Šta je novo?

Expo 2027

Е, па, овако.

Лично, не бих ни да размишљам на тему да ли је организација овог догађаја per se нешто лоше за Београд - јер, једноставно, није, и што се тога тиче, честитао бих ономе ко је за то заслужан (а заслужна је, дабоме, власт, није моја покојна баба). Дакле, свака част. Не бих ни да образлажем, свако коме није на души провинцијална селендра од Београда, разумеће.

Са друге стране, био бих задовољан да је за те потребе детаљно реконструисан постојећи комплекс Београдског сајма, да су у некој од сала - пошто је догађај посвећен спорту и музици - одржани адекватни спортски догађаји, а сајам добио нове, савремене, павиљоне, хотел(е), конгресни центар, комерцијални простор.

Сурчинизација/Дубаизација/Калифорникација Београда - ширење градских функција по далеким лединама - јесте нешто најгоре што граду може да се догоди, због тога ће живот у њему постати још знатно тежи (доста људи на овом форуму заправо не разуме урбанизам, критикује се крајње корисна градња станова уз централни бизнис дистрикт на НБ, а нико не помиње нпр. по град катаклизмични АФИ Змај - е, па, ово са Сурчином је још горе) и са те стране сам врло незадовољан, и на томе нећу да честитам никоме.

Ето, дакле, последње шансе: да се у скором року промени власт и да се објекти планирани на ледини граде на Сајму.
Hajde malo raspiši taj deo o urbanizmu, ako nećeš ovde može i na nekoj drugoj temi.

Meni se recimo gradnja stadiona (a i sajamskih prostora) na periferiji čini kao dobra ideja.
To su generalno loakcije koje posećuju ljudi iz cele države pa je pristupačnost istima bez zakrčenja gradskih ulica jedan od prioriteta.

Inače sviđa mi se tvoja (i došljakova) ideja o revitalizaciji sadašnjeg sajma (ja bi proširio taj pojas i na suprotnu obalu između starog ž. mosta i mosta na Adi.).
Ne znam zašto su političari s tako nečeg (šta bi bio politički kapitalac da se provede) skrenuli na Surčin i puno ambicioziji/neizvesniji projekat čija propast bi ih pratila do kraja karijere.
 
To su generalno loakcije koje posećuju ljudi iz cele države pa je pristupačnost istima bez zakrčenja gradskih ulica jedan od prioriteta.
Zamisli nekog ko dolazi, naprimer, iz Niša ili istočnog dela Bg, ond mora čitav grad da prođe da bi došao do tog famoznog stadiona. Isto što se tiče i svih drugih stvari koje planiraju da nakrcaju u Surčin.​
 
Pa taj iz Niša će obilaznicom direktno do stadiona, a taj iz Bg će kroz grad. Ko da im je sad neka sreća kad se moraju probiti kroz autokomandu kad je bilo kakva veća utakmica.

Naravno da gradnja samog stadiona na ledini neće biti rešenje, da bi projekat bio uspešan treba još dosta toga sagraditi. Šinsku vezu, dobre linije javnog prevoza, prateće objekte i sl.
Mislim da je projekat izrazito ambiciozno zamišljen, a da bi uspeo ne dopušta polovična rešenja.
 
Ово није нормално колико људи постоји који презиру сопствену земљу. Све што је позитивно мора да се на све могуће начине прикаже као негативно, да се испљује, да се критикује. Људи се радују лошим стварима и једва чекају да се нешто лоше деси, како би имали нешто да пљују. А када тренутно нема лоше, дај онда добро, али да представимо као лоше. Па дај онда теорије завере, како су Косово и Метохија дати у замену за изложбу,... Ништа позитивно у Србији није дозвољено да се деси. Чим је позитивно, мора да је нека превара, нека издаја, нека продаја... Аааа, јесте та изложба као можда није и лоша, али ево вити рупу у асфалту на шинама у некој вукојебини, је*** ти државу...
Повраћа ми се од читања ове теме. Нисам ни пола страница успео да прочитам.
 
Ово није нормално колико људи постоји који презиру сопствену земљу. Све што је позитивно мора да се на све могуће начине прикаже као негативно, да се испљује, да се критикује. Људи се радују лошим стварима и једва чекају да се нешто лоше деси, како би имали нешто да пљују. А када тренутно нема лоше, дај онда добро, али да представимо као лоше. Па дај онда теорије завере, како су Косово и Метохија дати у замену за изложбу,... Ништа позитивно у Србији није дозвољено да се деси. Чим је позитивно, мора да је нека превара, нека издаја, нека продаја... Аааа, јесте та изложба као можда није и лоша, али ево вити рупу у асфалту на шинама у некој вукојебини, је*** ти државу...
Повраћа ми се од читања ове теме. Нисам ни пола страница успео да прочитам.
To je ono što je nedavno pomenuto na temi za Hrvate i pogrešno shvaćeno. Da je Hrvatska izabrana 99% Hrvata bi podržavalo, ali pošto je Srbija onda dobijemo to što dobijemo, iako bih više voleo da se unapredi stari Sajam.
 
Dobro bre braćo negde stvarno treba stati, ovo sa Expo je sigurno fenomenalna šansa, e sad kako cemo to iskoristiti je druga prica… ovu populisticku politiku prema biračima , koju su takvi kakvi jesu možemo kritikovati…činjenica je da je brat Si spavao nedavno tri noći u Beogradu i da je Indijska premijerka odabrala Srbiju kao prvu evropsku državu koju će posetiti…
Ja to povezujem sa državnim aparatom koji radi u pozadini i ne vidi se, ovu sizofrenu stvarnost ne bih komentarisao…e sad hoćemo Kosovo jeftino ili skupo prodati nema kraja toj priči …
 
Posle par stranica ovog foruma izgubiš volju za životom, a ne za temom.
Čitajući ovaj forum i ja se pitam da li ovi ljudi na forum gledaju prosto kao na virtuelnu kafanu u kojoj se misli prenose u tekst neprocesirane, tj. u raw obliku bez da se iste ubace u kontekst mesta i vremena, ili ti ljudi žive u nekom svom mikrookruženju gde je default modus operandi kritika po svemu i po svaku cenu. :)
 
Проблем је што овде има пуно проблема.
A jedan od glavnih je što čim kažeš da ti se neki projekat ne sviđa ili da bi ti to drukčije, proglase te za hejtera. Sva sreća pa nismo šljam. A kada nešto pohvališ, onda naprasno oćorave.
Naravno da gradnja samog stadiona na ledini neće biti rešenje, da bi projekat bio uspešan treba još dosta toga sagraditi.
I opet će taj neko iz istočnog dela grada da ide kolima jer će mu to biti najisplativije rešenje, isto kao i onaj iz III Beograda... , jer neće hoteli i trista nekih čuda oko stadiona u Surčinu, kao i linija BG: voza od Aerodroma do NBG da znače ljudima kako bi došli do istog. Ali da bi se to shvatilo, potrebno je da se živi u pomenutim delovima grada.

Skočiće ti još više vrednost nekretnina.
Jeste čuli svi vi koji nemate kanalizaciju, koji nemate kršteni gradski prevoz, što vam je najbolji put makadam, što vam leti presušuje slavina na česmi... kada se izgradi ovo čudo, ima ljudi da počnu da se otimaju za vaše nekretnine i da plaćaju suvim zlatom. Toliko će da počnu da plaćaju, da jedan Jokić neče imati dovoljno para za kuću, već će morati da digne kredit. ;)
 

Jeste čuli svi vi koji nemate kanalizaciju, koji nemate kršteni gradski prevoz, što vam je najbolji put makadam, što vam leti presušuje slavina na česmi... kada se izgradi ovo čudo, ima ljudi da počnu da se otimaju za vaše nekretnine i da plaćaju suvim zlatom. Toliko će da počnu da plaćaju, da jedan Jokić neče imati dovoljno para za kuću, već će morati da digne kredit. ;)
A koji to delovi grada nemaju kanalizaciju, kršten gradski prevoz i kojima je najbolji put makadam? Naravno jasno mi je da u mnogim rubnim delovima grada postoji par ulica u lošem stanju, ili čak makadam, ali sem nekih romskih i nehigijenskih naselja moram da priznam da ne znam za druga mesta u gradu bez kanalizacije, krštenog gradskog prevoza i da im je najbolji put makadam.
 
Jedna dobra vest ako se realizuje:

Ово ми није јасно, да ли се од Жел станице Земун гради крак ка Аеродрому, Сурчину и стадиону
или се од Жел станице Н.Београд гради потпуно нова пруга ка Земуну?

“The new railway line will be built from New Belgrade station and pass the Zemun station, from which it will continue onwards to four new railway stations - Autoput, Belgrade Nikola Tesla Airport, Surčin and National Stadium station, where the EXPO site will be located.”
 
Zato što je konsultovao eminentne gledače u pasulj, tarot, toz od kafe, kristalnu kuglu... Skraćeno, konsultovao je Rosku. :D
Bolje da je @vradovic-a konsultovao, on je nakon 1h od objave da smo domacini expo izlozbe obradio podatke o kretanju cena nekretnina u Plovdivu nakon tamosnje expo izlozbe i po osecaju dosao do zakljucka da krece airbnb eksplozija i da ce prosecna cena starogradnje biti 4000e
 
Сурчинизација/Дубаизација/Калифорникација Београда - ширење градских функција по далеким лединама - јесте нешто најгоре што граду може да се догоди, због тога ће живот у њему постати још знатно тежи
Pa zar nije do juče problem bio što se grad ne širi već se dograđuje unutar trenutnih granica na štetu infrastrukture i zelenih površina?
 
A koji to delovi grada nemaju kanalizaciju, kršten gradski prevoz i kojima je najbolji put makadam? Naravno jasno mi je da u mnogim rubnim delovima grada postoji par ulica u lošem stanju, ili čak makadam, ali sem nekih romskih i nehigijenskih naselja moram da priznam da ne znam za druga mesta u gradu bez kanalizacije, krštenog gradskog prevoza i da im je najbolji put makadam.
Pa da se krećeš dalje od Bulevara patrijarha Pavla, Pančevačkog mosta i Mirijeva, znao bi.
 
Pa da se krećeš dalje od Bulevara patrijarha Pavla, Pančevačkog mosta i Mirijeva, znao bi.
Pa eto vidiš i sam, periferija dosta dalja i od Mirijeva, tako da kao što rekoh, daleki rubni delovi grada možda imaju nedostatke koji su navedeni a ti daleki rubni delovi su nešto poput sela Jagnjilo kod Mladenovca, ili Trešnjevica kod Lazarevca. Prema tome, sve je jasno. :)
 
Vrh