Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,3%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 79 25,3%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,4%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,8%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,9%

  • Ukupno glasača
    312
https://www.zerohedge.com/covid-19/...ptions-after-government-fails-prove-they-work

Businesses in Wales are demanding vaccine passport exemptions after the government failed to provide any evidence that the scheme prevents the spread of COVID-19.

COVID passes were introduced in Wales in October and applied to nightclubs, as well as indoor non-seated events for more than 500 people and outdoor events of more than 4,000 people.

In response to the Omicron outbreak, in December pubs were also restricted to the “rule of six” and table service only, while all nightclubs were ordered to close.

Despite restrictions supposedly being lifted later this week, nightclubs, cinemas and theaters will still be forced to demand COVID passports.

A Freedom of Information Act request was sent to the Welsh government asking for “any and all data that Welsh Government have used to develop the restrictions announced on 16th and 17th December 2021.”

"This should include but not be limited to: a. Statistical information regarding numbers of Covid cases developed from nightclubs b. Statistical information surrounding rates of transmission from businesses to be impacted by the one way system rule. c. Minutes of the meeting and all this in attendance held on 16th December by Welsh Government regarding the restrictions,” stated the FOIA request.


The government responded to to first two questions by stating, “This information is not available. There is no guarantee about where someone caught Covid-19, therefore there is no data on cases caught in specific locations.”

In other words, despite imposing COVID passports on nightclubs and numerous other venues, the government has no information on whether they work at all.

Publican Jon Bassett told Wales Online the response to the FOIA request was “unbelievable” and clearly shows that the restrictions aren’t justified.

“My WhatsApp group with other licensees is going crazy since this has gone into the public domain,” said Mr Bassett.

“I would have thought there would have to be more evidence for them to do it. I just don’t get it,” he added.

“I think there is a lot of anger because it’s been a dreadful two months. The concern we’ve got now is if there’s another variant come December this year and it happens again. I just fear we’re in a loop.”

The UK government’s own report into vaccine passports also found that the scheme not only failed to prevent the spread of the virus, it could actually worsen the situation.

England went ahead anyway and introduced vaccine passports for nightclubs in December, although those rules are set to expire later this week.

As we previously highlighted, COVID passports were introduced in Wales after a dodgy vote that the government won because a Conservative MP who was set to vote against the measure couldn’t log in to a Zoom call.

Welsh First Minister Mark Drakeford also stupidly claimed that Omicron was just as severe as Delta, while also boasting about how stricter lockdown measures had put Wales in a better place than England, despite Wales recording higher case numbers.
 
Претеране мере на почетку пандемије су покренуле узрочнике огромног вишка смрти у Србији. Докажите другачије, односно, докажите да нпр. двомесечно закључавање/спречавање кретања старих људи није имало погубан утицај на здравље, па мислим да вам следује Нобел за медицину и физиологију. Мени не морате да објашњавате како за то време здрав стар човек постане суицидални популеш (а касније леш), покретна старица - полубиљка, а старица чистог ума - дементна старица: сва три случаја сам гледао у директном преносу. Одскакућите у кратким поскоцима више! Не може нико нормалан да вас слуша више.

Сањаћете локдаун од муке, упишкићете се у кревет јер вам недостаје: упишките се слободно, али ковидистичког с...ња је доста.
 
Poslednja izmena:
Tebra, u redu je, kapiramo. :) Povećanje od 18% u odnosu na 2020. godinu, a sama 2020. je imala povećanje od 14%.
Znam da ti i ekipa mislite da smo svi ostali ovde na temi s jedva završenom osnovnom školom, ali ne brini, razumemo šta hoćeš da kažeš.
Treba biti i na tom nivou da može da se razume da mi, kojima se neko obraća, razumemo, i da se služimo sarkazmom. Mada, neki bi radije leba ne jeli, nego da elaborat ne napišu o tome kako (ne)razumeju.
 
Претеране мере на почетку пандемије су покренуле узрочнике огромног вишка смрти у Србији. Докажите другачије, односно, докажите да нпр. двомесечно закључавање/спречавање кретања старих људи није имало погубан утицај на здравље, па мислим да вам следује Нобел за медицину и физиологију. Мени не морате да објашњавате како за то време здрав стар човек постане суицидални популеш (а касније леш), покретна старица - полубиљка, а старица чистог ума - дементна старица: сва три случаја сам гледао у директном преносу. Одскакућите у кратким поскоцима више! Не може нико нормалан да вас слуша више.

Сањаћете локдаун од муке, упишкићете се у кревет јер вам недостаје: упишките се слободно, али ковидистичког с...ња је доста.
A šta ćemo onda sa Australijom? Tamo bi trebalo da imaju još veći višak smrti. Ono kako oni žive poslednje dve godine ne bih nikome preporučio.
 
I nije mi jasno čemu ovo imputiranje o ljubavi prema Kini? Kako si došao do toga i kad sam ja to rekao ili čak nagovestio? Kina je najgora diktatura i jedna od najvećih opasnosti po svet jer njene metode polako preuzimaju i drugi. Recimo Rusija je upravo na tom putu, a i naša policija je baš od Kine kupila tehnlogiju za masovno nadgledanje i kontrolu stanovništva. Kamere svuda, uz softver za prepoznavanje lica, tako da ako žele mogu da znaju svaki korak svih političkih protivnika, pa čak i onih koji bi to tek mogli postati. Takođe, ja ustvari mislim da je upravo odbrana ličnih i kolektivnih sloboda jedan od najvažnijih zadataka koje svi imamo.
Odgovor na pitanje: Pa došao sam na osnovu toga što si otkako traje epidemija i ova tema, u nekoliko navrata hvalio i branio Kinu kada je zasluživala svako moguće napenaljivanje na svetu. Ali bukvalno Svako. Moguće. Napenaljivanje. Na. Svetu.
Jer da ih je svet tada jače napenalio i pritisnuo, mi bismo već do leta 2020. uveliko imali pravu istragu i samim tim uzrok i veći deo objašnjenja kako je došlo do abominacije. Šta su debili kombinovali tamo u institutu, koji soj kog virusa sa kojim drugim, koliko dugo, kako su živuljke reagovale na to... I time bismo mogli brže i lakše da napravimo efikasne vakcine i lekove. I ne bi bilo jurenja za svojim repom u vidu alkoholčića, rukavica, maskica, skafanderčića za svaki dan, i uopšte, celog univerzuma profiterstva koji je niknuo na tom njesru.

Uz sve to bismo učinili uslugu i samom običnom stanovništvu Kine, jer bi pod tolikim pritiskom i prilivom informacija i stranaca KKP malo pokleknula, a nesrećni narod Kine shvatio da postoje i drugi načini da se živi, da se radi, da se uređuje država i da se razmišlja. Nešto što im ne daju već više od 70 godina otkako su ih zajahale psihopate naspram kojih čak i Staljin izgleda kao Hoze Muhika.

ALI NE... j'š to. Nije u redu kriviti Kinu s njenom istorijom aljkavosti, korupcije i zataškavanja. Nije u redu postavljati pitanja. Nije u redu posumnjati u izjave ''svetske'' organizacije za koju odavno vrapci na grani znaju da je, kao i sve ''institucije'' na ovom svetu, postala akcionarsko društvo koje radi u interesu najvećeg sponzora. Nije u redu ukazivati na to kako razni profiteri i gamad širom sveta koriste ovu frku da na njoj namlate pare i moć. Nije u redu iskoristiti ovaj trenutak da se razotkriju sve grozote i pokvarenštine Farmako industrije, koja za svakog ko nije slep kod očiju, već ima istorijat i mnogo kontroverzi iza sebe. :rolleyes:

A sve to je ispalo tako kako je ispalo upravo zbog prevelikog broja beskičmenjaka koji uzimaju sve što im se servira zdravo za gotovo. Pa tako ako i SZO kaže ''emmm, ne ide nam se u Vuhan'' i ''nije Kina kriva, vi, ljudi sveta ste krivi'', nekima je to u rangu Božje reči i nema šta više da razmišljaju o tome. Zabole ih da razmišljaju o tome. Zabole ih da koriste mozak.

No... dobro, čitam i ovo naredno što si napisao i darago mi je da vidim to kod tebe, i stoga evo, da bude i ozvaničeno, brišem ovu jednu stavku iz zapisnika vezano za Kinu:
Zuma voli i brani Kinu
Zumu ''zabole'' za uzrok i mehanizam nastanka virusa
Međutim, takođe mislim da i vi doprinosite ugožavanju tih sloboda jer sve aktiviste koji pričaju o njihovoj važnosti svojim stavovima tokom epidemije implicitno predstavljate kao neke čudake
Ne sve. Samo ekstremiste. I one koji u svakom podatku nalaze neki skriveni značaj. I one koji kada stvari idu na bolje, kažu ''rano je da bilo šta zaključimo, sačekajmo i živimo ovako još godinu dana'' a kada stvari odu na gore kažu ''eto, vid'te, sam lepo rekao da nam sledi smak sveta!''

Ja se istovremeno i zezam ali sam istovremeno i ozbiljan kada kažem da neki od vas ovde zvuče kao ona ekipa iz Riders of justice. Film je izašao 2020, ja ga odgledao proleća 2021 i dok sam ga gledao, nekoliko puta se setih vas par s ove teme. Neću lagati, prvenstveno tebe. Ali neću ni da izostavim da je bilo perioda i prilika kada si se vraćao u normalu. Međutim to kod tebe očigledno nije trajno, jer pre ili kasnije, ti opet na kraju završiš sa ovakvim stavovima, izjavama i ekstremima u razmišljanju:
A upravo TO ruši kredibilitet čitavog pokreta protiv ovog polaganog skretanja u ekstremnu političku desnicu koju nužno vodi u totalitarizam
Ne mogu da kažem za druge, ali pazi, ako ja ni tokom najluđih dana puberteta nisam prešao granicu koju sam sam sebi bio postavio (napomena: nije imalo veze sa levim ili desnim opredeljenjem, jer tada, 2000ih, ta podela je bila skoro pa isčezla; nego je imalo veze sa stavovima vezanim za srpsko spoljno opredeljenje) ne boj se ti ništa za mene, neću ja otići ni u Strojevce, ni u Trampovce, ni u Vučićevce, ni u Šešeljevce, ni u bilo koji drugi ekstrem. Jer ne volim ekstreme, pogotovu u kontekstu društva, i još više - znam da to uvek vodi ka takoreći efektu klatna, gde se nakupi svačega pa se iz jednog ekstrema ode u drugi, pa opet u prvi, pa tako tamo vamo... A to ne valja.

A verujem da ni drugi sa ove teme niti imaju takve stavove, niti klize ka bilo čemu. Jer iako se ne znamo lično, video sam šta pišu ovde, video sam ih šta pišu na drugim temama, i zaista ne mislim da ikome preti to čega se ti bojiš. Van foruma, takođe znam lično dosta ljudi kojima je ovoga preko glave i misle isto, i ni za njih ne bih rekao da ''skreću ka ekstremnoj desnici koja nužno vodi u totalitarizam''. Uz to redovno bacim oko i na komentare na internetu - čemu se neki ovde smeju i krste, a ti komentari su mnogo efikasniji reprezent javnog mnjenja nego ovaj forum i mi na njemu - i tamo takođe ne videh ikoga da je zastupao neke ekstremno desničarske ili američko-kaubojske stavove (mislim na ono stereotipno američko ''hoću da radim šta hoću na mom imanju a hoću i da nosim pušku na ulici jer ne osećam se slobodno bez nje''). Ljudima je samo pun kufer da 2 godine slušaju:
Stiže 63. talas sa 84. sojem
Vi, obični ljudi ste krivi za sve ovo
Ne znamo kako je virusčina nastala
Ekonomija je nebitna, dug i šteta veći nego WW2 su nebitni
500 miliona novih bez posla i još 500 miliona sa smanjenim prihodima su nebitni
Mentalno zdravlje i opšte sociološko stanje su trivijalni
Svako ko sumnja u bilo šta na svetu i u životu je teoretičar zavere
Može da bude a i ne mora da znači
 
Poslednja izmena:
Pa najveći teoretičari zavere su ovi što su vikali da ćemo svi pomreti, da se moramo zatarabiti u kuće, da ne smemo izaći napolje, da će vakcina biti spas čovečanstva od korone, da nam trebaju neke propusnice da bi se kretali, da ih ne zanima odakle je potekao virus, pričanje o "netačnim tvrdnjama" koje se na kraju ispostave kao tačne, svaku izjavu etiketirali kao "teoriju zavere" i "Trampizam"... To su najveći nepoverioci u nauku i vodjenje u totalitarizam.

Možda mi imamo više žrtava po broju stanovnika jer je em skoro trećina zemlje matoro kao što reče Bender (prosek smrti je 77 godina), em trećina zemlje živi u jednom gradu, em svi znamo kakvo nam je zdravstvo i ko nas leči, em su ljudi hteli da žive koliko toliko normalno pa makar to značilo skoriju smrt, em ima i onih koji su se zatarabili u sobe dve godine pa nemaju imunitet... Niko nije išao po bolnicama i pljuvao ljude, svako ima svoj izbor. Najgore od svega što mi generalno nemamo naviku da se proverimo bar jednom godišnje (a i kako da se proveriš u našim državnim ustanovama gde treba da čekaš 5 sati na pregled) već mislimo da nam ništa ne fali, a unutra haos i sve pojedeno pa na kraju bude "zdrav ko dren, nikad kod doktora nije otišao, a umro". I to je dosta doprinelo višku smrti, misliš da si zdrav, a u stvari potreban je samo neki malo jači virus da napravi karambol u već oštećenom organizmu. Onda na to dodaš naš "stručni" kadar koji je sam rekao da je smrtnost kod nas na respiratoru preko 95%, možda čak i 99%, pa kad na to dodaš sve one koji nisu mogli da se leče jer niko ne radi ništa drugo sem kovida onda dobijemo to što dobijemo.

Inače, većina je protiv ikakvih "propusnica" iliti kako su to nekada teoretičari zavere nazivali "pasošima".

Još jednom ponavljam da su razlike u starosti između nas i zemlja razvijenog sveta vrlo male i sasvim nedovoljne da objasne veliku razliku između našeg i njihovog broja mrtvih. Takođe, treće mesto u svetu je ipak previše, jer to više nisu ni samo razvijene zemlje nego maltene SVE zemlje, bile one razvijene ili ne. To je ipak previše i ne može se objasniti onim što navodiš.

Postoji međutim vrlo jednostavno objašnjenje. A to je da ste u ovoj epidemiji vi i naše vlasti pokazali tako bratsko ideološko razmevanje i tako savršeno slaganje oko pristupa epidemiji, tj oko toga da ne treba raditi ništa, da je to prosto zadivljujuće. Ako izostavimo prvi period zbunjenosti, iznenađenja i straha za fotelje, njima kasnije nije ni pamet palo da uopšte kontrolišu čak i one mere koje ipak jesu donosili onda kad više nisu mogli da JOŠ malo sa njima odugovlače, plus što su posebno zadužili Vesića da na sve načine maltretira i ponižava medicinski deo kriznog štaba, dok ste vi kao spoljašnja podrška iz sve snage ionako sa razlogom nepoverljiv narod bukvalno dve godine dodatno bombardovali beskonačnom serijom tobožnjih "vesti" zašto je "sumnjivo" sve što se i kod nas i u svetu radi u vezi kontrolisanja epidemije.

I ZATO mi imamo toliko mrtvih. A sve ostalo ima zanemarljiv uticaj.
 
A šta ćemo onda sa Australijom? Tamo bi trebalo da imaju još veći višak smrti. Ono kako oni žive poslednje dve godine ne bih nikome preporučio.
Plus, zatvaranje je trajalo 2 meseca 2020, a najveci visak smrti je bio 2021.
2021 su bile slabije mere nego 2020 a bilo je vise umrlih ???
Da cujemo expertsko objasnjenje...
 
Vest:

Uskoro specifična vakcina za omikron​


I komentar ispod koji mi ulepšao dan :ROFLMAO::ROFLMAO:
Mene voljela.jpg

1958d66d5419a186395c2fcc438f47ee.jpg
 
A šta ćemo onda sa Australijom? Tamo bi trebalo da imaju još veći višak smrti. Ono kako oni žive poslednje dve godine ne bih nikome preporučio.
Да ли су имали двомесечну забрану кретања старих, током 24 сата на дан?

Ево изнад овог експерта из Загора, нек крене да објашњава старим женама кад поломе кук да ће дуго да поживе - јер не могу да се крећу. Ајде, благо чичи. Још један Нобеловац. Само напред!
 
A šta ćemo onda sa Australijom? Tamo bi trebalo da imaju još veći višak smrti. Ono kako oni žive poslednje dve godine ne bih nikome preporučio.
Ja se samo setim ovog podatka

h6BdYPx.jpg


Postoji međutim vrlo jednostavno objašnjenje. A to je da ste u ovoj epidemiji vi i naše vlasti pokazali tako bratsko ideološko razmevanje i tako savršeno slaganje oko pristupa epidemiji, tj oko toga da ne treba raditi ništa, da je to prosto zadivljujuće. Ako izostavimo prvi period zbunjenosti, iznenađenja i straha za fotelje, njima kasnije nije ni pamet palo da uopšte kontrolišu čak i one mere koje ipak jesu donosili onda kad više nisu mogli da JOŠ malo sa njima odugovlače, plus što su posebno zadužili Vesića da na sve načine maltretira i ponižava medicinski deo kriznog štaba, dok ste vi kao spoljašnja podrška iz sve snage ionako sa razlogom nepoverljiv narod bukvalno dve godine dodatno bombardovali beskonačnom serijom tobožnjih "vesti" zašto je "sumnjivo" sve što se i kod nas i u svetu radi u vezi kontrolisanja epidemije.

I ZATO mi imamo toliko mrtvih. A sve ostalo ima zanemarljiv uticaj.

Postoji još jedno vrlo prosto objašnjenje. Par paničara je plašila narod toliko da su mnogi psihički oboleli i uništili imunitet. Upravo takvim ponašanjem ste vi doprineli tome da imamo velik višak smrti. Bombardovanjem "vesti" o nekim trakama smrti, nedovoljnim grobljima, umrećemo ako izadjemo napolje, vakcina je spas čovečanstva...

I ZATO mi imamo toliko mrtvih. Sve ostalo ima zanemarljiv uticaj.

Još jednom ponavljam da su razlike u starosti između nas i zemlja razvijenog sveta vrlo male i sasvim nedovoljne da objasne veliku razliku između našeg i njihovog broja mrtvih.
Još kad bi naša zdravstvena nega bila ista kao u zemljama razvijenog sveta...

Što je babi milo to joj se i snilo. Hteo da priznaš ili ne, vodiš se samo svojim mišljenjem i niko te ne može ubediti u suprotno, niti te zanima drugačiji pogled. Apsolutno isto kao i druga strana koju optužuješ tako da je krivica podeljena. Mere su postojale i svako se pridržavao gde treba i gde je imalo smisla. Ako ti smeta to što je narod izlazio napolje po lepom vremenu trebao si da se preseliš u Australiju.
 
Имате нагло повећану смртност младих од 15 до 19 година у Британији од нековида. Прочитајте мало и о томе, "спасиоци старих и болесних". Ви што спасавате људе - затварајући их.
 
Plus, zatvaranje je trajalo 2 meseca 2020, a najveci visak smrti je bio 2021.
2021 su bile slabije mere nego 2020 a bilo je vise umrlih ???
Da cujemo expertsko objasnjenje...
Pričali ste ljudima da je vakcina spas. Tako da su se vakcinisani ljudi, većinom rizičnih kategorija, vakcinama njima upitne efikasnosti našli u epidemiji zaraznijeg delta soja umesto da nastave da se čuvaju, a ostali kako hoće. Pored toga ste i plašili ljude tako da je već zbunjen i uplašen narod dodatno samozatvaran u kuće i uništavao se i psihički i fizički rušeći ionako slab imunitet, potpomognut činjenicom da je mnogima ugrožena sama egzistencija gubljenjem posla i zarade. Takodje 2020 kod nas je epidemija počela u martu, imali smo i pobedu nad koronom pa su se lečili i drugi ljudi, dok je 2021 prisutna cele godine i veći broj ljudi nije mogao da se leči.

(da se odkarikiram)Opet, niko nije išao po bolnicama i pljuvao ljude namerno šireći virus. Strožije mere bi i prošle da vlast nije pijuckala vino na privatnim žurkama, a doktori(i pojedinci) pljuvali narod koji izadje u šetnju. I što je najgore, opet nijedan političar nije umro od kovida, mada i ne znam imalo nekoga sa 60+ godina, a da je aktivan u politici.
 
Poslednja izmena:
Da, to i meni bode oči još od leta 2020, nijedan brabonjak iz politike (a da je trenutno aktivan i uticajan) se nije odjavio od Korone.

Sad će ovi brže bolje da kažu da imam neku teoriju zavere ali ne mislim u tom smeru. Nego verovatno svi ti brabonjčići koji su aktivni ili još uvek imaju moći i uticaja, od američkih pa sve do srpskih, imaju razna poznanstva i veze i uz to brda love. Mislim, američki imaju više, srpski manje, ali opet dovoljno da se valjaju u lovi i moći (pogledajte samo Braću Inc. ili Željka Mitrovića npr). Pa ako se neko od njih uprpi ili posumnja da je u riziku, samo angažuje par lekara da se posavetuje sa njima, da mu provere krvnu sliku, genetiku, predispozicije... i onda verovatno, uz najbolju vakcinu, pripišu preventni tretman raznim suplementima i možda lekovima. Ono, ispitaju ga celog i daju mu terapiju i preventivu skrojenu po meri.

Mislim to nije nikakva fikcija, svako od nas može da ode i plati debele pare i ima oko sebe mini-tim lekara koji će mu ispitati telo od glave od pete i od vidljivog pa sve do nevidljivog DNK, genetike i istorije bolesti u porodici i predispozicija prema nekim bolestima. Samo naravno što to košta boga oca i rezervisano je samo za one moćnije i uticajnije.
 
A ako dodatno pogledamo Australiju ona beleži rekorne slučajeve i smrti od početka epidemije, dakle samo su malo odložili neizbežno i pored silnog zaključavanja naroda i verovatno mnogo bolje zdravstvene nege, lepšeg vremena, visoke vakcinacije kao i manjeg odnosa populacije starije od 60 godina. Dakle i oni rade nešto pogrešno. No nebitno, trebamo gledati nas.

Вакцина и јесте спас - ако су очекивања нормална. Али је глупи агит-проп направио ненормална очекивања.,
Na to i mislim, nije da se nije znalo da za ovakav tip virusa vakcina ima upitno dejstvo kod pojedinih ljudi, pa ni grip nismo iskorenili. Još kada na to dodamo da su i vakcine politizovane pa veliki broj zemalja nije vakcinisan na vreme onda šta očekivati od mutacija. Da će Pera "antivakser" napraviti novu mutaciju koja će se proširiti na svet? Da se podsetimo, nijedna napredna mutacija nije došla iz zemalja koje imaju bar neki postotak vakcinacije (tipa 40+) i neke higijenske norme.

Ja se nadam da ćemo sa Omakronom završiti sa koronom ali nešto sumnjam da će se to desiti. Kod nas možda i da, barem tokom izbora u aprilu jer tu već imamo iskustva sa pobedom nad koronom.
 
Умрло је и нешто богаташа - Грк Музенидис нпр, па бивши председник Реал Мадрида, итд. Од политичара, само бивших и прастарих могу да се сетим. Валери Жискар д`Естен, Бора Јовић (готово стогодишњаци обојица). Гомила лицемера се ту није обазирала на мере док су обичан свет закључавали (Борис Џонсон - бар се труди да се искупи покушајима да извуче земљу из лудила, па аустријски орвеловци у оној ТВ емисији).

Чини ми се да ти "пастири" имају здравствено стање под бољом контролом, него стадо које их прати, па да зато гром слабије удара у коприве.
 
Naravno, što kaže Bender tu ja "jača" i zdravstvena nega :) Ali i tu ponekad godina proizvodnje i stanje organizma čini svoje.
 
Ovaj, ko je ikada govorio da je zabrana izlaska ljudima napolje dobra odluka...
To ste vi nesto pomesali sa drugim merama.
 
Испрати мало како је текла расправа, Загоре. Ајде, мојне да нам мењаш тезе овде и да нас зекиш, нисмо мали. Знам да није лако, оде Ковидизам, проћи ће и избори, нема обе теме на којима се бивало активним, али шта је ту је.

После отиди па питај ове што су имали најтврђе "остале" мере (не закључавање старих, него локдаун+маске на отвореном), и што имају много боље здравствене системе од нашег, зашто су им помрли толики људи.

Ајде, не правите нас павијанима више, подаци су доступни, никог није брига шта још имате да шкрабуњате. Пролази, готово је, оде!
 
Naravno da prolazi, sve prolazi pa i Korona, nego neki hoce da zametnu trag da su se zalagali za ukidanje svih mera, tkzv Svedski model jos pre vise od godinu dana (znaci ne govorimo ovde o izlasku napolje na svez vazduh).
Npr misaoni eskperiment za njih: Italija mart 2020, ajd uvodi Svecki model, nije to nista, "pravimo se da se nista ne desava" scenario.
I sada se prave pametni, eto jel smo vam rekli, ali zaboravljaju sitnicu da su se okolnosti u odnosu na pre godinu dana promenile za 180 stepeni (ili sto kaze Sak'o'Nil za 360).

A te mantre o izlasku napolje, nadji post gde je to pomenuto, ovako ostaje na nivou baljezganja.
 
Шведска има драматично мањи вишак смрти од Србије. Даље не треба ни причати.
 
Svedski model nikada nije bio ukidanje svih mera. Isto kao što neki hoće da zametnu trag da su oduvek bili za stroge mere. (znamo chiko da ti to nikada nisi rekao tj da nisi protiv izlaska napolje) Ako već generalizujemo onda ispada da je tako. Svi koji smo tu od ranije znamo šta se pisalo. A pošto vaš predstavnik prvomesijanski koronaški generalizuje kada kaže "vi ste krivi za toliku smrtnost" onda je sasvim u redu generalizovati kada kažemo da ste vi uvek bili za drakonske mere samo da vi budete "bezbedni" pod lažnim okriljem "zaštite drugih" te ste odgovorni za dobar deo viška smrtnosti. I sada se prave pametni "eto el smo vam rekli" da će oslabiti i da su dovoljne blaže mere koje se poštuju, nema "kovid fašizma".
 
Нису они "били" за строге мере - још су. Мојсије први. Већина их се нада да ће носити маску у затвореном довека. И да ће други морати да носе.
Али ето, неће.

Иначе, зашто се овде лаже да у Србији није било мера? Колико на пролеће имали смо (беспотребно) затворене тржне центре, међу последњим смо земљама које су пустиле публику на утакмице, такође, међу реткима где су деца у нижим разредима натерана да носе маске. Како "није било мера"? Нисмо увели ни бесмислене ковид потврде, и то у последњи час по Коња и екипу, недељу дана пре него су бројке почеле да падају? Није био Београд мртав град већ предвече, колико прошле позне јесени/зиме? Одржали смо, ево, два последња Сајма књига? Итд.

Било је мера, има их све време, и то непотребних, небулозних, неефективних и штетних. За чим плаче стадо лажног Мојсија? За ноћним полицијским часом у најмању руку - нема шта друго. Пандури!
 
Poslednja izmena:
Ono sto se promenilo u odnosu na ranije je sto sada i lekari govore da je verovatno epidemija pri kraju.
To jest jos nije sigurno, ali postoje dobre sanse, i to je najbolji pokazatelj koliko se situacija promenila u poslednjih 6 meseci.
Primenjivati iste mere u razlicitim situacijama je definicija ludila, ko to bese rekao ?

Evo primer:

Jel su ovo preterane mere ?
Da li average Joe (ili prosecni Milojica) sa nebitnog foruma zna bolje od lekara da li bolnica treba da ide u Kovid sistem ?
Ajd da se ne igramo.
 
Ovaj, ko je ikada govorio da je zabrana izlaska ljudima napolje dobra odluka...
To ste vi nesto pomesali sa drugim merama.
Ovaj, ko je ikada govorio o bilo kojim stvarima koje mu se stavljaju na teret, a da se nisu dobro primile međ' narodom i međ' forumskim svetom?
 
Vrh