Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,3%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 79 25,3%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,4%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,8%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,9%

  • Ukupno glasača
    312
Најтужније је што су људи који бране овакве режиме и поступке провели године убеђујући свет да су они храбри борци против фашизма, заступници људских права и демократије, либерали и револуционари

Онда дође сиутација где владе света чизмом ломе вилице и они их без трунке оклевања подржавају

Као левичари у Америци који су провели 4 године инсистирајући да је Трамп фашиста да би кренули да заступају принудну вакцинацију и полицијски час
 
Ништа ново. Све је то куга (јадан Ками!) из Сартровог шињела: млади шесетосмаши који живе у Паризу, а ложе се на Мао Цетунга. И они би Културну револуцију и да истребљују врапце. А богме ни Пол Пот није лош.
Глупост је безгранична, а лефтардска глупост је при врху.
 
А сад мало Монтија Пајтона:

Karabatić ima koronu, ali igra na Euru. EHF objasnio kako je to moguće​

Index Sport


Karabatić ima koronu, ali igra na Euru. EHF objasnio kako je to moguće

Foto: Profimedia
NIKOLA KARABATIĆ bio je pozitivan na testu za koronavirus nakon utakmice Francuske i Nizozemske prošli četvrtak, ali mu je EHF bez obzira na to dozvolio da igra protiv Islanda u subotu, piše makedonski portal 24rakomet. Zaraženi Karabatić je u porazu Francuske protiv Islanda (29:21) postigao jedan gol, a četiri namjestio.

EHF: Nije opasan po okolinu jer ima puno antitijela​

Iz EHF-a su Makedoncima objasnili da su Karabatiću dozvolili nastup jer je prebolio koronu u prosincu, pa ne predstavlja opasnost po okolinu jer ima visoku razinu antitijela. "Istina je da je Nikola Karabatić imao pozitivan test nakon utakmice protiv Nizozemske. Naši liječnički stručnjaci pregledali su njegovu povijest bolesti jer je ranije bio zaražen covidom. Na temelju njegove razine antitijela procijenili smo da smije igrati", odgovorili su.

Koronu je imao i 22. prosinca​

Karabatić je prvi put pozitivan test imao 22. prosinca. Testirao se nakon što je osjetio simptome koronavirusa. Nakon pozitivnog testa propustio je dio priprema za Euro i ostao u izolaciji u Strasbourgu.

Karabatića će i dalje testirati i dozvoliti mu da igra ako mu se razina antitijela ne smanji. Francuska ključnu utakmicu igra večeras od 20:30 protiv Crne Gore. Nakon poraza od Islanda, koji ju je pobijedio iako je zbog zaraze bio bez praktično kompletne prve momčadi, Francuska danas mora dobiti Crnu Goru.

Karabatić s koronom smije, zaraženi izbornik ne smije voditi Francuze (ово је већ Алан Форд!)​

I dok je Karabatić zaražen smio igrati protiv Islanda, tu utakmicu je zbog pozitivnog testa morao propustiti francuski izbornik Guillaume Gille. Njega je privremeno zamijenio izbornik mlade reprezentacije Yohann Delattre.
 
Pošto se završila i tužna 2021. i mi, i dalje (uz još samo jednu evropsku zemlju), imamo pravo samo na ZVANIČNE LAŽIRANE PODATKE, napravio sam pretpostavku o stvarnom broju premunulih od korone. Pošto je BIRN uspeo da iskamči prave podatke od RZS-a za 2020. oslonio sam se na njih, i uz pomoć ostalih parametara napravio formulu za projekciju kretanja smrtnosti, koja prilično dobro prati te stvarne podatke (do 31.12.2020.). Već sam predstavljao ovaj grafikon ranije, ali sam sada ispravio nekoliko grešaka, i mogu reći svoje konačne podatke:

GodinaLažirani podaci ministarstva zdravljaRepublički zavod za statistikuProjekcija (GOJE)
2020.3,21010,35110,863
2021.9,498???25,298
Ukupno:12,708???36,161

Napominjem da apsolutno nigde nisam koristio podatke iz tzv. "viška smrtnosti", i pozivam Zumu da slobodno dopuni ovu moju tabelu i sa tim podacima. Verujem da bi uklapanje sa tim podacima i čuvenim Zuminim množiocima bilo vrlo dobro. Takođe, verujem da ćemo pre ili kasnije doći i do zvaničnih podataka RZS-a, i da će i tu biti uklapanja sa greškom do 5%.

Capture.JPG
 
Samo da proverim da li sam dobro shvatio - još uvek nije objavljen broj urmlih od januara do decembra 2021 a vi ste već napravili procene ko je koliko lagao i skrivao?
Ako grešim negde ili nešto nisam uvdeo, ispravite me slobodno.
 
Došao komšija iz Swiss da obiđe kuću, kaže da u martu kod njih ukidaju vakcinaciju,sad koliko je to tačna informacija videćemo...
 
@Bender Rodriguez

Nema potrebe za persiranjem.

Broj preminulih od korone se objavljuje na dnevnom nivou od strane ministarstva zdravlja, i očigledno je višestruko sistematski umanjen.
Broj stvarno preminulih od korone će se verovatno objaviti od strane RZS-a, ako ih neko dovoljno pritisne.

Broj ukupno preminulih u Srbiji nisam koristio za potrebe ove analize, a jasno sam obrazložio da smatram da će objavljivanjem i tih podataka, ovi moji podaci samo dobiti na relevantnosti.
 
@GOJE
Nisam persirao, mislio sam na tebe i Zumu.

A izvestaj umrli-rodjeni za januar-decembar 2020. je prosle godine izasao 25. januara 2021.

Danas je 24.1. Mozda da sacekate jos koji dan pre nego sto uletite u teorije zavere. Mislim kazem jer znam da ih Zuma ne voli...
 
Poslednja izmena:
To su zbirni podaci, nerazvrstani po uzroku smrtnosti. Na upit BIRN-a su letos objavili razvrstane podatke po danima za 2020. Nadam se da će tako učiniti i za 2021.
Da, znam. Ne verujem da ce izbaciti razvrstane podatke pre leta takodje. I to ako im neki faktor sa strane ne "zacepi usta"

Poenta mog posta je da ta tvoja projekcija nije toliko daleko od moguceg ishoda. Sto je realno za posmatranje, posto je ovde sve vaznije - od Novakove "golgote" do mera u Austriji ili testiranje dupeta u Burkini Faso
 
Za par dana će zavod za statistiku objaviti podatke o ukupnom broju umrlih u decembru. Na osnovu toga se može izračunati višak smrti za celu godinu. Pošto iz izveštaja one komisije za reviziju znamo odnos viška smrti i stvarnog broja umrlih baš od korone (stvarnog broja po toj komisiji) za 2020. godinu, možemo isti taj odnos primeniti i na 2021. budući da ne verujem da su u 2021. promenili navike kad su zvanični dnevni izveštaji u pitanju. To bi trebalo da bude relativno dobra procena ukupnih korona žrtava za 2021.
 
Zbog sve slabijeg objavljivanja podataka (već dva meseca nije objavljen broj obolelih u Beogradu), ne mogu da budem baš siguran, ali danas bi trebalo da idemo na oko 21,000. Većina velikih gradova ove nedelje dostiže vrhunac talasa.

U Evropi već 5,6 zemalja su prošle taj vrhunac i brojke im se strmoglavljuju.
 
Ali nastavka uslovljavanja kretanja po svetu i u lokalu, ako nemaš potvrdu o vakcinaciji, i to ono "jedinoj" ispravnoj.
 
Evo ga, za sve Jahače pravde i statistike, kao što je bilo prošlog 25. januara za 2020., tako je i danas izašao izveštaj RZS o broju umrlih i rođenih za 2021. godinu.

У Републици Србији, у периоду јануар-децембар 2021. године, број живорођених је износио 62 062. У
односу на исти период претходне године, када је број живорођених износио 61 693, бележи се раст од 369
односно за 0,6%.

Број умрлих у Републици Србији у периоду јануар-децембар 2021. године износио је 135 901 и, у односу
на исти период претходне године, када је број умрлих био 114 954, бележи се раст од 20 947 или за 18,2%.

 
Poslednja izmena:
Ta prošla godina u odnosu na 2021. je 2020., koja je takođe godina kovida, pa je u njoj broj umrlih VEĆ porastao u odnosu prosek od ranije. Tako da je tih 18,2% "povećanje povećanja", ili za koji je procenat preminulih druga godina epidemije bila gora od prve, koja ni sama za sebe nije bila normalna pošto je i sama imala povećani broj mrtvih. Čisto da bude jasno šta taj procenat predstavlja.
 
Naravno da je prosto da ne može biti prostije. Kad se meri koliki je uticaj epidemije na broj mrtvih, poredi se godina sa epidemijom sa godinom bez epidemije. A ne druga godina epidemije sa prvom. Tada je broj mrtvih već bio povećan u odnosu na normalno stanje, pa dati procenat prikazuje samo koliko je bilo povećanje druge godine u odnosu na već postojeće povećanje prve godine. Dakle 18,2% daje povećanje povećanja, a ne povećanje u odnosu na vreme kad korone nije bilo.

Preneta rečenica sa procentom je bila bukvalni citat saopštenja Zavoda za statistiku ( Saopštenje RZS ), koja se već decenijama sasvim rutinski ponavlja (tekuća godina se uvek poredi sa prethodnom), međutim u kontekstu priče o epidemiji može da ostavi pogrešan utisak. Komentarisao sam samo da bih razjasnio šta procent koji je Zavod objavio ustvari znači, da ga ne bi neki nazovi novinar slepo i bez razmišljanja preneo medijima gde se zatim takve stvari bekonačno ponavljaju, jer oni uglavnom jedni prepisuju od drugih.

Pravi procenat povećanja broja mrtvih 2021. u odnosu na uobičajeno stanje (prosek 2008-2019) je BITNO veći od tih 18,2%, i ustvari iznosi 32,5%

Dakle sasvim bukvalno je samo prošle godine (bez žrtava iz 2020.) od posledica u Srbiji nekontrolisane epidemije DODATNO umrla još trećina svih ljudi koji tokom normalnih godina umiru od SVIH uzroka uzetih zajedno: od starosti, od saobraćajnih nesreća, od srca, od svih drugih bolesti, od mafijaških ubistava .... od svega.
 
Tebra, u redu je, kapiramo. :) Povećanje od 18% u odnosu na 2020. godinu, a sama 2020. je imala povećanje od 14%.
Znam da ti i ekipa mislite da smo svi ostali ovde na temi s jedva završenom osnovnom školom, ali ne brini, razumemo šta hoćeš da kažeš.

A što se brojki tiče, pa da, mislim kada planetu preplavi virusčina nepoznatog porekla iz sumnjivog instituta koji i dalje niko neće da istraži (samo kažem, zbog drugih, znam da tebe zabole)... a koja targetira i više pogađa stare, osetljive i već bolesne ljude... pa da, pre ili kasnije, biće povećanja smrti.

Pogotovu u zemlji u kojoj ima 1.8 miliona ljudi starijih od 65 godina (izvor).


Tako da kapiramo te. Pandemija je, nepoznatog a sumnjivog porekla, u globalizovanom svetu, i to pandemija kakva nije viđena prethodnih 100 godina.
Da, u takvim okolnostima, biće dosta smrti. Sve je to poznato i prihvaćeno još pre jedno 18-20 meseci.
 
Sve je to u redu, ali meni lično izgleda da je tako kupljena sloboda previše skupa. To je sve što sam ovim želeo da kažem. Zašto smo morali biti pri vrhu svih listi žrtava u odnosu na broj stanovnika? Zar nismo mogli biti nekoj sredini, da ne budemo ni gori ni bolji od ostatka sveta? Ali neka ostane na tome da svako ima svoju procenu šta koliko vredi.
 
Sve je to u redu, ali meni lično izgleda da je tako kupljena sloboda previše skupa.
Znamo. Reko si nam već. Više puta.

Inače, opet kažem, 1.7 miliona ljudi starijih od 65. A cela zemlja 6.8 miliona. Pa sad neka svako sam izvede svoj zaključak iz toga.

Inace, kad smo kod sloboda i Kine... U tebi dragoj Kini je KKP uzela slobodu da izmeni kraj filma Fight Club i zameni ga svojom verzijom u kojoj pobedjuje drzava. Prenosim cisto kao zanimljivost, posto znam da volis vesti vezane za slobodu i vezane za Kinu.
 
Poslednja izmena:
Razlika u prosečnim starostima stanovnika velike većine država razvijenog dela sveta nije veća od dve ili tri godine. To nije dovoljno da napravi ovako veliku razliku u poziciji na rang listi smrtnosti od korone unutar te grupe zemalja. Taj faktor je bitan samo tamo gde zaista ima baš puno dece ili starije osobe umiru bitno ranije, bilo zbog lošeg zdravstva, siromaštva ili verskih razloga.

I nije mi jasno čemu ovo imputiranje o ljubavi prema Kini? Kako si došao do toga i kad sam ja to rekao ili čak nagovestio? Kina je najgora diktatura i jedna od najvećih opasnosti po svet jer njene metode polako preuzimaju i drugi. Recimo Rusija je upravo na tom putu, a i naša policija je baš od Kine kupila tehnlogiju za masovno nadgledanje i kontrolu stanovništva. Kamere svuda, uz softver za prepoznavanje lica, tako da ako žele mogu da znaju svaki korak svih političkih protivnika, pa čak i onih koji bi to tek mogli postati. Takođe, ja ustvari mislim da je upravo odbrana ličnih i kolektivnih sloboda jedan od najvažnijih zadataka koje svi imamo.

Međutim, takođe mislim da i vi doprinosite ugožavanju tih sloboda jer sve aktiviste koji pričaju o njihovoj važnosti svojim stavovima tokom epidemije implicitno predstavljate kao neke čudake koji su više nego skloni nekritičkom prihvatanju najneobičnijih ideja i očigledno netačnih tvrdnji, traženju zavera na svakom mogućem mestu i uopšte borce protiv nauke i znanja. A upravo TO ruši kredibilitet čitavog pokreta protiv ovog polaganog skretanja u ekstremnu političku desnicu koju nužno vodi u totalitarizam (da, naravno, tamo vodi i ekstremna levica, ali ona trenutno nema veliku političku moć pa nije aktuelna opasnost, zbog čeka je neracionalno sada na nju gubiti vreme. Takođe, Američke demokrate nisu levica nego samo druga verzija ekstremne desnice). Jer ko će onda verovati kad ista ekipa kasnije počne da priča da je sloboda svih nas postala zaista kritično ugrožena? Mediji pod kontrolom vlasti će jednostavno reći:

"Pa to su oni isti iz vremena korone, a znate šta su sve tada pričali i kakav je bio konačni efekat njihovih priča po procenat vakcinisanih i opšti odnos ljudi prema zaštiti".

I dobar deo naroda tada može jednostavno otpisati ceo pokret za čuvanje ličnih i političkih sloboda kao nebitno fantaziranje neke marginalne grupe, ili kao klasične ljubitelje teorija zavera koji su sada ponovo smislili još jednu od njih u već beskonačnom nizu, iako će tada ti ljudi biti sasvim u pravu - jer mi zaista idemo ka sve većoj totalitarnoj kontroli. Ali to što vi radite nije način da se protiv toga borimo.

To je dakle ozbiljna opasnost. Kredibilitet se ne postiže tako što se sada u većini zemalja već sasvim umerene i skromne mere zaštite predstavljaju kao apokaliptički izraz "korona fašizma", ili što se svi lekari i sve vlasti na svetu opisuju samo kao impotentna ispostava farmaceutskih kompanija. Pričam naravno o onome što se dešavalo do sada. Kod Omikrona je situacija bitno drugačija, pa i ja verujem da će vrlo uskoro, posle malo pouzdanijih rezultata ispitivanja, biti moguće ukinuti i one preostale mere.
 
Pa najveći teoretičari zavere su ovi što su vikali da ćemo svi pomreti, da se moramo zatarabiti u kuće, da ne smemo izaći napolje, da će vakcina biti spas čovečanstva od korone, da nam trebaju neke propusnice da bi se kretali, da ih ne zanima odakle je potekao virus, pričanje o "netačnim tvrdnjama" koje se na kraju ispostave kao tačne, svaku izjavu etiketirali kao "teoriju zavere" i "Trampizam"... To su najveći nepoverioci u nauku i vodjenje u totalitarizam.

Možda mi imamo više žrtava po broju stanovnika jer je em skoro trećina zemlje matoro kao što reče Bender (prosek smrti je 77 godina), em trećina zemlje živi u jednom gradu, em svi znamo kakvo nam je zdravstvo i ko nas leči, em su ljudi hteli da žive koliko toliko normalno pa makar to značilo skoriju smrt, em ima i onih koji su se zatarabili u sobe dve godine pa nemaju imunitet... Niko nije išao po bolnicama i pljuvao ljude, svako ima svoj izbor. Najgore od svega što mi generalno nemamo naviku da se proverimo bar jednom godišnje (a i kako da se proveriš u našim državnim ustanovama gde treba da čekaš 5 sati na pregled) već mislimo da nam ništa ne fali, a unutra haos i sve pojedeno pa na kraju bude "zdrav ko dren, nikad kod doktora nije otišao, a umro". I to je dosta doprinelo višku smrti, misliš da si zdrav, a u stvari potreban je samo neki malo jači virus da napravi karambol u već oštećenom organizmu. Onda na to dodaš naš "stručni" kadar koji je sam rekao da je smrtnost kod nas na respiratoru preko 95%, možda čak i 99%, pa kad na to dodaš sve one koji nisu mogli da se leče jer niko ne radi ništa drugo sem kovida onda dobijemo to što dobijemo.

Inače, većina je protiv ikakvih "propusnica" iliti kako su to nekada teoretičari zavere nazivali "pasošima".

 
Poslednja izmena:
Vrh