Šta je novo?

Filip Vukša - Prijave, dopisi resenja

није оф. сасвим супротно, треба им сада трљати њихову дволичност о нос
 
Филипе, Филипе несташко, нешто ти је поглед према ногицама водитељке био мало ........ :wink:
 
Ма ко признаје пола му се додаје :D , битно је да си ти нама, малим поступком, али великим људским кораком осветлио Београд.
Што се тиче ногица, знаш како се каже, "и тата би сине" :wink:
 
Гага":1o6c38f3 je napisao(la):
Филипе, Филипе несташко, нешто ти је поглед према ногицама водитељке био мало ........ :wink:

Sad je garant brdo ljudi islo da proveri da li Filip gleda noge voditeljke. :D :p
 
i ja bi gledao u nogice sto da ne :)
 
Pogleduje pogleduje a sve kao nebi

dsc02724.jpg
 
U roku kraćem od 24 sata od objavljuvanja mog prethodnog posta na fejsu o tome da je ispred inspekcije poplava ilegalnih oglašivača, neko iz inspekcije je ogulio sve bandere i ograde ispred njihove zgrade! Naravno, niko nije kažnjen.
Zaključak: inspekcija od juče prima prijave preko facebooka. :D
Razume se da su to uradili da ne bi vodili mali milion postupaka koje su po zakonu morali da bi kaznili oglašivače, po prijavama koje sam najavio.
To je već jedan od dokaza selektivne pravde.

imag2175.jpg

imag2176.jpg

imag2177.jpg
 
c.s.i.":3qxfb2u1 je napisao(la):
U roku kraćem od 24 sata od objavljuvanja mog prethodnog posta na fejsu o tome da je ispred inspekcije poplava ilegalnih oglašivača, neko iz inspekcije je ogulio sve bandere i ograde ispred njihove zgrade! Naravno, niko nije kažnjen.
Zaključak: inspekcija od juče prima prijave preko facebooka. :D
Razume se da su to uradili da ne bi vodili mali milion postupaka koje su po zakonu morali da bi kaznili oglašivače, po prijavama koje sam najavio.
To je već jedan od dokaza selektivne pravde.

imag2175.jpg

imag2176.jpg

imag2177.jpg

А могли су да почисте и те папириће које су огулили са бандера.
Сад их баш треба затрпавати пријавама за лепљење по бандерама, дрвећима, трафо станицама, стубовима надвожњака и подвожњака,...
 
и шта кажу, сви морају да поштују прописе?



(стајалиште Ресавска, а има и на стајалишту Пионирски парк)
 
GERILA U AKCIJI Ima ih sve više i čvrsto su rešili da menjaju grad
Autor: I.Nedić/Photo: Privatna arhiva, O.Bunić, L. Zarupski 28.11.2014. - 20:00 20:02 Komentara (0)
Oni sade biljke, uređuju zapuštene bioskope, izvode jogu na sred ulice, blokiraju fakultete - u gradovima širom Srbije, a ponajviše u Beogradu, pojavljuje se sve više samoorganizovanih pokreta i pojedinaca, koji pokušavaju da, nezavisno od države, poprave ono što već decenijama ne funkcioniše.

575397-filip-vuksa.jpg


Jedna od takvih grupa su “Gerila baštovani”, koji noću, kada niko ne vidi, sređuju zapuštene zelene površine u Beogradu. Oni su sada jedna od najmnogoljudnijih gerilskih organizacija, koja je zelenilom obogatila Novi Beograd, Miljakovac, centar grada i mnoga druga naselja.

- Bili smo mala neformalna i neprofitna grupa bez jasnog plana i cilja, samo sa željom da nešto promenimo. Već posle prve akcije priključilo nam se mnogo ljudi iz Beograda, a potom i iz Subotice, Kragujevca i drugih gradova. Oni su svojim trudom učinili da im grad bude lepši za život - priča jedan od osnivača ove grupe Momčilo Antonijević.

1558012-1.jpg


A ovi “gradski ekolozi” su samo jedni od mnogih beogradskih gerilaca. Najpoznatiji među njima je sigurno mladi aktivista Filip Vukša, koji već godinama samostalno “popravlja” grad. On kaže da nije očekivao da će njegove akcije naići na toliko pozitivnih reakcija javnosti.

1142976-28.jpg


Kada sam počeo da se borim protiv gradske uprave, mislio sam da to neće biti zanimljivo ni mom najboljem drugu, a ispostavilo se da je javnost podržala to što radim I tako mi pomogla da stvari sprovedem u delo. Borba je jako teška kada morate da “uzmete stvari u svoje ruke”, ali ja neću odustati - kaže Vukša.

Gerilci koji najčešće organizuju akcije u cilju stvaranja boljeg života u Beogradu su svakako studenti. Da li štajkuju ispred Vlade, blokiraju nastavu na fakultetima ili renoviraju zapuštene bioskope- studentske organizacije na sve moguće načine pokušavaju da “isprave krive Drine”.

1549499-kulturna-gerila-bioskop-zvezda-231114-ras-foto-oliver-bunic12.JPG


Studenti popravljaju bioskop "Zvezda"| Foto: O. Bunić

- Mladi traže razlog da ostanu ovde, a u tome bi im dosta pomogla kvalitetnija bioskopska ponuda. Bez kulture nema identiteta države, a samim tim ni identiteta naroda koji tu državu konstituiše - objašnjavaju studenti iz “Pokreta za okupaciju bioskopa”, koji od prošlog petka danonoćno sređuju bioskop "Zvezda".

Iako većina podrža inicijative gerilaca, Momčilo Atanasijević kaže da ima i onih koji njihove akcije ne razumeju ili ne odobravaju.

- Mnogi ljudi su mislili da smo komunalci, pa su nas mahom zvali da dođemo u njihov komšiluk i posadimo cveće i drveće. Većina ljudi očekuje da drugi urade sav posao umesto njih - kaže Atanasijević.

GERILA JOGA
Instruktorka joge Zorana Minčić, sprovela je “prezentaciju” svoje veštine na ulicama Beograda i na taj način iskazala neslaganje sa onim što je Beograd postao.
- Odrasla sam na ulicama ovog grada i sećam se da su se Beograđani u moje vreme osećali mnogo slobodnije. Bilo je više nasmejanih ljudi, više poštovanja među sugrađanima. Svojim akcijama pokušavam Beogradu da vratim osećaj udobnosti i pripadnosti, jer ovaj grad pripada upravo nama i zato mu treba uneti više pozitivne energije - smatra Zorana.

1558036-10515298-597172227061055-7380359696628797981-o.jpg


http://www.24sata.rs/vesti/beograd/...cvrsto-su-resili-da-menjaju-grad/159058.phtml
 
Увиђам огромну количину ироније у том графиту. Подршка Вукши на начин на који би он то најмање желео и сам чин жврљања по неком јавном зиду је управо јевашлук и бахатост против које се Вукша бори.

Мислим да би њуз нет могао да направи вест од овога, типа: "Филип Вукша уклања графит подршке Филипу Вукши". :D
 
Ne verujem da je ovo Vukša, ovo je ko zna zbog čega, kao što reče Milisav, ovo je navijačka parola :)
 
Nema direktno veze sa Vukšom , ali nije loše pogledati.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tI0xmdZDpnY[/youtube]
 
Da je ovaj grad normalan, on bi se odavno pobrinuo za to da postave plocu Miladinu Zaricu. Posto to do sada nije uradjeno a videli su da ima potrebe za njom, ova ploca grupe "imamo plan"je proglasena nezakonitom i samo je skinuta da bi oni kasnije ponovo stavili svoju plocu i ubirali plodove toga.
 
Vrh