Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
To da je Novakova viza bila validna je tendeciozno, ili bar neprecizno, preneto u našim medijima. Ministar je to obrazložio sasvim drugačije. On je ustvari rekao nešto slično ovome: "Mi čak hipotetički možemo prepostaviti da su tvrdnje Novaka Djovića o vizi tačne. U to sada više nema smisla ulaziti jer nije bitno, budući da postoje važniji razlozi da mu se ne odobri viza (uticaj na antivakserske grupe i procenat vakcinisanih). Dakle nije rekao da je Novak po pitanju vize u pravu, nego da u interesu ekspeditivnosti suđenja sada nema smisla dokazivati šta je tu tačno a šte ne, budući da je mnogo jednostavnije razmotriti važniju primedbu na njegov boravak u zemlji. Tj čak i da je ono što Novak tvrdi tačno, opet mu treba zabraniti boravak po drugom osnovu, pa nema smisla gubiti vreme na prvi osnov pošto turnir samo što nije počeo.

U stvarnosti je očigledno video da slabo stoji po pitanju vize (jer je sud dokazao da su postojale proceduralne greške, a verovatno i druge greške na njihovoj strani), pa je prosto prešao na za njega sigurniji teren diskrecionih ovlašćenja izvršne vlasti gde sud ne sme mnogo da se meša. Efektivno, mi verovatno možemo smatrati da je Novakova pozicija po pitanju viza donekle ojačana, ali to uopšte ne znači da je dokazana. Može prosto da bude da se plaše šta bi se sve moglo otkriti u vezi njihovog rukovođenja pred izbore, a ne da misle da eventualno ne bi mogli dokazati da Novak nije u pravu i da nema pravo na vizu.
Суд пресуђује спорне ствари, то је престала да буде спорна ствар оног тренутка када је министар, као што кажеш, прихватио да "претпостави" да је изузеће валидно. Нема никакве потребе за доказивањем неспорне ствари.
Сад, новинари и сви други могу да наставе да испитују документацију и све остало...
 
To mi zvuči potpuno logično, ali onda oni predstavljaju opasnost po narod Australije jer koriste nepriznatu vakcinu, a ako ta vakcina nije dobra za Australijanca, kako to da je dobra za stranca i kako će to da zaštiti nas lokalce.

U stvari, svaka misao gde se zahteva makar malo razmišljanja je opasnost za društvo u celini. Distopija na delu. Farenhajt 451 za par godina...
 
Dule prešao na mračnu stranu nas antivaksera, Trampovaca i teoretičara zavera. :LOL:

good-good-come-to-the-dark-side.jpg
 
Hehe, pa ne znam baš, mislim da nisam u kontradiktornosti sa prethodnim svojim izjavama. Naravno, svaka izjava zahteva kontekst.

Npr, na početku sam govorio da je dovoljno da se svi vakcinišemo, ali to važi za taj trenutak kada imamo vakcinu koja sprečava i zaražavanje od soja koji je većinski.

Sada kada vakcina štiti "samo" od težih slučajeva, ne vidim smisao obavezne vakcinacije.
 
Pa prvenstveno mislim na to da ne zvučiš više kao forumski delioci etiketa koji kad god neko sumnja u zvaničnu verziju bilo čega, ali bukvalno bilo čega na ovoj planeti (čak i izvan Kovida i izvan politike, ili čak i kad pita ''A o'kle je taj SARS-COV2 potekao i kako?''), odma vide antivaksera, trampovca, teoretičara zavere i šta ti ja znam. :D
I na to da si uvideo da je ovaj globalni događaj postao platforma i igralište za sve kontrol-manijake, fašiste, diktatore i slične, samo upakovane u drukčije oblande i SJ/PC kostime.



Nema veze ako se i dalje ti ili bilo ko i ja ili ostali istomišljenici ovde na temi, ne slažemo oko mnogo drugih stvari. MenE je to ok. Ono što je bitno je da sve većem broju ljudi postaje jasno koliko se para, titula, moći i kontrole namlatilo i nametnulo ovom pandemijom. I koliko je sve korumpirano, potkupljivo i namešteno ili sklono nameštanju. Čak i na svetskom nivou i čak i među ''najprestižnijim, ''najstručnijim'' i najpoznatijim ''institucijama''. I postajaće jasnije sve više u narednom periodu kako epidemija bude slabila, a pojedine struje budu sve više širile paniku i priču da ćemo svi izginuti, i naravno da samo njihova vakcina štiti, samo njihov test je validan, samo njihove maske odbijaju virus, samo njihove aplikacije za prepoznavanje lica mogu da spreče ponovno širenje, samo njihovi čipovi sa medicinskim podacima mogu da daju garantovanu i potpunu sliku nečijeg zdravlja, itd itd...
 
Poslednja izmena:
Poređenje sa Hitlerom je u smislu da je Novak proteran zbog toga što predstavlja opasnost za njihovu borbu protiv antivaksera, a Hitler nije sprečio crnce da učestvuju i pobede njegove arijevce.

Ne poredim ja njih sa Hitlerom zbog nacizma i logora, već upravo ističem da ni Hitler nije radio uvek ono što Australija radi Novaku. Ovo što radi Australija može da bude samo uvod u neke distopijske scenarije koje smo vezivali za Hitlera i potencijalnu pobedu Nemačke u Drugom svetskom ratu.
A moze i ovako, zamisli dodje Albanac sa Kosova u Beograd sa majicom sa dvoglavim orlom, to je potpuno zakonski dozvoljeno.
Ili dodje cela grupa sve sa Albanskim nacionalnim obelezjima.

Nemojmo se praviti francuske sobarice.
 
И? Тог Албанца би Први основни суд депортовао? Или министар Вулин?

Или би га ти, можда, тукао, па те гризе савест?
 
Poznati antivakser ide u vakserski konzervativnu zemlju, i "vredja im vakserska osecanja, tj ubada im prst u oko".

Otprilike kao sto bi Albanac "povredio Srpska nacionalna osecanja, tj ubada im prst u oko".
 
Ispravi me ako bilo gde grešim (ozbiljno to kažem), ali vlasti jedne od država njihove federalne zajednice su ga pozvale da dođe i igra.
Onda su vlasti federalnog nivoa odlučile da se igraju malo politike i merenja čiji je veći (uticaj i reč) preko njegovih leđa.
 
Извини Чико али ја нисам видео да је тај "познати антиваксер" у Аустралији речи рекао против вакцинације. То да ли је он у души антиваксер или није то је његова приватна ствар.
Ако би неки Албанац са Косово и Метохије, или из Албаније био избачен из Србије само зато што је Албанац, свакако би се томе противио и рекао да је то на нашу срамоту. Ако би ми показао двоглавог орла, реко би му да нам је то заједночко и да ми тај симбол на застави имамо и пре њих.
 
Poznati antivakser ide u vakserski konzervativnu zemlju, i "vredja im vakserska osecanja, tj ubada im prst u oko".

Otprilike kao sto bi Albanac "povredio Srpska nacionalna osecanja, tj ubada im prst u oko".
Ovakvim razmišljanjem ćemo lagano svi preći na tamnu stranu tramperaja i antivakseraja.
 
Pozdrav ljudi. Evo i ja se malo odmorio od svega. Mogu da potvrdim da je omakron kao grip, na više uzoraka :) negde slabiji negde malo jači i kod vakcinisanih i kod nevakcinisanih. Vidim da je aktuelna tema bila Djoković iako nisam pratio, uživao malo u odmoru, nisam razmišljao ni o koroni niti epidemiji, a nisu ni ljudi koji su bili na zimovanjima. Vidim da se standardno neki nasladjuju što su "poznatog antivaksera", koji nikada reč nije rekao protiv vakcinisanja pogotovo vakcine protiv korone, izbacili iz zemlje, što nam je valjda u krvi. Srpski inat i da uspešnijem komšiji crkne krava.

Elem, samo da javim za još jednu posledicu korone. Kada sam se vratio na posao vidim nema koleginice koja je pre toga bila skoro dva meseca na bolovanju. Mislila je da je imala koronu iako je uradila 15 testova i svaki bio negativan, na kraju su joj rekli "ma jesi imala si koronu ali smo te izlečili". Pitam gde je koleginica kažu ne sme da dodje na posao, plaši se da izadje iz kuće da se ne zarazi, dobila uput za psihijatra ali ne želi da ide da pokuša da izadje sama na kraj sa sobom. Eto kako pozitivno ova histerija utiče na ljude.

Nadam se da je sad sa ovim slučajem Australije mnogima jasno da skoro od početka nije u pitanju ni epidemija, ni virus, ni vakcine već čisto politička igra i masovno bogaćenje pojedinih kompanija. Eto, ne priznajemo ni druge vakcine ni preležanu bolest jer spašavamo narod...
 
Pazite izjavu premijera Australije
Ne želim ni na koji način da utičem na buduće odluke, ali postoji mogućnost da se Đokoviću dozvoli ulazak u Australiju pod određenim okolnostima“, izjavio je prvi čovek Australije.
Pa znate li gde bih mu nabio ovu izjavu?!
 
Ajmo ovako, koje formalne zakone su prekrsili:
- Aus vlada:
nijedan, legalno su ga izbacili

- Djokovic:
1. ili je prekrsio karantin ili je lazirao potvrdu

Koje neformalne/moralne zakone su prekrsili:
- AUS vlada
1. prvo su ga pustili pa onda izbacili

- Djokovic:
1. kad vec nije vakcinisan zasto se prijavio za turnir u zemlji gde je strogi lockdown i striktna pravila oko virusa

Sve u svemu 2:1 za NDj.
 
Da se osvrnem na pisanija na prethodne dve strane, čisto da dežurni pljuvači imaju dodatno šta da rade, pošto im je u životu mnogo dosadno. ;)

Još na početku vakcinacije, kada su neki govorili da to nije moguće, ja sam pisao da ćeš morati da biraš čiju ćeš vakcinu da primiš, u zavisnosti od toga u koji deo sveta putuješ. I evo danas imamo to na delu.
Takođe sam pisao (a i pišem), i da se u mnogim zemljama vodi da vakcinacija nije obavezna, a onda ti na sve moguće i nemoguće načine uslovljavaju kretanje zbog toga što nisi uradio nešto što nije obavezno. Nebitno da li si antivakser, da li se još uvek premišljaš ili pak misliš da je rano da primiš, pošto si preležao koronu, ili je nešto četvrto. Pa čak i ako si vakser, uslovljavaju te vakcinacijom određenom vakcinom. Nek misli ko šta hoće, i kako nije u redu da je građanima ostavljeno da oni sami odlučuju, ali ja ovo vidim kao ugrožavanje ljudskih prava i slobodu kretanja, dokle god zakonom nisi uslovljen da se vakcinišeš, ili si pak uslovljen vakcinacijom određenom vakcinom.
 
Vrh