Šta je novo?

Expo 2027

Da,bas je mala guzva u saobracaju tu pored sajma,treba napraviti vecu!

Od centra do mesta gde ce biti novi sajam ima oko 14 km.

Snimak ekrana 2023-06-23 110202.png
 
Ha, a jeste, velika razlika je između 14km i 27km od centra, u sred ničega, bez pruge, bez ičega što će tu lokaciju opravdati.
Pruga ide odmah uz milos veliki,samo sa druge strane.Nema ni kilometar od stadiona i sajma.A citam da ce se praviti i nova pruga.

 
Pa ne može infrastruktura prvo da se napravi godinama u nazad, pa onda da se tek smišlja šta na tom mestu. OK?
Zbog tog OK i imamo urbanistički haos na većem delu Voždovca i Zvezdare, kao i 90% Vračara, a tu je i ceo potez severno od Pančevca, jer smo prvo gradili, a onda došli u situaciju da ne možemo da širimo ulice jer je fizički neizvodljivo zbog zgrada izgrađenih po regulacionoj liniji zateknutoj na terenu, a umesto prilagođavanja kanalizacije novonastaloj situaciji, samo smo novoizgrađene objekte priključili na postojeći kanalizacioni sistem (tamo gde ga ima, u šta sumnjaš) koji ne može da to istrpi. Ali to ne može da se primeti na prvi pogled... ;)
 
Пруга уз Милоша Великог је теретна обилазна која захтева озбиљан ремонт.
Да има имало памети, БГ компактно урбано ткиво би било ограничено на радијус од 8 км од Трга републике (западна граница петља Змај и Бежанијско гробље, северна граница Братства и јединстав у Борчи, источна граница гробље Лешће, јужна граница Церак-Миљаковац-Кумодраж 2) са густом мрежом булевара са трамвајима и тролејбусима. Све ван тога би био приград. Насупрот томе, ми смо добили Калуђерице, сателитска живинарска брда, Ледине, радикалска избегличка насеља око Земуна и Батајнице, онај хаос дуж Зрењанинца, и све то гуши БГ сабраћај и инфраструктуру.
 
Pa piši i ti o temi, a ne o izmišljenim izjavama moje malenkosti. ;)
 
. . o izmišljenim izjavama moje malenkosti. ;)
Gde sam to napisao?! . . tebi samo odgovaram kada me prvi pominješ.

 
“Поред грађевинске индустрије ангажују се и фирме које се баве производњом самог грађевинског материјала, и машина и опреме које се ту користе, а свакако, пошто то мора бити врло савремени простор, онда су ту и информационе технологије, онда је ту и текстилна индустрија, онда су ту и питања безбедности”, појашњава Станић.
Господин из ПКС није упућен да Србија више нема индустрију грађевинских машина.
 
Firme koje dobiju poslove imaju potrebne "mašine", a ako neku i nemaju moraće da je kupe ovde ili u inostranstvu.
Znači, to nema nikakve veze sa našom industrijom, već se oprema nabavlja kao i za ostale velike infrastrukturne projekte. A kupuju se i polovne ili se uzimaju na lizing
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da čitam tone SNS baljezgarija, jel može neko da mi ukratko kaže da li ova pruga što je planiraju, može napokon da "dohvati" do aerodroma?
 
Ovako će biti veća gužva - čak i pored Sajma! - nego to neko ne može da razume, jer je isuviše apstraktno.
Po meni ovakav tip izgradnje nije vezan za "Urban sprawl" pojam, bar ne njegov najgori oblik stambenih predgrađa, ovi objekti nisu namenjeni svakodnevnoj migraciji ljudi, a i dobar broj korisnika će dolaziti izvan grada.
Iako jeste pomenut neki "plan" o pretvaranju dela objekata u stambene zgrade po završetku EXPO-a mislim da to nije realno i da je loše. U jednom postu si pomenuo AFI Zmaj u kontektstu urbanističke katastrofe i tu te podržavam.

Najviše strahujem šta se tiče pruge, izgradnja (...opremanje i uključenje u postojeći sistem) iste nije jednostavna, a rokovi su kratki. Čak se ni ne pominje eksplicitno pruga u nekoliko vesti koje sam čitao jučer i danas, nego samo "saobraćajna infrastruktura".
 
Није само то поменуто, нажалост, говорио је недавно и Мали "да се нада да ће се ту затим зидати и пословни и стамбени објекти". Што је сигурно циљ; такав и толики комплекс са њивама около - неће бити на дужи рок. Ни на средњи.

Гледе миграција индукованих овим објектима, стадион је ту мање критичан јер су утакмице обично ноћу, али ће зато стадион на том месту бити мање одржив него да је у граду (комерцијални простор, паркинг). Исто важи и за Сајам, с тим што ту, ако је у Сурчину, има и проблема са посетом популарнијих манифестација, попут Сајма књига, аутомобила и сл.

Пише се овде - постоји нови аутопут... А капацитет тог аутопута, са семафорима, ако је 3.000 аутомобила на сат по смеру, добро је. А градиће се стадион за 60.000 гледалаца... Биће пруга - ОК, али, 4 воза на сат, то је још 3.000 људи. Бојим се да наши "планери" немају ни далеку представу шта је град и како функционише (а функционише тако што се на Маракану пешачи по неколико километара, ал ко ће да пешачи до Сурчина?).

Обрни-окрени, постави Спасиотект слику париског сајма који је на Порт д`Версај од 1930-их и тамо се нонстоп развија, док ми, баш од 1930-их, градимо у Београду већ трећи сајам! Док не изместимо цео град и не изградимо изнова све што смо одавно изградили, изгледа да се нећемо смирити. И ту ће нам отећи милијарде низ олук.
 
Poslednja izmena:
Celo ovo EXPOniranje,je zapravo jedan jako vešt manifetluk,gigantskih razmera.
Naime,da bi se BNV ,sa svoji inostranim šeicima,proširio i na područje sadasnjeg sajma,bilo je potrebno da se sajam izmesti.
Naravno, šeicima ne pada na pamet da plaćaju za raseljavanje,pa se tu došlo do genijalne ideje,da država i grad parama poreskih obveznika,plate izmeštanje,a da strani i domaći šeici jašu na ceni kvadrata,koje su im gradjani platili svojim novcem.
Pošto to izmeštanje, ni bi lako prošlo,zbog same veličine investicije,pribeglo se ideji, da se konkuriše za EXPO,kako bi sirota raja,nasela na prevaru,sva oduševljena budućom posetom i profitom,i pored toga,što će svoijim parama finansirati šeike.
Da bi se naivnoj raji,zamazale oči,pominje su gomile gluposti oko profitabilnosti,pa raja misli da će se zidati parama posetilaca ,što je besmisleno samo po sebi.
Šeike briga za EXPO i sve te gluposti,njih zanima da kvadrate dobiju dzabe,i da onda sa ovim našim lopovima,podele pare,a nisu uložili ništa,oni su samo paravan,sve pare su od poreskih obveznika i kupaca nektretnina,njihov ulog je nula na kvadrat.
Gradskim parama se pravi infrastruktura,zida ,gradi,uredjuje probalje,sve on što utiče na cenu kvadrata,a narod toga nije ni svestan.
Suma Sumarum je,da se ovim manifutlukom,poklanja državno zemljište šeicima.
Odajkle parvo gradu i državi da na ovaj način otudjuju narodno zemljište????, i da sami odlučuju šta će si zidati i za koga???
Državni i gradski funkcioneri,su zloupotrebili svoj položaj,i državne funkcije,pretvorili u privatne funkcije,a sve pod plaštom BNVA-a,kao pravnog lica.
Do sada su se ove mahinacije,radile po principu ,da se organizuje namestena prodaja placa ,nekom investitoru,pa se uzme koji procenat.
Sad se otišlo nekoliko nivoa iznad,pa se oni kao državni prodavc,i pretvore u privatnog kupca,pa sami sebi prodaju zemljište i sami zidaju,i sami prodaju,zaokružili su ceo proces.
Formalno pravo,oni su uposlenici skupštine grada, a u stvarnosti su oni akcionari BNV-a,shodno svojoj stranačkoj hierarhiji.
Ni to im nije dosta, pa parama gradjana idu na službeni put kod svojih šeika,da obidju tekuće račune.
 
Poslednja izmena:
Види, ово је грађевински па и урбанистички форум, није лепо да долазиш са таквим "истинама" - Па зар није до јуче био проблем што се град не шири? - јер то никад није био проблем, ни у једном граду.
Ja forum čitam jako dugo, nisam hteo da se registrujem da me ne bi "navukao" na pisanje, što sam sada nažalost prekršio i vrlo dobro se sećam komentara dosta članova od pre više od 10 godina prvo o tzv. "krmačama" na NBG pa kad je krenuo BNV odjednom "krmače" više nisu problem, već "zgradurine" i "soliterčine". Pa kako to sada?

Isto tako na sve probleme u gradnji, uključujući i BNV komentari su uglavnom bili "grad treba da se širi", "BNV-u je mesto van grada", "BNV je za daleku periferiju", pa evo dobili smo nešto novo na dalekoj periferiji, pa sada je i to problem.

Ja ne impliciram da si to pisao jer stvarno ne mogu da se setim čije sam poruke čitao, ali obzirom na tvoj staž na forumu siguran sam da se i ti sećaš tih stvari.
Mrzi me da čitam tone SNS baljezgarija, jel može neko da mi ukratko kaže da li ova pruga što je planiraju, može napokon da "dohvati" do aerodroma?
Tako je, biće dovedena do aerodroma.
 
Крмаче су оне пословне зградурице набијене око Арене и сл. Ови солитери у БнВ су стамбени. У пракси би требало тежити обрнутом- стамбене зграде 4-6 спратова а пословне +10.
 
Ово није нормално колико људи постоји који презиру сопствену земљу. Све што је позитивно мора да се на све могуће начине прикаже као негативно, да се испљује, да се критикује. Људи се радују лошим стварима и једва чекају да се нешто лоше деси, како би имали нешто да пљују. А када тренутно нема лоше, дај онда добро, али да представимо као лоше. Па дај онда теорије завере, како су Косово и Метохија дати у замену за изложбу,... Ништа позитивно у Србији није дозвољено да се деси. Чим је позитивно, мора да је нека превара, нека издаја, нека продаја... Аааа, јесте та изложба као можда није и лоша, али ево вити рупу у асфалту на шинама у некој вукојебини, је*** ти државу...
Повраћа ми се од читања ове теме. Нисам ни пола страница успео да прочитам.
1. Pozitivna je i velika stvar.
2. Isto tako imamo vec vise od decenije iskustva sa ovima i sta i kako oni nesto rade i grade.

To su normalne stvari gde ljudi znaju kako i na koji nacin im vlast radi, gde ljudi znaju koliko problema ima, a ovde se bacaju pare na neke grandiozne projekte.

Uloziti u nesto i puci neki novac nije problem ako se to posle vrati. Ovde postoji i vise nego opravdana sumnja da ce to biti slucaj.


Evo malo izdajnika Brazilaca i njihovog izdajnickog razmisljanja pre odrzavanja OI

Nearly two-thirds of Brazilians — 63 percent — think hosting the Olympics will hurt the country, according to a recent survey by the polling company Datafolha. Only 16 percent said they were enthusiastic about the Games, while 51 percent said they had no interest in them.


Evo sta se desilo godinu dana posle i pokazatelj koliko su se ispalili svi autosovinisti iz Brazila

The 2016 Summer Games were supposed to bring Rio and Brazil to new financial and athletic heights. What's left behind? A city and country shrouded by corruption, debt and broken promises.
 
Vrh