Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314

Gradonačelnik Beča: "Ukidanje mera je bila greška"


Gradonačelnik Beča Mihael Ludvig ističe da je odluka austriske vlade o ukidanju gotovo svih epidemioloških mera bila greška, i najavljuje strožiji kurs.

"Broj novozaraženih je dostigao apsolutni rekordni nivo. Ukidanje mera je bila greška. Upravo smo na to uvek upozoravali", poručio je Ludvig preko Tvitera. On je, od novog ministra zdravlja Johanesa Rauha, zatražio da deluje.

"Od novog ministra zahtevao sam da ozbiljno razmotri visok broj novozaraženih i iz toga rezultirajuću veoma tešku situaciju", podvukao je Ludvig.


Ето, то што предвидех у претходној поруци, већ се десило... И десиће се свуда.
 
Problem je što brojke nisu pale toliko značajno. Od tog nekog vrhunca, dok su trajale mere, tek je blago počeo da opada broj i već je neko vreme konstantno oko 30k novozaraženih dnevno. Međutim, mere su ukinute kasno, ne na vrhuncu, nego tek kada se "smirivala" situacija. Ludwig i dalje drži strožije mere u Beču, što i dalje nema smisla jer produžuje talas, iako je stanje u bolnicama prilično opušteno. Mislim da sada Austrija najgore prolazi u Evropi, jer se mere od pokrajine do pokrajine razlikuju, obavezna vakcinacija se stavlja na pauzu, talas još uvek visoko talasa. Čak ni ta "pretnja" obaveznom vakcinacijom nije urodila plodom, pa smo sada na minimumu dnevnih vakcinacija još od početka vakcinisanja. Kako je dobra bila politika zaštite od korone na početku, tako je sada neviđeno loše i smotano.
 
@marrecar sta se desava u pogledu te obavezne vakcinacije, jel su poceli da hapse i privode? Video sam bio vest al zaboravih posle da otvorim i procitam.
 
@marrecar sta se desava u pogledu te obavezne vakcinacije, jel su poceli da hapse i privode? Video sam bio vest al zaboravih posle da otvorim i procitam.
Ona je počela od februara zvanično, poslata su pisma svima na kućnu adresu. Sada od, valjda sredine, marta je trebalo da pristignu i prve kazne za one koji se nisu odazvali i vakcinisali se.
Predložene kazne su bile novčane, koje se brišu ako se osoba vakciniše. Za godinu dana može max 4 puta da stigne kazna, i to od max po 600e, znači ukupno za godinu dana je 2400e max. I zakonski nije predviđena zamena za kaznu, odnosno zatvor. Tako da ne znam tačno koja je svrha kažnjavanja, odnosno šta može da se desi ako se neko ne vakciniše i ne plaća kazne, šta dalje.

A od juče je pauzirana ta obaveza. Razlog nisam pročitao, a mogu da pretpostavim da je u pitanju reakcija eksperata, koji smatraju da obaveza trenutno nije logična, jer trenutne vakcine ne pružaju dovoljno visoku zaštitu od omikrona. A može biti i činjenica da od početka februara, a i pre toga, se nije značajno povećao broj vakcinisanih, a teško da bi se u budućnosti nešto promenilo. Za sada obaveza nije ukinuta, nego stavljena je na pauzu, samo je pitanje do kada.
 
Први пут од почетка пандемије корона вируса у Немачкој је у једном дану забележено више од 250 хиљада случајева нових зараза, објавио је данас Државни епидемиолошки институт Роберт Коцх.
Од 20. марта, како је договорено у фебруару на састанку савезних и савезних покрајинских власти, требало би да буду укинуте све мере осим ношења маски у затвореном простору. Неки стручњаци упозоравају да је садашњи пораст броја новозаражених шести талас пандемије изазван новом подврстом варијанте омикрона.

Подваријанта БА2 је одговорна за брзо ширење

„Нова подваријанта БА2 одговорна је за брзо ширење заразе, у комбинацији са ублажавањем мера и дозвољеним окупљањем вец́ег броја људи у затвореном простору“, рекао је стручњак за биоинформатику Ларс Кадерали агенцији дпа. Епидемиолог Хајо Зеб из Немачког имунолошког друштва тврди да није реч о новом таласу, али да пети талас још није у потпуности прошао.

Стручњаци сматрају да је осим ублажавања мера, за пораст броја новозаражених крива и нова, заразнија подваријанта вируса и раширено осец́ање становништва да је круна прошла. Треба додати да је од почетка рата у Украјини пандемија у медијском извештавању пала у други план.
 
Znaci virus se deli na varijante. A onda se varijante dele na "podvarijante"...

oh-god-praying.gif


U stvari, najbolje bi bilo da uvedu nomenklaturu kao kod softvera. Kovid 1.1.4, Kovid 1.1.4.65.73...
 
Taксономија и класификација микроорганизама је веома комплексна. Нпр. бактерија Ешерихија коли се дели на 190 серогрупа.
 
Jel ukidanje kovid propusnica znaci da se moze u kafanu posle 8 🤣
 
Mislim da će ovo biti trajno ukidanje Kovid ausvajsa, jer realno, Kovid histerija je svima do***čila, čak i državi i Partiji. Sem toga, niko više, ni u Srbiji ni u svetu, ni ne misli o tome, pogotovu nakon novog shitstorma kriza koji su nas pogodili još pre Ukrajinskog rata, sa energentima. A kamoli tek sad sa novim razdorom i hladnim ratom na pomolu.

Uostalom, i brojke su pale na relativno prihvatljive vrednosti, tako da... mic po mic, bliži se kraj histeriji. Virusu ne, ali histeriji i profiterstvu od njega svakako.

Tačno dve godine ima. Dosta je kume.
 
Хош рећи вирус хистерије је прешао са вируса короне на беспоговорно осуђивање свега што има везе са руском агресијоми и генерално Русима и свакога ко каже да ситуација није баш 100% црно бела
 
Sve je to lepo, al u Austriji i Nemačkoj skaču brojke i radi deltakron. ;)
 
@paradox polje
To je drugo. Zato što su Rusi ispali neviđeni slepci i imbecili. Kao što se može videti, i ja sam prvih 5 dana (+ još 2 dana ''fore'') imao potpuno drugačija, i mišljenja i prognoze kako će sve završiti. Bio sam 100.00% ubeđen da će biti skroz drugačiji ishod. Ne samo ja, nego i neki mediji, njihovi gosti i analitičari. Ali kada sam nakon 7 dana uvideo koliko je grešaka napravljeno, na svim nivoima i u svim sferama... promenio sam stav i distancirao se od svega toga. Ono što se radi tamo je bolest mozga. Samo pogledaj koga su juče i danas Rusi pozvali da im se pridruži u pohodima i sve će ti biti jasno. A za iznos koliko im dnevno, ponavljam - dnevno ode na to majmunisanje (20 milijardi dolara) mogli su do sad da privole Ukrajinu na 50 različitih načina. Neopisivo sam i razočaran i šokiran nivoom debilizma koji je eksplodirao za ovih zadnjih 10ak dana.

Toliko o tome ovde.
 
Слаежем се није за ову тему и не браним никога, само подвлачим паралеле. Постоји неки светкси мејнстрим који форисира једноумље, и све што одскаче од једноумља бива анетемисано од врлог новог света. И као што нисам никад порицао да је корона заиста највећа светска пошаст (ако гледамо само болести а не и ратове) у поседњих сто година тако нећу ни порицати да је Руска "интервенција" заправо агресија противна свим светским повељама, ни да је лош и наиван потез који ће само додатно појачати раздор између два некада братска народа и тиме испунити заправо жеље светских мутивода. Само истичем да је факат да исте оне снаге и организације које су форсирале једноумље у борби против короне садо то исто раде у новим руско-украјинским околностима, и притом се игнорише чињеница да је агресија и злочина било и раније, али тада никаква осуда није била у њиховој агенди.
 
Paradoks, što se mene tiče, priča o duplim standardima je put u pakao. Svi lupeži koje znam samo o tome pričaju: a drže se kategoričkog imperativa koliko i celibata u javnoj kući. Ja primenjujem duple standarde svakoga dana - grešan sam, priznajem, ali mislio sam da smo svi? Ali postoje i smrtni grehovi. I tako sam ja, ruskogovoreći rusofil, čovek koji se gadi Putina i onoga što radi njegova Rusija. Priznajem bez protesta - na strani sam Ukrajinaca, 100%, i više, ako je moguće. Iako u Ukrajini 'postoje nacisti' (u Zvezdi ne može da igra Bošnjak, Hrvat, niti Albanac - to je nacizam, sramota, a ja sam i dalje Zvezdaš). Jbg. Paradoks? Mislim da nije.

Elem, Bender je u pravu - kovid ausvajs se neće vraćati, ali za mene je poenta u maskama. Ta glupost bi zbog načina kako glupaci poimaju svet, mogla da se vrati. Ja ne želim da se nikad više vrati. Jer to vređa inteligenciju svega što je misleće.
 
Први пут од почетка пандемије корона вируса у Немачкој је у једном дану забележено више од 250 хиљада случајева нових зараза, објавио је данас Државни епидемиолошки институт Роберт Коцх.
Од 20. марта, како је договорено у фебруару на састанку савезних и савезних покрајинских власти, требало би да буду укинуте све мере осим ношења маски у затвореном простору. Неки стручњаци упозоравају да је садашњи пораст броја новозаражених шести талас пандемије изазван новом подврстом варијанте омикрона.

Подваријанта БА2 је одговорна за брзо ширење

„Нова подваријанта БА2 одговорна је за брзо ширење заразе, у комбинацији са ублажавањем мера и дозвољеним окупљањем вец́ег броја људи у затвореном простору“, рекао је стручњак за биоинформатику Ларс Кадерали агенцији дпа. Епидемиолог Хајо Зеб из Немачког имунолошког друштва тврди да није реч о новом таласу, али да пети талас још није у потпуности прошао.

Стручњаци сматрају да је осим ублажавања мера, за пораст броја новозаражених крива и нова, заразнија подваријанта вируса и раширено осец́ање становништва да је круна прошла. Треба додати да је од почетка рата у Украјини пандемија у медијском извештавању пала у други план.
Sada uz 250.000 novozarazenih, ima 250 preminulih, a ranije je uz 45.000 novozarazenih bilo 500 preminulih.
 
Elem, Bender je u pravu - kovid ausvajs se neće vraćati, ali za mene je poenta u maskama. Ta glupost bi zbog načina kako glupaci poimaju svet, mogla da se vrati. Ja ne želim da se nikad više vrati. Jer to vređa inteligenciju svega što je misleće.
Zasto koriscenje maske vredja inteligenciju? To je najblaza i najlogicnija mera u odnosu na prinudno vakcinisanje kompletnog stanovnistva.
 
Pa evo, na osnovu toka pandemije u poslednje dve godine na svetu, gde su najjače pikove imale zemlje sa obavezom nošenja maske i na otvorenom, a najbolje prošla Norveška - sa obavezom (u Oslu) nošenja maske u taksiju i na aerodromu i preporukom da se nosi u javnom prevozu u špicu... što je sve u međuvremenu ukinuto.

Inače, ja ne mogu da pojmim da se veruje da ta krpa preko face može da utiče na pandemiju, bilo kako. Zaista, ne, to je presmešno.

Uzgred, ja sam jedan od valjda troje ljudi koje poznajem a da (još) nisu oboleli, a masku sam nosio isključivo nepravilno, tek da me niko ne opominje... tj. kao da je nisam nosio nikad.

Smešno.

Vakcina je, naravno, drugo, to je već nauka. A ovo je samo farsa. I dosta je bilo.

E, sad već sa tolikim vakcinisanim ljudima koji se plaše da ne dobiju omikron-kijavicu, više možda nije ni farsa...
 
Poslednja izmena:
Vrh