношљива за читање и размену мишљења појавом 2 члана која куцају један пост и одмах испод други зато што не улазе на форум са рачунара и доприносе смањењу квалитета дискусије. Притом немају много паметно шта да кажу више је указивање на постојећи проблем. Тема је постала изузетно непрегледна те молим за реакцију.
 
Због чега се убија дискусија тако што се код пребацивања порука из једне теме у другу због офтопика (железнице инфра у путнички саобраћај) нечије поруке пребаце, а нечије једноставно избришу (конкретно моје)?
 
Tvoje dve poruke su obrisane nakon što si dobio obaveštenje da je deo poruka prebačen u odgovarajuću temu.
 
Vrh