Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Ja sam zapanjen
E pa to, još uvek ako imas temp mora u kovid, ako kasljes moras u kovid itd...a tamo sada trenutno nema guzve, a kada je veci broj ljudi, onda je haos.
Nek ne moramo da trcimo na testiranje ako imamo temperaturu ( normalno je da bude i 3 dana kao virus) i nek DZ funkcionisu normalno i dosta. Pa i sa gripom zivimo normalno 🤷‍♀️

Ali sam ocekivala da ce brojevi brze padati 🤔
Biti pozitivan ne znaci nista, tj. brojke pozitivnih ne znace nam nista jer ne znamo kakve simptome tih 2000+ ljudi ima. Ja kazem da se ovako testiralo u bilo kom periodu ljudskog covecanstva bilo bi pozitivnih na neki virus. Na primer, malo ko zna da smo recimo 2008 imali dosta povecan broj umrlih pa se nije pricalo o tome. A i ljudi su uvek i umirali od gripa

Prema tome, prestati s testiranjem jer uvek ce biti pozitivnih, ko ima ozbiljne simptome pravac dom zdravlja i kraj price
U suprotnom, ovako se moze narednih milion godina a priznacete da je to ludost
 
Francuski ministar zdravlja, na TV-u:
Olivier Veran je zatim nastavio objašnjavajući zbog čega se ukidaju mere kada su brojke i dalje visoke:
„I ako me pitate da li je postojala korelacija između činjenice da smo ukinuli ograničenja i oporavka epidemije, ja ću vam reći, pogledajte Nemačku, pogledajte Italiju, oni doživljavaju oporavak epidemije iako su zadržali sanitarnu propusnicu, a ponekad i vakcinacionu propusnicu, zadržali su i nošenje maski na zatvorenim mestima. U Italiji je čak i FFP2 obavezna u prodavnicama. Oni imaju isti skok kao i mi.”
 
Samo da vas podsetim da ste zaboravili da pisite ovde.


tumblr_odjsmif1Eu1tq4of6o1_1280.gif
 
Razumem, i nije mi teško. :)

Situacija se (po ko zna koji put) preokrenula. Potencijalni novi talas, koji samo što se zapatio i malo podigao brojeve u Beogradu i Šumadiji, nije ni stigao da se akumulira, i sada opet imamo trend pada. Zanimljivo je da je taj (BA2 omikron) talas u nekim zapadnoevropskim zemljama dosegao bizarno velike brojke, koje bi odgovarale ciframa od oko 70,000 dnevno zaraženih kod nas. I to sve nakon, takođe velikog, BA1 omikron talasa.

Capture.JPG


Čekamo da @Zuma okači novi grafik viška smrtnosti.
 
Колико видим на www.worldometers.info све више рупа има у извештајима, тј једна по једна земља одустаје од слања извештаја. А по истом том порталу број дневно преминулих је пао на ниво најнижи још од априла 2020. Сад да лу су те "рупе" мало допринеле или нису....
 
тј једна по једна земља одустаје од слања извештаја
Dosadilo ljudima, a i imaju nove, gore brige. Ne zezam se.
To vazi i za gradjane tih zemalja ali i za vlade. Treba izaci na kraj sa krizama koje su izudarale planetu i pre Ukrajine, a kamoli tek sa ovim krizama sada proisteklim iz tog rata.

Kovid kriza i pandemija su gotove. Postace sezonski grip i to je to.
 
Шушка се по здравству да се враћа пандемија у пуном јеку за два месеца.
 
Bio u Domu Zdravlja. Svi opet nose maske i uplaseni su.
Da li je to novi talas poceo?
 
A Chinese city briefly ordered all indoor pets belonging to COVID-19 patients in one neighborhood to be killed.

The Anci district of Langfang city, in northern China, on Wednesday ordered the "complete culling of indoor animals" of coronavirus patients, the state-run China News Service reported.
Tamo gde prestaje ljudska glupost, počinje Bog. Inače ga nema.
 
Nece im narod dati. Sad kad su ukinuti Kovid ausvajsi, nema te sile koja ce naterati Srbe da ih opet vade. S maskama je skoro pa isto. Bar ja tako predvidjam

A i pojavile su se nove brige, treba izdrzati nova poskupljenja, nove talase migranata, otplacivanja Pecenjarskih svinjarija u EPSu...

Uostalom, Kovid je mrtav i u svetu, nikoga vise ne zanima.
 
Сећате се на почетку пандемије када су Швеђани рекли да је борба против заражавања сама по себи узалудна и да ће пре или касније доћи до експлозије заражених јер мере не могу да трају довека? Када су им се остали ругали и упоређивали их са Данцима који су имали мање заражених? Или како су Немци испадали паметни због репресивних мера у протекле две године а Американци ненормални што их нису свуда имали?

Ево сада можемо да погледамо ко је био у праву и колико су локдауни дугорочно одржива стратегија. Укупан број заражених од почетка пандемије (скалиран према популацији):

Шведска / Данска / Норвешка

Немачка / САД

Рекао бих да ово мање-више потврђује став који сам заступао - да су локдауни смислени (и били смислени) само док нисмо имали вакцине. Оног тренутка када су свима постале доступне вакцине као једини начин минимизирања ризика од смрти / тешке болести због ковида су локдауни и репресивне мере изгубиле било какву поенту. Сви они који се нису заразили 2021. се заражавају 2022.
 
Ovaj grip stovsada hara je ludji of korone. Deca mi imaju temp iznad 39, grlo boli, kashalj ne prestaje, nosici kao cesme.
 
Nije bas da je korona zaboravljena od svih. U austriji je kao kao pred ww2. Vojska sa puskama na granici proverava prospusnice, u becu bukvalno nigde ne moze da se udje bez n95 maske i potvrde vakcimacija/korona. Na metro stanicama preko razglasa ahtung ahtung podsecaju ovcice da stave ffp2 maske iako su na otvorenom. U restoranima maksimalna robotizacija ljudi, skida se maska jedino dok se sedi, cim se guza malo pomeri od stolice odmah navlace maske. Da mi je neko pricao ne bi verovao. Zato kod brata orbana, nece da te puste unutra ako imas masku, po principu ne primamo cudake
 
Vrh