Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
jedno je kad priznati imunolog nesto izjavi
Čak i kada izjavi da samo u Srbiji ima da ljudi prihvataju vakcine zarad bonusa ili povišice, a onda Bender partibrejker, primitivčina i negativčina ode na Google, i za 10 sekundi nađe izveštaje (pa čak i najave tužbi) zbog kompanija širom sveta koje rade isto to...?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844790#p844790:2saectdq je napisao(la):
chiko » Ned Apr 25, 2021 5:01 pm[/url]":2saectdq]
Kod vecine merljivih i prakticnih stvari za koronu, >95% priznatih imunologa/doktora govori isto.
Da. Videli smo već, mnogo puta
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844531#p844531:2saectdq je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Apr 24, 2021 7:04 pm[/url]":2saectdq]
29. januar 2021:
Колективни имунитет са 1,5 до 2 милиона вакцинисаних - Darija Kisić Tupavčević,
Izvor: http://www.politika.rs/scc/clanak/47183 ... kcinisanih

21. april 2021:
Onaj čije se (pre)zime ovde ne sme izgovarati: Vakcinacija više od četiri miliona građana značila bi kolektivni imunitet
https://www.danas.rs/drustvo/sekler-vak ... lan-zivot/

@Puzzle
Traži sam, što bi rekao tvoj mentor - ''zabole me uvo'' da kačim to po 7. put da bi ste vas par bez obraza opet iskulirali. Ali ne preterujem, mislim da sam pominjao i kačio jedno 6 puta do sad. Nego vas to ne zanima. Vi ste iznad toga. Pustite nas ovde izgubljene slučajeve i bolje nastavite da se bavite nečim konkretnim, uzvišenim i korisnijem. Npr mogao bi Zuma da uradi studiju na temu ''Uticaj Golfske struje na aerodrinamiku aerosoli u bolnicama u Montani''.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844778#p844778:3g3guhtn je napisao(la):
Zuma » 25 Apr 2021 16:39[/url]":3g3guhtn]Treba uzeti u obzir da će gomila anonimnih i nepovezanih ljudi na Internetu NUŽNO izgledati kao jedinstvena grupa ako prosto govore onako kako zaista jeste. Kad pričamo o fizičkom svetu ne postoji predeset istina. Postoji samo jedna, pa će svi pričati slično. To ne znači da povezani, nego da i ne mogu da pričaju nešto bitno različito. To su u suštini opet teorije zavera, ali u drugom ruhu. Jer, bilo kakva grupa ljudi sa sličnim tvrdnjama se uvek može opisati ili kao nepovezana grupa onih koji opisuju stvari kako ih razumom ili očima vide, ili kao grupu zaverenika koji su prethodno dogovorili da baš tako pričaju. Pa svako treba da izabere u koje će od ova dva objašnjenja da veruje. Ako se ne slažu sa vama, a ima ih puno, šta su? Zaverenici ili prosto vi niste u pravu?

Doduše, mogu biti i žrtve neke kolektivne zablude, pa da ih zato ima puno, ali šta da se radi. I to je neka vrsta "reality check"-a. Kako se ponašate kad (možda) niste u pravu? Ko je tu kriv?
Tačno, slažem se, ali nije baš tako. Nije baš da su svi koji žive na kugli zemaljskoj, a ne slažu se sa vašim mišljenjem, žrtve kolektivne zablude. Šta ako su oni propsto ta jedinstvena grupa koja govori onako kako zaista jeste? Šta ako prosto vi niste u pravu? Kako se ponašate u tada, negiranjem ili prihvatanjem činjenice da niste u pravu ovaj put?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844796#p844796:2g107lvc je napisao(la):
solecar » Ned Apr 25, 2021 5:11 pm[/url]":2g107lvc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844778#p844778:2g107lvc je napisao(la):
Zuma » 25 Apr 2021 16:39[/url]":2g107lvc]
Šta ako prosto vi niste u pravu?
Lično mislim da postavljaš pogrešno pitanje pogrešnoj osobi. Da si ovo pitao Puzzlea, Nexa... tu bi još i bilo neke nade. Ali u ovom slučaju, mislim da je to pitanje uzaludno. Najiskrenije to mislim.

Pošto za sve ove godine koliko sam ovde (a i što sam pratio pre učlanjenja), ja ne znam da je on ikada priznao neku grešku, korigovao stav ili daleko bilo povukao reč ili se izvinio nekome. U stvari izvinjenje i možda. Pošto voli da glumi akademika i gospodina. Pa je za očekivati ponekad, svake prestupne godine da padne izvinjenje ili da pohvali nekog. Ali ovo drugo što ga pitaš... ja ne znam nijedan slučaj. A za ovu dvojicu znam par, bilo je par navrata.
 
@Bender, da si pazljivije citao, video bi ovo: "priznatih imunologa/doktora".
DKT je politicar.
Sekler leci pilice, mozda je mislio 4 miliona pilica.
Mada je u pravu, rekao je vise od 4 miliona, sto je logicki ispravno.

Kako da ne navedes neki citat dr Milosa Markovica.
Ah, da, tvoji izvori informisanja ne ukljucuju takve doktore, a i oni ti nisu interesantni, mnogo je zanimljivije citati Nestora, DKT, Kona itd.
 
Pa glup sam ja za te stvari i izvore, utvrdili su tvoje kolege to u postovima iznad. Uostalom, ja ne mogu nista drugo da napisem o tome/na to sve i da hocu, jer ce mi odgovor biti obrisan. Sta god da napisem, biva ili iskulirano, ili baceno u kantu.

Zato neka ostane na tome da sam glup i da vam nisam dorastao. Vi jedini znate i jedini imate pravo da se oglasavate. Ne znam sto niste srecni zbog toga.

Nau, if ju' l ekskjuz mi, odoh da citam Svet i Skandal... Srbin.Info me malo smorio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844802#p844802:12nl0ytb je napisao(la):
chiko » 25 Apr 2021 17:44[/url]":12nl0ytb]@Bender, da si pazljivije citao, video bi ovo: "priznatih imunologa/doktora".
DKT je politicar.
Sekler leci pilice, mozda je mislio 4 miliona pilica.
Mada je u pravu, rekao je vise od 4 miliona, sto je logicki ispravno.

Kako da ne navedes neki citat dr Milosa Markovica.
Ah, da, tvoji izvori informisanja ne ukljucuju takve doktore, a i oni ti nisu interesantni, mnogo je zanimljivije citati Nestora, DKT, Kona itd.
Nestorović se u medinskim krugovima vodi kao priznati doktor, pa opet eto nekima ne manjka da kažu da je dalabu. I da utvrđuju ko je "priznat" a ko nije. Uz to još i druge konstantno nazivaju totalnim laicima/duducima za medicinu, a sebe uzdižu da su iznad ostalih a ispod lekara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844796#p844796:3i13t6bv je napisao(la):
solecar » 25 Apr 2021 04:11 pm[/url]":3i13t6bv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844778#p844778:3i13t6bv je napisao(la):
Zuma » 25 Apr 2021 16:39[/url]":3i13t6bv]Treba uzeti u obzir da će gomila anonimnih i nepovezanih ljudi na Internetu NUŽNO izgledati kao jedinstvena grupa ako prosto govore onako kako zaista jeste. Kad pričamo o fizičkom svetu ne postoji predeset istina. Postoji samo jedna, pa će svi pričati slično. To ne znači da povezani, nego da i ne mogu da pričaju nešto bitno različito. To su u suštini opet teorije zavera, ali u drugom ruhu. Jer, bilo kakva grupa ljudi sa sličnim tvrdnjama se uvek može opisati ili kao nepovezana grupa onih koji opisuju stvari kako ih razumom ili očima vide, ili kao grupu zaverenika koji su prethodno dogovorili da baš tako pričaju. Pa svako treba da izabere u koje će od ova dva objašnjenja da veruje. Ako se ne slažu sa vama, a ima ih puno, šta su? Zaverenici ili prosto vi niste u pravu?

Doduše, mogu biti i žrtve neke kolektivne zablude, pa da ih zato ima puno, ali šta da se radi. I to je neka vrsta "reality check"-a. Kako se ponašate kad (možda) niste u pravu? Ko je tu kriv?
Tačno, slažem se, ali nije baš tako. Nije baš da su svi koji žive na kugli zemaljskoj, a ne slažu se sa vašim mišljenjem, žrtve kolektivne zablude. Šta ako su oni propsto ta jedinstvena grupa koja govori onako kako zaista jeste? Šta ako prosto vi niste u pravu? Kako se ponašate u tada, negiranjem ili prihvatanjem činjenice da niste u pravu ovaj put?
Naravno, tada moram da priznam da nisam u pravu. Ako ponovo pročitaš videćeš da sam bio sasvim neutralan u formulaciji. Obe grupe mogu biti žrtva kolektivne zabude, a ne samo ona sa kojom se ja ne slažem. Vi ste ti koji ste se fiksirali na ličnosti, a ne ja. Kako si došao do toga da mi smeta što se neko ne slaže sa MOJIM mišljenjem, a ne da mi smeta što to nije tačno? Upravo je suprotno. Od početka pisanja na Beobuildu pokušavam da istaknem vrednost argumenata i znanja (otvorio sam i čitave teme o tome) a ne navijačko-plemenske "argumentacije", kojoj grupi ili plemenu pripadaš? Da li si naš ili njihov? Zbog toga sam ovde imao silne prepirke na temu, "zašto pišeš tako opširno umesto da samo kratko kažeš šta misliš". Odgovor je zato što bi to bila samo moja reč protiv nečije, pa bih sve druge stavio u situaciju da se opredeljuju kome da veruju, umesto da procenjuju vrednost iznetih argumenata bez obzira ko ih je izneo. To je mnogo teža pozicija jer te uvek mogu uhvatiti u svemu što je netačno, a mogućnosti onda ima puno. Ali zbog toga moram zaista mnogo da čitam i proveravam pre nego što nešto napišem. U toku ovih godinu dana sam zbog toga pročitao u najmanju ruku stotine originalnih naučnih radova i još više članaka o koroni, pa je TO jedini razlog zašto retko imam priliku da kažem da sam pogrešio. Investirajte i vi isto toliko vremena u nešto, pa ćete biti u sasvim istoj poziciji. To je čitava "tajna". Zato sva ova prazna psihologiziranja nemaju smisla.

Što se tiče opštih principa koje pominješ. Činjenica da teorijski svi mogu biti u pravu, zaista ništa ne pomaže, i posle toga nismo nimalo bliže istini. Ali ne možemo zbog toga sve tretirati jednako. Ne zato neko ima nešto protiv drugih mišljenja, nego zato što takvih tvrdnji može biti proizvoljno mnogo, a vreme je ograničen i skup resurs. Mora postojati neka prethodna hijerarhija potencijalnih vrednosti pojedinih tvrdnji, naravno imajući na umu da svaka od njih ipak može biti tačna. Tome služi nauka, fakulteti i neki opšti fond civilizacijskog znanja. Neke tvrdnje po tom kriterijumu od početka zaslužuju više vremena i pažnje od drugih, jer prosto nema vremena za sve, pa je neka preselekcija onih verovatnijih apsolutno nužna. To ne zatvara vrata onim manje verovatnim, samo im u početku daje manje vremena, što je opravdana i nužna optimizacija resursa. Ako se pokažu dobrim, vremenom će sticati sve više pristalica i zasluživati sve više pažnje i tuđeg vremena. To uvek tako funkcioniše, u svim oblastima, i MORA tako da funkcioniše. Prirodna selekcija je aktivna svuda, pa i sferi takmičenja ideja.

Nema smisla dalje ulaziti u ovo jer bi smo otišli u zaista veliku digresiju.
 
U toku ovih godinu dana sam zbog toga pročitao u najmanju ruku stotine originalnih naučnih radova
Koliko ih je bilo o poreklu Korone?
Zbog toga sam ovde imao silne prepirke na temu, "zašto pišeš tako opširno umesto da samo kratko kažeš šta misliš". Odgovor je zato što bi to bila samo moja reč protiv nečije, pa bih sve druge stavio u situaciju da se opredeljuju kome da veruju, umesto da procenjuju vrednost iznetih argumenata bez obzira ko ih je izneo.
Dozvoli da citiram Ajnstajna, koji je, mozda, mooozda, bio mnogo mnogo pametniji i obrazovaniji covek od tebe (a od mene ovako glupog i primitivnog svakako, u to nema sumnje):

"Ako nesto ne mozes da objasnis kratko i jednostavno, onda ni sam ne razumes to o cemu pricas".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844813#p844813:1eewohfk je napisao(la):
Zuma » 25 Apr 2021 18:40[/url]":1eewohfk]Naravno, tada moram da priznam da nisam u pravu. Ako ponovo pročitaš videćeš da sam bio sasvim neutralan u formulaciji. Obe grupe mogu biti žrtva kolektivne zabude, a ne samo ona sa kojom se ja ne slažem.
Ne stiče se uopšte utisak da se misli da su obe grupacije žrtva zablude, već da se upravo misli nagrupaciju sa kojom se ne slažeš.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844813#p844813:1eewohfk je napisao(la):
Zuma » 25 Apr 2021 18:40[/url]":1eewohfk]Vi ste ti koji ste se fiksirali na ličnosti, a ne ja. Kako si došao do toga da mi smeta što se neko ne slaže sa MOJIM mišljenjem, a ne da mi smeta što to nije tačno? Upravo je suprotno.
Istim onim naučnim postupkom kojim si ti došao do toga da nije tačno to što priča sagovornik.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844813#p844813:1eewohfk je napisao(la):
Zuma » 25 Apr 2021 18:40[/url]":1eewohfk]Od početka pisanja na Beobuildu pokušavam da istaknem vrednost argumenata i znanja (otvorio sam i čitave teme o tome) a ne navijačko-plemenske "argumentacije", kojoj grupi ili plemenu pripadaš. Da li si naš ili njihov? Zbog toga sam ovde imao silne prepirke na temu, "zašto pišeš tako opširno umesto da samo kratko kažeš šta misliš". Odgovor je zato što bi to bila samo moja reč protiv nečije, pa bih sve druge stavio u situaciju da se opredeljuju kome da veruju, umesto da procenjuju vrednost iznetih argumenata bez obzira ko ih je izneo. To je mnogo teža pozicija jer te uvek mogu uhvatiti u svemu što je netačno, a mogućnosti onda ima puno. Ali zbog toga moram zaista mnogo da čitam i proveravam pre nego što nešto napišem.
Ako pokušavaš da istakneš vrednost argumenata i znanja, onda to radiš na pogrešan način. Pisao opširno ili koncizno, nebitno je, jer opširnost ne znači nužno i izbegavanje "moja reč protiv nečije". Kako ti možeš mene ili nekog drugog da uvek uhvatiš u svemu što je netačno, tako mogu i svi tebe. Ali, isto tako treba znati i da ne možeš isti pristup da imaš prema svakome, jer to jednostavno ne funkcioniše tako. Pisao sam o tome vezano za vakcinaciju, pa ispade da ne razumem problematiku.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844813#p844813:1eewohfk je napisao(la):
Zuma » 25 Apr 2021 18:40[/url]":1eewohfk]U toku ovih godinu dana sam zbog toga pročitao u najmanju ruku stotine originalnih naučnih radova i još više članaka o koroni, pa je TO jedini razlog zašto retko imam priliku da kažem da sam pogrešio. Investirajte i vi isto toliko vremena u nešto, pa ćete biti u sasvim istoj poziciji. To je čitava "tajna". Zato sva ova prazna psihologiziranja nemaju smisla.
Investirao sam ja isto toliko vremena u nešto drugo, pa opet nemam problem da nađem vremena da kažem da sam pogrešio. Ali, i pored toga, opet ima ljudi koji tvrde da su oni u pravu, a da ja ili drugi, koji smo investirali u nešto, debelo grešimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844808#p844808:37vktk2z je napisao(la):
solecar » Ned Apr 25, 2021 6:27 pm[/url]":37vktk2z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844802#p844802:37vktk2z je napisao(la):
chiko » 25 Apr 2021 17:44[/url]":37vktk2z]@Bender, da si pazljivije citao, video bi ovo: "priznatih imunologa/doktora".
DKT je politicar.
Sekler leci pilice, mozda je mislio 4 miliona pilica.
Mada je u pravu, rekao je vise od 4 miliona, sto je logicki ispravno.

Kako da ne navedes neki citat dr Milosa Markovica.
Ah, da, tvoji izvori informisanja ne ukljucuju takve doktore, a i oni ti nisu interesantni, mnogo je zanimljivije citati Nestora, DKT, Kona itd.
Nestorović se u medinskim krugovima vodi kao priznati doktor, pa opet eto nekima ne manjka da kažu da je dalabu. I da utvrđuju ko je "priznat" a ko nije. Uz to još i druge konstantno nazivaju totalnim laicima/duducima za medicinu, a sebe uzdižu da su iznad ostalih a ispod lekara.
Onda lepo procitas moj prethodni post:
"U slucaju da priznati imunolozi/doktori imaju razlicito misljenje, onda tebi kao totalnom laiku/duduku za medicinu ostaje da se priklonis onoj strani za koju je vecina priznatih imunologa/doktora. Jer tvoje (i moje) misljenje o temi o kojoj nemamo pojma je potpuno irelevantno, i u rangu je pricanja seljaka ispred zadruge o Higsovom bozonu."
 
Mađari objavili podatke - na vakcinaciji kod njih najbolje se pokazala Sputnik vakcina. Od 100.000 vakcinisanih Sputnikom ipak se zarazilo 95 ljudi, dok od istog broja vakcinisanih Sinofarmom imaju 356 novozaraženih, a kod Fajzera 555...Sputnik se najbolje pokazao i u sprečavanju smrtnih slučajeva - od 100.000 vakcinisanih samo je 1 umro.
 
Морам признати да је неочекивано, или боље да кажем сумњиво, да је већи проценат заражених након Фајзера него након Синофарма.
 
Politički mi je nategnuto ovo "istraživanje" pogotovo da je više zaražavanja nakon Fajzera u odnosu na Sinofarm a da su Rusi naravno najbolji.

U svakom slučaju jedno je sigurno pa čak i na ovom "istraživanju" da je smrtnost nakon primanja vakcine mala, skoro na nivou statističke greške i da su verovatno kliničke slike blaže.
 
Kod nas je drugačije malo. Prof. Baskić koji je radio istraživanja na 28.630 ljudi kaže sledeće:

Prvo, generalno posmatrano, procenat obolelih posle vakcinacije je 2.03 odsto dok se do sada kod nevakcinisanih razbolelo - 8,11 odsto. Brojka se smanjuje s revakcinacijom na 1,17 odsto, a tri nedelje nakon revakcinacije je 0,57 odsto. Pokazalo se da je efikasnost tri nedelje nakon revakcinacije - 92 odsto.

Upravo treća nedelja se ispostavlja kao najrizičnija. Već u četvrtoj nedelji procenat pada i to na 0.38 odsto obolelih, a u petoj nedelji se ionako mali broj zaraženih smanjuje na 0.14 obolelih. Šesta nedelja svedoči o bukvalno promilima, sedma - 0.05 odsto. Potom nema više obolelih u do sada propraćenih 11 nedelja.

Kako koja vakcina "radi"?

Procentualno najrizičnija treća nedelja zabeležila je najčešće zaražavanje posle primljene kineske vakcine. Nakon ruske vakcine reč je o drugoj nedelji, Fajzer takođe u drugoj, a Astra Zeneka procentualno imala je od 11 nedelja najčešće zaražavanje u prvoj nedelji.

Važno je napomenuti da broj obolelih vakcinisanih određenim cepivom primera radi, Fajzer, Astra Zeneka ne prelazi deset zaraženih. Tako Fajzer posle četvrte nedelje od prve vakcine nema obolele, a Astra Zeneka od preko 1000 građana koji su se primili, ima jednog obolelog u petoj nedelji po vakcini, a potom nijednog zaraženog. Kineska vakcina koju je i primilo najviše građana, po svemu sudeći sporije stvara antitela pa obolelih praktično nema od sedme nedelje od prve vakcine. Ruska vakcina od skoro 5.000 građana koji su je primili ima 2 obolela u šestoj nedelji.

Kada je reč o obolevanju posle vakcinacije, presudno važan segment je težina bolesti. Specifična pneumonija koju stvara virus Korona i zbog koje su pune bolnice i ne samo u Srbiji. I u ovom delu postoji drastična razlika između vakcinisanih i nevakcinisanih - pneumonija se razvila kod 0,7 onih koji su primili kinesku, iste vrednosti - 0,3 odsto imaju ruska i Astra Zeneka i 0,1 odsto Fajzer. U bolnicu je primljeno 0,2 odsto građana koji su primili kinesku, 0,1 rusku i po dosadašnjim rezultatima istraživanja - nijedan pacijent koji je primio Fajzer ili Astra Zeneku.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ekskl ... ja/s3e15gn
 
koliko li ce njih umreti od tih 99% :)

meni keva dobila papir da nece da je vakcinisu
alergicna je na diklofen, i cekala je posebno da ide u bolnicu da primi vakcinu da bude pod nadzorom i posle 2meseca cekanja i 2 sata u cekaonici, nece da joj daju, previse je rizicno i niko nece da preuzme na sebe
kao u septembru stize neka nova vakcina talala, blabla(nikad cuo za novu vakcinu) idite kuci i cuvajte se
 
Stigli Kinezi, organic, kao što Chiko kaze. :D

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1848516

Došli smo do tri miliona vakcina koje smo kupili i platili i čime smo omogućili masovnu imunizaciju našeg stanovništva. Do sada nam je isporučeno preko 4,5 miliona vakcina", kazala je premijerka.

"Od toga tri miliona je stiglo iz Kine i mi u ovom trenutku imamo skoro milion i 950 hiljada građana vakcinisanih bar jednom dozom vakcine. što je 34 odsto punoletnog stanovništva", istakla je Brnabič.

Direktor Kancelarije za e-Upravu Mihailo Jovanović rekao je jutros da je u Srbiji dato 3.255.000 vakcina, od čega 1.945.000 prve, a oko 1.310.000 druge doze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845002#p845002:2ll1qlgn je napisao(la):
mariks » 26 Apr 2021 12:08 pm[/url]":2ll1qlgn]koliko li ce njih umreti od tih 99% :)
Koliko si aktivan na ovoj temi ne bi trebalo da ti tu bilo sta ne bude jasno. Prosta matematika, zavrsni razredi osnovne skole, ako je smrtnost I pola posto od 5k ljudi umrece njih 25. Kapiram da dok niko od tih 25 nije neko tvoj bliznji tebi ce I dalje da bude zabavno da gomilas postove. Iskreno se nadam da ce tako u ostati, koliko god bilo mucno citati ih
 
Statistika efikasnosti vakcina iz Mađarske, sa upozorenjem o potrebnoj opreznosti u njihovom tumačenju budući da neki bitni podaci nedostaju.

0.4% of those vaccinated caught the coronavirus and 0.02% died from the disease, making vaccines an incredibly effective tool in battling the pandemic.

Calculated per 100,000 vaccinated individuals, the average incidence rates are as follows:

  • Sputnik-V: 95 infections and 1 death
    Moderna: 177 infections and 20 deaths
    Sinopharm: 356 infections and 16 deaths
    Pfizer/BioNTech: 555 infections and 32 deaths
    AstraZeneca: 700 infections and 7 deaths
To correctly interpret these numbers, we must be mindful of two additional factors. One is that these five vaccines have neither been used for the same length of time in Hungary nor administered to the same subpopulations. For instance, the Pfizer/BioNTech vaccine has been primarily used to inoculate healthcare workers, the elderly, and others of frail health.

The second is that the government does not offer any information on whether any of these infections occurred within the two-week post-inoculation period, which is necessary for the vaccine-induced immunity to develop.

Also, it is useful to remember that Hungary, in line with the WHO’s recommendation, ascribes the deaths of all coronavirus-infected patients to COVID-19, regardless of other conditions they may have suffered from. Consequently, some vaccinated individuals might have died from unrelated causes that the vaccine could not save them from.

https://dailynewshungary.com/hundreds-h ... s-vaccine/

Izvorni članak na Mađarskom, sa tabelama i više podataka:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210 ... an-480174#
 
По овим подацима, да је 681.654 заражених људи у Србији било вакцинисано (х вакцином) уместо што су се природним путем заразили, уместо 6.257 смрти имали би:

7 смрти да је (х) била Спутњик
109 да је (х) била Синофарм
218 да је (х) била Фајзер
48 да је (х) била АстраЗенека

Толико о предностима природног заражавања у односу на вакцину : )


*ово сам екстремно брзо израчунао ако има неких грешака јавите
 
Isto ovo u našoj verziji, tj još jedan novinski napis o istraživanju u Kragujevcu. I PONOVO je ono što su napisali delimično neupotrebljivo. Zašto novinari osećaju potrebu da prepričavaju podatke, kad očigledno ne shvataju šta pišu? Zašto ne mogu prosto da objave izvorni papir na kome se nalazi tabela? Čemu te budalaštine, pa im ni treći pokušaj ne valja?

EKSKLUZIVNO: SVE O ZARAŽAVANJU POSLE VAKCINACIJE U SRBIJI! Koja je nedelja najrizičnija, a kada ste skoro bezbedni? I koliko je tačno manja mogućnost zaraze
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ekskl ... ja/s3e15gn

Važno je napomenuti da broj obolelih vakcinisanih određenim cepivom primera radi, Fajzer, Astra Zeneka ne prelazi deset zaraženih.
Od koliko datih vakcina?

Tako Fajzer posle četvrte nedelje od prve vakcine nema obolele,
Od koliko datih vakcina?

a Astra Zeneka od preko 1000 građana koji su se primili, ima jednog obolelog u petoj nedelji po vakcini, a potom nijednog zaraženog.
Najzad.

Kineska vakcina koju je i primilo najviše građana,
Koliko građana?

po svemu sudeći sporije stvara antitela pa obolelih praktično nema od sedme nedelje od prve vakcine.
Bez broja datih Kineskih vakcina u Kragujevcu ova rečenica ne znači baš ništa.

Ruska vakcina od skoro 5.000 građana koji su je primili ima 2 obolela u šestoj nedelji.
Bar su rekli za Rusku. Ali kako je uporediti sa ostalima?

Kad je poređenje efikasnosti u pitanju, jedini upotrebljivi deo je ovaj:

Kada je reč o obolevanju posle vakcinacije, presudno važan segment je težina bolesti. Specifična pneumonija koju stvara virus Korona i zbog koje su pune bolnice i ne samo u Srbiji. I u ovom delu postoji drastična razlika između vakcinisanih i nevakcinisanih - pneumonija se razvila kod 0,7 onih koji su primili kinesku, iste vrednosti - 0,3 odsto imaju ruska i Astra Zeneka i 0,1 odsto Fajzer. U bolnicu je primljeno 0,2 odsto građana koji su primili kinesku, 0,1 rusku i po dosadašnjim rezultatima istraživanja - nijedan pacijent koji je primio Fajzer ili Astra Zeneku.
Evo u obliku sortirane i pregledne tabele pošto je ovo gore mučno analizirati ovako nabacano.

Zapaljenje pluća:

Fajzer 0,1%
Astra Zeneka 0,3%
Ruska 0,3%
Kineska 0,7%

Primljeno u bolnicu:

Fajzer <niko, mada ne znamo da li ih je dovoljno dato za validnu statistiku>
Astra Zeneka <niko, od "preko" 1000>
Ruska 0,1%
Kineska 0,2%
 
I Nemci imaju svoje muke sa izdržavanjem kolektivne kazne zbog bahatih manjina. Samo malo drukčije vrste.
Oni imaju problem sa ljudima koji iz Zemlje A odu u Zemlju B samo da bi od Zemlje B ponovo napravili Zemlju A.

Велики изазов мигранте навести да се вакцинишу

БЕРЛИН – Министар здравља Немачке Јенс Шпан изазвао је данас бурну дискусију својом изјавом да је велики изазов грађане страног порекла навести на вакцинисање.

Процес вакцинације почео је да напредује и прошле недеље спроведено је 3,4 милиона вакцинација, а до сада је једна четвртина Немаца добила најмање једну дозу.

Међутим, очигледно постоје проблеми да се грађани страног порекла придобију за вакцинисање.
На то је указао Шпан на председништву ЦДУ, тврди дневник „Билд”.

И државна секретарка за интеграцију Анете Видман-Мауц је указала на овај проблем рекавши да је тешко доспети до миграната са темом короне. То, према њеним речима, не функционише конвенционалним путем, преноси Танјуг.

Истовремено, указују медији, грађани страног порекла натпросечно чешће су погођени обољењем од короне и делимично са тешким или смртним исходом.

http://www.politika.rs/scc/clanak/47778 ... -vakcinisu
 
Bukvalno kao da smo obrnuli krug. Godinu dana kasnije iste vesti se pojavljuju kao nove. Da li je ljudsko pamćenje zaista toliko kratko?

http://www.politika.rs/scc/clanak/47782 ... ouslugama#

Специјално оделење италијанске полиције контролисало је више хиљада продавница хране у целој Италији да би проверили да ли постоје трагови ковида-19 на справама и апаратима који се највише користе, пише агенција Анса.

На колицима и корпама које се користе у самоуслугама, на банкоматима и тастатурама вага утврђено је присуство „генетског материјала коронавируса”, саопштено је из полиције.

Znači isto kao na početku pandemije. Pronađeni su tragovi virusa, ne kaže se u kojoj količini, a naročito se ne pominje da je rizik prenosa na taj način praktično zanemarljiv.

Nešto slično kao kada bismo naišli na odsečen prst i pištolj pored njega i govorili o pretnji upucavanja.
 
Vrh