Šta je novo?

EPS, EDB Blok 20 - [Multifunkcionalni kompleks - 42.250 kvm]

Ma kakve veze ima što će sakriti zgradu Rada... Nije to Kalemegdan pa da ne smemo da narušavamo pogled na njega. Ne poričem da je lepa, i meni se dopada, ali nama će biti lepa i ako se sakrije, a strancima nikada neće biti lepa jer oni jednostavno ne traže takve stvari, tako da nema potrebe mnogo da dolazi do izražaja.
 
marko18":eegtx7tp je napisao(la):
Nebojsa":eegtx7tp je napisao(la):
Opa, na kom mestu se nalaze masine, jel kod zgrade DELTE ili onamo kod RADA i elektrodistribucije?
Kod RAD-a
Aha, znam za to, vidjao sam bagere ali niukakvom radnom pokretu vec samo kako stoje i nigde nikog. Ponadah se da je ovamo Miskovic nesto poceo da prchka ..
 
Nebojsa":1fddph1w je napisao(la):
marko18":1fddph1w je napisao(la):
Nebojsa":1fddph1w je napisao(la):
Opa, na kom mestu se nalaze masine, jel kod zgrade DELTE ili onamo kod RADA i elektrodistribucije?
Kod RAD-a
Aha, znam za to, vidjao sam bagere ali niukakvom radnom pokretu vec samo kako stoje i nigde nikog. Ponadah se da je ovamo Miskovic nesto poceo da prchka ..
Juce je bilo bas aktivno, cak je radila neka masina koja je busila rupe u zemlji, verovatno za postavljanje sipova.
 
Znaci nesto ce da nikne, ali sta? ili rade neke toplovode, vodovode, sanacije i sl. jer nigde nikakve informacije niti o projektu niti o gradnji sto je bas cudno sobzirom o kom delu nbga je rec. Valjda nece jos dugo biti tajna o cemu se radi.
 
Nebojsa sine, prati teme malo pazljivije! Gradi se nova zgrada EPS-a i EDB-a:

edb%20-%20eps.jpg

bm151802.jpg
 
:D priznajem, priznajem ..... inace mogli su umesto ovog ugaonog projekta za isti broj kvadrata da grade visespratnicu, ovako dva savograda jedan preko puta drugog.
 
Mislim da je ovo dobro resenje jer bi ako bi se napravila visespratnica bilo guzvi na tramvajskim sinama cime bi saobracaj bio usporen.Sve u svemu,zavrse ovu zgradu pa da ih cimamo oko Rada.
 
E to ce bome da dobro potraje kako stvari stoje.
 
i ja jednom da se slozim sa nebojsom :)

ako sam dobro izbrojao visi objekti imaju po 11 spratova, nizi 5.. ista povrsina samo poslagana jedna na drugu uopste ne bi imala drugaciji uticaj na saobracaj na sinama a umesto skroz zagusenog prostora dobili bi jedan visok objekat i lep slobodan prostor za trg ili nesto slicno, narocito sto ce jednog dana i staro sajmiste biti sredjeno i prirodno ce se nadovezati . ne znam kakva buducnost ceka pumpu u tom bloku i ako joj sledi rusenje onda ceo taj prostor zavrsetkom i spajanejm ulica te izgradnjom par objekata (opera mozda, mozda druga kula usce, mozda spomen park, muzej staro sajmiste..) da se pretvori u nesto trenutno nezamislivo, pravi centar grada u svakom smislu...

sto kaze nebojsa, jos jedan sava grad nam tu i nije bas trebao ali ok, sta je tu je, samo nek krenu da koliko toliko sredjuju jednu od najekskluzivnijih lokacija u gradu, novobeogradsku slaviju....
 
:) ;) Nemam sta da dodam, sve si vec rekao, zaista vec ozbiljno preterase sa jednim te istim stilom novih gradjevina a ima uslova, kao u ovom slucaju, da se vec jedanput malo uradi na promeni vizure ovog grada na bolje.
 
Radnici rade udarnicki po ovoj ladnoci.Videh usput iz tramvaja.

Evo slike lokacije od letos

29vf1pl.jpg
 
Sve ravno "do kosova" a ona kapija kao usamljeno drvo u africkoj savani ..
 
Na koju god stranu da pogledas vidi se socijalizam, cc, nemoze da se zamaskira pa to ti je ..!! (a moglo je).
 
ево неких рендера од пројектанта. сликах скривено - на брзину. нисам сигуран да су ово финални, али тако су представљени.

slika172.jpg


slika171.jpg


slika173.jpg
 
@ zelja87, +


Render buduceg zdanja me podseti na potpis Singidunuma sa skyscrapercity.com sajta. Ko ne zna, prenosim vam citat Nikite Hruscova, koji nasi urbanisti slepo sprovode u delo u novobeogradskoj arhitekturi: "We must select a smaller number of standard designs .. and conduct our mass building programs using only these designs over the course of, say, five years .. and if no better designs turn up, then continue in the same way for the next five years.

What's wrong with this approach, comrades?"

Nikita Khrushchev, 1954

Slucajni prolaznik ce se zbunjeno zapitati u kom je bloku, 20. ili mozda 25...ili... :(
 
Хехехе...Исти цитат је и мени био на уму гледајући ово.
 
Jel ovo planiraju da teleportuju one spicaste,trouglaste presecene na pola zgrade koje su kod Siva ovde?
 
u kojoj ekonomskoj realnosti, odnosno za koga oni planiraju da izgrade ovu "Template NBG01" zgradi?
 
шпицеве не волим, пре свега, јер су временски превазиђени. у суштини мислим да су елегантан орнамент (мада су често предимензионисани).

али размишљао сам о томе и чини ми се да то нисам виђао нигде ван србије? оно што би ме посебно обрадовало ако је то било (једно време, не треба и даље, бар не у овом облику) одличје националне архитектуре. мислим да нам то фали као што фали и већини дела савремене архитектуре.
 
Jos jedan Savograd, 50-ak metara dalje i opet sve vec sto puta vidjeno, nista novo i radikalnije .... :notok:
 
Vrh