Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Pre nekog vremena sam obećao grafik dosadašnjeg toka vakcinacije kao i projekciju tekućeg trenda čim se on dovoljno ustali da bi projekcija imala nekog smisla. Pokazalo se da je trend porasta broja vakcinisanih (žuta linija) prilično stabilan i da se ustvari veoma malo menja ako se posmatra u dužim periodima vremena. I pored raznih praznika, povremene nestašice onih najviše traženih vakcina, ukidanja obaveze prijavljivanja, Vučićevih šetnji po Srbiji i svih drugih promena rast je uglavnom oko 1,5% nedeljno, što je 6,52% mesečno. To znači da nam treba nešto više od mesec i po dana za svakih novih 10% rasta. Pod dole navedenim pretpostavkama, trenutno smo na nekih 34%, tj imuno nam je oko trećine stanovništva. Ovaj trik sa nagrađivanjem onih koji se vakcinišu će verovatno privremeno da promeni trend, ali ostaje da se vidi da li trajno ili samo za neko vreme, i koliko dugo, ako je tako. Evo zato kako stoji stvar do sada, tj pre nego što se desi ta promena.

Pretpostavke su da je procenat imunih približno jednak ukupnom procentu pozitivnih do trenutka na X osi plus 40% za asimptotske i nepoznate slučajeve, plus broj onih kojima je prošla treća nedelja od druge doze vakcine. To nije baš sasvim precizno jer em ne znamo tačan broj asimptotskih slučajeva koji su dugotrajno imuni i pored blagog toka bolesti, em će svima koji su bili imuni postepeno da se smanjuje imunost nepoznatom brzinom, em Astra Zeneka ima drugi tajming, ako uostalom i sve ostale vakcine, međutim recimo da bi kao gruba procena ova projekcija možda mogla biti dovoljno dobra.

Evo kako stojimo do sada. Kao poređenje brzine vakcinisanja sa drugima dodao sam brzinu kojom je procenat vakcinisanih rastao u Mađarskoj, koja nam je dovoljno slična.

Tok vakcinacije 2021.05.06. 1.jpg

A ovo su dijagrami onih koji su bolji od nas, tj onih koji se ili manje plaše od nas, ili imaju više poverenja u svoju vlast, ili bolju kampanju, ili manje izbora da li hoće ili neće.

Vakcinisanje, najbolje drzave 2021.05.06.jpg

I projekcija rasta ako procenat vakcinisanih raste stabilnim i dugoročno održivim tempom od 1,5% nedeljno, tj nešto više od mesec i po dana za svakih 10%. Ako je granica "značajno vidljivih efekta" kolektivnog imuniteta na 60%, to bi ovim trendom dostigli sredinom Avgusta. Ako je 70%, onda početkom oktobra.

Naravno SAMO ako se svo to vreme održi bar ovaj trend rasta.

Dijagram promene procenta i broja imunih 2021.05.06.jpg

Tok vakcinacije
 
Zuma, na Sejselima imaju preko 60% vakcinisanih (uglavnom SInofarmom), i imaju novi talas zaraze.
Mi cemo ocito da prodjemo kao oni.
 
Не бих баш паничио због њих када "нови талас" чине два дана https://ourworldindata.org/explorer...tion=false&Align+outbreaks=false&country=~SYC

При чему они малтене да и нису имали природну прокуженост (мање од 6%). За Синофарм сва светска и домаћа истраживања потврђују да има ефикасност преко 90% међу млађима од 60 година што би требало да успори вирус (са изузетком повремених џепова који могуће да се дешавају на Сејшелима) и не значи да није ефикасна.

Ево да подсетим на овај алат за играње са процентом колективног имунитета који мора да буде постигнут да би се епидемија потпуно угасила у некој земљи

https://graphics.reuters.com/HEALTH-CORONAVIRUS/HERD IMMUNITY (EXPLAINER)/gjnvwayydvw/

60% није довољно да потпуно заустави ни оригинал а камоли нове сојеве, само да драстично отежа њихово ширење
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847596#p847596:51wz2d2d je napisao(la):
MC_ » 06 May 2021 05:53 pm[/url]":51wz2d2d]Zuma, na Sejselima imaju preko 60% vakcinisanih (uglavnom SInofarmom), i imaju novi talas zaraze.
Mi cemo ocito da prodjemo kao oni.
Znam za tu vest, ja sam je ovde preneo. Možda je tako, ali to nije nimalo sigurno. Sejšeli imaju samo oko 100.000 stanovnika i malu površinu, što je tek mali deo Beograda. Najveće ostrvo je možda 20x7 km. Sa tako malim brojevima statistika ne daje baš pouzdane reziltate. Možda im se desio neki poseban događaj koji je zbog njihove male površine naglo zahvatio veliki deo ostrva i uglavnom one koji nisu vakcinisani. Recimo da je na nekom ostrvu bilo baš malo vakcinisanih, pa su imali prodor novog soja virusa baš tamo. Ili da je naseljenost i obuhvat vakcinisanja veoma neravnomeran. Pitanje je i kakav je bio tačan tajming davanja druge doze poznato spore Kineske vakcine. Koliko je njih zaista stiglo da razvije dovoljan imunitet? Koliki im je prosek starosti stanovništva? Stanje zdravlja? Raznovrsnost i kvalitet ishrane na ostrvu? Itd. Ja bih sa zaključcima sačekao da se nešto slično desi u bitno većoj zemlji.
 
Mala analiza ove predikcije toka vakcinisanja.

Glavna nepoznta veličina je koliko sam pogodio oko procenta asimptotskih slučajeva (40%) i oko pretpostavke da su zaista i dalje imuni i svi takvi, i svi oni koji su koronu ikada preležali sa simptomima. Ako je tako, onda smo na nekih 34% ukupne imunosti. Ako to pomoću nekih trikova uspemo povećati za još 15% procenata, tako da se približimo 50%, onda smo verovatno uspeli. Najviše imam poverenja u leto koje je i prošle godina smanjilo broj obolelih na manje vrednosti nego da se sve to dešavalo zimi. Zbog toga je ideja sa plaćanjem vakcinacije veoma dobra. Pogotovo ove lutrije i izvlačenja (retkih) glavnih zgoditaka sa još većim parama. Nisu slučajno kockarnice tako popularne. Običan narod nema ni osnovni osećaj o iole složenijim verovatnoćama, pa je to posledica. Ako to pomogne da preguramo daljih 15%, i ako Vesićevski fanatici tobožnje "ekonomije", tj rada zatvorenih delova kafana ne pobede, možda budemo imali sreće da zbog toplog vremena i daljeg rasta broja vakcinisanih tokom leta, više i ne bude velikih talasa. A kad se približimo jeseni, trebali da imamo veliki broj vakcinisanih što će onda kompenzovati povećanje rizika zbog većeg okupljanja u zatvorenim prostorajma. Naravno, AKO uspemo stalno povećavati procenat vakcinisanih i AKO nas do tada ne strefi neki još gori soj virusa ( i ako su gore navedene pretpostavke dobre ).
 
Имаћемо ми сигурно нови талас заразе, то је јасно, једино је питање да ли ћемо опет због њега без потребе да ликвидирамо здравствени систем, или нећемо. И све остало (др Коњ: "Морамо нешто да урадимо"). Како иду избори следеће године, прибојавам се паничарско-медијско-популистичког приступа, уз дефакто подршку "пристојне грађанске Србије", као што смо имали и прошлог, срамног и злог предизборног пролећа.
 
Zdravstveni sistem nije bio "likvidiran" nego je bio prisiljen da leči veći broj gorih bolesnika. Ako se veliki broj bolnica pretvori u kovid bolnice onda se zasta naglo povećava "višak smrti" jer umire drastično više bolesnih od drugih bolesti. Međutim, da se ta promena nije uradila, onda bi umro JOŠ veći broj bolesnih od kovida jer onda NJIH ne bi imao ko da leči. Tako da to nije ničiji slobodan i pogrešan izbor nego nužda. Između dva zla se bira manje pa se spasava veći broj ljudi iako se zna da će to povećati broj drugih smrti (ali manje). Isto to je urađeno u celom svetu i iz istih razloga. Tako da se izbor svodi na pitanje da li je korona dovoljno teška bolest, tj da li bi bio veći višak smrti zbog redukovane podrške klasičnim bolesnicima, ili bi bio veći bilans smrti od korone ako za toliko ljudi koji ne mogu ni da dišu kako treba ne bude bilo mesta u bolnicama jer one leče neke druge bolesnike. O tome je već bilo beskrajne i nepotrebne priče jer su dokazi da je korona veća opasnost sasvim jasni iz svih bolnica sveta. Priča da je korona lakša od gripa je iz arsenala teoretičara zavera. Ako sad ostavimo po strani eventualno nesnalaženje oko najbolje organizacije te promene, što jeste moguće, umrlo je mnogo ljudi koji nisu bili bolesni od korone ne zato što je neko bio zlonameran, nego zato što nam se desio sasvim novi virus od koga nismo imali nikakav imunitet, pa jednostavno fizički nije bilo moguće lečiti toliko naglo uvećan broj ozbiljnih bolesnika sa istim kvalitetom kao ranije. Otkud potreba da se uvek neko optuži?

"Paničarsko-medijsko-populistički" pristup je je pitanje nivoa kulture, medijskog i političkog obrazovanja u nekoj državi, što nikakve veze nema sa time da li je neka propaganda potrebna u okolnostima tolike suprotne propagandne aktivnosti antivaksera i teoretičara zavera. Jeste potrebna. Kako ubediti one koji su odavno prestali biti racionalni? Brojevima? Dokazima? To tako ne ide. Dakle, sem toga, neophodno je i nešto DRUGO. Onda je rezultat ono što vidimo. Bilo bi divno su mediji sposobni to raditi na kulturnom nivou, ali nisu. Međutim nezavisno od toga moramo razdvojiti potrebu za ubeđivanjem onih koji greše, a do njih ne dopiru racionalni razlozi, koja je očigledna, i METOD da se to postigne, koji zaista nije dobar.
 
Kako ubediti one koji su odavno prestali biti racionalni? Brojevima? Dokazima?
Dizanjem panike, osuđivanjem i zaprepašćivanjem u televizijskom prenosu nad time što su usred leta viđeni rekreativci i porodice s decom na Košutnjaku i Adi.

Ukoliko neko nije siguran na šta mislim, mislim na ovo s leta prošle godine, a što se sad ponovo promalja po medijima ovih dana:
lonac.jpg


Ima i snimak kad lupeta ovo, mogu da iskopam, samo će mi trebati dosta vremena. Ali mislim da se svi sećaju tih paničarenja i indirektnog poručivanja ljudima da nema šta da izlaze napolje na sunce i da kupe vitamin D i vazduh, nego je bolje da sede kućama i slušaju Roze mrlju i Vaše pravo da njakete ko foke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847804#p847804:1e5g909k je napisao(la):
Zuma » 07 May 2021 01:33 pm[/url]":1e5g909k]Zdravstveni sistem nije bio "likvidiran" nego je bio prisiljen da leči veći broj gorih bolesnika.
Није тачно. Србија је хоспитализовала од ковида практично без критеријума, више од било које земље - постављао сам линк са Вучићевом изјавом на ту тему, где се магарац хвали тиме, као и бројке које показују да смо хоспитализовали двоструко више људи од Хрватске. Тиме смо ликвидирали здравствени систем преко сваке мере, побивши силне људе (у Хрватској пропорционално драстично мање годишње увећање укупне смртности). Пренело се и на ову годину: колико у априлу, људи су нам умирали као снопље (бројао ја у мртвачници и не, ни близу није већина од короне). И ту ће бити занимљиве кривуље - морталитета у Србији, и кад прође корона.

И знаш, Зума, заболе ме увце што си ти бандоглав, ал мени је тај дебилни режим рада однео оца, није још прошло ни 40 дана, па не бих даље да с тобом тупим на ту тему.

А једном ће смеће људско за све то да одговара.
 
Ал има ових што бране др Смрта, то је наш проблем: не окупатор, него сарадник окупатора-добровољни роб са извесном дозом ентузијазма.
 
Ma ništa čudno, kao što ovi ovde brane Dr Smrta, tako na drugoj temi gledam druge primerke kako brane razbojničku Partiju jer mrze svoje sunarodnike koji zarađuju dok se oni kockaju i propadaju. Na ovoj temi antivakser i borac protiv sistema, na drugoj temi okoreli podržavalac Partije i države.

Pun je svet takvih ljudi, samo u različitim manifestima. Ništa čudno.

Nego sam video kako sad opet histerišu po medijima zbog Uskrsa i Prvog maja, pa sam se setio leta prošle godine kad je ovaj isto tako dobijao napade panike kad bi video ljude u parku... da bi samo mesec dana kasnije laganini slavio i igrao u prostorijama Partije. Pa reko pošto Zuma stalno poteže to ''a kako dopreti do ljudi?'' evo da okačim primer: uraditi sve SUPROTNO od onoga što rade on, Šizni štab i Partija već godinu dana.
 
Pametni ljudi ne slušaju političare jer su njihove izjave prepune kontradiktornosti i to svako ko prati medije i ima pamćenje duže od nedelju dana ukapira. Kesić to pokazuje u skoro svakoj epizodi.

Složio bih se sa Pantografom da smo mi više od svetskog proseka primali ljude u bolnice. Shvatam ja da je teško poslati čoveka kući sa upalom pluća, ali doktori moraju da procene i prihvate taj rizik da nije svaka upala pluća za hospitalizaciju (ili koji god da je kriterijum).

Težak izbor? Pa zato su se školovali valjda.

A ako misle da jeste nemoguć izbor, neka onda dignu glas protiv kriznog štaba koji popušta mere.

Mere se ne smeju skroz popuštati dok god nisu sve bolnice u svom redovnom režimu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847804#p847804:b4s573ee je napisao(la):
Zuma » Pet Maj 07, 2021 2:33 pm[/url]":b4s573ee]Zdravstveni sistem nije bio "likvidiran" nego je bio prisiljen da leči veći broj gorih bolesnika. Ako se veliki broj bolnica pretvori u kovid bolnice onda se zasta naglo povećava "višak smrti" jer umire drastično više bolesnih od drugih bolesti. Međutim, da se ta promena nije uradila, onda bi umro JOŠ veći broj bolesnih od kovida jer onda NJIH ne bi imao ko da leči. Tako da to nije ničiji slobodan i pogrešan izbor nego nužda. Između dva zla se bira manje pa se spasava veći broj ljudi iako se zna da će to povećati broj drugih smrti (ali manje). Isto to je urađeno u celom svetu i iz istih razloga. Tako da se izbor svodi na pitanje da li je korona dovoljno teška bolest, tj da li bi bio veći višak smrti zbog redukovane podrške klasičnim bolesnicima, ili bi bio veći bilans smrti od korone ako za toliko ljudi koji ne mogu ni da dišu kako treba ne bude bilo mesta u bolnicama jer one leče neke druge bolesnike. O tome je već bilo beskrajne i nepotrebne priče jer su dokazi da je korona veća opasnost sasvim jasni iz svih bolnica sveta. Priča da je korona lakša od gripa je iz arsenala teoretičara zavera. Ako sad ostavimo po strani eventualno nesnalaženje oko najbolje organizacije te promene, što jeste moguće, umrlo je mnogo ljudi koji nisu bili bolesni od korone ne zato što je neko bio zlonameran, nego zato što nam se desio sasvim novi virus od koga nismo imali nikakav imunitet, pa jednostavno fizički nije bilo moguće lečiti toliko naglo uvećan broj ozbiljnih bolesnika sa istim kvalitetom kao ranije. Otkud potreba da se uvek neko optuži?

Koliko neistina u jednom postu. Koliko bi VISE umrlo od kovida da se nisu lecili nego sto je UMRLO ljudi koji nisu mogli da se lece? Koliko je to korona opasnija od gripa i drugih bolesti od kojih ljudi umiru ima li neka studija? Koji su to dokazi da je korona veca opasnost ima li neka studija? Kako se lece bolesni od kovida ako izuzmemo mali broj teskih slucajeva kojima je potreban kiseonik ili respirator? Sve je vec odavno jasno samo prokovidisti ne zele da priznaju da su pogresili i da ih sunce nece ubiti pa slusaju sta im pricaju neki doktori da bi mirno spavali nocu. Doduse postoje i oni skriveni koji se potajno boje. Takvih je puno, vakcinisu se samo da bi mogli da prozivaju provaksere jer oni ne zele da postuju mere, a da ne budu svrstani u antivaksere. Nista cudno.
 
imas li ti i jedan konkretan odgoovr, neku studiju, rezultate nekog istrazivanja na bilo koje od pitanja koja postavljas a koja bi isla u koris tvojih tvrdnji ili si samo beskrajno dosadan i dokon pa trolujes po ceo dan, svaki dan?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847809#p847809:1a8a6zcf je napisao(la):
Пантограф » 07 Maj 2021 14:52[/url]":1a8a6zcf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847804#p847804:1a8a6zcf je napisao(la):
Zuma » 07 May 2021 01:33 pm[/url]":1a8a6zcf]Zdravstveni sistem nije bio "likvidiran" nego je bio prisiljen da leči veći broj gorih bolesnika.
Није тачно. Србија је хоспитализовала од ковида практично без критеријума, више од било које земље - постављао сам линк са Вучићевом изјавом на ту тему, где се магарац хвали тиме, као и бројке које показују да смо хоспитализовали двоструко више људи од Хрватске. Тиме смо ликвидирали здравствени систем преко сваке мере, побивши силне људе (у Хрватској пропорционално драстично мање годишње увећање укупне смртности). Пренело се и на ову годину: колико у априлу, људи су нам умирали као снопље (бројао ја у мртвачници и не, ни близу није већина од короне). И ту ће бити занимљиве кривуље - морталитета у Србији, и кад прође корона.

И знаш, Зума, заболе ме увце што си ти бандоглав, ал мени је тај дебилни режим рада однео оца, није још прошло ни 40 дана, па не бих даље да с тобом тупим на ту тему.

А једном ће смеће људско за све то да одговара.
Što na televiziji, što od rodbine i prijatelja, sam čuo priče da ljudi nisu mogli da dođu do lekara, ili su kasno došli, pa su neki ili jedva preživeli ili umrli. Majka mesecima čeka na operaciju oka, a komplikovana je situacija sa okom, pa onda ne može da ode na pregled paratiroidne žlezde, jer bolnica je i dalje u kovid režimu, sa okom slična situacija. Pa kada joj je jednom bilo loše, problem sa visokim pritiskom, koji ni sa tabletama nije hteo da se spusti, u hitnoj joj rekli da nemaju vremena da pričaju sa njom, jer moraju da im linije budu slobodne za pozive radi transporta kovid pacijenata i dali joj broj telefona ljudi koji mogu da joj pomognu, tek nakon što je zapretila da će lično da dođe kod njih. Na tom drugom telefonu su bili normalni ljudi i rekli joj šta da radi. Ćerka majkine prijateljice se jedva izvukla, imala problem sa upalom pluća, a uz to i srčani bolesnik. Dok majkina druga prijateljica, takođe srčani bolesnik, nije se izvukla. Još pre godinu dana trebalo da ide na operaciju srca, ali zbog ove situacije nisu hteli da je prime.

Takođe, majka je jedva uspela da ode na pregled kuka, koji je operisala, kada je "Banjica" na kratko bila obična bolnica.

Toliko o tome da je funkcionisao i da funkcioniše zdravstveni sistem sa manjim posledicama.

Koliko god se neki ljutili i mislili da nije ispravno takvo poređenje, ali dok nekima ne ode neko njima bitan i blizak, teško da će moći da shvate o čemu se piše i zašto zbog tih gorih ovi zdraviji postaju gori od gorih i odlaze, između ostalog.
 
ja nesam strucan i obrazovan medicinski ali imam koliko toliko sacuvan zdrav razum i pored visedecenijskog suzivota sa takvima kao sto si ti pa mi cinjenica da sam licno poznavao barem deset ljudi koji su sa one strane duge zbog kovida dok za pola veka bitisanja na ovoj planeti ne znam nikoga ko je umro od gripa nekako navodi na stranu da su te dve bolesti neuporedive po pitanju opasnosti za prosecnog coveka
 
Pa vidis, ja znam vise ljudi licno koji su umrli od gripa tokom ovih godina ili sada zbog nelecenja nego od korone, sto opet nije cinjenica da li je ili nije nesto opasnije niti je to bitno niti iko uporedjuje samo grip. Da bi se tako nesto tvrdilo morali bi ispitati nikad zarazenog coveka i izloziti ga jednom pa drugom virusu i tako na nekoliko stotina hiljada primeraka. Problem je sto se sada korona svrstava u prioritet medju ostalim bolesnicima iako ce vecina preziveti od kovida ali nece od bolesti koju boluje gde ce lecenjem kupiti jos par godina zivota. Pa ako takvi ljudi ne zasluzuju da zive jos par godina jer je korona zasto onda ugrozeni od korone zasluzuju kad je i njima ostalo jos par godina. Sve se svodi na licna misljenja, nekome ce biti ok da se drugi ne lece, nekome nece, otuda i ovolika podela ali tvrditi da je jedno bolje od drugog... to je vec smelo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847809#p847809:x468o9ad je napisao(la):
Пантограф » Pet Maj 07, 2021 1:52 pm[/url]":x468o9ad]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847804#p847804:x468o9ad je napisao(la):
Zuma » 07 May 2021 01:33 pm[/url]":x468o9ad]Zdravstveni sistem nije bio "likvidiran" nego je bio prisiljen da leči veći broj gorih bolesnika.
Није тачно. Србија је хоспитализовала од ковида практично без критеријума, више од било које земље - постављао сам линк са Вучићевом изјавом на ту тему, где се магарац хвали тиме, као и бројке које показују да смо хоспитализовали двоструко више људи од Хрватске. Тиме смо ликвидирали здравствени систем преко сваке мере, побивши силне људе (у Хрватској пропорционално драстично мање годишње увећање укупне смртности). Пренело се и на ову годину: колико у априлу, људи су нам умирали као снопље (бројао ја у мртвачници и не, ни близу није већина од короне). И ту ће бити занимљиве кривуље - морталитета у Србији, и кад прође корона.

И знаш, Зума, заболе ме увце што си ти бандоглав, ал мени је тај дебилни режим рада однео оца, није још прошло ни 40 дана, па не бих даље да с тобом тупим на ту тему.

А једном ће смеће људско за све то да одговара.

Ljudi kod nas zele da usrece vodju. Po svaku cenu.
 
Znači čitava vaša argumentacija se svodi na to da su naši lekari masovno primali u bolnicu one koji su mogli bez bolnice? Ljudi su se tamo prosto izležavali zahvaljujući nekoj internoj zaveri naših lekara (ili naredbi sa vrha o kojoj i dalje NIKO OD NJIH NEĆE NI REČ DA KAŽE iako ima dosta lekarskih disidenata i pripadnika opozicije), dok drugi pacjenti tih lekara umiru, a ovi sa koronom su se lepo mogli lečiti i kod kuće?

Kako ste došli do te predivne teorije?

Reči naših političara su uvek samo neko hvaljenje, tako da to što je neko od njih rekao kako smo "najbolji" u prijemu u bolnice odmah otpišite kao dokaz da ih je tamo bilo više nego što je moralo da bude.

Ili, zaboravimo na nas. Kako to da u u maltene celom svetu postoji "višak smrti". Da li su i tamo svi lekari u kolektivnog i globalnoj zaveri ludila, tako da SVI oni dopuštaju umiranje svojih redovnih pacjenata samo da bi lečili one koji nisu dovoljno bolesni pa su mogli i sedeti kod kuće? Kao ste došli do takve fantazije?
 
razlika izmedju ljudi obolelih od korone i onih obolelih od velikog broja drugih potencijalno smrtonosnih bolesti je vrlo jednostavna, svakom ko odvoji par sekundi na promisljanje. ovo prvi ne samo da su licno ugrozeni nego predstavljaju ozbiljnu pretnju i za svoju okolinu, od bliznjih preko slucajnih prolaznika pa sve do ljudi koji ih lece. oni drugi muce svoju muku bez da ugrozavaju bilo koga drugog

btw, ovo pisem kao neko ko je do pre mesec dana mislio da je zdrav ko dren i kao neko ko nije posetio doktora jos od srednje skole i tadasnjih sistematskih pregleda. na moje veliko iznenadjenje i nista manju zabrinutost sve se promenilo preko noci pa sam od "zdrav ko dren" postao covek sa vrlo ozbiljnim dijagnozama koji skoro pa da je cudo da i dalje mrda. licno sam se u medjuvremenu jako dobro upoznao sa stanjem u nasem zdavstvu, nemogucnoscu da obavim i najosnovnije analize i pregleda a da ne pricam o tome za kada su mi nagovestene, ne i zakazane, ozbiljne operacije koje moram da obavim. sreca u nesreci je da sam placao privatno zdrvstveno osiguranje pa postoji realna sansa da te zahvate ipak sebi priustim i to u inostranstvu posto je kao sto smo svi ovde svesni nas zdravstveni sistem ne da je na izdisaju nego je vec sahranjen. za takvu situaciju ne krivim doktore i druge obolele ljude ali imao bih sto sta da kazem svima vama koji svojim besprizornim omalovazavanjem struke (ne mislim na dr kona i kisicku vec na ogroman postotak medicinskih radnika sirom sveta) i neosnovanim i nicim utemeljenim sirenjem panike i straha od jedne obicne vakcine jako puno doprinosite produzavanju aganije i dodatnom urusavanju sposobnosti zdravstvenih radnika da pomognu sto vecem broju ljudi, bilo da su oboleli od korone, gripa ili sarlaha ili imaju vestacki kuk ili im treba operacija na otvorenom srcu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847857#p847857:3quskhiu je napisao(la):
Zuma » Pet Maj 07, 2021 3:44 pm[/url]":3quskhiu]Znači čitava vaša argumentacija se svodi na to da su naši lekari masovno primali u bolnicu one koji su mogli bez bolnice? Ljudi su se tamo prosto izležavali zahvaljujući nekoj internoj zaveri naših lekara (ili naredbi sa vrha o kojoj i dalje NIKO OD NJIH NEĆE NI REČ DA KAŽE iako ima dosta lekarskih disidenata i pripadnika opozicije), dok drugi pacjenti tih lekara umiru, a ovi sa koronom su se lepo mogli lečiti i kod kuće?

Kako ste došli do te predivne teorije?

Reči naših političara su uvek samo neko hvaljenje, tako da to što je neko od njih rekao kako smo "najbolji" u prijemu u bolnice odmah otpišite kao dokaz da ih je tamo bilo više nego što je moralo da bude.

Ili, zaboravimo na nas. Kako to da u u maltene celom svetu postoji "višak smrti". Da li su i tamo svi lekari u kolektivnog i globalnoj zaveri ludila, tako da SVI oni dopuštaju umiranje svojih redovnih pacjenata samo da bi lečili one koji nisu dovoljno bolesni pa su mogli i sedeti kod kuće? Kao ste došli do takve fantazije?

Pa eno su dokazi - ima vuciceva izjava neka i tumacenje neke vesti (vrv tumacenje naslova vesti poput onog da nosenje maski vodi u sigurnu zarazu koronom).
 
Opet se javljaju likovi sa tvrdnjom da je korona slabija od gripa, tu postoje 2 opcije:
- troluju
- nemaju mentalni kapacitet da shvate

Znaci nije moje misljenje protiv njihovog, nego misljenje doktora protiv njihovog.
I opet se vracamo na pricu o seljacima ispred zadruge i Higsovog bozona, verovatno ima onih koji misle da zasluzuju Noblesovu nagardu za fiziku.

I evo vec znam odgovor, pa da ubrzamo konverzaciju.

X: pa ni doktori se ne slazu oko kovida.
JA: navedi spisak nasih doktora/specijalista koji to tvrde ?

I elementarno logicko pitanje, kada je ceo svet bio u lockdownu godinu dana zbog gripa ?
 
Vrh